Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet

Nogomet O loptanju nogom u širem smislu.
Podforumi: Navijači

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2017., 07:01   #3381
Quote:
IscoAlarcon kaže: Pogledaj post
Odbio igrati posljednju utakmicu...

Naši su uredno igrali...
Zadnje dvije. Dosao je poziv da se vrati natrag. Sisao je u predvorje hotela do Dude i to mu kazao. Duda je onda imao pressicu za novinare i rekao da je u pitanju ozljeda. Covjeku su uzeli medalju, koji su mu iz zezancije na oprostaju donjeli Djordjevic i Duda u Ljubljanu.

Nebitno jer nije nogomet, ali stvarno kad politika se krene umobolno mijesati u sport.
Isto ko nasi u Ateni 1995. Das ruku i ako si faca, dobijes ih iduce godine u Atlanti.

Ioanko su sastancili tokom tok prvenstva diljem Juge da bi Zdovca opozvali, bez obzira na situaciju u Sloveniji.

Duda je kazao kako mu je to jedan od najtezih trenutaka u karijeri. Ljudi ne razumiju da grupa ljudi koja toliko vremena provede zajedno na pripremama ima puno vecu internu poveznicu od simbolike koja ih okruzivala.
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 07:06   #3382
Quote:
Grupa Queen kaže: Pogledaj post
Meni je to bio najbolji Bayern koji sam do sada gledao. Bila je to momčad s glavom i repom, imali su igrače za sve pozicije i situacije. Šteta za to finale 1999., pamti se pobjednik, ali Bayern je igrao bolji nogomet.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
Poderao ih Bayern u finalu. Da nije bilo Janckera, uvalili bi jos dva komada do poluvremena. Sjecam se Lodara kako sjedi na nekom kurcu-palcu pored klupe i gleda golove dok vadi kostobrane. A izvadio ga Otmar jedno dvije minute ranije. Tuga jebote.

Cak mislim da je isti dan Rijeka izgubila prvenestvo na Kantridi
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 14:58   #3383
Quote:
feenian kaže: Pogledaj post
Poderao ih Bayern u finalu. Da nije bilo Janckera, uvalili bi jos dva komada do poluvremena. Sjecam se Lodara kako sjedi na nekom kurcu-palcu pored klupe i gleda golove dok vadi kostobrane. A izvadio ga Otmar jedno dvije minute ranije. Tuga jebote.

Cak mislim da je isti dan Rijeka izgubila prvenestvo na Kantridi
Ja, to je isti dan bilo, mislim da je srijeda bila. HNL poslijepodne, LP navečer.
Grupa Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 16:32   #3384
Quote:
feenian kaže: Pogledaj post
Zadnje dvije. Dosao je poziv da se vrati natrag. Sisao je u predvorje hotela do Dude i to mu kazao. Duda je onda imao pressicu za novinare i rekao da je u pitanju ozljeda. Covjeku su uzeli medalju, koji su mu iz zezancije na oprostaju donjeli Djordjevic i Duda u Ljubljanu.

Nebitno jer nije nogomet, ali stvarno kad politika se krene umobolno mijesati u sport.
Isto ko nasi u Ateni 1995. Das ruku i ako si faca, dobijes ih iduce godine u Atlanti.

Ioanko su sastancili tokom tok prvenstva diljem Juge da bi Zdovca opozvali, bez obzira na situaciju u Sloveniji.

Duda je kazao kako mu je to jedan od najtezih trenutaka u karijeri. Ljudi ne razumiju da grupa ljudi koja toliko vremena provede zajedno na pripremama ima puno vecu internu poveznicu od simbolike koja ih okruzivala.
Da dodam, nije zapravo sam odbio, nego mu je stigla odluka iz Slovenije da mora izaći iz reprezentacije jer je upravo u tom periodu EP bio rat u Sloveniji.
Istovremeno su bile i Mediteranske igre u Ateni i isto su slovenski sportaši povučeni.

Ovo na kraju stoji naravno, jebiga, vrijeme je bilo kakvo je bilo, ali sportaši tad ne samo da nisu imali većih trzavica nego su, posebno te ekipe koje su bile uspješne, imale veliku međusobnu povezanost koja nije imala vezu s nacijama ili "nacijama" (poput "jugoslavenske").

Definitivni poziv hrvatskim sportašima da napuste yu selekcije je bio u prvim danima kolovoza - zadnja selekcija koja je odradila svoje do kraja, čekalo ih je taman polufinale u Kanadi i nije se inzistiralo da naši napuste selekciju prije kraja je omladinska košarkaška za koju su igrali Mršić, Čizmić, Bodiroga*...

Jedina velika selekcija koja je tad bila aktivna su vaterpolisti koji su par dana prije igrali Svjetski kup i onda je trebalo počet EP. Sjećam se izjave Šimenca koji je bio istinski pogođen, kao i svi ostali. Poslušali su, ali svima je bilo teško i sjećam se izjave "ništa, gledat ću na TV-u i navijati za ovu osmoricu s kojima sam se pripremao". I sjećam se trenera kadetske košarkaške (ne mogu se sjetit imena, Medvedec?) koji doslovno plače, jer su to djeca jebiga, i oni isto svi na rubu suza. Taman pripreme za svjetsko isto, i on ostaje s njima par dana dok iz Beograda ne pošalju novog trenera.


* - gornja zvjezdica je zbog fore da se zapravo nije moglo pozvati Hrvate da izađu iz selekcija, sve je još federalno ustrojeno, tako da su u stvarnosti pozvani članovi hrvatskih klubova. Tako da se to tad odnosilo i na Bodirogu koji je igrao za Zadar, npr. odluku je poštivao i Vlada Vujasinović koji je tada još igrao za Primorje i nije otišao na omladinsko vaterpolsko, a s druge strane Hrvati iz drugih republika su igrali, npr. Stanić u nogometnoj (ili Milanič i Novak od Slovenaca).

Tako je i ona spika o posljednjoj utakmici YU reprezentacije protiv Farskih Otoka samo dijelom točna. Je što se tiče svih članova hrvatskih klubova, a i s vremenom su polako i svi inozemci odustajali, ali npr. 30.8. Tomica Ivković brani protiv Švedske. To je zadnji nastup jednog hrvatskog nogometaša za YU, ne računajući Stanića koji je ipak iz BiH koja je tada još i ostala dio YU neko vrijeme.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 16:50   #3385
Da ne bude plahta u jednom postu, zadnja utakmica Osimove selekcije je 27.3.1992. protiv Nizozemske (2:0 za Nizozemce) i slučajno sam je uhvatio na TV Sarajevu koje smo tad mogli vidjeti preko kablovske. Posljednji dani mira u Bosni također, a za YU je debitirao Meho Kodro, igrali su vječni Hadžibegić i Baždarević te spomenuti Slovenci Milanič i Novak. Pančeva nije bilo ali budući je tad još u Zvezdi, a i Vardar dovršava još tu sezonu YU lige, pretpostavljam da je neka ozljeda.

Prilično šizofren osjećaj. Neka reprezentacija za koju si donedavno navijao i pratio je, slušaš komentatora kojeg si i prije slušao (Hadžialagić?) kako navija, a ti si u razrušenom Karlovcu. Kad sam u studenom u podrumu na radiju čuo da igraju u Beču za plasman na EP svim srcem sam navijao za Austriju, ali tada u trećem '92. uz relativno primirje i poznata lica na terenu, vjerojatno je bitan dio bio da su tu još bili i Bosanci, ova dva Slovenca... bilo je baš krajnje neobično.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 17:01   #3386
Evo male trivije iz tog vremena ak ste zainteresirani Budem poslije odgovorio ako nešto nećete znati, ali bez varanja i guglanja :P

1. Koji je hrvatski nogometaš zabio posljednji gol za reprezentaciju SFRJ na posljednjoj utakmici na kojoj su još nastupali svi?

2. Koji je hrvatski nogometaš na toj istoj utakmici proslavio mali jubilej (koji?) i postigao svoj jedini pogodak za SFRJ?

3. Koja je posljednja utakmica sustava jugo-liga u kojoj je nastupio jedan hrvatski klub?

4. U prvom kolu jugokupa 1991/1992, koji je još izvučen s hrvatskim klubovima, Dinamo (HAŠK Građanski) je trebao imati "zanimljivo" gostovanje. Kod koga?

5. Iako su hrvatski klubovi na kraju napustili natjecanje, jedan je "hrvatski" (ne iz Hrvatske, ali čisto hrvatski) igrao u prvom kolu jugokupa. Koji i kako je to završilo?


Eto
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 17:13   #3387
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Evo male trivije iz tog vremena ak ste zainteresirani Budem poslije odgovorio ako nešto nećete znati, ali bez varanja i guglanja :P

1. Koji je hrvatski nogometaš zabio posljednji gol za reprezentaciju SFRJ na posljednjoj utakmici na kojoj su još nastupali svi?

2. Koji je hrvatski nogometaš na toj istoj utakmici proslavio mali jubilej (koji?) i postigao svoj jedini pogodak za SFRJ?

3. Koja je posljednja utakmica sustava jugo-liga u kojoj je nastupio jedan hrvatski klub?

4. U prvom kolu jugokupa 1991/1992, koji je još izvučen s hrvatskim klubovima, Dinamo (HAŠK Građanski) je trebao imati "zanimljivo" gostovanje. Kod koga?

5. Iako su hrvatski klubovi na kraju napustili natjecanje, jedan je "hrvatski" (ne iz Hrvatske, ali čisto hrvatski) igrao u prvom kolu jugokupa. Koji i kako je to završilo?


Eto
5) Sjecam se, u Tomislavgradu, Tomislav-Rad 0-4, bilo je sranje cijelu utakmicu...

3. Dinamo je igrao u Ljubljani dobio 3-1... Znam da se Rijeka izvukla u posljednjem kolu, (ispali su Buducnost i Sloboda, te Spartak vec ranije)

1.To se vjerojatno radilo o ogledu s Farskim Otocima, bilo je to negdje, dva tri dana nakon sto u predsjedništvu Jugoslavije (4-4) nije prošao Kadijevijev i Adžicev prijedlog o vojnom udaru, dakle negdje krajem ožujka...

Sjecam se da je Milanovicev podržavatelj dao jedan gol, Prosinečki još jedan...
IscoAlarcon is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 21:57   #3388
uh, bundesliga 90-tih, majko moja kakva liga

ponedjeljkom DSF i dupplepass (ili, kako se piše) i gledanje do beskonacnosti.

sve sam znao o toj ligi. cudo jedno. cuveni trokut stuttgarta, sjajni schalke koji je gubio naslov u zadnjem kolu na svom starom stadionu s onim zalizanim trenerom (ne sjecam se imena).

a evo, munchen ode u 3. ligu, a 2000. cini mi se kvale za LP protiv Leedsa

bundesliga
papirlova is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 22:58   #3389
subota popodne sazeci SAT1, nedilja ujutro studio iz hotela Kempinski na DSF-u ako se dobro sican.

Stara dobra kabelska, kad su se sazeci liga vridili ka suho zlato

Zalizani Huub Stevens je bija trener u Schalkeu tih godina
__________________
Did the CIA write Wind of Change?
reg. ovisnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 23:59   #3390
https://youtu.be/X-5VI7Mq3uQ

evo zadnjeg kola te sezone. u 90. bayern gubi naslov, schalke prvak, u 95. preokret
papirlova is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 01:38   #3391
Quote:
IscoAlarcon kaže: Pogledaj post
5) Sjecam se, u Tomislavgradu, Tomislav-Rad 0-4, bilo je sranje cijelu utakmicu...

3. Dinamo je igrao u Ljubljani dobio 3-1... Znam da se Rijeka izvukla u posljednjem kolu, (ispali su Buducnost i Sloboda, te Spartak vec ranije)

1.To se vjerojatno radilo o ogledu s Farskim Otocima, bilo je to negdje, dva tri dana nakon sto u predsjedništvu Jugoslavije (4-4) nije prošao Kadijevijev i Adžicev prijedlog o vojnom udaru, dakle negdje krajem ožujka...

Sjecam se da je Milanovicev podržavatelj dao jedan gol, Prosinečki još jedan...
5. Da, s tim da nije ni dovršeno, uletila je publika pred kraj

3. Rijeka je morala dobit Partizana i razbila ga je 3:0, ali nije to zadnja utakmica iz sustava jugo-lige. Iz druge lige su u prvu te sezone trebali ući Zagreb i Vardar. Oboje su se plasirali, ali kako je postojao i pehar za prvaka druge lige, a oni su bili potpuno izjednačeni po svim važećim kriterijima u srpnju su pred novu sezonu trebali odigrati utakmice za prvaka druge lige. U Skoplju se igralo i Vardar je dobio 2:0 ili 3:0, a revanš u Zagrebu nije odigran iako su Skopljanci došli, ali je Zagreb odbio igrati jer je taj dan bio jedan od prvih većih pokolja na Baniji.

1. (i 2.) - imaš pravo da su Farski Otoci, to je zadnja službena utakmica na kojoj su igrali hrvatski nogometaši (osim Tomice Ivkovića koji je branio na prijateljskoj sa Švedskom tog ljeta, odmah nakon te utakmice se "oprostio", za ovo je rekao da je na Osimovu molbu i zbog Osima pristao doći jer valjda su nešto i Omerović i Leković bili ozljeđeni ili tako nešto), ali nije ožujak nego svibanj. Bilo je 7:0, a posljednji sedmi gol je zabio Šuker. Zabili su i Boban i Prosinečki, ali ovaj iz drugog pitanja je Vulić - 25. utakmica, dobio poklončić prije utakmice i zabio prvi i, naravno, jedini gol za SFRJ.

4. Kako se nitko drugi ne javlja može i na ovo odgovor - dakle, dok su naši još malo kalkulirali oko mogućeg igranja izvučeni su parovi 1/16 finala kupa i Dinamo (tj. HG) je trebao gostovati u Beogradu kod Selekcije JNA!
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 06:51   #3392
Quote:
papirlova kaže: Pogledaj post
https://youtu.be/X-5VI7Mq3uQ

evo zadnjeg kola te sezone. u 90. bayern gubi naslov, schalke prvak, u 95. preokret
ima i sezona prije kad je ballack zabio autogol i zakinuo bayer za titulu nauštrb bayerna. kasnije je prešao u iste i ostalo znamo.
Imran is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 07:23   #3393
Quote:
reg. ovisnik kaže: Pogledaj post
subota popodne sazeci SAT1, nedilja ujutro studio iz hotela Kempinski na DSF-u ako se dobro sican.

Stara dobra kabelska, kad su se sazeci liga vridili ka suho zlato

Zalizani Huub Stevens je bija trener u Schalkeu tih godina
Tak je, iz hotela Kempinski. Toga se i ja prvo sjetim.
ronac zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 08:38   #3394
Quote:
papirlova kaže: Pogledaj post
https://youtu.be/X-5VI7Mq3uQ

evo zadnjeg kola te sezone. u 90. bayern gubi naslov, schalke prvak, u 95. preokret
Ebbe Sand igrao za Schalke tad

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
nar.kO is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 15:29   #3395
Te godine se Bayernu vratilo za 1999., osvojili naslov u zadnjoj sekundi pa onda LP na penale. A u nokaut fazi izbacili i United i Real.
Grupa Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 08:22   #3396
Postoji li negdje na internetu(nisam pronašao) HRT-ova snimka finala Kupa prvaka iz 1991-CZ-OM?
stonevalja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 19:29   #3397
ako nekoga zanimaju stare utakmice ex yu dvd/vhs neka mi se javi na ovaj email
[email protected]
bojan1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 13:54   #3398
Mislim da se valja prisjetiti najveceg ponizenja u nogometnoj povijesti na danasnji dan prije tri godine. 7:1 rijetko bude i u susretima Njemacke i Malte recimo, ili Njemacke i Andore, a kamoli Njemacke i Brazila u polufinalu svjetskog prvenstva kojem je domacin - Brazil.

Kad gledam danas ove golove, shvatim da su gotovo svi pali kao na malonogometnom terenu, iz 2-3-4 dodavanja unutar kaznenog prostora. Nevjerojatno. Nestvarno.

Izgleda da je onaj logo svjetskog prvenstva kojeg su svi vidjeli kao ruku koja se hvata za glavu, iliti "facepalm", bio prorocanski, odnosno da je nagovijestio da ce za Brazil ovo SP biti jedan veliki facepalm. Kasnije su jos jednom ponizeni u susretu za 3. mjesto protiv Nizozemske.

https://www.youtube.com/watch?v=-sfRVyDHT30
John_Wayne is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 22:44   #3399
Quote:
papirlova kaže: Pogledaj post
uh, bundesliga 90-tih, majko moja kakva liga

ponedjeljkom DSF i dupplepass (ili, kako se piše) i gledanje do beskonacnosti.

sve sam znao o toj ligi. cudo jedno. cuveni trokut stuttgarta, sjajni schalke koji je gubio naslov u zadnjem kolu na svom starom stadionu s onim zalizanim trenerom (ne sjecam se imena).

a evo, munchen ode u 3. ligu, a 2000. cini mi se kvale za LP protiv Leedsa

bundesliga
bundesliga je bila jako zabavna, ali realno i poprilicno losa. lova je bila puno veca u italiji, engleskoj i spanjolskoj, domaci igraci su bili losi, stranci drugorazredni, stadioni atleticarski, takticki su bili debelo zaostali... ali da se ran iscekivao, bogami je
hulijo đuturum is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 18:16   #3400
Quote:
hulijo đuturum kaže: Pogledaj post
bundesliga je bila jako zabavna, ali realno i poprilicno losa. lova je bila puno veca u italiji, engleskoj i spanjolskoj, domaci igraci su bili losi, stranci drugorazredni, stadioni atleticarski, takticki su bili debelo zaostali... ali da se ran iscekivao, bogami je


Igrali su samo igraci ala : Koepke, Kahn, Brehme, Kohler, Helmer, Frontzeck, Basler, Moeller, Haessler, Matthaeus, Nowotny, Chapuisat, Sammer, Herzog,Kuntz, Ziege, Paolo Sousa, Effenberg, Lizarazu, Tarnat,Elber, Scholl, Lars Ricken, , Heiko Herrlich, Ze Roberto, Ulf Kirsten, Dariusz Wosz, Michael Preetz, Miroslav Votava, Stefan Klos, Guido Buchwald, Thomas Doll, Bodo Illgner, Labbadia, Balakov, Christian Worns, Olaf Thon, Voeller, Pierre Littbarski, Klaus Augenthaler...
To mi samo na prvu padaju igraci, a ima ih jos
__________________
Success is never final. Failure is never fatal. It’s courage that counts
Ndreca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:18.