Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2013., 19:08   #21
Quote:
Green Iguana kaže: Pogledaj post
Nije me previše oduševio.
Budemo vidli kaj bude rekel striček Glasgow
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 11:22   #22
Ako vas privlače "uobičajene" turističke atrakcije poput muzeja, galerija, povijesnih tvrđava, dvoraca i palača, srednjevjekovnih ulica, uličica i kuća duž njih, Glasgow sasvim sigurno nije za vas. Edinburgh je glede svega nabrojanoga za klasu iznad.

Ipak, ako ste u Škotskoj više dana, vrijedi koji izdvojiti i za Glasgow.

Otići na kakvu tekmu na legendarnom Celtic Parku ili Ibroxu (ili još legendarnijem Hampden Parku), provesti večer u kojem od mnogih rock klubova ili pak posjetiti destileriju Auchentoshan, jedinu destileriju viskija koju, ako ste put ograničili na Glasgow i Edinburgh, možete posjetiti javnim prijevozom (za sve ostale vam treba rentacar).
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 12:41   #23
meni je položaj grada zakon. Onako na brdašcu. :mljac:
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 13:09   #24
Nisam te pratio. Jel ides u Edinburgh? Od kuda dolazis u Glasgow
maky09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 18:26   #25
Quote:
maky09 kaže: Pogledaj post
Nisam te pratio. Jel ides u Edinburgh? Od kuda dolazis u Glasgow
Ak mene pitaš ja ga picim iz Dublina za Edinburgh i onda jedan dan vlakom za Glasgow
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 21:50   #26
Quote:
Cartman kaže: Pogledaj post
Ak mene pitaš ja ga picim iz Dublina za Edinburgh i onda jedan dan vlakom za Glasgow
Istu stvar smo i mi napravili. Iz Edinburgha ujutro vlakom, a navecer nazad. Kad izades iz kolodvora, imas dobar pub za klopu, Fish & chips za dvoje 6,95
maky09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 22:41   #27
Quote:
maky09 kaže: Pogledaj post
Istu stvar smo i mi napravili. Iz Edinburgha ujutro vlakom, a navecer nazad. Kad izades iz kolodvora, imas dobar pub za klopu, Fish & chips za dvoje 6,95
Odlično, zapisan pub

Jeste još što posjetili van Edinburgha osim Glasgowa? Daj neku ideju, počinjem raditi neki okvirni plan pa.....
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 21:07   #28
Quote:
Cartman kaže: Pogledaj post
Odlično, zapisan pub

Jeste još što posjetili van Edinburgha osim Glasgowa? Daj neku ideju, počinjem raditi neki okvirni plan pa.....
Nismo stigli. Samo Edinburgh i Glasgow. Evo ti link na pub: http://www.thegooseglasgow.co.uk/

A evo ti i fotka:

maky09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 16:14   #29
Nađoh sredinu 4.mj ZAD-Paris-Glasgow 18 eura s Ryanom, ali mi se na tražiti kako doći nazad.
Pa ako će nekom pomoći.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 16:17   #30
Uzmeš nazad iz Londona, a do Londona s megabusom.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 16:22   #31
Megabus is my home.
Imam već neke karte pa ne bi da propadnu.
Jedino mi je skupo doći do centra Pariza.
Skoro kao cijena 4 leta s Ryanom.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 18:39   #32
imate povoljno zadar - liverpool (po 9 eura se moze naci na ryanu), pa busom do glasgowa. eventualno lokalnim vlakom do manchestera pa od tamo lovit bus za skotsku. sve to se da iskombinirat do 25e u jednom smjeru.

ja idem pocetkom 5.mj. zd-lpool-manch-edinburgh-glasgow-belfast-dublin-zd (karte uzeo prije mjesec dana, za bus/vlak/brod cu ovih dana). od 50 kombinacija koje sam slagao, dosao sam do racunice da sve skupa za prijevoz treba cca 150 eura. samo se nadam da jos uvijek ima onih autobusnih linija za 1 i 4 funte

nisam se najspretnije snašao za brod iz škotske do belfasta... postoje dvije trajektne linije:
1. troon (grad ful blizu glasgowa) - larne (gradić ful blizu belfasta)
2. cairnryan (poprilicno daleko od glasgowa) - belfast

s drugom opcijom postoji malo skuplja agencija koja organizira bus+brod (glasgow - cairnryan - belfast) za cca 400kn, ali bih radije u nedostatku financija probao nekako stopom/vlakom doci do troona, pa se probat nekako ukrcat na brod do larne i od tamo vec nekako do belfasta, ziher ce netko s broda ic u mom smjeru...

pa me zanima, jel zna netko nekakve škotske "tražim prijevoz" stranice i kako to tamo funcionira, nadam se bolje nego kod nas? i također stranice njihove "jadrolinije"

kad sve isplaniram stavit cu plan puta na forum, pa mozda nekome pomogne
eiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 21:22   #33
Quote:
Cartman kaže: Pogledaj post
Odlično, zapisan pub

Jeste još što posjetili van Edinburgha osim Glasgowa? Daj neku ideju, počinjem raditi neki okvirni plan pa.....
Stirling. Sa jedne stane Stirling Bridge, a sa druge Bannockburn, u sredini Dvorac stirling. Vlakom iz Edinburgha.
demon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 21:45   #34
Quote:
demon kaže: Pogledaj post
Stirling. Sa jedne stane Stirling Bridge, a sa druge Bannockburn, u sredini Dvorac stirling. Vlakom iz Edinburgha.
Kaj ja znam imam 4 dana u Edinburgu, sad dal se mi isplati jos sta gurat nutra hm? osim Glasgowa
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 21:47   #35
Ja ne bi ni Glasgow...
Ja bi otišao pogledati ovo: http://en.wikipedia.org/wiki/Forth_Bridge
To sam propustio...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 13:42   #36
Stirling, Forth Bridge mi je isto lijep, Stonehaven (Dunnottar castle), ne znam jeste razmišljali o opciji rentanja auta pa oko highlandsa?
Meni osobno doživljaj u Škotskoj nije bilo ostajanje u gradovima (Edinburgh i Glasgow) već istraživanje okolo vlakom/autom/busom, predivna je zemlja i priroda, toliko se toga može vidjeti i mislim da mi za to ni mjesec dana ne bi bilo dovoljno
__________________
“ Our battered suitcases were piled on the sidewalk again; we had longer ways to go. But no matter, the road is life. ”

Zadnje uređivanje cinderella_hero : 07.03.2013. at 13:57.
cinderella_hero is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 15:14   #37
koja je najjeftinija shema (zrakom naravno) iz hrvatske u glasgow? nije mi bitno od kud jer su mi svi aerodromi daleko pa ionako taj dio preskačem(zabijam glavu u pijesak). računam na deseti misec pogledat hrvatsku na hampden parku
fragrga is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 15:16   #38
Ja imam samo jedan savjet za Glasgow - OBUCI BUNDU!

Ja sam se smrzla ko ona stvar usred ljeta, nikad to neću zaboravit. Uf
__________________
if it talks it doesn't mean it's intelligent
Rinnnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 20:29   #39
zg - london - glasgow (easyjet) , ili autobusom london - glasgow (svojevremeno sam našao za 1 funtu )
eiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 09:06   #40
Quote:
eiro kaže: Pogledaj post
zg - london - glasgow (easyjet) , ili autobusom london - glasgow (svojevremeno sam našao za 1 funtu )
fala puno, jos da me easy ne .ebe s ovom prijavom iz LGW u GLA
fragrga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:33.