Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca > Druženje forumaša

Druženje forumaša Virtualna i real life druženja. Ex Tulumara.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2024., 10:14   #1
Tko o čemu, USovci o glazbi

Tema za ćakule i rasprave o glazbi. Možete pisati o glazbi koju volite i slušate, staviti svoju glazbu ako imate, najave nekih albuma, koncerata, članci o glazbenicima i sl. Šta god vam srce poželi

Samo stavljanje linkova na spotove već imamo na nekoliko tema pa to probajte isključiti s ove teme.
__________________
…Wear your heart on your skin in this life...
Freyya is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2024., 10:34   #2
E sad mene odmah nešto zanima - jeste išli na koncerte u organizaciji agencija? Ono imate autobus, kartu uračunatu - kak to funkcionira?
__________________
…Wear your heart on your skin in this life...
Freyya is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2024., 12:49   #3
E super, ako je tema "o glazbi", a ne sama glazba, tj da se može i raspraviti, a da se ne nižu linkovi, imam zapravo jednu kontemplaciju!

Evo ja kao netko tko uopće ne sluša glazbu si malo teško vizualiziram taj proces. Znači onak...pustite neku glazbu, i onda...što...stojite posred sobe dok to svira?

Još ajde, valjda mogu shvatiti dok se sprema ili nešto radi, pa samo da je neka buka u pozadini, nešto, taj dio me ne zanima. Nego ono, ići slušati glazbu s ciljem slušanja glazbe, taj dio mi nije skroz jasan. Čini se užasno dosadno i prazno iskustvo.

Pa i ovo što je Freyya napisala u prvom postu, priče o najavama albuma, jel to stvarno netko radi? Onak, zamišljate si i slažete teorije što će biti na tom albumu, skupljate podatke po netu o dijelovima zvukova koji bi mogli biti uključeni?
nemouzagrebu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2024., 13:17   #4
Ako je muzika za ples (a to je meni više-manje samo dobar trance), onda plešem, inače sjedim ili ležim i zurim pred sebe .
Ne slušam puno muziku, pozadinsku budu ne volim, osim iznimno.
QuercusRobur is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2024., 13:19   #5
Pa glazba je gust i dio mene - na koncert ides radi glazbe. Sjedneš/stojis i slusas/pjevas. Ne znam sto ti tocno u tome nije jasno? Zasto to volimo?

Ja sam od djetinjstva u tome - glazbena skola, zborovi, koncerti. Davno sam cak i radila posao povezan s glazbom i to mi je bio totalni gust jer sam se naslusala gro dobrih koncerata.

Glazba mi je i ispucavanje, i liječenje, i sreca…
__________________
…Wear your heart on your skin in this life...
Freyya is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2024., 13:21   #6
Quote:
nemouzagrebu kaže: Pogledaj post

Evo ja kao netko tko uopće ne sluša glazbu si malo teško vizualiziram taj proces. Znači onak...pustite neku glazbu, i onda...što...stojite posred sobe dok to svira?

Još ajde, valjda mogu shvatiti dok se sprema ili nešto radi, pa samo da je neka buka u pozadini, nešto, taj dio me ne zanima. Nego ono, ići slušati glazbu s ciljem slušanja glazbe, taj dio mi nije skroz jasan. Čini se užasno dosadno i prazno iskustvo.
:
Legneš na kauč ili se smijestiš na sofi, zatvoriš oči i slušaš i osjećaš glazbu.....ili i plešeš.
Kao kad uzmeš knjigu, čitaš, vizualiziraš, osjećaš ono što čitaš....
__________________
It’s not what you preach, it’s what you tolerate
mart28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2024., 13:28   #7
Ja ozbiljno razmišljam o nabavci gramofona. Ne radi nekog žala za davnim vremenima, nego koliko zapravo sve više i više ove digitalije postaju nedostupne, da se od silnih reklama na Youtubeu prije nije moglo ništa normalno poslušati, ali i da među tim pločama ima toliko opcija i toliko neistraženih koncerata i izvođača. A i mislim da je dobro imati takvo nešto da se stvori malo i atmosfera doma.

Vidjet ću ak uspijem do rođendan skupit neku lovu i uložit u kvalitetan gramofon i onda se bacit u istraživanje.
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2024., 13:29   #8
Meni kad spomeneš gramofon prvo se sjetim poeme Vuk i sedam kozlića

Osim toga Abbe i Roya Orbisona
__________________
…Wear your heart on your skin in this life...
Freyya is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2024., 13:31   #9
Roy Orbison je bio prvi CD koji smo imali u kući. Abba golden hits mislim četvrti .

A ploča smo imali stotine. Baš bih mogla pitat brata kaj je napravio s njima. Pretpostavljam da ih je sve digitalizirao . Dalje neću ni pomišljat .
QuercusRobur is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2024., 13:33   #10
Mi imamo gramofon, odnosno suprug ga ima, jer ja ga ne bi kupila, niti bi kupovala ploče ali moram priznati da je skroz ok.......lijepo za slušati.
__________________
It’s not what you preach, it’s what you tolerate
mart28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2024., 13:34   #11
Quote:
Freyya kaže: Pogledaj post
Meni kad spomeneš gramofon prvo se sjetim poeme Vuk i sedam kozlića

Osim toga Abbe i Roya Orbisona
Ti imaš klince, pa mi je razumljivo
Ja bih to na ozbiljnijem nivou slušao.
Mada, ak ću morat nećaka čuvati, vjerojatno ću morati i ja pustit Vuka i sedam sekretara SKOJ-a
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2024., 14:07   #12
Zašto Miki ne koristiš Deezer?
__________________
~
Impresija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2024., 14:08   #13
Quote:
Impresija kaže: Pogledaj post
Zašto Miki ne koristiš Deezer?
Zakaj ne čitaš knjigu na tabletu?
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2024., 14:09   #14
Quote:
Freyya kaže: Pogledaj post
Ne znam sto ti tocno u tome nije jasno? Zasto to volimo?
Ma bez zamjerke, kad u to idem iz pozicije gdje sam spomen glazbe povlači asocijaciju - dosadno.

Pa me zanima druga perspektiva, pošteđena linkanja glazbe, jel

Što je inače jako teško, barem mi se tako čini, jer druga asocijacija s glazbom mi je forsiranje. Pitaš pitanje, odgovor je "ne, moraš ovo poslušati", "ne znaš zato što nisi ovo čuo", "ajde poslušaj ovo, pa mi reci". Itd, jel. Ista stvar je zanimljiva i na forumu, gdje postoji već ne znam koliko tema za linkanje glazbe, a ljude se mora još aktivno tražiti da to prestanu raditi i na drugim temama. Ono, jel, opet to forsiranje.

Dobro, aktivnosti gledam drugačije, tipa, pjevanje, plesanje, sviranje... To mogu zamisliti da može biti zabavno. No sama ta ideja, onak, uzeti si vrijeme, pa ići slušati glazbu, to mi je nešto skroz strano. Još onda valjda se i bira što ćeš slušati u tom vremenu? Tak, cijela ta perspektiva mi je zanimljiva jer mi je drugi svijet
nemouzagrebu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2024., 14:11   #15
imam gramofon, ali to je za specijalne prilike
inače najviše volim slušalice velike i udobne
pa na jučub, volim i gledati dok slušam
i zanimljivo mi kako mi mjuza baš dosta utiče na raspoloženje
tako kad je loš dan i oblačno, kišno, braća latinosi to pretvaraju u nešto mnogo bolje
tehno dance me zna držati budnim do 3 ujutro
i tako dalje ...
Broo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2024., 14:12   #16
@Miki
Ne moras odma bit drzak

Nisam skuzila radi cega zelis nabavit gramofon, osim da ti smetaju reklame.

Da si reka kvalitetniji/bolji zvuk ovo ono onda okej, to ima smisla.
__________________
~
Impresija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2024., 14:18   #17
Quote:
Impresija kaže: Pogledaj post
@Miki
Ne moras odma bit drzak

Nisam skuzila radi cega zelis nabavit gramofon, osim da ti smetaju reklame.

Da si reka kvalitetniji/bolji zvuk ovo ono onda okej, to ima smisla.

napravi večeru i pozove lepojku da slušaju ploče, nešto romantičasto ...
Broo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2024., 14:18   #18
Quote:
Broo kaže: Pogledaj post
imam gramofon, ali to je za specijalne prilike
inače najviše volim slušalice velike i udobne
pa na jučub, volim i gledati dok slušam
i zanimljivo mi kako mi mjuza baš dosta utiče na raspoloženje
tako kad je loš dan i oblačno, kišno, braća latinosi to pretvaraju u nešto mnogo bolje
tehno dance me zna držati budnim do 3 ujutro
i tako dalje ...
Utječe na raspoloženje definitivno, meni svašta može doletiti na Youtube, pa poslušam, nekad se ulovim baš da bih poslušao nešto što nisam dugo. Muzika mi je dosta bitna u životu, pa i u suživotu s nekime, pa recimo ne bih mogao biti s nekom koja se opušta uz Prijovićku u ostale cajke.
Quote:
Impresija kaže: Pogledaj post
@Miki
Ne moras odma bit drzak

Nisam skuzila radi cega zelis nabavit gramofon, osim da ti smetaju reklame.

Da si reka kvalitetniji/bolji zvuk ovo ono onda okej, to ima smisla.
Pa ak ću slušat i na Deezeru bez reklama, opet moram plaćati.

I da, kvalitetniji mi je zvuk i možeš si fino podesiti zvučnike kako hoćeš ili ak baš hoćeš, slušati preko slušalica. A i lakše je uzeti ploču i samo je pustiti nek radi nego da ti aplikacija nudi svašta nešto, pa moraš slagati, a i veću draž ima to da imaš kolekciju, čak i neke ploče koje netko drugi nema.
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2024., 14:35   #19
Quote:
miki1988 kaže: Pogledaj post
Pa ak ću slušat i na Deezeru bez reklama, opet moram plaćati.



I da, kvalitetniji mi je zvuk i možeš si fino podesiti zvučnike kako hoćeš ili ak baš hoćeš, slušati preko slušalica. A i lakše je uzeti ploču i samo je pustiti nek radi nego da ti aplikacija nudi svašta nešto, pa moraš slagati, a i veću draž ima to da imaš kolekciju, čak i neke ploče koje netko drugi nema.
Ispricavam se sta sam dala prijedlog.

Btw ni Deezer ni Spotify ne ubacuju svoje prijedloge, slusas sta zelis bez upadica.

Uglavnom imam prijatelje koji imaju gramofon i neke jebene zvucnike od milijun eura i super je zvuk A fora mi je i imat svoju kolekciju, pa naganjat neke ploce pa onda ushit kad se dokopaju neke.

Mozda se jednom dam u to.

I da, ploce također treba platit.
__________________
~
Impresija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2024., 14:57   #20
Quote:
Impresija kaže: Pogledaj post
Ispricavam se sta sam dala prijedlog.

Btw ni Deezer ni Spotify ne ubacuju svoje prijedloge, slusas sta zelis bez upadica.

Uglavnom imam prijatelje koji imaju gramofon i neke jebene zvucnike od milijun eura i super je zvuk A fora mi je i imat svoju kolekciju, pa naganjat neke ploce pa onda ushit kad se dokopaju neke.

Mozda se jednom dam u to.

I da, ploce također treba platit.
Isprika uvažena.

Deezer i Spotify mogu sutra nestati, ploče ako ih dobro održavaš, trajat će fakat poprilično dugo. I da, platiš ploče, nove ili rabljene, ali imaju dušu, kao i knjige koje držiš u ruci. A knjige još imaju i miris.
I možeš, kao što je brat B spomenuo, napraviti ugođaj, pogotovo ako imaš dobro raspoređene zvučnike, s Deezerom baš i ne možeš. A i nije mi to to.
I ono što možeš, možeš se trampati, možeš prodati ploču ako ti više nije đir, možeš od nje napraviti zdjelu, sat, što god ti padne na pamet.
Možeš pokrenuti i priču kako si došla do određene ploče, tko ti ju je prodao, gramofon i ploče su zakon.
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:02.