Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2005., 10:35   #1
Manjak željeza u krvi

zna li netko prirodan "lijek" za manjak željeza u krvi? naime, imam dosta nisko željezo 3.5 ( a granice su 8-30) zbog čega imam vrtoglavice i sl, a teblete željeza mi želudac ne podnosi.thx
seamless is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2005., 10:52   #2
Meso (jetrica), riba, mahunarke. Od nekih sam čuo da pomaže špinat, cikla, kupinovo vino ali nisam siguran je li to nešto dokazano ili se samo radi o narodnom predanju.
uhu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2005., 11:01   #3
nema ni teoretske shanse da se tako nisko zheljezo, odnosno rezerve, popune samo uzimanjem namirnica.

treba naci adekvatan preparat. ukoliko nikako ne podnosish ove uobichajene pripravke, preporuchujem savjetovanje na odjelu hematologije.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2005., 11:20   #4
A ferum, tablete za žvakanje? Ja ih koristim, ako te želudac malo poslije toga boli, to ti je samo navikavanje, za par dana bi ti trebalo prestati.
Sa hranom nećeš uspjeti popuniti rezervu, ma da ima puno hrane, a glavni inhibitori u apsorpciji željeza (znači, moraš izbjegavati uz povrće i meso koje ima željezo) su mliječni proizvodi (sir, mlijeko, putar, itd) i soja. Nastoj to dvoje izbjegavati najmanje tri sata poslije i prije uzimanja željeza.
Moraš pitati doktora za druge preparate. Mi smo još uvijek jadna zemlja, pa ne znam da li imaju injekcije sa željezom.
_Altanta_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2005., 11:22   #5
postoje razlichita rjeshenja, al ne kod lijechnika opce prakse i u obichnim ljekarnama.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2005., 11:26   #6
dr opće prakse mi već godinu dana prepisuje Ferrum Lek tablete, najviše što mi se popravilo željezo je na 5.7,što je još uvijek ispod donje granice, ali ubrzo opet padne. sad mi je, za promjenu prepisala Heferol kapsule, 2x na dan, natašte, bar pola sata prije jela, ali od toga me luđački boli želudac.
seamless is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2005., 13:42   #7
Điiiz, pa što ti nisu radili neke druge pretrage, jer meni je čudno da ti željezo pada stalno dolje iako konzumiraš tablete
Trebaš ići na više testiranja, možda imaš probleme apsorpcije.
Znam da su jetrica gadna (bar meni), ali molim te probaj ih jesti, znaš što je anemija, s njom se borim cijeli život.
Mislim da je to genetski, jer moja stara isto ima problema sa željezom.
Bila sam vegetarijanka pol godine, na što mi je željezo palo sa donje granice (10,7) na 5,7; simptomi su katastrofa, manjak energije, zadihanost, lupanje srca, gubitak koncentracije (od čega je najviše patio moj faks) i općenito malaksalost.
Sad uzimam Ferrum, svaki dan žvačem (jesam i prije), i ponovno jedem meso, i nadam se dobro rezultatu za 3 mjeseca kad budem opet išla vaditi krv.
Ako mi ne bude pozitivnih rezultata, sigurno idem na dublje pretrage.
_Altanta_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2005., 19:15   #8
caj od koprive
 
Odgovori s citatom
Old 15.09.2005., 21:05   #9
Ferro Sanol Duodenal.

I ja sam opako anemicna (gora sam od tebe, ja sam uspjela doci do 2.3 zeljeza u krvi, skoro zavrsila na transfuziji). Do sada sam probala sve i svasta, ali ove tablete su apsolutno najbolje za mene (a i mnoge druge). Od njih me nikad nije bolio zeludac, iako me od "obicnih" cesto znao boljeti, i zeljezo se jako brzo popravilo.

nemres ih kupiti kod nas, moras ih iz vana naruciti (ako si u zgb, onda na dolcu u onoj apoteci koja se bas time bavi). Dosta su skupe, ali vrijede svake lipe (pa cak i kazne za nezavezani pojas koju ti napise drot kad ides po teblete, ali to je sad druga prica)
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2005., 02:26   #10
Re: manjak željeza u krvi

Quote:
seamless kaže:
zna li netko prirodan "lijek" za manjak željeza u krvi? naime, imam dosta nisko željezo 3.5 ( a granice su 8-30) zbog čega imam vrtoglavice i sl, a teblete željeza mi želudac ne podnosi.thx
Kopriva. Chaj nije tako losh, uzmi s medom.

Blitva. Tamnozeleno povrce, opcenito.

Crveno meso. Jetra.

Sjemenke.
Zlatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2005., 08:23   #11
Postoje injekcije koje kupis sama, a onda odes u ambulantu gdje ti to daju. Jednu injekciju daju oko 15-tak minuta.
__________________
mikki
mikki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2005., 21:18   #12
cikla 100%
__________________
There is surely nothing other than the single purpose of the moment.
kreho is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2005., 21:20   #13
e da, a možeš i pohana jetreca i pohanu krv od piceka ako ti se ne gadi takva hrana
__________________
There is surely nothing other than the single purpose of the moment.
kreho is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2005., 21:29   #14
Quote:
kemik kaže:
Ferro Sanol Duodenal.

provjerila ( sestra mi živi vani). ne mogu ih dobit bez recepta. kako to ide s tom ljekarnom?
seamless is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2005., 21:30   #15
Quote:
kreho kaže:
e da, a možeš i pohana jetreca i pohanu krv od piceka ako ti se ne gadi takva hrana
ajoj
seamless is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2005., 21:30   #16
Quote:
mikki kaže:
Postoje injekcije koje kupis sama, a onda odes u ambulantu gdje ti to daju. Jednu injekciju daju oko 15-tak minuta.
kakve injekcije?
seamless is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2005., 21:31   #17
Quote:
seamless kaže:
provjerila ( sestra mi živi vani). ne mogu ih dobit bez recepta. kako to ide s tom ljekarnom?

pa napishu ti recept, a platish lijek. ko da je to neki problem.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2005., 21:35   #18
Quote:
magic kaže:
pa napishu ti recept, a platish lijek. ko da je to neki problem.
sorry, ne kužim.

kemik veli da se ovdje ne mogu nabavit, da ih je nabavila izvana.
seamless is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2005., 21:38   #19
pa ako za lijek treba recept da bi ga kupio, donesesh recept. od nasheg lijechnika. nemam pojma kako to ide sada. ja sam to chinila za lijekove moga sina prije desetak godina. Otishla bih u Italiju s receptom izdanim od nasheg lijechnika i kupila lijek.

ako ne postoji adekvatna zamjena u Hr, chak se i moglo refundirati. ali je to rijetko kome uspjevalo.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2005., 21:41   #20
Quote:
magic kaže:
pa ako za lijek treba recept da bi ga kupio, donesesh recept. od nasheg lijechnika. nemam pojma kako to ide sada. ja sam to chinila za lijekove moga sina prije desetak godina. Otishla bih u Italiju s receptom izdanim od nasheg lijechnika i kupila lijek.

nisam znala da se može kupit s receptom od našeg liječnika. thx
seamless is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:23.