Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2012., 14:48   #21
Quote:
blackvelvet007 kaže: Pogledaj post
takvi koji su ti napakostili ne doživljavaju to negatinvo već pozitivno i uživaju u tome.
Ne verujem u to. Mislim da je zao karakter teret, i da zli ljudi imaju neke svoje demone.
Ne verujem u crno-bele slike, apsolutno dobro vs apsolutnog zla.
Svi o sebi mislimo da smo dobri.
Verujem da se vecina povreda i uvreda desava usled nesporazuma i ljudske gluposti, sebicnosti i kukavicluka, a jako malo iz prave zlobe.
__________________
\o/

Zadnje uređivanje mali slon : 20.08.2012. at 14:55.
mali slon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2012., 14:58   #22
ali ako je covjek svjesan tih 'demona', da mu je to teret i da je zao, zar ne bi trebao jos vise da se trudi biti dobar, a ne hraniti te demone u sebi ?
da je toj osobi strasno s takvim karakterom, zar ne bi trebao nesto poduzeti protiv toga ?
__________________
My name is...uh... Ikea.
Regina Phalange is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2012., 15:16   #23
Quote:
Regina Phalange kaže: Pogledaj post
ali ako je covjek svjesan tih 'demona', da mu je to teret i da je zao, zar ne bi trebao jos vise da se trudi biti dobar, a ne hraniti te demone u sebi ?
Pa mislim da toga uglavnom nisu svesni toga. I da, naprotiv, misle o sebi da su sasvim OK.
Jer ako ides nekom namerno raditi spacke, to radis jer mislis da da je u redu i da taj neko to zasluzuje. Iz nekog iracionalnog razloga. Sto znaci da imas problem u glavi. Kad kazem "demoni" mislim na frustracije i kosture u glavi, ne na svest o sopstvenoj zlobi.
__________________
\o/
mali slon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2012., 15:17   #24
Quote:
mali_slon kaže: Pogledaj post
Kad kazem "demoni" mislim na frustracije i kosture u glavi, ne na svest o sopstvenoj zlobi.
da, kuzim na sto mislis.
__________________
My name is...uh... Ikea.
Regina Phalange is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2012., 16:17   #25
Quote:
mali_slon kaže: Pogledaj post
Ne verujem u to. Mislim da je zao karakter teret, i da zli ljudi imaju neke svoje demone.
Ne verujem u crno-bele slike, apsolutno dobro vs apsolutnog zla.
Svi o sebi mislimo da smo dobri.
Verujem da se vecina povreda i uvreda desava usled nesporazuma i ljudske gluposti, sebicnosti i kukavicluka, a jako malo iz prave zlobe.
nije dobro,ako netko za sebe misli da je dobar i divan i bez mana. to je znak za uzbunu

treba napraviti razliku između nehotičnih i svjesnih da tako kažem "pakosti".
svatko može nenamjerno pogriješiti prema drugoj osobi, možda "oštećena strana" više prima k srcu neke stvari za koje mi mislimo da ne mogu povrijediti. ali onda ako nije bilo namjerno "moli se za oprost" i gleda se da se više tako nešto ne ponovi. uglavnom kad je nekome iskreno žao to je jasno i tu nema problema. dovoljan je razgovor i stvari se riješe.

ova namjerna povrijeđivanja su možda čak i češća, barem je u mom slučaju tako. mislim da neki ljudi jednostavno dožive zadovoljstvo kad nekoga povrijede, kada imaju tu nekakvu dominaciju nad nečijim osjećajima i njima manipuliraju.

jednom sam oprostila jednu stvar koju sam ja doživjela kao izdaju našeg prijateljstva. nakon dužeg vremena uspostavili smo kontakt, ali stvari više nisu bile kao nekada. radilo se nehotičnom povrjeđivanju moje malenkosti koje je proizašlo iz egoizma i nezrelosti druge osobe jer bili smo jako mladi.
__________________
Thoughts are the shadows of our feelings - always darker, emptier and simpler.
Velvet Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2012., 16:20   #26
Imam strpljenja, ali kad istina izađe na vidjelo ni ne znam što bi više pričali/družili se, ionako to nije osoba kako se meni priviđala, ako se i desilo, pitam se odakle meni sklonost takvoj fatamorgani u tom odnosu.
I nađe se

Obično su i ovi zahebani, imali neki razlog zašto su imali odnos sa nekim tko će ih kasnije zahebati, nije baš da su svi kreteni, mazohisti ili altruisti, pa kad progledaju (jer moraju), onda bi se osvećivali. Bzvz
vita_jela is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2012., 17:06   #27
Quote:
blackvelvet007 kaže: Pogledaj post
ova namjerna povrijeđivanja su možda čak i češća, barem je u mom slučaju tako. mislim da neki ljudi jednostavno dožive zadovoljstvo kad nekoga povrijede, kada imaju tu nekakvu dominaciju nad nečijim osjećajima i njima manipuliraju.
Mislim da su oni koji to rade namjerno jako rijetki.

Po meni je većinom riječ o budalama koje gledaju samo na vlastitu komociju i zabavu.

Quote:
blackvelvet007 kaže: Pogledaj post
jednom sam oprostila jednu stvar koju sam ja doživjela kao izdaju našeg prijateljstva. nakon dužeg vremena uspostavili smo kontakt, ali stvari više nisu bile kao nekada. radilo se nehotičnom povrjeđivanju moje malenkosti koje je proizašlo iz egoizma i nezrelosti druge osobe jer bili smo jako mladi.
Za mene je tu najvažnije pitanje: da li se ljudi mogu promijeniti?

Ja mislim da ne mogu i tu se nalazi korijen moje osvetoljubivosti. Vjerujem da ako je netko u mladosti imao određene kvalitete i mane, da se one mogu sa zrelošću samo pojačati.

Neki delinkvent čije se ponašanje toleriralo u pubertetu, neće sa navršenih 18 godina reći: "Joj super, sad se totalno mijenjam bez razloga".
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2012., 21:13   #28
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Mislim da su oni koji to rade namjerno jako rijetki.

Po meni je većinom riječ o budalama koje gledaju samo na vlastitu komociju i zabavu.
recimo ovako. oni koji to rade iz čiste zloće je manjina. ali i oni koji to rade samo zbog vlastite komocije i da zadovolje neke svoje ciljeve, dakle gaze i preko leševa, nisu ništa bolji jer mislim da su nekoj mjeri svjesni što rade ili im nedostaje senzibiliteta i korektnosti prema drugoj osobi.


Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Za mene je tu najvažnije pitanje: da li se ljudi mogu promijeniti?

Ja mislim da ne mogu i tu se nalazi korijen moje osvetoljubivosti. Vjerujem da ako je netko u mladosti imao određene kvalitete i mane, da se one mogu sa zrelošću samo pojačati.

Neki delinkvent čije se ponašanje toleriralo u pubertetu, neće sa navršenih 18 godina reći: "Joj super, sad se totalno mijenjam bez razloga".
dobro pitanje. recimo neke greške počinjene iz egocentrizma u jako mladoj dobi (adolscencija) možda i nisu za zlopamćenje na duge staze jer osoba tek mora sazrjeti i gotovo sigurno će se promijeniti.

greške počinjene od strane zrele osobe (ili se barem pretpostvalja da je zrela) ja ne zaboravljam. za mene osobno postoje neke elemntarne stvari koje bi svaka zrela osoba trebala poštovati, ako pogriješi u tome: doviđenja! nekome su to možda sitnice meni puno znače i ne mogu preći preko toga.
__________________
Thoughts are the shadows of our feelings - always darker, emptier and simpler.
Velvet Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2012., 22:13   #29
strah i nas um projekcira tj. planira osvetu, zavarava samog sebe da nije povrijedjen.. to su znakovi slabosti i straha.

inkpink is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2012., 22:22   #30
Evo da se pohvalim da sam danas u djelo proveo jednu osvetu. Dijelom potaknut ovom temom, a dijelom jer sam slučajno nabasao na paket vodenih balona.

Bacio sam na sestričnu vodeni balon pun ledene vode.

Nije bitno zašto sam to napravio (duga priča), bitno za temu jest da sam svoju osvetu pažljivo planirao:
vodeni balon pomno odabrao (mislio sam da je crveni prikladan), sjetio se osloboditi mjesto u zamrzivaču i staviti balon u njega prije spavanja, ujutro balon držati kao malenu bebu i grijati ga rukama (taman toliko da se led otopi a opet da ne postane pretopao) i zatim pričekao da se sestrična opusti na ležaljci prije nego na nju spustim ledenu bombu.

Oh, radosti.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2012., 22:45   #31
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Evo da se pohvalim da sam danas u djelo proveo jednu osvetu. Dijelom potaknut ovom temom, a dijelom jer sam slučajno nabasao na paket vodenih balona.

Bacio sam na sestričnu vodeni balon pun ledene vode.

Nije bitno zašto sam to napravio (duga priča), bitno za temu jest da sam svoju osvetu pažljivo planirao:
vodeni balon pomno odabrao (mislio sam da je crveni prikladan), sjetio se osloboditi mjesto u zamrzivaču i staviti balon u njega prije spavanja, ujutro balon držati kao malenu bebu i grijati ga rukama (taman toliko da se led otopi a opet da ne postane pretopao) i zatim pričekao da se sestrična opusti na ležaljci prije nego na nju spustim ledenu bombu.

Oh, radosti.
mislis da ce se ona sjetit ga odledit kad ti bude vracala uslugu
inkpink is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2012., 22:49   #32
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Bacio sam na sestričnu vodeni balon pun ledene vode. Oh, radosti.
Bravo!

http://www.youtube.com/watch?v=dG65eqfg6bc

Najgora je emocionalna bol koju nam priušti druga osoba, jer može izazvati strahoviti bijes i potrebu za osvetom. Od naizgled dobre osobe u trenu se možemo pretvoriti u čudovište. To je razumljivo i prirodno, većina je u nama osjetila takav poriv. Bilo bi idealno da možemo u takvim situacijama kontrolirati naše afekte, ali rijetko tko u tome uspije pa napravi barem neku malu "spačku" poput tebe. Međutim, najlošije je uzvratiti verbalnom paljbom. Svaka ružna riječ više će trajno obilježiti nas, nego osobu kojoj smo ih uputili. Zato, treba cijeniti riječi, jer svaka nam može biti posljednja.

Tvoji baloni su izvrstan odabir izbacivanja bijesa. Bez zezanja. Pretvorio si svoju "osvetu" u zgodnu anegdotu koja, dugoročno gledano, neće narušiti tvoj odnos sa sestričnom, nego će vas još više zbližiti. I uvijek će te se skupa tome moći nasmijati.

Eh, da sam barem ja znala bacati samo balone, umjesto pogrda
__________________
Svaka žena je bespomoćna dok joj se ne osuši lak na noktima
Anakonda1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2012., 23:02   #33
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Evo da se pohvalim da sam danas u djelo proveo jednu osvetu. Dijelom potaknut ovom temom, a dijelom jer sam slučajno nabasao na paket vodenih balona.

Bacio sam na sestričnu vodeni balon pun ledene vode.

Nije bitno zašto sam to napravio (duga priča), bitno za temu jest da sam svoju osvetu pažljivo planirao:
vodeni balon pomno odabrao (mislio sam da je crveni prikladan), sjetio se osloboditi mjesto u zamrzivaču i staviti balon u njega prije spavanja, ujutro balon držati kao malenu bebu i grijati ga rukama (taman toliko da se led otopi a opet da ne postane pretopao) i zatim pričekao da se sestrična opusti na ležaljci prije nego na nju spustim ledenu bombu.

Oh, radosti.
kad vidim ovakve nevine stvari počenm brinuti zbog sebe i svojih misli.
__________________
Thoughts are the shadows of our feelings - always darker, emptier and simpler.
Velvet Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2012., 01:54   #34
Sve negativno sto kumuliramo u sebi je skodljivo za covjeka i njegovu bolju buducnost jer on postaje sve optereceniji i sporije se krece na svom zivotnom putu.

Kako radi PC kad je kupljen novi a kako poslije godinu ili vise dana kada se napuni virusima, smecem itd.?
Kada se ga zrestartira opet radi kao nov.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2012., 09:15   #35
Quote:
Anakonda1980 kaže: Pogledaj post
Tvoji baloni su izvrstan odabir izbacivanja bijesa. Bez zezanja. Pretvorio si svoju "osvetu" u zgodnu anegdotu koja, dugoročno gledano, neće narušiti tvoj odnos sa sestričnom, nego će vas još više zbližiti. I uvijek će te se skupa tome moći nasmijati.
Dobro uočeno, ako već postoji takva potreba nije loše napraviti magičnu transformaciju u nešto tako, ajmo reći duhovito. Humor i jest na tom tragu, malo zakrenuta agresija
vita_jela is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2012., 09:53   #36
Quote:
inkpink kaže: Pogledaj post
mislis da ce se ona sjetit ga odledit kad ti bude vracala uslugu
Osvetu i posljedice treba pažljivo planirati, a moja sestrična za to nema prikladnu mentalnu disciplinu.
Čak i da baci na mene balon, to će biti impulsno. Neće imati strpljenja zalediti ga. A na ovoj temperaturi se obična voda pretvori u mokraću u roku 5 minuta. Tako ću ja uvijek biti u prednosti.

Quote:
blackvelvet007 kaže: Pogledaj post
kad vidim ovakve nevine stvari počenm brinuti zbog sebe i svojih misli.
Sakrij oštre predmete!

Quote:
Anakonda1980 kaže: Pogledaj post
Tvoji baloni su izvrstan odabir izbacivanja bijesa. Bez zezanja. Pretvorio si svoju "osvetu" u zgodnu anegdotu koja, dugoročno gledano, neće narušiti tvoj odnos sa sestričnom, nego će vas još više zbližiti. I uvijek će te se skupa tome moći nasmijati.
Bojim se da sestrični baš i nije do smijeha.

Uvrede nikada ne dajem. To mi je nekako bezveze. Uvijek imam osjećaj da to pogađa više mene nego onoga kome je upućeno.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2012., 19:17   #37
Još jedno zlopamtilo

Također imam svoju "crnu listu", ali osim što na nju dospijevaju ljudi koji su se meni zamjerili, besplatan upad imaju i ljudi koji meni dragim osobama učine nešto nažao

I onda se često desi da drage osobe oproste i zaborave, a meni ta osoba ostane negativac

U pravilu se ne osvećujem, karma će učinit svoje
__________________
What's goin' on?
Spejs is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 00:09   #38
Quote:
blackvelvet007 kaže: Pogledaj post
ova namjerna povrijeđivanja su možda čak i češća, barem je u mom slučaju tako. mislim da neki ljudi jednostavno dožive zadovoljstvo kad nekoga povrijede, kada imaju tu nekakvu dominaciju nad nečijim osjećajima i njima manipuliraju.
Da li bi mogla da napises neki primer? Kako budes 100% sigurna da te je taj neko namerno povredio?

+1 za balon s vodom


Sad sam bas nesto razmisljala, mene je pre nekog vremena tesko izvredjala izvesna osoba s kojom nisam bas bila u nekom direktnom i bliskom kontaktu. Zapravo je ona verovatno mislila da me vredja, kada je zapravo bulaznila bedastoce jer nije mogla ni da me uvredi ni povredi nicim od tog repertoara. I bilo mi je nje zao, jer tolika kolicina negative prema nekom ko ti zapravo nije bitan - nije normalna. Ali da joj nesto pamtim i uzimam za zlo zauvek, to verovatno necu. Mislim, boli me dupe, jedan psiho manje u zivotu.
__________________
\o/
mali slon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 09:20   #39
Zlopamtilo!Tko me sjebo se nađe u prtljažniku,a onda dođu kontrolori.
GosponProljeće is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 11:23   #40
Quote:
mali_slon kaže: Pogledaj post
Da li bi mogla da napises neki primer? Kako budes 100% sigurna da te je taj neko namerno povredio?
to su one male stvari, što bi se narodski reklo sitna fino upakirana podje***.
npr. deblja cura, koja se godinama bori s tim kilama, prošla milijun dijeta i onda dođe kod prijateljice/mame/svekrve i netko od njih krene s komenatrima a još nisi smršavila, čini mi se da si čak i deblja, ali ne brini dobro ti stoji. i naravno curi je muka, jer je i inače iskompleksirana i svako spominjane njenih kila i bezuspješnih dijeta ju baca u očaj. te male sitne pakosti iz ljubomore, kompeticije i sl.
__________________
Thoughts are the shadows of our feelings - always darker, emptier and simpler.
Velvet Black is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:43.