Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2017., 14:26   #1181
Kad smo kod cijena, vidio sam u jednom marketu šampanjac Freixenet Carta Nevada po 4,21 eura, kod nas je oko 7,5 eura pa tko voli...
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 14:35   #1182
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Kad smo kod cijena, vidio sam u jednom marketu šampanjac Freixenet Carta Nevada po 4,21 eura, kod nas je oko 7,5 eura pa tko voli...
Je, imaju dosta stvari i jeftinije, ipak im je onaj njihov pdv ili šta već samo sedam posto.
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 13:07   #1183
https://vimeo.com/210677485

Maspalomas, Gran Canaria
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 13:40   #1184
Las Palmas de Gran Canaria

https://vimeo.com/210927532
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 15:58   #1185
Pozdrav, da malo dignem temu.

Naime, draga i ja kombiniramo posjetiti Tenerife na 7 do 10 dana, ali prva prepreka s kojom smo zapeli je let.

Čitam tu svakakve cijene da navodite, ali evo pokušavam naći nešto iole jeftino i ne ide mi.

Pošto smo iz Slavonije, nekako najviše pikiram na budimpeštanski aerodrom i od tamo za Tenerife prometuje Wizzair i Ryanair, dakle šampioni jeftinoće. Gledamo da bismo na Tenerife išli u 9. ili 10. mjesecu.
Međutim, povratnu kartu za dvije osobe preko kiwi.com ne mogu pronaći jeftiniju od 800€ što mi se čini malo ipak previše.

Jel nešto krivo tražim, ili je to uobičajena cijena karte?
Brick Top is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 16:49   #1186
Quote:
Brick Top kaže: Pogledaj post
Pozdrav, da malo dignem temu.

Naime, draga i ja kombiniramo posjetiti Tenerife na 7 do 10 dana, ali prva prepreka s kojom smo zapeli je let.

Čitam tu svakakve cijene da navodite, ali evo pokušavam naći nešto iole jeftino i ne ide mi.

Pošto smo iz Slavonije, nekako najviše pikiram na budimpeštanski aerodrom i od tamo za Tenerife prometuje Wizzair i Ryanair, dakle šampioni jeftinoće. Gledamo da bismo na Tenerife išli u 9. ili 10. mjesecu.
Međutim, povratnu kartu za dvije osobe preko kiwi.com ne mogu pronaći jeftiniju od 800€ što mi se čini malo ipak previše.

Jel nešto krivo tražim, ili je to uobičajena cijena karte?
Ryanair ne leti direktno iz Budimpešte na Tenerife, to je cijena karata sa presjedanjem i zato je takva kakva jest. Očito iz Budimpešte nema puno konkurencije pa i Wizz dere sa cijenama. Ili sam trebaš nešto iskombinirati sa presjedanjem ili letjeti od negdje drugdje. Iz Italije se cijene kreću od oko 150 eura/osobi na dalje.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 09:44   #1187
Ryan: Venice/Treviso - Tenerife South
18. - 25.09.2017
total 388 Eur (2 povratne karte)

ili pogledaj s presjedanjem u Malagi ili nekom drugom gradu
__________________
"Do what you like. Like what you do. Optimism can take you anywhere."
evelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 11:25   #1188
Quote:
Brick Top kaže: Pogledaj post
Pozdrav, da malo dignem temu.

Naime, draga i ja kombiniramo posjetiti Tenerife na 7 do 10 dana, ali prva prepreka s kojom smo zapeli je let.

Čitam tu svakakve cijene da navodite, ali evo pokušavam naći nešto iole jeftino i ne ide mi.

Pošto smo iz Slavonije, nekako najviše pikiram na budimpeštanski aerodrom i od tamo za Tenerife prometuje Wizzair i Ryanair, dakle šampioni jeftinoće. Gledamo da bismo na Tenerife išli u 9. ili 10. mjesecu.
Međutim, povratnu kartu za dvije osobe preko kiwi.com ne mogu pronaći jeftiniju od 800€ što mi se čini malo ipak previše.

Jel nešto krivo tražim, ili je to uobičajena cijena karte?

Zagreb - Barcelona ( Vueling ), 2 povratne karte 8 dana (9. mjesec) 290 €.
Barcelona - Tenerife ( Iberia ), 2 povratne karte 8 dana ( 9. mjesec) 270 €

Ukupno 560 €. To sam sad na brzinu našao.
Znam da ima iz Italije jeftinije, ali sada vidi koliko ti je put do IT.
Nisam ni ja stručnjak za jeftine letove, ali sam baš prije nekoliko tjedana gledao slične termine, pa mi je ostalo u glavi ovo. Mogu ti na pm poslati.
__________________
"Ima onih što im se ne sviđa, da netko može bez novaca.
Još smo tu i još se udara - zajedno stara i nova generacija!"
sku bi du is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 11:48   #1189
Ako Tenerifi nisu baš obavezni ima iz BUD direktno na Gran Canaria za oko 500eura za dvoje. Iako za mene bi i to bilo preskupo.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 12:42   #1190
Quote:
evelina kaže: Pogledaj post
Ryan: Venice/Treviso - Tenerife South
18. - 25.09.2017
total 388 Eur (2 povratne karte)

ili pogledaj s presjedanjem u Malagi ili nekom drugom gradu
Za te datume po toj cijeni pronalazim samo let koji sve skupa traje ravno 35 h, tako da to otpada. Ali sam zato našao od 22.09. do 29.09. za 381€ (+50€ za jednu dodatnu torbu) i to su izravni letovi.

Quote:
Odliv4h 35m
12:40 pet., 22.9.
Venice TSF
Ryanair
4h 35m
Let br.: FR 4076
16:15 pet., 22.9.
Tenerife TFS

Povratni let4h 35m
6:40 pet., 29.9.
Tenerife TFS
Ryanair
4h 35m
Let br.: FR 4075
12:15 pet., 29.9.
Venice TSF
Tako da mi se za sada ta opcija sa Venecijom čini najbolja. Dalje od Venecije po Italiji putovati iz Slavonije mislim da nema puno smisla.

Uglavnom, još ćemo malo promozgati što i kako, u svakom slučaju za sada hvala svima na savjetima
Brick Top is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 16:50   #1191
Quote:
Brick Top kaže: Pogledaj post
Za te datume po toj cijeni pronalazim samo let koji sve skupa traje ravno 35 h, tako da to otpada. Ali sam zato našao od 22.09. do 29.09. za 381€ (+50€ za jednu dodatnu torbu) i to su izravni letovi.



Tako da mi se za sada ta opcija sa Venecijom čini najbolja. Dalje od Venecije po Italiji putovati iz Slavonije mislim da nema puno smisla.

Uglavnom, još ćemo malo promozgati što i kako, u svakom slučaju za sada hvala svima na savjetima
samo kratka opaska:
za Tenerife, tu dužinu boravka i vrijeme kad se ide, dodatna torba stvarno nema smisla i na tome se uštedi; 2 kabinska kofera i 2 ruksaka su više nego dovoljno (a to je ono što ulazi u cijenu karte - neka netko ispravi)

mislim, realno gledano tamo ti trebaju: kratke hlače, majice, japanke i tenisice

a za 50Eur platiš siguran parking na aerodromu u Trevisu
__________________
"Do what you like. Like what you do. Optimism can take you anywhere."
evelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 23:39   #1192
Planiramo sredinom rujna na Gran Canariu. Kakvo je tada vrijeme? Neka preporuka za smjestaj?
Nasli smo karte iz Milana do Gran Canaria za 890kn preko Rayan.

Hvala
lucy07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 14:23   #1193
Quote:
evelina kaže: Pogledaj post
samo kratka opaska:
za Tenerife, tu dužinu boravka i vrijeme kad se ide, dodatna torba stvarno nema smisla i na tome se uštedi; 2 kabinska kofera i 2 ruksaka su više nego dovoljno (a to je ono što ulazi u cijenu karte - neka netko ispravi)

mislim, realno gledano tamo ti trebaju: kratke hlače, majice, japanke i tenisice

a za 50Eur platiš siguran parking na aerodromu u Trevisu
A ne znaš ti moju ženu koja je kao ona iz one reklame za letgo

Ali da, slažem se s tobom, s tim da se tu ne radi o 50€, nego o 100€. Nisam računao i povratni let.

@lucy07,
http://www.holiday-weather.com/gran_...ges/september/

Dakle, koliko sam ja shvatio, vrijeme je nešto neznatno hladnije nego u najgore mjesece (7. i 8.), dani su mrvu kraći i ocean je koji stupanj topliji.
Brick Top is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 09:36   #1194
GC, tenerife, lanzarote ili fuerteventura s malom bebom od 9 mjeseci na 2 mjeseca u decembru? tražim neki homexchange pa da vidim di da gledam uopće
jure.motovilec is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 13:37   #1195
Gran Canary, ili tamo Maspalomas ili negdje Las Palmas. Ovisi šta volite. Ako ćeš osamu, onda je već drugi par cipela.
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 13:48   #1196
Quote:
Brick Top kaže: Pogledaj post
Pozdrav, da malo dignem temu.

Naime, draga i ja kombiniramo posjetiti Tenerife na 7 do 10 dana, ali prva prepreka s kojom smo zapeli je let.

Čitam tu svakakve cijene da navodite, ali evo pokušavam naći nešto iole jeftino i ne ide mi.

Pošto smo iz Slavonije, nekako najviše pikiram na budimpeštanski aerodrom i od tamo za Tenerife prometuje Wizzair i Ryanair, dakle šampioni jeftinoće. Gledamo da bismo na Tenerife išli u 9. ili 10. mjesecu.
Međutim, povratnu kartu za dvije osobe preko kiwi.com ne mogu pronaći jeftiniju od 800€ što mi se čini malo ipak previše.

Jel nešto krivo tražim, ili je to uobičajena cijena karte?
Ryanair karte ja tražim uvijek preko njihovog appa na mobitelu. Nema smisla karte tražiti preko drugih tražilica. Još bolje je i možda za početak ići na Ryanair web jer imaju stvarno odličnu tražilicu po datumima.
Ja sam znao tražiti i obrnuto. Znači traži koja je najjeftinijia karta od nekog huba tipa Madrid ili šta ja znam London, pa onda tražiš od Budimpešte do tu. Moglo se dosta ušparati, ali traži dosta fleksibilnosti.
Recimo s Gran Canaria sam se vratio preko Glasgowa, pogledao Glasgow I sutra za Berlin gdje živim. Povratak me koštao čini mi se öko 30 EUR, plus smještaj u Glasgowu

9 mjesec je još uvijek teška sezona, ja bih rekao I deseti čak. Najjeftinije karte obično su one s povratkom prije Božića u prosincu ili one na duži period.
Siječanj ima super cijene, veljača, ožujak... Ovo ostalo, samo ako baš stalno pratiš akcije i odmah kupuješ.
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 14:19   #1197
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
Gran Canary, ili tamo Maspalomas ili negdje Las Palmas. Ovisi šta volite. Ako ćeš osamu, onda je već drugi par cipela.
gleam neki apartman di ima bazene, a opet da je infrastruktura ok. i najvažnije da je toplije

po tome ću i odabrat otok

ovako nešto npr

https://www.guesttoguest.com/en/homes/view/60620
jure.motovilec is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 00:08   #1198
Nisi ti ni lud. Santa Cruz mi je isto ok mjesto, super ima mjesta u blizini za obilazit, a i više sam gotivio sjever. Tko zna gdje će tada bit toplije, jedino vidoviti Milan.
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 18:18   #1199
Ima li tko preporuku za smještaj na Gran Canariji?
Neki provjereni hotel.

Hvala
lucy07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 15:45   #1200
Jel bio netko u zadnje vrijeme na Tenerifima? Gledam neke lastminute ponude za pocetak rujna i smjestaj u Puerto de la Cruzu i onda sam se malo uplasila jer citam ovu temu i ljudi komentiraju kako je taj sjeverni dio otoka hladniji od juga sa cestim oblacima. Jel to stvarno tako izrazeno ili ipak ljudi pretjeruju? Od 7 dana koliko planiramo biti htjela bih barem par dana sunca
Jel po tom pitanju bolja Gran Canaria ili Fuerteventura?
__________________
Mis enteroscas estallan del entusiasmo!
castanea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:41.