Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2008., 12:21   #1
NWN2: Storm of Zehir

Nisam igro niš dobro od kad sam Mass effect prošo na posuđenom boxu pred cca godinu dana i sad provjerio dal ima šta novog od dobrih starih naslova.
I na moje ugodno iznenađenje Storm of Zehir, ETA 2008-11-18, nastavak za igru koju nisam gasio tri dana za redom (kao ni expanziju)... ali malo sam zatečen nedostatkom infiormacija , ne pratim baš kako izlaze igre u zadnje vrijeme, je se šta pisalo po štampi o SoZ-u ima ko kakvih informacija, dal još ko odbrojava dane do izlaska bilo šta vezano da ubije vrjeme do 11

Šta će bit od "kreiranja svog party-a", nema više fora dialoga između likova ?

Zadnje uređivanje leafar : 14.10.2008. at 13:39.
leafar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 14:39   #2
Pa sve informacije imaš na službenom forumu http://nwn2forums.bioware.com/forums...html?forum=128.

U kratko, imaš novu Overland mapu (po kojoj se krećeš dok ne naletiš na protivnike ili na grad, ili neko zanimljivo mjesto), radiš si cijeli party (slično kao u IWD i IWD2), ali moći ćeš i regrutirati neke likove. Razgovora između tvojih likova neće biti toliko (ako uopće), ali zato neće se svi skill checkovi raditi samo s glavnoga lika, nego ćeš moći koristiti party membera koji ima potrebni skill najjači da razgovara ili trguje ili scouta. Bit će jako slobodna igra gdje ćeš ti kao igrač većinu vremena određivati što se događa dalje.
Bit će manje magičnih itema nego prije i obećane su izazovnije borbe. Neznam što je s restanjem i dali će biti neograničeno kao do sada. Neće biti neke blesavih dodataka kao Spirit Meter kao u MotBu.

Ja inače jedva čekam da dođe, ubijam vrijeme s The Witcher EE do data.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 14:45   #3
Ovo za dijalog nisam baš siguran, najavljuju da će biti puno prirodniji nego do sada. Kak će to izvesti kad nema NPC-a ne znam.
Sve u svemu priča se da je puno bliži IWD i BG nego do sada, al nekak sumnjam. Ja očekujem jedan dobar rpg, kao što su i svi nwn do sada bili.
Nego ono što najviše čekam je Dragon age: origins. iako nije smješten u forgotten realms, po trailerima i po priči mi se čini puno bliži BG nego NWN.
__________________
Ako ovu rečenicu vidiš u plavoj boji, čitaš prebrzo
arecibogk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 15:19   #4
Quote:
arecibogk kaže: Pogledaj post
Ovo za dijalog nisam baš siguran, najavljuju da će biti puno prirodniji nego do sada. Kak će to izvesti kad nema NPC-a ne znam.
Sve u svemu priča se da je puno bliži IWD i BG nego do sada, al nekak sumnjam. Ja očekujem jedan dobar rpg, kao što su i svi nwn do sada bili.
Nego ono što najviše čekam je Dragon age: origins. iako nije smješten u forgotten realms, po trailerima i po priči mi se čini puno bliži BG nego NWN.
Pa bit će, ali ne između likova nad kojima imaš kontrolu, nego s ostalim koje sretneš. Mislim da bu bio sličniji IWD nego BG2, ali s više slobode kretanja.
Ipak je ovo samo ekspanzija i nemre se uspoređivati s BG2. Da je originalni NWN2 bio ovako napravljen onda se možda moglo s BG2 uspoređivati.

Dobra vjest je što neće više biti obaveznih likova koje moraš voditi s sobom, mislim da ako želiš da ćeš moći i samo jednog lika kreirati (makar je pitanje dali ćeš moći preći igru s samo jednim likom).
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 16:03   #5
Quote:
Archangel kaže: Pogledaj post
Dobra vjest je što neće više biti obaveznih likova koje moraš voditi s sobom, mislim da ako želiš da ćeš moći i samo jednog lika kreirati (makar je pitanje dali ćeš moći preći igru s samo jednim likom).
Pa baš i nije dobra vijest Ono glavna fora kod NVN-a (i svih sličnih naslova) su razrađeni dialozi, makar to značilo linearnost, a poseban + su mi bili razgovori sa pomoćnim likovima tj. njihove priče. Zabavno ako je dobro razrađeno i uklopljeno u priču. To mi je nekako falilo u Icewindu (budući da sam ga igro poslje NVN-a ).

Za Dragon age sam čuo ali bojim se da nakon što je EA kupio Bioware moglo bi se krenut putem "pojednostavljivanja" gameplaya i priče... strah me onog "dumbed down to oblivion" Vrijeme će pokazat valjda
leafar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 08:59   #6
Quote:
leafar kaže: Pogledaj post
Pa baš i nije dobra vijest Ono glavna fora kod NVN-a (i svih sličnih naslova) su razrađeni dialozi, makar to značilo linearnost, a poseban + su mi bili razgovori sa pomoćnim likovima tj. njihove priče. Zabavno ako je dobro razrađeno i uklopljeno u priču. To mi je nekako falilo u Icewindu (budući da sam ga igro poslje NVN-a ).

Za Dragon age sam čuo ali bojim se da nakon što je EA kupio Bioware moglo bi se krenut putem "pojednostavljivanja" gameplaya i priče... strah me onog "dumbed down to oblivion" Vrijeme će pokazat valjda
Pa dobro, slažem se da je fora razgovarati s party memberima, ali imali smo dvije NWN2 igre koju su to imali, ali im je falilo sve što će imati ova ekspanzija. Pa ajmo sada vidjeti kako to izgleda kada se zamijene stvari.
Bit će sigurno drugačije iskustvo, ali vjerujem da će isto biti jako zabavno.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 18:12   #7
Meni jedino nije jasno gdje je nestao humor na prijelazu iz bg u nwn. Ima tu i tamo dobre fore, ali nije to to. Vjerovatno ima veze s tim da bg i bg2 imaju istu priču i puno isith npc-a. Meni isto tako pada na pamet da ako igra nema dobre glumce do izgovore dijaloge, bolje da ih uopće ne uposle.
Također drago bi mi bilo da npc-i sami iniciraju dijaloge.
__________________
Ako ovu rečenicu vidiš u plavoj boji, čitaš prebrzo
arecibogk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 09:38   #8
Izašlo u Sj. Americi i ponegdje u Europi.

Zna li netko kad stiže u Hrvatsku? Ako netko vidi igru u prodavaonici neka napiše.
Wanderer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 11:04   #9
Ja naručio iz engleske za cca 200 kn. Puno se više isplati nego kupovati po daleko prenapuhanim cijenama kod nas.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 23:14   #10
I je došlo od 19.-og ? Odigrao tko ? Isplati li se nabavljat - nebi ni pitao takvo pitanje da nisam pročitao devastirajući review koi kaže da je priča totalno shallow (skupa sa NPC-evima). Nadam se da nije "C" produkcija na NWN toolsetu.
leafar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 23:19   #11
a za to treba biti instaliran NWN2?
xGAME is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 11:30   #12
Ja to malo igram i ono...meni je nwn original bio los i linearan, motb dosta bolji ali prekratak, ovaj je drukciji od oboje ali nije to to...kuzis imas svoj party i radis questove, seces se po mapi ko u homm, imas svoj party i masu free roaming monstera, sto opet dovodi do bedastoca dok te lvl 10 monster party pocne ganjati a ti si lvl 4..

Borbe su dosta zahtjevnije, a nwn npc su glupi ko kurac pa preporucam pupet mod, inace se desavaju situacije da ti mag charga prvi na 20 monstera da ih lupi stafom, ili fula fireball uvijek, dok se melee dogovara jel da bjezi ili sta. Pa onda moras cesto save i load koji su abnormalno dugi...u ostalim nwn su mape bile velike pa se to nije toliko vidlo ili kaj ali ovo je uzas, dok moras svaku minutu load koji traje pol minute onda izgubis volju. Zaustavi te neki mob na cesti prvo loading da udes, bitka traje mozda minutu, ako je neki jaci mob dobijes po picki, pa opet loading, loading loading..zzz

.prica me zasad nije zainteresirala niti najmanje. Razgovor i opcije tipa motb zaboravite, nema cak niti razgovor tipa nwn original..Idi tamo napravi ovo i hvala.

Ko voli nek izvoli. Obsidion strikes again
__________________
What can change the nature of a man?
Sycho is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 15:12   #13
Pa ova ekspanzija je bazirana na Baldur's Gate 1 i starijim igrama kao primjerima.
Tj, imaš slobodno lutanje mapom i istraživanje. Tako možeš naći sve i svašta. Na mapi nalijećeš na čudovišta koja nisu prilagođena tvojem partiju, tj moraš procijeniti dali se želiš boriti ili ne (i dali možeš pobijediti ako nemreš). Ako ne želiš razni skills ti pomognu da ih izbjegneš. Borbe su dosta teške, a glavni quest te ne tjera da ga obavljaš, nego možeš kada želiš se njime baviti, a ako ti se neda ideš obavljati sporedne ili samo lutaš mapom i istražuješ. Dobiješ i svoj trade empire pa zarađuješ novce i tako.
AI nije glup, ali moraš podesiti opcije ponašanja. Dosta se detaljno da podesiti i može se igrati tokom dosta borbi bez da moraš detaljno kontrolirati, ali neke borbe su preteške da nebi sam kontrolirao.

Loadanje može biti problem ako se ima sporiji komp, ali inače nije toliki problem. Igra je ukupno zabavnija nego prijašnje dvije NWN2 igre. Barem za one koji su voljeli BG1 i donekle IWD i IWD2.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 16:21   #14
Nisi mi ono što me najviše zanima, kakav je glavni quest, tj. priča, i dali su side questovi svedeni na bam-slam-thank-you-x, dali je gameplay stvarno grindanje za leveliranje u sandbox svijetu... mislim sve je to super, ali to je praktički oblivion na D&D rulesetu, nikako razlog radi kojeg mi se igra NWN... ili ipak ima priče, voice actinga itd. ?
leafar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 11:08   #15
Igrao par sati jučer, voice acting , preformanse , priča (zasad) , korištenje skilova , party/chortovi/encounteri , mapa
Odigrat ću do kraja definitivno, ali priča ju nekako teško pratit tj. nije epic story tipa prošle dvije, fali mi jer sam se tome nadao... voice acting ko da su radilii developeri
ali definitivno igrivo
leafar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 12:09   #16
Quote:
leafar kaže: Pogledaj post
Igrao par sati jučer, voice acting , preformanse , priča (zasad) , korištenje skilova , party/chortovi/encounteri , mapa
Odigrat ću do kraja definitivno, ali priča ju nekako teško pratit tj. nije epic story tipa prošle dvije, fali mi jer sam se tome nadao... voice acting ko da su radilii developeri
ali definitivno igrivo
Pa nije kao prošla dva dijela. Više je kao BG1 kao što sam rekao. I meni je to super. Ja nisam bio oduševljen previše s NWN2 i MotB.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 12:10   #17
Quote:
leafar kaže: Pogledaj post
Nisi mi ono što me najviše zanima, kakav je glavni quest, tj. priča, i dali su side questovi svedeni na bam-slam-thank-you-x, dali je gameplay stvarno grindanje za leveliranje u sandbox svijetu... mislim sve je to super, ali to je praktički oblivion na D&D rulesetu, nikako razlog radi kojeg mi se igra NWN... ili ipak ima priče, voice actinga itd. ?
Definitivno nije Oblivion. Protivnici se ne prilagođavaju tvom levelu i borba je zanimljiva i raznolika. Također NPC i cijeli svijet je bolji.

Također, NWN2 Storm of Zehir je samo ekspanzija, a ne cijela igra kao Oblivion.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 13:38   #18
Ne ne nikakon nije oblivion, mapa/encounteri podsijećaju na summonera, overall drugačiji koncept igre, nije epic save the world ...
Sad moram čekat 5 da idem doma sa posla

Je barem bude nešto konkretno kasnije od priče ? igro sam malo više od sat vremena jučer (i sat radio likove ) tako da nisam došo daleko, taman poslje onog kampa sa golemima ...
leafar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 21:32   #19
Nisam jš nabavio (hoću) ali nisam baš optimističan -u recenzijama su popljuvali priču
Imam pitanje, čuo sam da ima novih klasa (3) i dvije nove rase, pa me zanima dali ih mogu koristiti u originalnoj kampanj tj. u Motb, jer mi se nekako prelazi opet.
Logan Grimnar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 11:17   #20
@leafar: Neznam osobno, ali koliko sam čitao kasnije (oko lvl 7-9 kako kažu) se priča nastavlja. Ali ti kao igrač biraš kada želiš da ti se quest nastavi. Igra te nikada ne dovodi u situaciju da imaš samo glavni quest za obavljati pa moraš njega.

@Logan: Pa priča nije glavna fora u ovoj ekspanziji. Ako ćeš očekivati neku kompliciranu priču budeš se gadno razočarao. I da nove rase i klase (i spellove) možeš koristiti u originalnoj kampanji i MotBu.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:30.