Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2010., 10:12   #21
Quote:
ExZenoXero kaže: Pogledaj post
BTW ljudi maknuo sam se sa hamachy-a i D2 jer sam fakat morao što je previše je previše.

EDIT: evo znao sam čim sam se sjetio ove teme morat ću ga opet instalirat , a u PM.
Pa ti si živ

Ja isto u zadnje vrijeme nisam aktivan na hamachiju, ali to ne znači da neću više nikad igrati. A stvarno bi bila šteta da ne dođeš ponekad kad nađeš vremena na hamachi, jer ste ti i Dušan od sve ekipe s kojom sam igrao definitivno najbolji.
__________________
A reci, kad hodaš po gradu, jel ti se čini da te mravi ljuto gledaju i da uvijek isti golub leti iznad tebe? (c) I wonder
Pa ti opet kažem: provjeri dobro da te ne slijede polupečene kifle i da ti slučajno prednja lijeva guma nije prerušeni ruski špijun. (c) I wonder
RandyRR is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 11:03   #22
Quote:
RandyRR kaže: Pogledaj post
Kad smo već kod sorca...

Dali se isplati složiti ES SP/MP (bitniji mi je SP) sorca?

Isto tako me zanima koliko bi me to skill pointova koštalo... Razmišljao sam što bi se sve dalo napraviti, ali nisam siguran dal bi uspio sve ukomponirati da funkcionira.
ES damage absorb ti je capped na 95%, to je skill lvl 40...ovisi ti o +skill itemima koliko ćeš pointa utrošiti. Treba ti telekineza lvl 16 za 1:1 damage/mana ratio + max ES, znači 36 pointa ti je neki minimum.

Kakav build uopće imaš na umu? Zeal enchantress?
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 12:10   #23
Quote:
Fosna kaže: Pogledaj post
ES damage absorb ti je capped na 95%, to je skill lvl 40...ovisi ti o +skill itemima koliko ćeš pointa utrošiti. Treba ti telekineza lvl 16 za 1:1 damage/mana ratio + max ES, znači 36 pointa ti je neki minimum.

Kakav build uopće imaš na umu? Zeal enchantress?
A dobar staff za Memory RW na switchu? Jel bi to pomoglo? Cca 36 skill pointova je dosta i vjerojatno bi morao ići na samo jedan ele skill tree.

Ne, nemam namjeru raditi neke čudne buildove tipa zeal enchantress
Jednostavno me iritira činjenica da svi pointovi uloženi u vita uz solidan gear jedva daju 1k lifea. Čak i strejferica više izdrži od nje. Zato sam razmišljao o ES. Znam da neki partial ES ne dolazi u obzir, ali ako ga počnem bildat možda neću imati dovoljno skillova za razviti neki skill pa ću imati jadan dmg. Zato me zanima kaj se tu da napraviti...
__________________
A reci, kad hodaš po gradu, jel ti se čini da te mravi ljuto gledaju i da uvijek isti golub leti iznad tebe? (c) I wonder
Pa ti opet kažem: provjeri dobro da te ne slijede polupečene kifle i da ti slučajno prednja lijeva guma nije prerušeni ruski špijun. (c) I wonder
RandyRR is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 12:47   #24
Quote:
RandyRR kaže: Pogledaj post
A dobar staff za Memory RW na switchu? Jel bi to pomoglo? Cca 36 skill pointova je dosta i vjerojatno bi morao ići na samo jedan ele skill tree.

Ne, nemam namjeru raditi neke čudne buildove tipa zeal enchantress
Jednostavno me iritira činjenica da svi pointovi uloženi u vita uz solidan gear jedva daju 1k lifea. Čak i strejferica više izdrži od nje. Zato sam razmišljao o ES. Znam da neki partial ES ne dolazi u obzir, ali ako ga počnem bildat možda neću imati dovoljno skillova za razviti neki skill pa ću imati jadan dmg. Zato me zanima kaj se tu da napraviti...
Ja bih ti savjetovao da ideš na max block. Tebi su fizički napadi problem, ne elementarni (za njih imaš maximalne ili skoro maximalne resistove). Ja sam dosta išao na max block sorcericu, i stvarno ju je teško ubiti, čak i na Hellu (75% blocka ipak radi svoje protiv fizičkih napada).

Nabavi si i puno +life charmova, ali to ti vjerovatno ne moram reći...u svakom slučaju, ja bih rekao max block. Zaboravi ES...
Freelancer77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 14:01   #25
Quote:
RandyRR kaže: Pogledaj post
A dobar staff za Memory RW na switchu? Jel bi to pomoglo? Cca 36 skill pointova je dosta i vjerojatno bi morao ići na samo jedan ele skill tree.
+9 u ES će svakako pomoći. 1 skill tree je jedina opcija (npr. maxan FO i CM), nećeš imati pointa za više, Zeal enchantress nije uopće loša opcija makar ti se možda čini egzotičnom, ali možeš tu i do 10k damagea sklepati sa Passion PB, ovisno o ostaloj opremi, a i warmth pomaže kod mana restora. Najveća jebada će ti biti mana burneri.

Doduše nisam siguran da li se može peglati Drognana za staff, Enchant se može dobiti kod njega, ali ES mislim da ne.
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 14:14   #26
Quote:
Fosna kaže: Pogledaj post
+9 u ES će svakako pomoći. 1 skill tree je jedina opcija (npr. maxan FO i CM), nećeš imati pointa za više, Zeal enchantress nije uopće loša opcija makar ti se možda čini egzotičnom, ali možeš tu i do 10k damagea sklepati sa Passion PB, ovisno o ostaloj opremi, a i warmth pomaže kod mana restora. Najveća jebada će ti biti mana burneri.

Doduše nisam siguran da li se može peglati Drognana za staff, Enchant se može dobiti kod njega, ali ES mislim da ne.
Ma daj, još ćeš me nagovoriti na zeal enchantressicu...

I mislio sam si da je 1 skill tree jedina mogućnost, tako da bi morao igrati s njom isključivo u MP. Ajd, ni to nije tako strašno.

Općenito, ako riješim mana regen, misli da bi taj ES dobro šljakao. Znam da će mana burneri biti problematični, ali i to se da riješiti.
__________________
A reci, kad hodaš po gradu, jel ti se čini da te mravi ljuto gledaju i da uvijek isti golub leti iznad tebe? (c) I wonder
Pa ti opet kažem: provjeri dobro da te ne slijede polupečene kifle i da ti slučajno prednja lijeva guma nije prerušeni ruski špijun. (c) I wonder
RandyRR is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 14:21   #27
Quote:
Freelancer77 kaže: Pogledaj post
Ja bih ti savjetovao da ideš na max block. Tebi su fizički napadi problem, ne elementarni (za njih imaš maximalne ili skoro maximalne resistove). Ja sam dosta išao na max block sorcericu, i stvarno ju je teško ubiti, čak i na Hellu (75% blocka ipak radi svoje protiv fizičkih napada).

Nabavi si i puno +life charmova, ali to ti vjerovatno ne moram reći...u svakom slučaju, ja bih rekao max block. Zaboravi ES...
ES i max block se ne isključuju uzajamno, zašto ne oboje? Physical damage ne bi trebao biti problem osim ako ne radi neki melee build, imaš teleport za izvući se iz frke. Koji shield preporučaš za block?
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 14:33   #28
Quote:
RandyRR kaže: Pogledaj post
Ma daj, još ćeš me nagovoriti na zeal enchantressicu...

I mislio sam si da je 1 skill tree jedina mogućnost, tako da bi morao igrati s njom isključivo u MP. Ajd, ni to nije tako strašno.

Općenito, ako riješim mana regen, misli da bi taj ES dobro šljakao. Znam da će mana burneri biti problematični, ali i to se da riješiti.
Ja bi eventualno išao na max CM, uz max FO ili blizzard...ES+TK maxani, ostatak u warmth radi mana regena. Kad veće nećeš enchantress.
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 14:34   #29
Quote:
Fosna kaže: Pogledaj post
ES i max block se ne isključuju uzajamno, zašto ne oboje? Physical damage ne bi trebao biti problem osim ako ne radi neki melee build, imaš teleport za izvući se iz frke. Koji shield preporučaš za block?
Naravno da se ne isljučuju, nisam to ni rekao No za slučaj da želi razviti main skill i backup skill, ne ostaje mu baš pointa za ES...i zato sam preporučio max block. Moći će preživjeti bez ES-a, i imati main skill i backup skill. Kao što si sam rekao, ako maxaš ES, nemaš baš pointse za 2 elementa...A Randy ne želi melee build

Hmm što se tiče shielda...postoji samo jedan koji bih ja preporučio. To je naravno Sormshield. Ima visok block za sorcericu, odličan DR, resistove, block speed...sve što ti treba da preživiš. Jedini bed je što ti treba ogroman STR da koristiš Stormshield Ali se definitvno isplati, jer 30% DR-a je stvarno ogroman survivability.

No ako možeš dobiti nešto DR-a od nečeg drugog, onda slobodno uzmi Visceratuant ili Sigon's Guard. Oba su dobri.

Quote:
Ja bi eventualno išao na max CM, uz max FO ili blizzard...ES+TK maxani, ostatak u warmth radi mana regena. Kad veće nećeš enchantress.
Ako se ne varam to je single element sorceress? Kako će mu to pomoći protiv Cold Immune monstera? Trebao bi mu backup skill
Freelancer77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 15:24   #30
Quote:
Freelancer77 kaže: Pogledaj post
Hmm što se tiče shielda...postoji samo jedan koji bih ja preporučio. To je naravno Sormshield. Ima visok block za sorcericu, odličan DR, resistove, block speed...sve što ti treba da preživiš. Jedini bed je što ti treba ogroman STR da koristiš Stormshield Ali se definitvno isplati, jer 30% DR-a je stvarno ogroman survivability.

No ako možeš dobiti nešto DR-a od nečeg drugog, onda slobodno uzmi Visceratuant ili Sigon's Guard. Oba su dobri.
Kakav si to build radio da mu treba DR? Ako nije PvP ili melee ne vidim baš nužnu potrebu za DR.

Quote:
Freelancer77 kaže: Pogledaj post
Ako se ne varam to je single element sorceress? Kako će mu to pomoći protiv Cold Immune monstera? Trebao bi mu backup skill
A čuj, svi ES buildovi su single tree, može Doom berserker axe obući.
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 15:36   #31
I koliko treba dex-a za max block? Sigurno hrpa... Ulaganje u strength je praktički neizbježno jer ionako namjeravam nositi Spirit. Tako da je svejedno što od toga nosim. Inače, ne ciljam toliko na PvP jer većinom igramo PvM u MP-u. A nemam namjeru da monsteri lupaju po meni... osima ako fakat ne poludim i napravim melee build.

Nije strahota ako na kraju završim kao npr. pjur blizz sorca, ali uz uvjet da ES stvarno odrađuje dobar dio posla. U SP-u bi imao problema, ali u MP-u bi bio sasvim dobar. Zato me zanima jel ima smisla ići sa ES, ili je to ipak neisplativo.
__________________
A reci, kad hodaš po gradu, jel ti se čini da te mravi ljuto gledaju i da uvijek isti golub leti iznad tebe? (c) I wonder
Pa ti opet kažem: provjeri dobro da te ne slijede polupečene kifle i da ti slučajno prednja lijeva guma nije prerušeni ruski špijun. (c) I wonder
RandyRR is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 16:24   #32
Quote:
Kakav si to build radio da mu treba DR? Ako nije PvP ili melee ne vidim baš nužnu potrebu za DR.
Hardcore. You can never be too safe

A skoro sve moje sorcerice su bile planirane sa DR-om, jer ja ne korsitim mercenarye. Ja sam u principu bio sam svoj tank, kada je trebalo. Sa 1k HP-a, 50% DR-a, max resistovima, i 75% blocka bilo me je stvarno teško ubiti. Jedino su mi boss packovi bili opasni (samo oni na Hellu, da se razumijemo ), od njih sam se držao podalje jer znaju imati opasne aure i druge sposobnosti, a kada boss umre, napravi puno damagea, pa sam se toga čuvao.

Quote:
A čuj, svi ES buildovi su single tree, može Doom berserker axe obući.
Je, istina

Quote:
I koliko treba dex-a za max block? Sigurno hrpa... Ulaganje u strength je praktički neizbježno jer ionako namjeravam nositi Spirit. Tako da je svejedno što od toga nosim. Inače, ne ciljam toliko na PvP jer većinom igramo PvM u MP-u. A nemam namjeru da monsteri lupaju po meni... osima ako fakat ne poludim i napravim melee build.

Nije strahota ako na kraju završim kao npr. pjur blizz sorca, ali uz uvjet da ES stvarno odrađuje dobar dio posla. U SP-u bi imao problema, ali u MP-u bi bio sasvim dobar. Zato me zanima jel ima smisla ići sa ES, ili je to ipak neisplativo.
Za max block ti ovisi o shieldu koji koristiš. Evo ti jedan block calculator sa kojim možeš izračunati koliko će ti DEX-a trebati za max block: http://www.baronsbazaar.invisionzone...lock_calc.html

Ja ti savjetujem ili ES/FO pure cold sorcericu (jer nemaš skill pointse za ništa drugo), ili Fire/Cold sorcericu sa maxanim blockom bez ES-a.

Ova prva je pure cold sorcerica, tako da ćeš se morati osloniti na prijatelje da ubiju Cold Immune monstere. Nabaci STR-a koliko ti treba za equipment i sve ostale stat pointe nabaci u ENERGY. Max block je nepotreban u ovom buildu jer će ti ES pružati više nego dovoljnu zaštitu, zato ignoriraj VIT i DEX, uopće ti ne trebaju. Skillovi: 20 ES, 16 TK (da postigneš 1:1 damage:mana ratio, možeš i bolje, ali nakon 16 pointa u TK, bolje ti je da se fokusiraš na damage nego defense), 20 FO, 10 CM, ostatak u Ice Bolt za sinergiju da FO bude što jači. Ovaj build će zahtijevati nešto više skill pointa, no nije strašno. Nemoj da te FO zavara - izgleda slabo, no vjeruj mi, daleko je od toga. Vrlo daleko.

Ovaj drugi build je više fleksibilan što se tiče ubijanja, jer ima 2 elementa, što znači da možeš sam ubijati, i nećeš toliko ovisiti o drugima. No ovaj build ne može imati ES jer nema skill pointa za to. Zbog toga, da bi se zaštitio, ideš na max block. Nabaci STR-a koliko ti treba za equipment, DEX-a koliko treba za max block, a ostatak nabaci u VIT. ENERGY ti ne treba, zanemari ga. Skillovi: 20 FO, 20 Ice Bolt, 10 CM, 20 FW, 1 FM. FW ti je backup skill, a u MP-u ćeš imati tankove tako da se ne moraš brinuti FW nije tu da ubija što brže, nego da ti dupusti da se koliko-toliko pristojno nosiš protiv Cold Immune monstera. FO ti je glavni skill, i najubojitiji.

Mislim da sam naveo sve što sam trebao, nadam se da nisam zeznuo jedan od buildova...ako sam što propustio, Fosna će vjerojatno to naći

Zadnje uređivanje Freelancer77 : 27.10.2010. at 17:03.
Freelancer77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 17:10   #33
Ja nemam ništa protiv PDR-a, ali neću nositi neki komad opreme samo zbog toga. Osobito ako se može i bez toga.

Bonera kojeg imam je full vita build, jer sam shvatio da imam od toga više koristi nego od max blocka. Isto vjerojatno vrijedi i za sorcu.

A mogao bi kad nađem vremena resetirati skillove, pa probati kako drži full ES build. Ako nebudem zadovoljan, onda ću vratiti na staro. Znači oko 36 pointova ću popušiti na to. Možda i manje sa Memory RW, ali brijem da će dmg patiti... bum vidio.
__________________
A reci, kad hodaš po gradu, jel ti se čini da te mravi ljuto gledaju i da uvijek isti golub leti iznad tebe? (c) I wonder
Pa ti opet kažem: provjeri dobro da te ne slijede polupečene kifle i da ti slučajno prednja lijeva guma nije prerušeni ruski špijun. (c) I wonder
RandyRR is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 18:09   #34
Quote:
Freelancer77 kaže: Pogledaj post
CL je daleko bolji jer kada psotoje 2-3 mete, CL će bouncati među te 2-3 mete, a to će na kraju značiti da će svaka od njih pokupiti oko 4 udarca od CL-a. Lightning je jedino bolji za single target damage, ali ako ima 2+ monstera, CL je daleko bolji.


kao prvo, CL ne ide od mete do mete ako je vrijeme prelaska 4 ili manje frameova. znaci ako su 3 mobsa na kupu onda ih samo jednom prodje. a kao drugo lightening im duplo veci dmg od CL..... a ovo s static field, da trcim oko njih onako ranjiv i jos da klikam static field, mislim malo neefektivna taktika i mnogo spora brate. e da i kao trece, lightening ne ubija samo 1 mobsa nego i jos sa svake strane jednog + one iza..........
nerevaar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 18:13   #35
Quote:
RandyRR kaže: Pogledaj post
A mogao bi kad nađem vremena resetirati skillove, pa probati kako drži full ES build. Ako nebudem zadovoljan, onda ću vratiti na staro. Znači oko 36 pointova ću popušiti na to. Možda i manje sa Memory RW, ali brijem da će dmg patiti... bum vidio.
zasto se muciti? u drugi folder instaliraj plugy, naravno prije backupaj sejvove jer ih zna sjebat i resetuj kolko zelis. probao sam ja ES sa slabom opremom al taj build ima 2 mane:
1 potrosi se puno previse skiul pointsa na ES i telekinezu umjesto da ih stavis u damage skillse,
2 kad te napadnu malo jaci decki koji su onako ful ubrzani, jaki i magic resistanti, onda ti potrose manu u 2 sec a ti ostanes i bez mane koja sluzi za ubijanje a bome i bez to malo hp-a sto je ostalo ako nemas dovoljno vita..

tak da sve u svemu, sorca ne bi trebao biti tank nego dps-er
nerevaar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 18:29   #36
Quote:
RandyRR kaže: Pogledaj post
I koliko treba dex-a za max block? Sigurno hrpa... Ulaganje u strength je praktički neizbježno jer ionako namjeravam nositi Spirit. Tako da je svejedno što od toga nosim. Inače, ne ciljam toliko na PvP jer većinom igramo PvM u MP-u. A nemam namjeru da monsteri lupaju po meni... osima ako fakat ne poludim i napravim melee build.

Nije strahota ako na kraju završim kao npr. pjur blizz sorca, ali uz uvjet da ES stvarno odrađuje dobar dio posla. U SP-u bi imao problema, ali u MP-u bi bio sasvim dobar. Zato me zanima jel ima smisla ići sa ES, ili je to ipak neisplativo.
Ako ćeš nositi spirit zaboravi na max block, jedino kaj se zapravo isplati za block je SS, uppani Visceratuant, uppani Moser (uz npr. Shael+Eld) Whitstan's Guard i Sanctuary RW, spizdit ćeš sve pointe na str/dex. Life ti ne bi trebao biti problem, pogotovo sa velikim mana poolom i non-melee buildom, jedino te može neki masivni elemental damage složiti frku ali tak nešto ćeš fasovati jedino u PvP (mana burneri su zapravo najveća opasnost, pogotovo archeri i sl). Ak igraš multi onda 1 skill tree build nebi trebao biti problem.
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 23:18   #37
Quote:
nerevaar kaže: Pogledaj post


kao prvo, CL ne ide od mete do mete ako je vrijeme prelaska 4 ili manje frameova. znaci ako su 3 mobsa na kupu onda ih samo jednom prodje. a kao drugo lightening im duplo veci dmg od CL..... a ovo s static field, da trcim oko njih onako ranjiv i jos da klikam static field, mislim malo neefektivna taktika i mnogo spora brate. e da i kao trece, lightening ne ubija samo 1 mobsa nego i jos sa svake strane jednog + one iza..........
Ja sam mislio na sitaciju da su mobovi malo udaljeniji jedan od drugoga. Ako su tako blizu, onda će lightning napraviti svoj posao. Znam kako lightning funcionira, dovoljno sam ga koristio

A što se tiče static fielda, nisam baš siguran što želiš reći. Misliš li možda na to što se za static field moraš približiti mobovima? To nije baš istina, jer static field može pokrivati skoro cijeli ekran, i radius mu može biti vrlo velik sa dovoljno skill pointsa. A sa distance cijelog ekrana nisi ništa sigurniji od mobova kada castaš CL ili lightning umjesto static fielda.

Istina je da za takav radius na static fieldu moraš uložiti malo više skill pointsa, no bolje je uložiti dodatnih 5 u static field, nego u Lightning ili CL, jer sposobnost da skineš 50% HP-a svim mobovima na drugom kraju ekrana je daleko korisnija nego extra 200 damagea na CL-u...
Freelancer77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 12:28   #38
Quote:
blupita kaže: Pogledaj post
frelecer jesi uspio kupiti igru
Nisam uspio kupiti igru još, mislio sam da ju crovortex ima, ali ispalo je da su informacije na njihovoj stranici krive, i da ipak nemaju Diablo 2, imaju samo ekspanziju.

Zvao sam i Algoritam, i bio sam tamo, ali isto ništa od toga. Treba im doći pošiljka Još uvijek tražim, pa ćemo vidjeti. Pogledao sam još nekoliko dućana, ali stvarno nitko živ to nema. Ali dobro, ne predajem se ja tako lako!

My search continues...
Freelancer77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 14:01   #39
Quote:
Fosna kaže: Pogledaj post
Ako ćeš nositi spirit zaboravi na max block, jedino kaj se zapravo isplati za block je SS, uppani Visceratuant, uppani Moser (uz npr. Shael+Eld) Whitstan's Guard i Sanctuary RW, spizdit ćeš sve pointe na str/dex. Life ti ne bi trebao biti problem, pogotovo sa velikim mana poolom i non-melee buildom, jedino te može neki masivni elemental damage složiti frku ali tak nešto ćeš fasovati jedino u PvP (mana burneri su zapravo najveća opasnost, pogotovo archeri i sl). Ak igraš multi onda 1 skill tree build nebi trebao biti problem.
Spirit za sorcu se jedino može napraviti u Monarchu, a pošto je i Storm Shield Monarch, onda ću ionako imati strength requirement. Tako da ako nekim čudom budem imao želju za PDR-om onda mogu staviti Storm Shileld.

Naravno, neću ići na max block, tako da nema smisla dalje raspravljati o tome.
__________________
A reci, kad hodaš po gradu, jel ti se čini da te mravi ljuto gledaju i da uvijek isti golub leti iznad tebe? (c) I wonder
Pa ti opet kažem: provjeri dobro da te ne slijede polupečene kifle i da ti slučajno prednja lijeva guma nije prerušeni ruski špijun. (c) I wonder
RandyRR is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 19:32   #40
Danas sam skoro poludio runajući. Od runa su padale samo Tal rune. Vjerojatno ih je palo cca 15. Ali ajde, digao sam Arach od Diabla. Ako je ko zainteresiran za trade nek se javi.
__________________
A reci, kad hodaš po gradu, jel ti se čini da te mravi ljuto gledaju i da uvijek isti golub leti iznad tebe? (c) I wonder
Pa ti opet kažem: provjeri dobro da te ne slijede polupečene kifle i da ti slučajno prednja lijeva guma nije prerušeni ruski špijun. (c) I wonder
RandyRR is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:55.