Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2009., 12:21   #1
Frankfurt

Od 6.5. uvedena je veza Osijek-Frankfurt Ryanairom!

Čak 40 minuta prije zakazanog termina, u Zračnu luku Osijek u 11,50 sati prvi je put sletio zrakoplov Ryanaira, najveće europske niskotarifne kompanije. Iz Frankfurta, s aerodroma Frankfurt-Hahn, poletio je danas nešto ranije, a na ruti je imao lijepo vrijeme i jak vjetar u leđa, pa je neočekivano uranio u Osijeku. Osim za novinare i druge svečane uzvanike, koji nisu stigli dovoljno rano kako bi nazočili slijetanju, zrakoplov Raynaira nažalost nije imao kome zasmetati, jer to je trenutačno jedini putnički let za i s osječke zračne luke.

- Riječ je o avionu Boing 737-800 sa 186 mjesta, a na prvom letu za Frankfurt je otputovalo 96 putnika. Time smo ipak postigli natpolovičnu popunjenost, što je više nego na prvom letu Germanwingsa prošle godine, čime smo vrlo zadovoljni. Interes za mjesto u zrakoplovu raste što se termin leta više približava, rekla nam je Blanka Strahonja, predsjednica Uprave Zračne luke i podsjetila da je ugovor s Ryanairom potpisala na pet godina, a red letenja objavljen je do kraja ljetne sezone. Zadovoljna je i velikim interesom Mađara, koji i preko osječke Zračne luke žele grad Pečuh približiti turistima i posjetiteljima kulturnih manifestacija koje će se nagodinu organizirati u tome gradu u susjednoj državi.


Blanka Strahonja, predsjednica Uprave Zračne luke Osijek, i Chaterine Maher, predstavnica Operativne službe Ryanaira

Zrakoplov Ryanaira slijeće srijedom u 12,30 i polijeće u 12,55, a nedjeljom deset minuta kasnije. Kako bi privukli putnike, do četvrtka 7. svibnja u ponoć Ryanair im nudi mjesto u zrakoplovu za samo pet eura u jednom pravcu. Inače, cijena se mijenja svakodnevno u zavisnosti od popunjenosti zrakoplova.

- Niske tarife odsad će biti dostupne svima koji žele putovati iz Osijeka za Njemačku, pa očekujemo velik uspjeh letova, rekao je predstavnik Ryanaira, Luis Fernández-Mellado.
tomostv is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 12:22   #2
Quote:
tomostv kaže: Pogledaj post
Od 6.5. uvedena je veza Osijek-Frankfurt Ryanairom!

Čak 40 minuta prije zakazanog termina, u Zračnu luku Osijek u 11,50 sati prvi je put sletio zrakoplov Ryanaira, najveće europske niskotarifne kompanije. Iz Frankfurta, s aerodroma Frankfurt-Hahn, poletio je danas nešto ranije, a na ruti je imao lijepo vrijeme i jak vjetar u leđa, pa je neočekivano uranio u Osijeku. Osim za novinare i druge svečane uzvanike, koji nisu stigli dovoljno rano kako bi nazočili slijetanju, zrakoplov Raynaira nažalost nije imao kome zasmetati, jer to je trenutačno jedini putnički let za i s osječke zračne luke.

- Riječ je o avionu Boing 737-800 sa 186 mjesta, a na prvom letu za Frankfurt je otputovalo 96 putnika. Time smo ipak postigli natpolovičnu popunjenost, što je više nego na prvom letu Germanwingsa prošle godine, čime smo vrlo zadovoljni. Interes za mjesto u zrakoplovu raste što se termin leta više približava, rekla nam je Blanka Strahonja, predsjednica Uprave Zračne luke i podsjetila da je ugovor s Ryanairom potpisala na pet godina, a red letenja objavljen je do kraja ljetne sezone. Zadovoljna je i velikim interesom Mađara, koji i preko osječke Zračne luke žele grad Pečuh približiti turistima i posjetiteljima kulturnih manifestacija koje će se nagodinu organizirati u tome gradu u susjednoj državi.


Blanka Strahonja, predsjednica Uprave Zračne luke Osijek, i Chaterine Maher, predstavnica Operativne službe Ryanaira

Zrakoplov Ryanaira slijeće srijedom u 12,30 i polijeće u 12,55, a nedjeljom deset minuta kasnije. Kako bi privukli putnike, do četvrtka 7. svibnja u ponoć Ryanair im nudi mjesto u zrakoplovu za samo pet eura u jednom pravcu. Inače, cijena se mijenja svakodnevno u zavisnosti od popunjenosti zrakoplova.

- Niske tarife odsad će biti dostupne svima koji žele putovati iz Osijeka za Njemačku, pa očekujemo velik uspjeh letova, rekao je predstavnik Ryanaira, Luis Fernández-Mellado.
WTF? Sad ćemo još i prastare vjesti objavljivati...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 12:22   #3
Let je trajao 1h i 30ak min(u dolasku 1h i 15min).
Dolazimo u Frankfurt Hahn (MANJI aerodrom sa oko 90dnevnih letova!!) odakle svakih par sati vozi posebni autobus do grada Frankfurta(120km) za 12eura
http://www.hahn-airport.de/default.a...=by_bus&cc=en#
Bus vas istovari na glavnom kolodvoru u frankfurtu od kojeg ide Kaiserstrasse (tu ima svega ops: )


a nakon 2-3km dolazi se do shoping ulice Zeil



ovo je slikano sa Zeil Galerie,a kafic na vrhu drzi Hrvat.
Cijene u gradu su jako visoke,cuga oko 3 eura,kebab 3,5 eura...
tomostv is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 12:23   #4
Karta za podzemnu je 2,2 eura ali mislim da je bolje uzeti dnevnu kartu po 7 eura ako se vec oces voziti podzemnom iako je centar grada moguce obici i pjeske sto je i preporucljivo
Spustanjem iz Zeil ulice dolazi se u ROmer,to je njihova Tvrđa



a jos malo dolje je izlazak na Mainu i prelazak mosta odakle puca prekrasan pogleda na poslovni dio grada..




bio sam i u ZOO ali za 8 eura ocekivao sam vise(nije lose al moze i bolje)..



Kako sam bio u privatnom smjestaju(Darmstad 120 00stanovnika,30km juzno od frankfurta-) nisam gledao cijene hostela i hotela .
Isplati se otici vidjeti ovaj velegrad,40ak eura za povratnu kartu je mamac da odem opet
tomostv is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 12:50   #5
Samo da nadodam...
Preko RyanAir sitea mozete rezervirati Hertz rentacar, pokupiti auto na Hahnu i vratiti isto, nas je izaslo oko 85 eur od srijede do nedjelje, i nekih 50 eur gorivo - isplati se za 3-4 ljudi, jer bus hahn-frankfurt je 12 eur (14 eur mislim da je povratna ali u 24 sata)... Plus sto imate auto i mozete bilo gdje bilo kada..
PS. pazite na speed cam..
__________________
..:: The future will not be user friendly ::..
Sasha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 15:52   #6
ahhh...
Volim Frakfurt.Bila sam tamo više puta i svaki put je bilo super.
Imaju jako dobru atmosferu,grad je pun ljudi sa svih strana svijeta jer su sve financijske institucije baš u F/ma.
Ima jako dobrih jazz klubova i restorana.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 14:56   #7
Na proputovanju za Rigu biti ću par dana u Frankfurtu pa me zanima kako doći od aerodroma Frankfurt Hahn do grada - vidim da je prijedlog već dan ali su postovi dosta stari pa ako ima nešto novije .... Šta preporučate od jeftinog smještaja u gradu ? Na povratku iz Rige ostao bih negdje bliže aerodromu budući da u Hahn dolazim u podne a let za Hrvatsku imam rano ujutro. U blizini aerodroma su navodno dva mala gradića...isplati li se tamo utući poslijepodne i noćiti uz uvjet da ima neka ranojutarnja veza prema aerodromu
sapporo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 15:17   #8
imaš hotel odma na hahnu. od aerdroma do frankfurta ti ide bus i dodje 12 eura. vožnja traje 1 i 45h.
za smještaj nemam pojma al ima neki hostel na zeilu (centru).
bruker is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 15:43   #9
može li netko preporučiti mjesto za izlazak u frankfurtu, neki klub i sl?
Tifoz41 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 18:07   #10
Zrana luka Frankfurt
Zamolba, dali znate sa kojeg terminala polijecu,tj.cekiraju letovi za Kanadu,let je sutra ujutro za Calgary.

Broj leta je 3VZT8X .ali neznam koji terminal ili nesto sto bi vodilo pravom prakiralistu,imam samo ovo:

Bitte geben Sie in Ihr Navigationssystem folgende Adresse ein:
für Terminal 1:
Hugo Eckener Ring
60549 Frankfurt
oder
Breiten- und Längengrad:
+50°03'00"
+8°33'55"
für Terminal 2:
Kapitän-Lehmann-Straße
60549 Frankfurt
oder
Breiten- und Längengrad:
+50°03'05"
+8°35'00"
für Holiday Parking:
Breiten- und Längengrad:
+50°01'24"
+8°32'03"
für P36:
Breiten- und Längengrad:
+50°3'8.57"
+8°34'37.20"
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 22:43   #11
Ovisi o avioprijevozniku. Ako je Aircanada ili Lufthansa, onda je terminal 1, vjerojatno B.
Ili odeš na http://www.frankfurt-airport.com i tamo provjeri.
PS - pogledao, sutra ima dva leta, Lufthansa i Aircanada i oba su s terminala 1B.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 19:14   #12
Samo da ispravim jednu grešku u tomstovom prvom postu na ovoj str. avion boeing 737-800 ima 189 mjesta.
Zadar30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 11:39   #13
molim pomoć!
biti ću u frankfurtu tjedan dana, smještena blizu kaiserstrasse
zanima me gdje jedna curka može obaviti tipični ženski shopping (šminka, krpice, suveniri...)? s obzirom da ne govorim njem nadam se da se neću izgubiti, pa po mogućnosti da nije jako daleko
hvala
jelena-85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 11:44   #14
u frankfurtu ti svi govore engleski a ubahn je tako jednostavan tako da ti je sve blizu.
za shopping nemam pojma, ja nisam žena
al u centru (zeil) imaš ono miljun prodavnica, tipa zara, H&M i slično...
bruker is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 14:23   #15
Quote:
jelena-85 kaže: Pogledaj post
molim pomoć!
biti ću u frankfurtu tjedan dana, smještena blizu kaiserstrasse
zanima me gdje jedna curka može obaviti tipični ženski shopping (šminka, krpice, suveniri...)? s obzirom da ne govorim njem nadam se da se neću izgubiti, pa po mogućnosti da nije jako daleko
hvala
jaooooooo...
Živjela sam nekoliko mjeseci u toj ulici.
prekrasna ulica uz jedan park.U samom centru,a tiha i onak "domaća".
Sav šoping na Zeilu.Imaš do tam 15tak minuta šetnje.
Baš ti zavidim.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 14:40   #16
znači Ziel, 15 min šetnjice...joj super.i ja se baš veselim i to pogotovo M.A.C. cosmetics storeu
jelena-85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 15:33   #17
Frankfurt mi je uz Madrid najljepsi EU grad.
Fuerteventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 15:38   #18
i da još jedno pitanjce. kako do povrata poreza nakon shoppinga (famozni V.A.T.)??
jelena-85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 21:23   #19
Quote:
jelena-85 kaže: Pogledaj post
i da još jedno pitanjce. kako do povrata poreza nakon shoppinga (famozni V.A.T.)??

Potvrdiš na aerodromu ako se vraćaš avionom. Na mnogim aerodromima imaš mogućnost osmah podići lovu od povrata.
Ako ne - ovisi od kuće s kojim je trgovina sklopila ugovor za povrat love. Onaj najčešći možeš u HR Tax Free.
Možeš i tražiti da ti isplate na kreditnu karticu pa pošalješ ovjereni formular - dakle, bezbroj je načina-.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 22:43   #20
Quote:
jelena-85 kaže: Pogledaj post
znači Ziel, 15 min šetnjice...joj super.i ja se baš veselim i to pogotovo M.A.C. cosmetics storeu
E onda ako si u blizu kaiserstraße, odes direktno u kaiserstrasse ides samo ravno ravno ravno, (u suprotnom smjeru od glavnog kolovdvora znaci)
i nakon nekih 1km - 1,5 km imas na desnoj strani MAC shop
Moj rodni grad Uzivaj!!
__________________
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:13.