Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2008., 18:01   #61
ja idem 29.9. na artroskopiju koljena sa ugradnjom plastike,ali sam na bolovanju noga boli ko luda,ima podljev,i dio mhrskavice veličine malog palca koji slobodno šeta,meni je počela gonartroza koljena,počela sam raditi vježbe za jačanje muskulature
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 18:56   #62
Gdje ti ides na operaciju?
riba_kc is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 21:14   #63
Zagreb,draškovičeva
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 22:34   #64
Quote:
riba_kc kaže: Pogledaj post
Pa vas sad lijepo molim (posto u 9. mj. namjeravam pod noz) da mi kazete o rehabilitaciji sto je vise moguce jer u bolnici me uvijek samo sturo upute i nikad ne znam sto se smije a sto ne. I da li su nuzne toplice, dal dobro dođu, koji dobar fizioterapeut ima i sl...

Toplice su ti u svakom slučaju od koristi, a ak te baš zanima rehabilitacija, mogu ti poslati jedan seminarski rad u kojem smo kolege i ja (studenti fizioterapije) ukratko opisali ozljedu prednjeg križnog ligamenta i rehabilitaciju.
najpametniji is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 23:03   #65
da li je netko bio u akromionu i kakvi su dojmovi i iskustva?


žena, želim ti svu sreću u draškovićevoj ali ja bi od tam bežala kak od vraga
starog su mi spackali svjetski, na hitnu sam došla s kćeri a odnos dežurnog doktora je bio ispod svakog nivo, za ono što je on njoj rekao moraš biti stvarno smeće
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 23:05   #66
hvala na podršci,nadam se da će sve biti ok,laku noć
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 08:18   #67
teba mi jedan dooobar savjet..neznam sta da radim.napuknuo mi je ligament.inace se bavim odbojkom i studiram kif. sto mislite hocu li moc sve to nastavit bez operacije???
eustahije_brzić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 08:49   #68
Quote:
happyday kaže: Pogledaj post
prije operacije definitivno trebas ojacati misice.... tako ce ti definitivno biti brzi i uspjesniji oporavak.
nema nikakvog smisla jačati muskulaturu prije operacije jer nakon operacije atrofiraju u roku tjedan-dva, strašnom brzinom, radi nedostatka fizičke aktivnosti na tu nogu. treba ih jačati nakon operacije, tempom kakav je već dozvoljen, najprije vježbe bez opterećenja, pa zatim sprave
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 08:51   #69
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
da li je netko bio u akromionu i kakvi su dojmovi i iskustva?
prijatelj mi radi tamo, bolnica je vrlo friška pa nećeš imati iskustva, malo ljudi je još prošlo. okupili su vrhunski tim i fantastično su opremljeni, najsuvremenija oprema koja izgleda jako dobro čak i za zapadne standarde
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 12:55   #70
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
nema nikakvog smisla jačati muskulaturu prije operacije jer nakon operacije atrofiraju u roku tjedan-dva, strašnom brzinom, radi nedostatka fizičke aktivnosti na tu nogu. treba ih jačati nakon operacije, tempom kakav je već dozvoljen, najprije vježbe bez opterećenja, pa zatim sprave
Ima, ima. Atrofira muskulatura jednakom brzinom i ovako i onako, ali ako se bar malo ojačaju prije operacije imaš nekakvu "rezervu" pa krećeš u oporavak iz boljeg stanja. Zbog toga se vrhunski sportaši brže i oporave.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 14:58   #71
ovo pročitajte svi

u 3/2008 sam pao na skijanju i radiolog i fizijatar su reklio da imam RUPTURU PREDNJEG DESNOG KRIŽNOG LIGAMENTA i da moram na, izgleda jebenu operaciju.

Tada sam otišao kod ortopeda Dr. Buljana iz Zagreba, FALA DRAGOME BOGU!
Pregledao me je BEZ GLEDANJA SNIMKI MAGNETSKE REZONANCE KOLJENA i rekao da je sve u redu da ništa nije puklo, da se malo čuvam i da će sve biti u redu.

To je bio krajem 3/2008 i očito je Dr. Buljan bio u pravu, u međuvremenu je došlo do dramatičnog poboljšanja, hodam i vozim bicikl normalno i sve mi je bolje i bolje.
javnib22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 15:06   #72
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
nema nikakvog smisla jačati muskulaturu prije operacije jer nakon operacije atrofiraju u roku tjedan-dva, strašnom brzinom, radi nedostatka fizičke aktivnosti na tu nogu. treba ih jačati nakon operacije, tempom kakav je već dozvoljen, najprije vježbe bez opterećenja, pa zatim sprave



ajd mi molim te reci otkud ti to da nema nikakvog smisla jacati misice prije operacije?
na svaku operaciju covjek treba ici pripremljen. jesi li mozda cuo, da operatori ne zele operirati osobu kojoj su uzasno slabi misici sto bi moglo strasno otezati oporavak. kazes da misici atrofiraju strasnom brzinom u roku tjedan-dva..uredu, ako nista ne radis , naravno da ces sav mlitav postati...ali da do toga ne bih doslo , vec 2-3 dan nakon operacije rade se prve pasivne vjezbe s koji ti napinjes te misice i ne dozvoljavas im atrofiju.
itekako ima smisla jacati misice prije operacije.....


eto, ja sam prije svake operacije isla na pripreme... i najbolji mi se pokazao defonitivno cybex...pa ako isto tko ima mogucnosti da vjeza na tome ,,, toplo preporucujem..
happyday is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 15:23   #73
Quote:
javnib22 kaže: Pogledaj post
u 3/2008 sam pao na skijanju i radiolog i fizijatar su reklio da imam RUPTURU PREDNJEG DESNOG KRIŽNOG LIGAMENTA i da moram na, izgleda jebenu operaciju.

Tada sam otišao kod ortopeda Dr. Buljana iz Zagreba, FALA DRAGOME BOGU!
Pregledao me je BEZ GLEDANJA SNIMKI MAGNETSKE REZONANCE KOLJENA i rekao da je sve u redu da ništa nije puklo, da se malo čuvam i da će sve biti u redu.

To je bio krajem 3/2008 i očito je Dr. Buljan bio u pravu, u međuvremenu je došlo do dramatičnog poboljšanja, hodam i vozim bicikl normalno i sve mi je bolje i bolje.
Ne bih te htjela strasiti, ali i ja najnormalnije zivim bez prednjeg kriznog u desnom koljenu. Mogu i hodati i trcati i voziti biciklu i nemam nikakvih problema. Koljeno je u pocetku bilo jako nestabilno, no s vremenom bude sve bolje i sad nemam apsolutno nikakvih problema. Naravno, ne bavim se sportom (strah i mislim da mi koljeno to ne bi izdrzalo), ali teretana i neke lagane aktivnosti su OK. Negdje sam (dosta davno, doduse, prije 7-8 godina) citala nekakvu statistiku koja kaze da 10% ljudi s puknutim prednjim kriznim ligamentom zivi najnormalnije, moze se baviti sportom, skija, igra nogomet bez problema, 80% zivi normalno, tj. ovako kao ja, nema boli, nema iskakanja, ali nema ni nekog zesceg bavljenja sportom jer koljeno pocne iskakivati, te 10% onih koji ne mogu prakticki ni hodati bez da im koljeno redovito iskace (ti moraju na operaciju).
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 15:28   #74
Quote:
happyday kaže: Pogledaj post
ajd mi molim te reci otkud ti to da nema nikakvog smisla jacati misice prije operacije?
na svaku operaciju covjek treba ici pripremljen. jesi li mozda cuo, da operatori ne zele operirati osobu kojoj su uzasno slabi misici sto bi moglo strasno otezati oporavak. kazes da misici atrofiraju strasnom brzinom u roku tjedan-dva..uredu, ako nista ne radis , naravno da ces sav mlitav postati...ali da do toga ne bih doslo , vec 2-3 dan nakon operacije rade se prve pasivne vjezbe s koji ti napinjes te misice i ne dozvoljavas im atrofiju.
itekako ima smisla jacati misice prije operacije.....


eto, ja sam prije svake operacije isla na pripreme... i najbolji mi se pokazao defonitivno cybex...pa ako isto tko ima mogucnosti da vjeza na tome ,,, toplo preporucujem..
Slazem se s tobom u vezi vjezbi. Kazu da se sportasi puno lakse oporavljaju od tih operacija upravo zbog jace i razvijenije misicne mase od ljudi koji se ne bave sportom. Misici nakon operacije neminovno atrofiraju jer covjek ne moze ni hodati, no pocinje se s vjezbama kako bi zglob poceo 'raditi'. No preporucila bih oprez kako ne bi doslo do pogorsanja situacije s koljenom, treba znati koje se vjezbe smije raditi pa bi se bilo dobro konzultirati se s ortopedom ili fizijatrom.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 15:32   #75
Quote:
javnib22 kaže: Pogledaj post
u 3/2008 sam pao na skijanju i radiolog i fizijatar su reklio da imam RUPTURU PREDNJEG DESNOG KRIŽNOG LIGAMENTA i da moram na, izgleda jebenu operaciju.

Tada sam otišao kod ortopeda Dr. Buljana iz Zagreba, FALA DRAGOME BOGU!
Pregledao me je BEZ GLEDANJA SNIMKI MAGNETSKE REZONANCE KOLJENA i rekao da je sve u redu da ništa nije puklo, da se malo čuvam i da će sve biti u redu.

To je bio krajem 3/2008 i očito je Dr. Buljan bio u pravu, u međuvremenu je došlo do dramatičnog poboljšanja, hodam i vozim bicikl normalno i sve mi je bolje i bolje.


eto, mozda se radilo o tek nekakvom istezanju ili nekoj drugoj laksoj traumi. ako ti je taj koji ti je preporucio operaciju pregledavao koljeno i pogotovo radio testove tipa lachamn test ili test prednje ladice koji ce u 99% slucajeva pokazati ozbiljnu ozljednu ligamenata,a koljeno nije bilo mirno, nego pod upalom i zglobna pukotina ispunjena tekucinom...logicno je da ce tada koljeno biti labavije i davati takve rezultate
happyday is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 15:35   #76
Mislim da je slična tema već bila, ali nikako ne mogu naći ništa u vezi mog problema. Naime, imam varus stopala (uvrnuta) i već dugo razmišljam o operaciji. Metode koje su na meni isprobali u djetinjstvu, bile su, ne samo neuspješne, nego i apsurdne! Kasnije, kad sam htjela ići na operaciju, ortopedi su bili dosta neodlučni, a i činilo mi se da samo hoće lovu! Neka se nitko ne uvrijedi, ali stvarno je bilo tako! Prije nekoliko godina sam si dala napraviti uloške (one kompjuterski oblikovane) i malo mi je lakše, bolovi su se smanjili, ali to nije to. Bojim se da će mi se s vremenom stanje još pogoršavati i zato razmišljam o operaciji. I zato sad moram opet tamo. I zlo mi je kad ih se sjetim.
Zato vas molim, ako itko išta zna, da mi odgovori na moja pitanja. A to su: najbolji ortoped za stopala, jeste li prošli ili znate nekoga tko je prošao sličnu operaciju (koliko je zadovoljan, koliko je patio i koliko je to sve skupa trajalo?) i ako je netko od vas imao isti problem sa stopalima, kako ste ga vi riješili? Moji dosadašnji ortopedi nisu bili baš za odgovoranja na pitanja, zapravo držali su se ko najobičniji bahati kreteni! Zato molim vas
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 16:46   #77
Quote:
nicole2007 kaže: Pogledaj post
Mislim da je slična tema već bila, ali nikako ne mogu naći ništa u vezi mog problema. Naime, imam varus stopala (uvrnuta) i već dugo razmišljam o operaciji. Metode koje su na meni isprobali u djetinjstvu, bile su, ne samo neuspješne, nego i apsurdne! Kasnije, kad sam htjela ići na operaciju, ortopedi su bili dosta neodlučni, a i činilo mi se da samo hoće lovu! Neka se nitko ne uvrijedi, ali stvarno je bilo tako! Prije nekoliko godina sam si dala napraviti uloške (one kompjuterski oblikovane) i malo mi je lakše, bolovi su se smanjili, ali to nije to. Bojim se da će mi se s vremenom stanje još pogoršavati i zato razmišljam o operaciji. I zato sad moram opet tamo. I zlo mi je kad ih se sjetim.
Zato vas molim, ako itko išta zna, da mi odgovori na moja pitanja. A to su: najbolji ortoped za stopala, jeste li prošli ili znate nekoga tko je prošao sličnu operaciju (koliko je zadovoljan, koliko je patio i koliko je to sve skupa trajalo?) i ako je netko od vas imao isti problem sa stopalima, kako ste ga vi riješili? Moji dosadašnji ortopedi nisu bili baš za odgovoranja na pitanja, zapravo držali su se ko najobičniji bahati kreteni! Zato molim vas

imas poruku
happyday is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 12:35   #78
Datum operacije se bliži... 22.09... Ide li itko od vas u to vrijeme u Lovransku bolnicu???
riba_kc is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 18:36   #79
E, i jel zna tko točnu cijenu jednog dana u bolnici? Imam samo obvezno zdravstveno osiguranje pa da vidim jel bi mi se isplatilo uzeti dodatno...

I koliko kostaju fizikalne terapije onako otprilike? Znam da se ne moze tocno reci jer ne znam na koje cu morati ici al opet... Bar okvirno da znam...
riba_kc is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 18:47   #80
ja idem sredinom 10 mjeseca
happyday is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:44.