Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2013., 18:35   #81
Quote:
Orlandica kaže: Pogledaj post
Pozz!

Vidim da na Njuškalu i dalje Himera Home ima puno oglasa. Par stanova zvuči zanimljivo (iako imaju samo po 1 sliku) pa me zanima dal netko zna kako da dođem baš do vlasnika stanova da izbjegnem komunikaciju s agencijom bez ovlaštenja?
kada sam ja pisao Njuškalu i žalio se na tu Himeru, dobio sam odgovor da je to ustvari zastupanje samog Njuškala. Prevedeno, kad vidiš oglase na Njuškalu a agencija je ili Himera ili I Nekretnine ili samo piše ZATUPANJE,onda znaj da to nije nikakva agencija već vlasnici Njuškala guraju te stanove jer imaju proviziju.
Izbjegavaj u širokom luku te idiote.
nkdzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 15:40   #82
Thumbs down Ilegalci update

Imoform nekretnine
Gračani nekretnine

Nisu u registru posrednika Hgk , nadležno ministarstvo nije izdalo dozvolu za rad.
Svakako izbjegavati
mrhappy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 22:24   #83
Thumbs down Agencija Kralj - Jadranka Popovic

Pre par meseci smo preko Kralj agencije uzeli stan jer jer moja sestra imala problema s bivsim momkom koji ju je maltretirao, proslo je 6 meseci da bih saznao da je vlasnica Agencija Kralj - Jadranka Popovic bez ikakvog razmisljanja dala sve informacije tom psihopati gde se moja sestra odselila, toliko o politici i moralu poslovanja koji je ucila ( ili je trebala da uci o tome ). Takvi ljudi bi trebali da izgube pravo da se bave bilo kakvim poslom a kamoli cuvanjem informacija. Zamislite vi da se vasa sestra preseli jer je neko uznemirava i da taj isti manijak ode u agenciju kao da je otisao na salter, i kaze dobar dan ja ne znam gde je moja bivsa devojka a mnogo mi je doslo da je bijem i ta zena bez ikakvog razmisljanja ili trunke mozga ili profesinalnosti mu da tacnu adresu.
Sramota !
shelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2013., 07:43   #84
tuzite ih, vrlo jednostavno
__________________
spol: M
cickova is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 15:23   #85
Agencija Opereta

Opereta muti i obmanjuje.
__________________
Oh my my my Im feeling high
My mind is gone
Im all alone
ortopiroksen is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2014., 14:55   #86
dakle, stvarno ne gledati stanove koje na Njuškalu oglašavaju Himera, I nekretnine i Zastupanje?
ne kužim u čemu je caka? dakle, to Njuškalo prodaje stanove za proviziju. I? jel to problem zbog nečeg? ozbiljno pitam, jer namjeravam otići pogledati neke njihove stanove.

dakle, ako netko može napisati kakve pravne posljedice ja kao kupac mogu imati ako idem preko njih, bila bih zahvalna

inače, oglasi na Njuškalu su valjda 95% agencijski
__________________
kraj tunela je odmah iza zavoja...
romanticna is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2014., 07:20   #87
Quote:
ortopiroksen kaže: Pogledaj post
Opereta muti i obmanjuje.
Šta konkretno?

Quote:
romanticna kaže: Pogledaj post
dakle, stvarno ne gledati stanove koje na Njuškalu oglašavaju Himera, I nekretnine i Zastupanje?
ne kužim u čemu je caka? dakle, to Njuškalo prodaje stanove za proviziju. I? jel to problem zbog nečeg? ozbiljno pitam, jer namjeravam otići pogledati neke njihove stanove.

dakle, ako netko može napisati kakve pravne posljedice ja kao kupac mogu imati ako idem preko njih, bila bih zahvalna

(...)
Preko njih = preko himere? Nemaš šta izgubiti ako pogledaš te stanove, nitko te ne tjera da kupiš. Koga briga jesu li od njuškala, mada ne vjerujem u tu priču.

Što se tiče pravnih posljedica, ako radiš sa posrednikom (ovlaštenom agencijom upisanom u registru HGK) nemaš šta izgubiti osim posredničke naknade.

PS: DVP Himera je upisana u HGK.
excaliboor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2014., 08:54   #88
Quote:
excaliboor kaže: Pogledaj post


Preko njih = preko himere? Nemaš šta izgubiti ako pogledaš te stanove, nitko te ne tjera da kupiš. .

PS: DVP Himera je upisana u HGK.
Samo ti gledaj s njima
Progooglaj Himeru pa ćeš naći da je optužena za razne prijevare, a "zastupanje" su totalni prevaranti. Niti adrese niti imena tvrtke, samo mobitel. Znam ljude koje su htjeli prevariti. Njih nije briga kakvu će ti nekretninu ponuditi. Pa ti plaćaj odvjetnika da se spasiš.
mrhappy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2014., 22:33   #89
Crna lista ureda za legalizaciju
Napravila sam thread crna lista ureda za legalizaciju i argumentirano obrazložila da tamo treba na visoko mjesto postavilit legalizacijaeu.hr i njihov Geo tron. To je brisano? Zašto? Ima li netko ovdje materijalne koristi od toga? Molim obrazložite brisanje moderatori.
Šatrunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 09:51   #90
dom ekspert - receno mi je da je provizija od 2% + pdv za mene kao kupca obavezna!!
gotye is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 20:05   #91
Quote:
Šatrunčica kaže: Pogledaj post
Crna lista ureda za legalizaciju
Napravila sam thread crna lista ureda za legalizaciju i argumentirano obrazložila da tamo treba na visoko mjesto postavilit legalizacijaeu.hr i njihov Geo tron. To je brisano? Zašto? Ima li netko ovdje materijalne koristi od toga? Molim obrazložite brisanje moderatori.
Uspjela sam nakon dosta poziva i inzistiranja ishoditi povrat akontacije
Šatrunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2014., 10:04   #92
Sanus ignis

Sanus ignis d.o.o.
Nema ih u registru, nemaju objavljenu adresu ureda, samo mail.
Crnjak totalni.
Ima i grupa na Facebooku gdje možemo kritizirati agencije
mrhappy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2014., 10:27   #93
Quote:
Serlang kaže: Pogledaj post
Zvali su me iz Operete da me hoće tužiti jer sam kupio stan koji sam vidio preko njih. Na stranu to što sam stan kupio godinu dana NAKON što sam bio s njima, za cijenu koja je 70 kEUR-a manja od one koju su mi oni rekli. Na stranu to što u tih godinu dana me iz Operete nisu niti jednom nazvali da kažu da je vlasnik snizio cijenu (dok su druge agencije oglašavale nižu cijenu tog stana).
Znači, imam argumenata na sudu, ali volio bih se osigurati po još jednoj osnovi.

Naime, kad sam u jesen 2011 godine išao vidjeti taj stan preko Operete, njihov agent, PO IZLASKU iz stana (već je bila noć) uvalio mi je papir da potpišem "samo za evidenciju kod njegovog šefa, da mi je pokazao stan".
Tad sam tek počeo tražiti stan i nisam bio svjestan smicalica koje agencije koriste. Poslije sam odbijao potpisati takve papire.
Čini se da je papir ipak imao klauzulu o nekoj proviziji jer sad traže da im platim proviziju. Uz ove gore nelogičnosti da se uopće nisu trudili prodati stan jer nisu imali pojma kako se cijena kreće, htio bih dokazati da su me doveli u zabludu i da nisam znao što potpisujem (što je živa istina).
Već sam pribavio jednog svjedoka kojeg je isti agent na isti način pokušao prevariti, ali on je znao "fintu" pa se nije dao.
Molim i druge koji su nasjeli ili koji se nisu dali, na tu smicalicu gospodina iz Operete da mi se jave na P.M.

Vjerujem da na sudu nemaju šansu, ali zlu ne trebalo, možda s više nezavisnih slučaja mogu dokazati i kakvim se kriminalnim radnjama služe.

Unaprijed hvala!
Na osnovu ovog posta da pitam:
Jucer mi dosao susjed na kavu i kaze da prodaje stan...dobila sam info o cijeni i cini mi se interesantno.u razgovoru mi je spomenuo da je angazirao i neku agenciju za prodaju stana.ako se ja odlucim za kupnju tog stana i dogovorim sa susjedom,da li agencija u tom slucaju moze sjesti susjedu za vrat?agencija je oglasila stan na njuskalu sa svojom cijenom i naravno ako se odlucim necu zvati agenciju,nego direktno pozvoniti susjedu.
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2014., 12:50   #94
Quote:
peachwoman kaže: Pogledaj post
Na osnovu ovog posta da pitam:
Jucer mi dosao susjed na kavu i kaze da prodaje stan...dobila sam info o cijeni i cini mi se interesantno.u razgovoru mi je spomenuo da je angazirao i neku agenciju za prodaju stana.ako se ja odlucim za kupnju tog stana i dogovorim sa susjedom,da li agencija u tom slucaju moze sjesti susjedu za vrat?agencija je oglasila stan na njuskalu sa svojom cijenom i naravno ako se odlucim necu zvati agenciju,nego direktno pozvoniti susjedu.
Na osnovu svega tvog navedenog i uopće, ove teme, mogu rezimirati sljedeće:

Agenicije i agenti za nekretnine su većinom nedovoljno educirani pojedinci željni lake love.
Njihove žrtve su ljudi koji nasjednu slatkorječivosti.
Mehanizam zaštite od loših agencija i agenata je nikakav skoro.

Iz mog iskustva - tek kad pokažeš zube pobjegnu ko štakori, a do tada se prave da su popili svu pamet svijeta.

Ja sam dobila info da su oni osigurani od štetnog postupanja iznosom do 200.000 kuna - naravno, govorim o onima koji su evidentirani.

Pa očito je rješenje da svi mi koji smo oštećeni (pa makar i za 500 kuna) zatražimo novčanu odštetu - to je jedini način da se obuzdaju, kad ih se opali po džepu.

Problematična profesija s problematičnim ljudima, osobno sam užasno ljuta na agenciju koja ima 20-tak oglasa na ”Njuškalu” i žao mi je ljudi koji će joj i dalje nasjedati.
proljetna ruza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2014., 16:20   #95
Quote:
proljetna ruza kaže: Pogledaj post
Problematična profesija s problematičnim ljudima, osobno sam užasno ljuta na agenciju koja ima 20-tak oglasa na ”Njuškalu” i žao mi je ljudi koji će joj i dalje nasjedati.
Pa reci nam o kojoj se agenciji radi.
Inače postoji i grupa na facebooku gdje isto treba upozoriti na prevarante.
mrhappy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 19:29   #96
Smile

Pozdrav forumasi!
Da li netko ima iskustva sa agencijom "Moj dom nekretnine" iz Zagreba?

Hvala unaprijed
GrandC is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 12:03   #97
Evo jedan članak s domosfere:

Kada naplatiti proviziju?

Agencija smije naplatiti proviziju samo ako je angažirana od klijenta i o tome ima potpisan ugovor o posredovanju .
Prije nekoliko dana dostavljeno mi je tumačenje nekih odredbi Zakona o posredovanju u prometu nekretninama od Ministarstva gospodarstva, odnosno odgovori na najčešće upite u vezi s primjenom Zakona .

Naglasak je bio ne jednom pitanju: Je li osoba koja se javila na broj telefona agencije za promet nekretninama iz oglasa o prodaji stana objavljenom na internetskoj stranici time postala nalogodavac te je li obvezna potpisati ugovor o posredovanju u prometu nekretninama i platiti agenciji proviziju od 2 posto cijene stana ako do kupnje dođe?

Odgovor Ministarstva gospodarstva laiku nije nimalo jednostavno shvatiti, pa ću zainteresiranima dati najjednostavniji odgovor - ne!

Naime, kupac koji je nazvao pročitavši oglas u novinama ili vidjevši ponudu na internetskim stranicama određene agencije za nekretnine nije nalogodavac koji je u obvezi platiti agencijsku uslugu, nego je tzv. "treća strana" za koju ta obveza ne postoji.

Na osnovi Zakona obvezu plaćanja provizije ima isključivo nalogodavac. To je osoba koja je angažirala agenciju za nekretnine da za njega posreduje. Naravno da nalogodavac osim prodavatelja može biti i kupac, kao i najmodavac i najmoprimac.

U praksi bi to trebalo izgledati ovako:

Prodavatelj-nalogodavac: osoba koja posjeduje nekretninu i koja je angažirala agenciju da joj pomogne pronaći kupca - "treću stranu", te o tome sklopila ugovor o posredovanju - nakon obavljenog posla obvezna je platiti proviziju agenciji.

Kupac-nalogodavac: osoba koja je dala nalog agenciji da pronađe nekretninu prema određenim parametrima - te o tome sklopila Ugovor o posredovanju - po obavljenom poslu obvezna je platiti proviziju agenciji.

Isto vrijedi za odnos agencije prema najmoprimcu ili najmodavcu.

Agencija, po Zakonu, smije naplatiti proviziju samo ako je angažirana od klijenta i o tome ima potpisan ugovor o posredovanju.

Na žalost, moram primijetiti da praksa na terenu demantira prethodno navedeno. Događa se da potencijalni kupac (obično telefonom) pita za određenu nekretninu iz ponude dotične agencije, a onda agencija kupnju uvjetuje plaćanjem provizije! To nije niti zakonski, niti moralno! Dakle taj potencijalni kupac nije nalogodavac - on je "treća strana"!

Tijekom dugogodišnjeg iskustva i čestih kontakata s kolegama imala sam prilike čuti mnogobrojne kritike na račun poslovanja moje agencije,od onih pristojnih "Kako možeš poslovati s profitom ako naplaćuješ proviziju samo s jedne strane?", do ne baš prijateljskih poput "Rušiš nam poslovanje". No, uvjerena sam da se može opstati na tržištu i raditi po Zakonu. Formula uspjeha korektan je odnos prema klijentima bez obzira na to jesu li oni vaši nalogodavci ili "treća strana", jer zadovoljan klijent vraća se i širi preporuke, a nezadovoljan piše kritike na forumu.

Pročitajte ostala tumačenja vezana uz Zakon o posredovanju u prometu nekretnina


*Autorica je licencirani posrednik u prometu nekretninama
dodo-zag is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 13:27   #98
Odlično!!

Quote:
dodo-zag kaže: Pogledaj post
Evo jedan članak s domosfere:

Kada naplatiti proviziju?

Agencija smije naplatiti proviziju samo ako je angažirana od klijenta i o tome ima potpisan ugovor o posredovanju .
Prije nekoliko dana dostavljeno mi je tumačenje nekih odredbi Zakona o posredovanju u prometu nekretninama od Ministarstva gospodarstva, odnosno odgovori na najčešće upite u vezi s primjenom Zakona .

Naglasak je bio ne jednom pitanju: Je li osoba koja se javila na broj telefona agencije za promet nekretninama iz oglasa o prodaji stana objavljenom na internetskoj stranici time postala nalogodavac te je li obvezna potpisati ugovor o posredovanju u prometu nekretninama i platiti agenciji proviziju od 2 posto cijene stana ako do kupnje dođe?

Odgovor Ministarstva gospodarstva laiku nije nimalo jednostavno shvatiti, pa ću zainteresiranima dati najjednostavniji odgovor - ne!

Naime, kupac koji je nazvao pročitavši oglas u novinama ili vidjevši ponudu na internetskim stranicama određene agencije za nekretnine nije nalogodavac koji je u obvezi platiti agencijsku uslugu, nego je tzv. "treća strana" za koju ta obveza ne postoji.

Na osnovi Zakona obvezu plaćanja provizije ima isključivo nalogodavac. To je osoba koja je angažirala agenciju za nekretnine da za njega posreduje. Naravno da nalogodavac osim prodavatelja može biti i kupac, kao i najmodavac i najmoprimac.

U praksi bi to trebalo izgledati ovako:

Prodavatelj-nalogodavac: osoba koja posjeduje nekretninu i koja je angažirala agenciju da joj pomogne pronaći kupca - "treću stranu", te o tome sklopila ugovor o posredovanju - nakon obavljenog posla obvezna je platiti proviziju agenciji.

Kupac-nalogodavac: osoba koja je dala nalog agenciji da pronađe nekretninu prema određenim parametrima - te o tome sklopila Ugovor o posredovanju - po obavljenom poslu obvezna je platiti proviziju agenciji.

Isto vrijedi za odnos agencije prema najmoprimcu ili najmodavcu.

Agencija, po Zakonu, smije naplatiti proviziju samo ako je angažirana od klijenta i o tome ima potpisan ugovor o posredovanju.

Na žalost, moram primijetiti da praksa na terenu demantira prethodno navedeno. Događa se da potencijalni kupac (obično telefonom) pita za određenu nekretninu iz ponude dotične agencije, a onda agencija kupnju uvjetuje plaćanjem provizije! To nije niti zakonski, niti moralno! Dakle taj potencijalni kupac nije nalogodavac - on je "treća strana"!

Tijekom dugogodišnjeg iskustva i čestih kontakata s kolegama imala sam prilike čuti mnogobrojne kritike na račun poslovanja moje agencije,od onih pristojnih "Kako možeš poslovati s profitom ako naplaćuješ proviziju samo s jedne strane?", do ne baš prijateljskih poput "Rušiš nam poslovanje". No, uvjerena sam da se može opstati na tržištu i raditi po Zakonu. Formula uspjeha korektan je odnos prema klijentima bez obzira na to jesu li oni vaši nalogodavci ili "treća strana", jer zadovoljan klijent vraća se i širi preporuke, a nezadovoljan piše kritike na forumu.

Pročitajte ostala tumačenja vezana uz Zakon o posredovanju u prometu nekretnina


*Autorica je licencirani posrednik u prometu nekretninama
Konačno suvisli odgovor na pitanja oko provizije!

Ja bih Vas pitala sljedeće: (jer vidim da ima razumnih ljudi i među agentima za nekretnine)

- Kako je moguće da licenciran agent koristi ugovore u kojima navodi mogućnost da njezin klijent (najmodavac) ima pravo telefonski otkazati najam?? !! najmoprimac to može učiniti samo pismeno - uz duplo duži rok...

- Kako je moguće da licencirani agent nakon potpisa ugovora i nakon primljene uplate prve rate i pologa, tjekom selidbe, šalje mailove u kojima traži dodatna plaćanja pričuve??

Jer pričuva je obveza vlasnika i potvrda njegovog vlasništva, čime ta osoba i svog klijenta dovodi u nezavidnu situaciju. A na pojačnjenje pojma pričuve - NE ZNA - Kako je moguće da je ta osoba položila ispit?? A nažalost - je.

- Kako je moguće da ta osoba položi ispit a polupismena je? Naime - ne poznaje osnovu hrvatskog jezika i gramatike???

- Kako je moguće da licencirani agent oglašava neistinito nekretninu (režije posebno - a nisu, plinsko etažno - a nije....)

Da ne gnjavim i ne nabrajam dalje.

Lijepo molim Vi kao licencirani agent i Vaši kolege koji rade pošteno odgovorno i ne lifrate ništetne ugovore - KAKO MOŽETE TRPITI TAKVE OSOBE U SVOJIM REDOVIMA????

Ja u živou ne mislim poslovati s nijednom agencijom dok god ima takvih ”agentica”....
proljetna ruza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 09:47   #99
tu trebaju klijenti biti pažljivi,nisam agent ali znam da i u mojoj branši ima svakakvih, zato treba isticati ono što klijent ima pravo, i ako je dobar agent već će se pročuti kao i za one loše

jedino se treba dobro uvijek informirati o svojim pravima i ne pristajati na sve,posebno ako vam zvuči glupo i ne slažete se
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2014., 12:18   #100
meni smrdi agencija homeart nekretnine. infozg.homeart@gmail.com
Sandi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:17.