Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2016., 15:15   #241
Poslao sam upit u Beč, a evo bitnih stvari iz odgovora:

Prvi pregled kosta 150,00 €.

Laserski tretman kosta 1000,00 € za svako oko (u toj cijeni su 2 tretmana).

Nakon izvrsenog tretmana mozete natrag u ZG, ali bi bilo preporucljivo da ne vozite posto traje nekoliko sati da se zjenica opet suzi pa da bi mogli opet bistro da vidite.

Termin mozemo tako koordinirati da se nakon pregleda odmah izvrsi laserski tretman, tako da bi si uskratili jedno putovanje k nama.

Auge & Laser
Mariahilfer Str. 1
Eingang Getreidemarkt 17/2 Stock/5A
1060 Wien
Tel.: +43 (0) 1 - 409 42 40


Kao što vidite gospođa koja odgovara na email govori hrvatski, pa slobodno nazovite gornji broj, mene je zvala na mobitel.

Tretman izvodi izvjesni Dr. Kiss koji s ovom tehnikom ima iskustva oko godinu i pol, a odrađuje otprilike dva tretmana svaki tjedan. Tehnika se izvodi sa YAG laserom, dakle isti tip lasera koji rabe i američki doktori s više iskustva. Čini se da je to ta ista tehnika.

Gospođa kaže da se obično odradi nekoliko tretmana dok se ukloni sve što pacijentu smeta. Puno ovisi i o položaju "mušica", da li blizu leće ili blizu retine, ili u kutu, itd. Uglavnom su ljudi zadovoljni, a imaju pacijente i sa balkana. Preporučio sam im da prevedu stranicu barem na Engleski.

Sretno!
Danijel Domazet is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 10:11   #242
kada sam ja prošle godine bio na moru evo na plaži primjetio sam po priv put da nešto leti u zraku tj nešto sitno
Prvo sto mi je palo na pamet da imam neke sitne halucinacije
a sada se to rijetko pojavluje, bila je mozda 1 točkica a opčenito nebas. Neznam zašto se baš na moru tj na plaži to poajvilo u večem broju ??? recimo barem 4 njih.
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 10:13   #243
Quote:
Freyr kaže: Pogledaj post
kada sam ja prošle godine bio na moru evo na plaži primjetio sam po priv put da nešto leti u zraku tj nešto sitno
Prvo sto mi je palo na pamet da imam neke sitne halucinacije
a sada se to rijetko pojavluje, bila je mozda 1 točkica a opčenito nebas. Neznam zašto se baš na moru tj na plaži to poajvilo u večem broju ??? recimo barem 4 njih.
Zato što je dobra svjetlost.
Najbolje se vide kad je sunce, kad pogledate u nebo ili u bijeli zid, ili slično.
No ako ih ne vidite stalno, vi nemate veliki problem.
Danijel Domazet is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 01:38   #244
Ja to imam ponekad. Inače od rođenja u tami vidim male bijele točkice kao po zraku ili kad gledam u nebo po noći... imam dioptriju minus i astigmatizam ... mišljenja ??
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 21:46   #245
Quote:
chemgirl kaže: Pogledaj post
Ja to imam ponekad. Inače od rođenja u tami vidim male bijele točkice kao po zraku ili kad gledam u nebo po noći... imam dioptriju minus i astigmatizam ... mišljenja ??
To su krvna zrnca. Vidim ja i to.

Imam odavno vidnih problema. I kad nisam komp koristio vidio sam krvna zrnca i zbog toga sam u medzuostalog i psihijatrije zaglavio. Vid mi je sve gori i gori jer puno koristim komp i mobitel jer nazalost nemam sta drugo da radim i jer sam zesca bijeda, a i takav sam izgleda, u nekom fantazijskom svijetu, ko autista.

Floetara sve vise imam i sire se i pogorsavaju se. Sve mislim zbog toga sto sam koristio crnu pozadinu, svijetli tekst kao adon za mijenjanje pozadina da se stanje sa floaterima pogorsalo i zbog visokog kontrasta teme crne na windows-u. Sada sam na normalanog kontrasta temu na windows vratio. Bila mi je i ona visoki kontrast crna tema, i jos i ovo crno na brauzeru. Ne znam, dal je dobro ovo koristiti. Ja vise necu jer kako sam koristio ovo pogorsao mi se vid i vise sam floatera dobio. Najgore je sto su mi u vidnom polju i ogromni su, i sire se. Jos imam i problem sa dioptrijom, i to na razlicite na dva oka, na jednom + i - a na drugom -.

Mislim da je sve od previse upotrebe uredzaja sa visoko pojacanim osvjetljenjem. Uvijek mi je prije osvjetljenje na svim uredzajima maksimalno bilo pojacano i mislim da mi je to ovo i uzrokovalo sve, ostetilo vid. Sada sam na svim uredzajima osvjetljenja smanjio znacajno. Cak razmisljam na kompu da jos vise osvjetljenje smanjim.

Jbg kako sam sijao tako cu i kusati. Nazalost. I kako sam citao, za sada nema lijeka za ovo.
__________________
bunda od nerca
Vizon is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 21:53   #246
Digo temu jer sam trazio kako lijeciti ovo.
__________________
bunda od nerca
Vizon is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 14:57   #247
Quote:
Cijanid kaže: Pogledaj post
Sada vi poslušajte pravog znalca- MENE koji znam dosta o tome. Kao prvo treba se znati da u većini slučajeva i jest bezopasno, no postoje oni mali slučajevi gdje te mušice mogu dovesti za 3 dana do potpunog sljepila. E sada o čemu se radi!!! Radi se o tome da su te mušice razlog normalnog starenja oka. Zna se polako njihov broj povećavati, a katkad naglo. Ja to imam koje 3 do 4 godine, a tek mi je 25
To jest kao da gledate kroz akvarij i može biti jako iritantno, no same te mušice NE MOGU dovesti do sljepila.
Sljepilo može nastupiti u slučaju ako su to simptomi za neku goru bolest, a ta bolest jest da vam se od cijele očne jabučice svi slojevi oka počnu odvajati (ljuštiti) i tako svih sedam slojeva ili koliko ih već ima mogu otpasti od oka što uzrokuje trajno sljepilo. No u takvim slučajevima osim mušica postoje i bljeskovi svjetla koje vidite kao munju ili bljesak. I tada to ne mora značiti da se radi o odvajanju tih slojeva od oka, no u svakom slučaju oftamologu je dobro otići što prije da pogleda. Da se radi i o najgoroj opciji, to se da riješiti laserskom operacijom koja u tome slučaju mora biti hitna jer se to inače brzo sljušti.
Ne želim sada širiti paniku naravno jer mušice su nešto što valjda ima 90% ljudi u očima, no neki to nikada ne primijete osim ako se taj broj ne poveća. To u 99.99% slučajeva nije ništa opasno jer se radi o normalnoj pojavi koja ponavljam NE MOŽE dovesti do sljepila. No za svaki slučaj skoknuti do aftamologa ne košta preveć i bezbolno je- stoga....
Te mušice sam imao godinama, sada ih nema. Imao sam i iskrenje u očima obično kada bi naglo ustao. Imao sam savršen vid do nedavno, sada imam duplu sliku na oba oka, stim što desno ima oštrinu, a koliko primjetim na lijevom ne radi fokus.
Instrumental is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 19:47   #248
Jesil radio neku operaciju pa ti sad zbog toga dupla slika itd. sta si naveo.

Meni nisu floateri nikad ni bili prije prevelik problem. Problem je sto se sire, godinama. A izgleda od ovih crnih tema se jos vise prosirile i jos sad imam razlicite dioptrije na dva oka, + i - na jednom a na drugom -. Zato sam pisao da ni ne koriste ove bas teme sa bas crnom pozadinom, uredu su one tamne kao na Gugl vijestima ali ove sa bas crnom pozadinom mozda ne. Ne znam meni izgleda od njih gore.

Da je samo nekako zaustavit propadanje vida dalje. Bio jedno vrijeme med jeo dva puta dnevno i kasicicu sode jedanput dnevno jer kazu da med i soda lijece sto sta. Citao sam i imam zapisano sto sta u vezi ovoga ali nazalost nemam nista sem ribe. Navodno omega 3 masti su dobre za vid i u lijecenju ovih floatera. Evo sta sam nasao sve.

⦁ Vitamin C
⦁ Beta Karoten
⦁ Mrkva
⦁ Vitamin E
⦁ Ulje od Konoplje
⦁ Borovnica
⦁ Vjezbe ociju [tako sto se mrda pogled, oci sa desna na lijevo ili sa lijeva na desno i gore dole i obrnuto]
⦁ Cesto treptanje ociju i zatvaranje ociju da se misici oka opuste
⦁ Plodovi mora i proizvodi sa omega 3 masnim kisalinama kao riba, ulje od konoplje itd.
⦁ Hrana imucna sa antioksidantima sa vitamin C, E, beta karoten
⦁ Hijaluronska kiselina
⦁ Jod
⦁ Sipak
⦁ Kurkuma
⦁ Ginko Biloba
⦁ Lizin
⦁ Smanjenje Stresa
⦁ Karbohidrati i Proteini
⦁ Spinac
⦁ Masaza sljepocnica
⦁ Taurin
⦁ Akupritisak oko ociju

Nazalost nista od ovoga ne unosim. Samo vjezbe ociju radim da se malo smire floateri. Da odu iz vidnog polja malo u stranu.
__________________
bunda od nerca
Vizon is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 14:38   #249
Kad opusteno gledam lijevo-desno, "vidim" nekakve magličaste mrlje, nesto poput dima.
Mislila sam da mi se to dogadja samo kad sam neispavana, ali kuzim da se dogadja i mimo toga, kad gledam prema svjetlosti
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 06:47   #250
eye floatersi

Dragi svi,

planiram specijalisticki pregled kroz 2 tjedna da strucnjak provjeri stanje mojih ociju, ali me zanimaju iskustva forumasa- if any. Znaci savjeti jedi zdravo, kreci se, pazi na hranu, masu, lifestyle primjenjujem barem 10 godina.

Kompjuter gledam nazalost puno, radim puno, i jos poslije posla najcesce citam ili bar malo pogledam koji film...

E sad, da li je netko od vas uspio smanjiti njihovu vidljivost ili ucestalost?

Naime, moj dojam - cca 12 godina mi se nije mijenjao njihov broj niti su mi previse smetali... sad je dosao novi... i taj novi me strasno iritira jer mi je skoro u centru.... kupila sam gingko lutein vitamini minerali komplex i treci dan mi je bio neizdrzivi pritisak u lijevom oku pa sam stala, sad mi je dobro s boli.

Kakva su vasa iskustva- pomaze li ista?
Tutankhamon is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 16:58   #251
Meni se pogorsava stanje. Imao adone i teme one sa visokim kontrastom crne i dalje se sirilo i pogorsavalo sa njima. Osvjetljenje mi nekada davno bilo na maks a onda spustio. Imam dojam da je od toga krenulo. Sad vratio na normalno sve kako bude, nije crno nego ono sa svijetlim i bijelim povrsinama i imam utisak da se pogorsava i dalje. Jos da je gore. Osvjetljenje na kompu 58 a na mobu 25 sad, prije jedno vrijeme na maks. Jos sam dobio dioptriju na ocima +- jedno, drugo -. Nista ne poduzimam jer sam sirotinja. Nazalost se moram pomirit s tim da gubim vid. A fazon je da su u vidnom polju. Nemogu da ih ne vidim, stalno ih vidim cak i u mraku.
__________________
bunda od nerca
Vizon is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 11:22   #252
Hvala moderatoru sto je prebacio temu na primjereno mjesto!

U Becu koliko ja znam postoji ovaj centar za floatere-

http://www.sehkraft.de/behandlungsme.../floater-laser


Ovaj kojeg ste naveli ni nema Yag laser u ponudi.

ali i sami vele da je to nova metoda. Ne znam. Mislim da cu kroz par godina ipak otici to rijesiti. Zivcira me poprilicno, ali je novo...

Ici cu prvo specijalisti.
Tutankhamon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 00:28   #253
Ma kako znam niko nista ne moze garantovat. Mozda uklone a opet se i gore vrate itd. a kako sam cuo ona operacija sto onaj gel vade iz oka je veoma opasna i rade je tek kad je zadnja to opcija. Ovo za Yag laser znam ali isto nije garancija. Ali skupo brale pravo. 1.000 eura oko jedno ako se ne varam.
__________________
bunda od nerca
Vizon is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 16:44   #254
Ovako.
Kontakta sociva (leče ) koristim maltene ceo zivot zbog keratokonusa ali floaterse nisam imao nikad. Do pre otprilike mesec dana kad sam bio na odmoru u Grckoj i onda dozivio vitreous detachment i dobio jedan odvratni, veliki, crni floater u desnom oku. Sreca u nesreci je da mi retina nije stradala.
Prvih pet dana sam bio siguran da cu poludeti jer ta stvar se stalno krece i kida mi zivce. Vid sa lečama ne ometa toliko koliko nervira tj ubija psihu.
Posle mesec dana imam utisak da se mozak pomalo navikava po sistemu- samo ti leti gore dole, levo-desno, zabole me qrac za tebe-.
Ali dakako smeta i dalje.
Ovde u Svedskoj, Stockholm, jedan ocni lekar radi lasersko uklanjanje floaterse, 1200 eura po oku. On mi je zadnja opcija.
Do tada su mi u igri sledece sretne varijante.

1) S vremenom ce ta nakaza spasti ispod kapka tj u donji deo oka i nece se videti. Moj Opticar kaze sa se to desava jednom delu ljudi.

2) S vremenom ce ta nakaza iscuriti iz oka kroz Schlemsov kanal koji je povezan sa Vitreusom.

3) Mozak ce se toliko navici da ce uglavnom ignorisati taj floater.

4) Neka od sledecih alternativnih stvari ce pomoci.
a) Ginkobiloba
b) MSM prah i ocne kapi.
c) Taurin pilule
d) vezbe oka
e) etericna ulja, udisanje kroz nos i masaza oka preko kapka.
f) Milk thistle tretman
g) tretman sa medom

Sretno svima u borbi u protiv floaters gamadi.

Zadnje uređivanje Whitelight : 28.07.2017. at 16:59.
Whitelight is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 08:18   #255
Nino, poslao sam vam privatnu poruku pa bih Vas zamolio da bacite pogled. Hvala!


Quote:
Nino81 kaže: Pogledaj post
Prvo crta na lijevom oku, pa crta na desnom pa se nakotilo oko dvadesetak točaka na oba oka, i ine pizdarije, likvelifikacija staklovine, navikneš se na to nakon dužeg vremena, lijeka nema zasada izuzev vitrektomije, ali i tu su upitni rezultati..

Ako ti se naglo nakoti više tih sranja žurno odi k specijalisti da ne bi došlo do ablacije retine, jer upravo opaciteti i njihovo povećanje su svi predznaci toga stanja..

I da.. nemoj se previše ustrtariti ak ti se kroz par mjeseci poveća broj opaciteta..

Inače imaš forume na tu temu, a talijani su upravo ovih dana izbacili neke kapsule koje navodno bi trebale pokazat neki učinak na ovo stanje.

Osobno pijem alfa lipoične kapsule i trošim kurkumu..

evo ti i linkove ak se misliš dalje informirati:

http://floatertalk.yuku.com/

http://translate.google.com/translat...2F&sl=it&tl=en
david650 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2018., 18:39   #256
Ljudi povecao sam unos kafe samim tim i sladila ali ne secera nego kombiniram secer i povremeno saharin i izgleda da ova bolest dalje ne napreduje cak stovise imam osjecaj da mi je malo bolje.
__________________
bunda od nerca
Vizon is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2018., 14:07   #257
Pozdrav svima...evo i mene u klubu. Prošli tjedan pojavile su mi se te plutajuće mušice kao grom iz vedra neba na desnom oku. Bilo je i nekih iskrenja sa strane, no to je bilo samo kratko i hvala bogu prestalo je. Pošto mi se par dana nije ništa povuklo (te mušice mi stalno plivaju ispred desnog oka), otišla sam na pregled, pregledali su mi ultrazvučno oko, dioptriju, očni tlak i sa nekim aparatom sve kuteve oka...i rekli su mi da je degenerativno, nema pomoći i da ce mi se mozak navići na to (imam 45 godina). Trebam doći za tjedan dana na kontrolu. Ja sam radila lasersku operaciju prije jedanaest godina (lasik), imala sam veliku dioptriju i astigmatizam, ali nisu mi mogli skinuti na nulu, što mi je rečeno i ranije. trenutno imam dioptriju -1,50 i -2. E sad mene zanima pošto ima puno ljudi ovdje sa takvim mušicama, kako vi to izdržite????? Meni je to prilično iritantno, pogotovo jer i na poslu puno radim na kompu. Najgore mi je kad idem sa posla doma, inace prek dana ne nosim naočale tek navečer ih stavim, tada je več malo bolje. Ali ovo preko dana na dnevnom svjetlu mi je najgore, imam taj jedan veliki prsten i puno malih koji mi mute vid non stop. Da li se nekome popravilo u međuvremenu, jeste li se privikli?
saradon is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2018., 14:21   #258
Quote:
saradon kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima...evo i mene u klubu. Prošli tjedan pojavile su mi se te plutajuće mušice kao grom iz vedra neba na desnom oku. Bilo je i nekih iskrenja sa strane, no to je bilo samo kratko i hvala bogu prestalo je. Pošto mi se par dana nije ništa povuklo (te mušice mi stalno plivaju ispred desnog oka), otišla sam na pregled, pregledali su mi ultrazvučno oko, dioptriju, očni tlak i sa nekim aparatom sve kuteve oka...i rekli su mi da je degenerativno, nema pomoći i da ce mi se mozak navići na to (imam 45 godina). Trebam doći za tjedan dana na kontrolu. Ja sam radila lasersku operaciju prije jedanaest godina (lasik), imala sam veliku dioptriju i astigmatizam, ali nisu mi mogli skinuti na nulu, što mi je rečeno i ranije. trenutno imam dioptriju -1,50 i -2. E sad mene zanima pošto ima puno ljudi ovdje sa takvim mušicama, kako vi to izdržite????? Meni je to prilično iritantno, pogotovo jer i na poslu puno radim na kompu. Najgore mi je kad idem sa posla doma, inace prek dana ne nosim naočale tek navečer ih stavim, tada je več malo bolje. Ali ovo preko dana na dnevnom svjetlu mi je najgore, imam taj jedan veliki prsten i puno malih koji mi mute vid non stop. Da li se nekome popravilo u međuvremenu, jeste li se privikli?
Točno kako su ti rekli, navikneš se na njih do točke da ih više ne registriraš kao smetnju. Nakon nekog vremena neki su meni čak i nestali...
Moj savjet pokušaj smanjit brightness na monitoru što više možeš da te ti vragovi ne irititaju tolko dok se ne navikneš.

To naravno ne vrijedi za kronične slučajeve gdje tih floatera ima stotine i gdje blokiraju vidno polje. Proguglaj to i odma ćeš se osjećat bolje kaj kao većina imaš samo par njih.
__________________
. .
Leecher is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2018., 16:11   #259
Ja se nemogu naviknuti na njih jer su mi bas u vidnom polju. Ne u krajevima oka. I to jedan veliki u jednom oku, i drugi veliki u drugom oku pa kada gledam sa oba oka otvorena se sastave kao u jednu veliku mrezu. Ali kazem kako manje secer koristim nesto kao da se u najmanju ruku ne sire dalje.

Moguce kako sam pisao da mi je se stanje sa njima pogorsalo jer sam imao tamne teme na brauzeru i na OS-u. I to visokog kontrasta one na Vindovsu tamne teme.

Uglavnom smeta, navikao sam, iritira idalje, ali sta znam ignorisem koliko mogu i izgleda da se ne sire dalje, mozda je cak i bolje malo. Ne znam.

Najgore ovdje u Bosni doktori za to uopste nisu culi. Psihijatri, pa misle da izmisljam iako je ovaj psihijatar sto me vodi u CZMZ-u rekao da je moguce sve nakon sto sam mu prvi put za ovih 7 godina vodzenja kod njega u vezi psihicke bolesti rekao za ovo.

Ostali pogotovo prije 7 godina nisu vjerovali. Ne samo sto se tice floatera nego i da vidim krvna zrnca a danas znam da su to bijela krvna zrnca sto vidim.

Ludilo.
__________________
bunda od nerca
Vizon is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2018., 19:38   #260
Quote:
Leecher kaže: Pogledaj post
Točno kako su ti rekli, navikneš se na njih do točke da ih više ne registriraš kao smetnju. Nakon nekog vremena neki su meni čak i nestali...
Moj savjet pokušaj smanjit brightness na monitoru što više možeš da te ti vragovi ne irititaju tolko dok se ne navikneš.

To naravno ne vrijedi za kronične slučajeve gdje tih floatera ima stotine i gdje blokiraju vidno polje. Proguglaj to i odma ćeš se osjećat bolje kaj kao većina imaš samo par njih.
Hvala ti na savjetu za monitor. Zapravo mi je najčudnije u cijeloj priči da ne smatraju da je prijašnja operacija utjecala na ovu pojavu, niti smatra dr da trebam manje buljiti u komp... preporuka je jedino da ništa teško fizički ne radim do kontrole. Ja ih zapravo nemam baš ni tako malo, možda 4-5 mi znaju proletjeti kroz vidno polje, jedan taj najveci koji se lijepo vidi i na slici sa ultrazvuka mi radi opaku sjenu, i koliko sam uspjela prokužiti baš nekako najviše smeta vani u vrijeme zalaska sunca. Isto tako ne mogu se načuditi tome da mi se sve to odjednom pojavilo, prije ništa takvog nisam primječivala.
saradon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:45.