Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2008., 10:52   #1
Zaštita od golubova

Bok ljudi,
jel mi može neko reći kako se riješiti golubova s balkona na najjeftiniji način? Kontaktirala sam neke firme koje se s tim bave i rekli su da treba postaviti iglice, mrežu i sve to sa cijenom korpe bi me koštalo ko suho zlato. Zanima me jel zna neko nekog majstora koji to radi po normalnoj cijeni i gdje naći takvog? Bilo je već postova na sličnu temu, ali dosta starih pa se nadam da netko ima neke friške informacije.
Hvala na odgovorima.
Pozdrav
512 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 11:42   #2
Postavi par listova srebrne folije (one za zamatanje namirnica) po ogradi balkona.
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 12:06   #3
Nekoliko komada u gulaš, pa slijedeći tjedan itd....ne moraš nikome pričati
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 12:42   #4
Quote:
Ipanema kaže: Pogledaj post
Postavi par listova srebrne folije (one za zamatanje namirnica) po ogradi balkona.
dve godine na petnaestom katu:

folija isprobana: nikakav efekt. balkon zasran.

objesila cd-ove - ogledavali se u njima. balkon zasran.

vreće za smeće na trake. balkon zasran.

i tak.

jedini lijek - lođa je imala roletu koju smo držali spuštenu kad nas nije bilo. kad smo bili doma terali ih. koma.

sad smo u zgradi dva km dalje koja ima prizemlje plus dva kata, zadnji smo kat, imamo ogromnu terasu i balkon - nema ih
crvenkapica33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 22:42   #5
Zračnica i onda Zosvaldov postupak.
__________________
Kraljevina Hrvatska
spaljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 12:52   #6
Imaš te iglice za kupiti u trakicama.
To smo mi posavili jer su nam srali po ogradi i terasi a sjedili su na žici od struje.
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 18:34   #7
Golubovi

Imam dobro iskustvo sa tvrtkom...
Proizvode zaštitu od golubova -“ iglice“ i „mreže“.
besplatno savjetuju i vrlo su susretljivi.
Na kraju ih pozvala, postavili mrežu profesionalno i brzo.
Stvarno zadovoljna

Zadnje uređivanje City : 16.02.2012. at 02:53. Reason: Reklama
Lucija10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 08:53   #8
Joj, meni je jedno vrijeme bio balkon ko ciganska čerga, cd-i se ljuljaju, još mi je mama dala onak u uskoj rolici zamotanu foliju, to je lamatalo na sve strane, vid si izgubio kad si pogledao moj balkon kak se blješči na suncu.

A cijeli balkon zasran, da ne spominjem veš kad se suši.

E, onda sam negdje pročitala da treba balkon namazati sa domestosom. Ma znam da glupo zvuči, ali meni je pomoglo.
Uzela sam krpicu i direkt domestos na nju i premazala sam ogradu od balkona, gdje su se najviše zadržavali i malo dolje po pločicama, ne po cijeloj površini.
I više ih nije bilo, tj. možda su i bili ali ja ih nisam vidjela, ali nikad poslje balkon nije bio zasran.
Naravno radnju treba ponoviti nakon što padne kiša.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 12:15   #9
Možda staviti mrežu koja se koristi za mačke? (kad ljudi imaju mačke i balkon pa ne žele da im mačka zvizne dolje)
Znam da je cijena bila oko 200 kuna za balkon "prosječne" veličine...
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 14:03   #10
ja sam u vrtnom centru mbm u luckom kupio sprej protiv golubova (cca 30tak kuna) i funkcionira. kako pise na deklaraciji nije otrovan i bez mirisa je ali navodno smrdi golubovima. kod mene funkcionira bolje od cd-ova.
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 20:19   #11
Quote:
jones85 kaže: Pogledaj post
ja sam u vrtnom centru mbm u luckom kupio sprej protiv golubova (cca 30tak kuna) i funkcionira. kako pise na deklaraciji nije otrovan i bez mirisa je ali navodno smrdi golubovima. kod mene funkcionira bolje od cd-ova.
Odlično, daj napiši kak se zove
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 11:10   #12
I mene zanima!

Meni valjda žive na vanjskoj jedinici klime! Očistiš ju i onda ju zaseru u roku 2 dana.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 17:37   #13
probay pogledat na e-bay-u... davno sam vidio one igle, razne sove itd itd...
Frank Lucas is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 18:50   #14
Ubijes jednog i ostavi ga da visi na balkonu! Ostali ce se usrat od straha!
Zekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 09:54   #15
Zna li netko di ima u Splitu kupiti igle za zaštitu od golubova ?
kontra ultrasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 07:27   #16
Quote:
512 kaže: Pogledaj post
Bok ljudi,
jel mi može neko reći kako se riješiti golubova s balkona na najjeftiniji način? Kontaktirala sam neke firme koje se s tim bave i rekli su da treba postaviti iglice, mrežu i sve to sa cijenom korpe bi me koštalo ko suho zlato. Zanima me jel zna neko nekog majstora koji to radi po normalnoj cijeni i gdje naći takvog? Bilo je već postova na sličnu temu, ali dosta starih pa se nadam da netko ima neke friške informacije.
Hvala na odgovorima.
Pozdrav
Mi smo ih se riješili nekim gelom nopaloma.Muž je to donio iz Njemačke i premazao mjesto gdje su se skupljali i na našu veliku sreću golubova više NEMAAAA. Do tada smo svašta pokušavali, već smo pop...li. Mislim da ima toga i kod nas za kupiti.
NikolinaZagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 22:37   #17
Quote:
512 kaže: Pogledaj post
Bok ljudi,
jel mi može neko reći kako se riješiti golubova s balkona na najjeftiniji način? Kontaktirala sam neke firme koje se s tim bave i rekli su da treba postaviti iglice, mrežu i sve to sa cijenom korpe bi me koštalo ko suho zlato. Zanima me jel zna neko nekog majstora koji to radi po normalnoj cijeni i gdje naći takvog? Bilo je već postova na sličnu temu, ali dosta starih pa se nadam da netko ima neke friške informacije.
Hvala na odgovorima.
Pozdrav
Muž donio neki gel Nopaloma iz Njemačke, premazali mjesta na balkonu gdje su se skupljali i evo već mjesecima ih nema. Mislim da ima i kod nas za kupiti, ali nisam baš sigurna gdje.
NikolinaZagreb is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:39.