Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2016., 21:01   #521
Quote:
pakma kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, trebao bih jedan savjet i da netko odgovori što prije Ovako prva sam godine pmf u zagrebu i shvatio sam da nejde i da bolje da upisem iduce godine novi faks, pa me zanima da li da idem radit preko student servisa u zg i dal mogu uopce pošto sad nejdem na predavanje i ostalo i do kad imam ja imam ta prava redovnog studenta posto nejdem na predavanja,i da li npr. cu moc upist ljetni semestar bez potpisa?? I u slucaju da necu moc upisat ljetni semestar da li gubim prava ili ne? Sad sam totalno zbunjen ne znam sta da radim Hvala unaprijed na odgovoru
Studentska prava, a time i prava na rad preko student servisa, imaš sve dok si upisan na fakultet, odnosno upisanu godinu imaš. Dakle sad možeš raditi sve dok se ne ispišeš s fakulteta, a to može biti na dan upisivanja novog fakulteta tako da nemaš krajnji rok.

Što se upisa ljetnog semestra tiče, mislim da dosta ovisi o faksu i o uvjetima kolegija - ako ništa ne položiš, a sve su ti uvjeti, nećeš moć upisat ljetni semestar. Ali to nije ni bitno ako si siguran da želiš odustati, prava i dalje imaš.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 21:09   #522
Quote:
courier kaže: Pogledaj post
Pozdra ekipa, imam pitanje. Naime treća sam godina fakulteta u zg i odlučio sam se prebaciti nakon što dovršim tu treću odnosno preddiplomski. Zanima me moram li išta plaćati pošto sam čuo kontradiktorne informacije. Položio bi sve, samo umjesto upisa na diplomski bi upisao drugi prediplomski.
Plaćat ćeš punu cijenu prve godine, upisuješ istu razinu studija
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 21:33   #523
Quote:
Rakkatakka kaže: Pogledaj post
Studentska prava, a time i prava na rad preko student servisa, imaš sve dok si upisan na fakultet, odnosno upisanu godinu imaš. Dakle sad možeš raditi sve dok se ne ispišeš s fakulteta, a to može biti na dan upisivanja novog fakulteta tako da nemaš krajnji rok.

Što se upisa ljetnog semestra tiče, mislim da dosta ovisi o faksu i o uvjetima kolegija - ako ništa ne položiš, a sve su ti uvjeti, nećeš moć upisat ljetni semestar. Ali to nije ni bitno ako si siguran da želiš odustati, prava i dalje imaš.
Hvala ti puno
pakma is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 17:19   #524
Quote:
Querencia kaže: Pogledaj post
Plaćat ćeš punu cijenu prve godine, upisuješ istu razinu studija
Znači plaćam samo prvu godinu? Ne drugu ili treću? Čudan sistem. Ja sam čuo da ako nisam ništa pao i sve sam položio ne plaćam ništa.
Je li znaš kako ide izračun školarine? Prebacio bih se na FER.

Je li to ovo možda:
"Pristupnici koji su koristili pravo studiranja na nekom od visokih učilišta u RH u statusu redovitog studenta bez plaćanja studija te mijenjaju studij i ponovo upisuju 1. godinu studija iste razine u statusu redovitog studenta na Fakultetu, obvezni su platiti participaciju troškova studija u punom iznosu (7.200,00 kn)."
courier is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 19:24   #525
Quote:
courier kaže: Pogledaj post
Znači plaćam samo prvu godinu? Ne drugu ili treću? Čudan sistem. Ja sam čuo da ako nisam ništa pao i sve sam položio ne plaćam ništa.
Je li znaš kako ide izračun školarine? Prebacio bih se na FER.

Je li to ovo možda:
"Pristupnici koji su koristili pravo studiranja na nekom od visokih učilišta u RH u statusu redovitog studenta bez plaćanja studija te mijenjaju studij i ponovo upisuju 1. godinu studija iste razine u statusu redovitog studenta na Fakultetu, obvezni su platiti participaciju troškova studija u punom iznosu (7.200,00 kn)."
Tako je, s tim da mislim da je na FERu puna školarina 8400.

Drugu i treću plaćaš po ectsima kao i dosad.
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 19:52   #526
Quote:
Querencia kaže: Pogledaj post
Tako je, s tim da mislim da je na FERu puna školarina 8400.

Drugu i treću plaćaš po ectsima kao i dosad.
Odnosno ne plaćam ako imam 55 ECTSa?
courier is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2016., 12:25   #527
Quote:
courier kaže: Pogledaj post
Odnosno ne plaćam ako imam 55 ECTSa?
Ye.
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 22:05   #528
Pozdrav!

Do kada se točno treba ispisati sa trenutnog fakulteta? Mogu li ostati upisan na trenutnom fakultetu tamo još prvi tjedan 7. mjeseca i izaći na neke ispite, te se onda i ispisati? Mogu li ja izaći na dodatni prijemni ako sam upisan na ovaj trenutni fakultet?
Prijatelj mi je rekao nešto tipa da ne mogu dodavati fakultete na postani-student dok se ne ispišem, no ja sam već zatražio nove podatke, logirao se, mogu dodati fakultete, no ne mogu vidjeti one privremene liste?
Koliko otprilike drugo treba vremenski za ispisivanje sa trenutnog faksa?

Dodatno pitanje: ako ne skupim 18 ECTS-a, upisujem redovni studij kao redovan student, neću imati pravo na subvenciju za hranu, a imam li pravo na student servis?

Ako netko zna nešto o ovome ili gdje zvati, molim vas javite, hvala !
jimmy_jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 16:06   #529
Možeš se ispisati bilokad prije isteka tekuće akademske godine.

No ako se želiš upisati na novi fakultet, preporučljivo je da to na praviš prije upisa na novi fakultet.

Ne možeš vidjeti privremene liste na postani-student zato što to tek krene nakon što ispiti državne mature ove godine završe, dakle moraš čekati sve do srpnja ili kad je taj rok.

Ovo za 18 ECTS-a je ako misliš ostati na trenutnom faksu, odnosno upisati pad godine i studirati na istoj godini i iduće godine. Ako se misliš ispisati, novi studij plaćaš cijelu godinu upisao se ti kao redovni student ili ne. Kao redovni bi trebao ponovno imati sva prava, samo uz plaćanje te godine.

I kao redovni student i sa manje 18 ECTS-a bi trebao imati prava rada preko student-servisa.

O ostalome bi trebala znati tvoja referada pa se javi njima.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 18:34   #530
Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post
Možeš se ispisati bilokad prije isteka tekuće akademske godine.

No ako se želiš upisati na novi fakultet, preporučljivo je da to na praviš prije upisa na novi fakultet.

Ne možeš vidjeti privremene liste na postani-student zato što to tek krene nakon što ispiti državne mature ove godine završe, dakle moraš čekati sve do srpnja ili kad je taj rok.

Ovo za 18 ECTS-a je ako misliš ostati na trenutnom faksu, odnosno upisati pad godine i studirati na istoj godini i iduće godine. Ako se misliš ispisati, novi studij plaćaš cijelu godinu upisao se ti kao redovni student ili ne. Kao redovni bi trebao ponovno imati sva prava, samo uz plaćanje te godine.

I kao redovni student i sa manje 18 ECTS-a bi trebao imati prava rada preko student-servisa.

O ostalome bi trebala znati tvoja referada pa se javi njima.
Ovo prije upisa, se misli prije 17.7. kada se dobiva onaj broj za upis na postani-student ili?
A ovo vezano za rang listu, mislim na onaj poredak gdje mogu vidjeti rezultate samo po ocjenama bez mature, i rezultate onih koji su već pisali maturu. Koliko se sjećam kada sam ja pisao maturu, to sam u ovo vrijeme prošle godine mogao vidjeti?
a što se tiče 18 ECTS bodova, to mi je rekao isti prijatelj koji se isto prepisao pa sada nema te subvencije zbog tih 18 ECTS-a, a izgleda da je tako:
http://public.mzos.hr/fgs.axd?id=20486

Hvala na odgovoru!
jimmy_jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 21:52   #531
Pa svakako treba provjeriti jer neki fakulteti ne dozvoljavaju paralelno studiranje na dva fakulteta. A i ne znam je li moguće studirati redovno na dva fakulteta. Svakako se ispiši s prvog fakulteta prije upisa na drugi.

Što se tiče rezultata mature, trebao bi ih moći vidjeti na stranici uvijek. Pritom možeš vidjeti svoje rezultate, rezultate drugih ljudi ni ne možeš dobiti na uvid.

Za ostalo treba čitati pravilnike i ostalo što definira tvoj status u tim slučajevima.

No problem
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 09:32   #532
Quote:
jimmy_jazz kaže: Pogledaj post
Do kada se točno treba ispisati sa trenutnog fakulteta? Mogu li ostati upisan na trenutnom fakultetu tamo još prvi tjedan 7. mjeseca i izaći na neke ispite, te se onda i ispisati?
Možeš ostati upisan sve dok se ne ideš upisati na novi fakultet, ručno (nevezano uz postani-student).

Quote:
Mogu li ja izaći na dodatni prijemni ako sam upisan na ovaj trenutni fakultet?
Da.

Quote:
Prijatelj mi je rekao nešto tipa da ne mogu dodavati fakultete na postani-student dok se ne ispišem, no ja sam već zatražio nove podatke, logirao se, mogu dodati fakultete, no ne mogu vidjeti one privremene liste?
Prijatelj ti priča gluposti, možeš normalno prijavljivati nove fakultete. Ispis iz trenutnog ti je potreban tek kada ostvariš pravo upisa i ideš se upisati.

Quote:
Koliko otprilike drugo treba vremenski za ispisivanje sa trenutnog faksa?
Otprilike 10 minuta + red za referadu.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 20:42   #533
odustajanje od faksa te upis novog

Pozdrav, malo sam svrljao po forumu ali nisam mogao naci potrebne informacije. Zelim odustati od trenutnog sveucilisnog fakulteta, druga sam godina i studiram od pocetka izvanredno i dao sam svega jedva 30 ECTS bodova. Zelim ove godine na jesen upisati drugi sveucilisni fakultet od prve godine naravno i to REDOVNO. NE ZELIM se prebacivati i traziti da mi priznaju neke kolegije itd. Moje pitanje je, imam svu dokumentaciju sa Postani Student i zanima me trebam li nesto posebno napraviti osim ispisati se sa trenutnog fakulteta i na postani student prijaviti se na novi fakultet? Trebam li neke posebne dokumente itd jer ipak ne dolazim ravno sa mature (koje sam sve rijesio potrebne za oba fakulteta u tekstu). Mogu li prvo prijaviti se na drugi fakultet pa vidjeti ishod nakon rezultata (jesam li upao ili ne) pa tek onda se ispisati sa trenutnog fakulteta. Hvala unaprijed
Galeliko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 01:03   #534
fakultet plaćaš, to pretpostavljam da znaš
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 06:03   #535
S obzirom da na trenutnom faksu studira vanredno, tj. uz plaćanje, ne bih bio 100% siguran.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 14:18   #536
Quote:
Galeliko kaže: Pogledaj post
Mogu li prvo prijaviti se na drugi fakultet pa vidjeti ishod nakon rezultata (jesam li upao ili ne) pa tek onda se ispisati sa trenutnog fakulteta. Hvala unaprijed
Da. Ispisati se s trenutnog fakulteta moraš tek kad ideš na upis na novi, jer ne možeš u isto vrijeme bit na dva upisan (ali možeš se normalno prijavljivati na postani-studentu.)
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 20:38   #537
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
fakultet plaćaš, to pretpostavljam da znaš
jesi siguran? ovo vrijedi ako je dosad bio redovan pa odustao, ne mora nužno plaćati ako je dosad bio izvanredan.

Quote:
Rakkatakka kaže: Pogledaj post
Da. Ispisati se s trenutnog fakulteta moraš tek kad ideš na upis na novi, jer ne možeš u isto vrijeme bit na dva upisan (ali možeš se normalno prijavljivati na postani-studentu.)
a što ako mu fakultet dozvoljava da se upiše redovno ako već na drugom studura izvanredno? mislim samo ovisi koji su fakulteti u pitanju i dozvoljavaju li to ili?
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 21:02   #538
Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post
a što ako mu fakultet dozvoljava da se upiše redovno ako već na drugom studura izvanredno? mislim samo ovisi koji su fakulteti u pitanju i dozvoljavaju li to ili?
Imaš pravo, nisam uopće obraćala pozornost da je rekao da je izvanredno sada. Ali opet se mora ispisati prije upisa u novi ako ne želi studirati vanredno i redovno
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 09:10   #539
Quote:
Rakkatakka kaže: Pogledaj post
Ali opet se mora ispisati prije upisa u novi ako ne želi studirati vanredno i redovno
Da, ali onda se može ispisati i nakon upisa na novi fakultet, jer hoće prvo vidjet da je uopće upao Al svejedno, treba nosit papire, svjedodžbe... izrada kopija košta
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 22:27   #540
Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post
Da, ali onda se može ispisati i nakon upisa na novi fakultet, jer hoće prvo vidjet da je uopće upao Al svejedno, treba nosit papire, svjedodžbe... izrada kopija košta
Pa ja to i govorim. Pričeka na postani-studentu rezultate, i ako je upao može na dan kad se tamo upisuje prije otići do starog fakulteta i ispisati se Nekako smo se promašili
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:39.