Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2003., 17:58   #1
Arrow Agencije za nekretnine

imate li koju za preporučiti?

Zadnje uređivanje solar : 13.09.2010. at 13:18.
 
Odgovori s citatom
Old 18.06.2003., 17:59   #2
E ima još jedna, na P, sad sam zaboravila....uglavnom...ja trazim noviji stan - tresnjevka, jarun, bla bla

Zove mene frajer da ima stan star 65 godina, iznad ilice, negdje prema pantovcaku, stotigajaznam

I onda se jos cudi kaj se ja nerviram...cool
 
Odgovori s citatom
Old 18.06.2003., 18:53   #3
Vecina agencija je totalna sljuka, odnosno ja nisam u ZG nasao agenciju koja ima bar malo profesionalan pristup. Sve idu po sistemu corave kokosi, pa kaj ubodu ubodu. A uz to ne samo da daju nepotpune podatke, vec namjerno i svijesno lazu. Uglavnom, ja mislim da su agencije beskorisne.

PS Bjezi od agencije "AR", odnosno savjetujem ti da prebrojis prste na rukama nakon rukovanja s bilo kojom babom iz te agencije. Mogo bi ti falit pokoji
Juraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2003., 00:48   #4
Ja sam stan iznajmila preko agencije West, ali to je vise bio neki privatni aranzman jer je moja gazdarica imala neke veze s njima pa joj je vlasnica agencije samo pomogla da iznajmi stan. Tako da nisam nikakvu proviziju platila, a dobila sam ugovor.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2003., 13:13   #5
Agencija ima jako puno, ali nisam sigurna koliko je profesionalnih. Primjetila sam da agencije Koller uopće više nema u oglasniku, tu i tamo se vidi neki njihov oglas naljepljen na stup. Ako se dobro sjećam frendica mi je za njih rekli da su bili odlični, ali da je to bila mala agencija bračnog para te da je žena opet ostala u drugom stanju, dobili su još jednu bebu i, čini mi se, odustali od tog posla, jer više kao ne stignu trčat na sve strane....

Oglase od AR sam vidjala po oglasniku. Zašto su ti se zamjerili?

Na kraju krajeva ja ne vidim što će meni agencija, osim da mi pronađe stan. Ja sam dovoljno sposobna da sama otrčim na katastar, u poreznu upravu, banku i sve ostalo što mi treba. Za provjeru valjanosti papira ionako ću koristiti svog odvjetnika jer agencijama ne vjerujem ni koliko je crno pod noktom. A kako mi ni agencije nisu u stanju naći manji stan....nastojat ću ih izbjeći u velikom krugu....mogu naplaćivati neke silne usluge ljudima koji se ne kuže, ali meni ne. Predugovor i ugovor mogu i sama sastaviti....a agencija ionako nije garancija da je vlasnički list autentičan i sl. Bar su meni tako rekli kad sam pitala...da oni za takve stvari ne mogu garantirati. A što onda možeš? Ako nisi u stanju provjeriti autentičnost vlasničkog lista?

Na kraju ispada da ti se može dogoditi da agenciji platiš proviziju pa poslije ustanoviš da vlasnički list nije autentičan ili nešto slično. Ti imaš probleme za cijeli život, a agenciju zabole....mislim stvarno....
 
Odgovori s citatom
Old 04.07.2003., 10:46   #6
Agencije čak i one koje rade već 15 godina

Kad smo prošlu jesen počeli tražiti stan, obišao sam sve agencije. Svi su uzeli moje podatke, želje, nitko me nikad nije zvao. Neki su rekli da imaju nešto i da će dogovoriti posjet, pa ništa. Jedan ima sistem 150 eura unaprijed za izradu ponude po našim željama i organizaciju do 5 obilazaka jer da se tako radi u Njemačkoj

Na kraju smo pratili samo privatne oglase, a do investitora ove novogradnje došli smo sasvim slučajno, cijela zgrada prodana je preko glasina.
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2003., 19:08   #7
Meni su antipaticne te zgrade kaj se prodaju glasinama. Ja sam imala spiku tipa - evo stara - tebi prodam stan, jer te moja rodjaka preporučila, samo 1450 eura po kvadratu, moraš mi platit bar 40 posto unaprijed. Zgrada u tom času tek krenula od temelja, trebala biti gotova do šestog mjeseca.....Ja naravno nisam na to htjela pristati....nema šanse......čak je i njegova vlastita nećaka odustala od te zgrade..onda znaš...

Sad se tek diže zadnja etaža... toliko o rokovima...

Ja sam isto ostavila podatke u nekoliko agencija, žali bože
 
Odgovori s citatom
Old 04.07.2003., 19:14   #8
Quote:
asa kaže:

Ja sam isto ostavila podatke u nekoliko agencija, žali bože
Ovo mi je više nego glupo. Ako agencija ostavi kao kontakt mail adresu , i onda nešto pitaš da ne odgovore? Zbilja svijetli primjeri poslovanja u nas. Čemu onda ta adresa služi?
Ovo inače nije slučaj samo s agencijama za posredovanje u prometu nekretninama.
Hannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2004., 11:40   #9
Agencije za nekretnine

Imate li kakvih (po mogucnosti, pozitivnih) iskustava sa agencijama oko prodaje stana? Svi imaju na netu nekakav obrazac za prijavu, i kad se sve ispuni fino se pokaze poruka "hvala na vasoj poruci, kontaktirat cemo vas u sto kracem roku"
Naravno da se nitko od tih agencija nije do sada javio. Da bi stvar bila bolja, radi se o "poznatijim" agencijama tipa Zane ili PBZ nekretnine. (proslo je vise od mjesec dana od prijave) Ma kakva je to poslovnost
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2004., 11:58   #10
Ofkors. Cak i kad im se telefonom javis ponekad te nikad ne nazovu nazad. Ili te zovu i nude neodgovarajuce stanove (trazis trosobni+ DB oni ti nudi jednosobni koji je pregradjen u dvosobni ).

Mi smo na kraju bili toliko ludi da smo uzeli oglasnik, sami sortirali stanove, na imenik.tel.hr nasli ciji su to oglasi (svi su skoro bili od agencija), i onda nazvali doticne i rekli "Dobar dan, vi imate stan koji bi nam odgovarao".

Najneugodnije je kad te vode gledati neki stan za kojeg si im rekao da si vec gledao i da ti ne odgovara, pa kazu "ne, ali to nije taj", a ono na kraju ipak je. Pa bude neugodno i tebi i ljudima koji prodaju jer kuze da si vec bio kod njih.

A kad jednom kupis stan, onda te neki jos uvijek zovu, pa im kazes da si rijesila stvar ali te oni opet nakon tjedan dana zovu i tako u krug. Na kraju sam im rekla "to sam vam rekla vec jedno tri puta barem". Pa su tek onda prestali zvati.


Da skratim pricu, uloga agencije je mozda bitnija nakon samog odabira stana - kad se treba rjesavati papirologija. Agencija preko koje smo mi kupili je to obavila vrhunski profesionalno i brzo, dok je recimo agencija preko koje je isla kolegica zafusarila posao pa ju je banka vracala zbog nepismenog ugovora i sl.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2004., 13:22   #11
Mene je jedan "agent" vodio pogledati teren za kuću. Na kraju sam ja njega vodio jer on nije imao pojma gdje je (vlasnica se nije pojavila na vrijeme) jer sam se dan prije provozao tim krajem i uočio teren s kočićima od premjeravanja).

A kad smo došli na teren agentove stručne sposobnosti su došle do izražaja. Kaže "Evo to je teren." I to je to, ni A ni B. Pitam ga za kanalizaciju, ne zna. Pitam ga što je ono preko puta (neki pogon) što diže veeeeliku prašinu, ne zna. Jasno da ne zna, prvi put u životu je na tom mjestu . Bar da je znao reći "Ovdje neće biti veliki trošak za temelje, ravan je teren, nije sam kame, neće trebati minirati" ili tako nešto što bi me eventualno potaknulo na kupnju, ali ništa.

Jedino što je znao reći (ne bi li me animirao) bilo je da po njegovom (stručnom?) mišljenju ovaj teren će planut' za dva dana i neka brzo dovučem i ženu da ga vidi. A-ha. Nazvao me mjesec i pol dana kasnije i pitao jesam li još zainteresiran za taj teren

Zato ako ideš preko agencije, navikni se da oni prodaju samo prvorazredne stanove po vrlo povoljnim cijenama koji samo što nisu prodani (imaš pet minuta da pristaneš)

Shema koja mi se (bar u Rijeci) čini da funkcionira je sljedeća: čovjek odluči prodati stan - da oglas u besplatni oglasnik, nabije cijenu i čeka. Nazovu ga dva potencijalna kupca i 40!!! agencija (istina živa, kolegica prodaje stan). Prodavač pristane da ga nekoliko njih zastupa s tim da on dobije iznos koji je naveo u oglasu. Pa onda to ide ovako: njegova cijena u EUR recimo 62,000 plus njegova provizija agenciji 3%. Na kraju se stan od 58 m2 nudi kupcima za povoljnih 64000 + naravno 3% koji agenciji idu od kupca, pa to na kraju bude 66000 EUR. Nakon par mjeseci spuste cijenu za 500 EUR i opet čekaju dok netko ne naleti....

Ja bih uskoro trebao ozbiljno krenuti u lov na krov nad glavom i za početak ću ići bez agencije. Papire će mi rješavati advokat (rod).
Bankei is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2004., 13:33   #12
Ma angazirati kod nas agenciju za kupnju stana je stvarno disaster. Nego, ja pokusavam prodati stan, pa bi isla u nesto vece. Zato mi ovdje i treba pomoc agencije (zbog prirode posla ne mogu se tome posvetiti 100%).
Inace, sto se kupnje tice, slucajno sam na netu naisla na jedan zgodan stan ... koji se naravno prodaje preko agencije. Nije mi bilo drugoga nego nazvati ih i dogovorila sam obilazak u subotu u 11 sati. Ne bi me cudilo da je ekipici iz agencije to prvi obilazak tog stana.
Inace....imala sam jedan pokusaj prodaje stana preko agencije pa me zanimaju vasi savjeti ..... frajer me uz vlasnicki list trazi i kupoprodajni ugovor po kojem sam ja kupila taj stan i stanje otplate kredita. Moje skromno misljenje je da oni nisu duzni vidjeti moj kupoprodajni ugovor, a jos manje ih zanima koliko ja jos kredita imam za otplatiti. What do you think?
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2004., 13:39   #13
Što se sređivanja papira tiče, nije ni svaka agencija - agencija.

Frendici se njena agencija nikad više nije javila nakon što im je (naivno) platila njihove usluge, što će reći svu papirologiju je rješavala sama.

Frend je nekako u isto vrijeme kupovao stan preko neke druge agencije - i u roku tri mjeseca imao sređene papire na katastru (govorim o zagrebačkom katastru)!

Ja sam stan kupila prije tri godine (bez agencije), i još mi papiri (s istog katastra) nisu gotovi.
FridaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2004., 13:59   #14
Quote:
Prolaznica kaže:

Inace....imala sam jedan pokusaj prodaje stana preko agencije pa me zanimaju vasi savjeti ..... frajer me uz vlasnicki list trazi i kupoprodajni ugovor po kojem sam ja kupila taj stan i stanje otplate kredita. Moje skromno misljenje je da oni nisu duzni vidjeti moj kupoprodajni ugovor, a jos manje ih zanima koliko ja jos kredita imam za otplatiti. What do you think?
Ne zivim u Hr., ali znam da u It. si im duzna dati vl. list i kup. ugovor jedino ako imaju zainteresiranog klijenta. Ne prije.
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2004., 14:02   #15
Quote:
bankei_ri kaže:




Ja bih uskoro trebao ozbiljno krenuti u lov na krov nad glavom i za početak ću ići bez agencije. Papire će mi rješavati advokat (rod).
Advokat
Ja ne bi izostavila ni geometra.
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2004., 14:32   #16
agencije izbjegavati. koja korist od njih?? oglase možete i sami davati i pregledavati.
moja frendica prodavala stan i uzela naivka agenciju. vele joj da je provizija 3 %. nakon nekog vremena tip nazove i veli da ima kupca, no proviziju mora dignuti na 7 %?????????????
nju grizlo jer joj se mahnulo sa novcem. na kraju je na nagovor odustala i frknula stan u svom aranžmanu. ko j*** agencije.
__________________
no comment
fakin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2004., 15:06   #17
Mislim da je prodavateljima puno lakse ici bez agencije nego kupcima. Mi kad smo trazili stan u Rijeci od kolovoza do listopada prosle godine svi stanovi u oglasima bili su preko agencija Tako da za kupce izbor nije bas nesto velik
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2004., 15:22   #18
Svojedobno sam pokušavala kupiti stan preko nekoliko agencija i ta iskustva su katastrofalna. Pokažu mi stan za koji misle da bi mi mogao odgovarati, pa me drugi dan zovu i vrijeđaju kaj ga neću kupiti. Mislim, ja ni cipele ne kupim u prvom dućanu,a a oni bi da stan odmah kupim zato što su potrošili svojih dragocjenih 10 minuta i pokazali mi stan. Pa radi se o stanu za kojeg dajem ogromne novce i hoću biti potpuno sigurna da mi se sviđa. Jedna kokoš mi je čak i prijetila da će počet naplaćivati pokazivanje stana.
Kod prodaje je još i gore. Jedna je potaknuta našim oglasom da prodajemo stan došla na vrata i tjerala nas da potpišemo nekakav ugovor da ćemo stan prodat samo njenoj agenciji uz proviziju 4%. Ako odustanemo od prodaje dužni smo joj 2% njene procijenjene cijene!!! Letila je van.
Moj savjet je zajebat agencije i oglasnik u ruke.
sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2004., 16:26   #19
Quote:
Lei kaže:
Mislim da je prodavateljima puno lakse ici bez agencije nego kupcima. Mi kad smo trazili stan u Rijeci od kolovoza do listopada prosle godine svi stanovi u oglasima bili su preko agencija Tako da za kupce izbor nije bas nesto velik
Da, tako je, agencije zovu SVAKOG ko da oglas za prodaju i nude svoje "usluge", čovjek zatim prestane davati oglas, cijena ode bar 6% gore i to je to, moraš preko agencije.. Pravi ne-agencijski oglasi uspiju izići možda 1-2 puta prije nego što taj stan počnu prodavati SAMO agencije. Zato ja već par mjeseci skupljam interesantne ne-agencijske oglase i kad ozbiljno krenem, prvo njih zovem. Naravno većina tih stanova je već prodana, a možda i nije??

Možda iz zeza nazovem par brojeva pa vam javim rezultate (nemam baš vremena za zezanje )
Bankei is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2004., 20:51   #20
Rijetko koji oglas u novinama nema veze s agencijom. Interesirala sam se za neke stanove, medjutim ispalo je da se radi o agencijskim oglasima.
magdalena1999 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:58.