Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2017., 12:53   #421
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Jesi probao vidjeti na što te SkyScanner šalje?

Nekad može karta biti jeftinija na drugim stranicama, ne onim matične kompanije (u ovom slučaju Turkish). Može zvučati nelogično, ali da se objasniti zašto je tako samo sad nije ni vrijeme ni mjesto.

Ponekad pak SkyScanner ima i outdated price, staru cijenu po kojoj više nema karata.
Šalje me na stranicu Travelgenio. Kompanija Turkish Airlines.

Karta čak nešto manje od 200 eura,ista vremena polaska i povratka,isti datumi. Na službenoj stranici od Turkish Airlinesa ista karta skoro 30 eura skuplja.

Otići ću sutra do predstavništva Turskih Airlinesa i vidjet koja je cijena karte tamo.Ako bude baš razlika veća od 20 eura,radije ću uzet online preko skyscannera. Iako bih radije uzeo direktno na licu mjesta. Kako to ide preko interneta? Trebam isprintati kartu?
TeenHunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 13:03   #422
Quote:
TeenHunter kaže: Pogledaj post
Šalje me na stranicu Travelgenio. Kompanija Turkish Airlines.

Karta čak nešto manje od 200 eura,ista vremena polaska i povratka,isti datumi. Na službenoj stranici od Turkish Airlinesa ista karta skoro 30 eura skuplja.

Otići ću sutra do predstavništva Turskih Airlinesa i vidjet koja je cijena karte tamo.Ako bude baš razlika veća od 20 eura,radije ću uzet online preko skyscannera. Iako bih radije uzeo direktno na licu mjesta. Kako to ide preko interneta? Trebam isprintati kartu?
Ne sjećam se kad sam zadnji put kupio kartu a da nije bilo preko interneta.

Ako kupiš preko interneta ostavit ćeš svoj email i oni će ti tamo poslati confirmation email. Danas su karte za letove e-ticketi. Čak i ne moraš imati isprintano, odeš u zračnu luku i samo predaš putovnicu, već ćeš im biti u registru. Ako želiš, sebi za neki mir, možeš si isprintati taj email.

Također se kod dosta kompanija može to odrediti preko app-a na telefonu, čak ti i sam boarding pass bude na telefonu, a kod nekih i luggage ticket ako imaš kakvu čekiranu prtljagu.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 13:14   #423
Ako te ne zulja za 30€, kupis online preko Turkish stranice i tada si najsigurniji. U slucaju nekog otkazivanja, odgode letova ili sl. bolje je komunicirati direktno s Turkishom nego preko nekih posrednika. Neki od njih imaju los customer service, neki naplacuju tu uslugu...ma ima svega.

A nekako mislim da ce karta u predstavnistvu Turkisha u ZG-u biti skuplja nego online karta?
noldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 10:25   #424
Imam u prezimenu slovo š. Sad kupujem kartu preko stranice od Turkish Airlinesa i ne dozvoljavaju mi slovo Š,a dolje je napomena da prezime mora bit jednako napisano kako piše u putovnici.. Oću imat problema ako samo S umjesto Š stavim?
TeenHunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 12:26   #425
Neće biti problema, slobodno koristi slovo S.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 13:05   #426
Quote:
noldo kaže: Pogledaj post
Ako te ne zulja za 30€, kupis online preko Turkish stranice i tada si najsigurniji. U slucaju nekog otkazivanja, odgode letova ili sl. bolje je komunicirati direktno s Turkishom nego preko nekih posrednika. Neki od njih imaju los customer service, neki naplacuju tu uslugu...ma ima svega.

S ovim se slažem. Jednom sam kupio kartu preko neke talijanske stranice.
Došao je mail na talijanskom kako se mijenja vrijeme povratka te da imam 24 sata da prihvatim tu promjenu ili će mi otkazati kartu.
Slao sam 3 maila na engleskom ali nitko ništa nije odgovorio.
Na kraju sam upogonio google translate i preveo taj mail sa engleskog na talijanski i tek onda su mi odgovorili. Da nisam to napravio otkazali bi mi kartu.
Proces kupovine je obavljen na engleskom jeziku.

Quote:
noldo kaže: Pogledaj post
A nekako mislim da ce karta u predstavništvu Turkisha u ZG-u biti skuplja nego online karta?
Koliko se sjećam mislim da je skuplja jer naplate izdavanje karte (rad službenika i printanje).
smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 19:53   #427
Bok,imam par pitanja:

Napravila sam rezervaciju mailom,preko jedne agencije,gdje sam mislila

za par dana ic kupit kartu,i sad vidim pise u mailu:U slucaju otkaza putovanja

povrat sredstava nije moguc.Vec sam par puta putovala preko njih i radila

rezervaciju mailom,al to nikad nisu napisali.Do sad je bio AirFrance u pitanju,a

ovaj put bi bio Turkish Airlines.Pa me zanima,sto to tocno znaci,koji je zadnji

dan kad mi mogu otkazat putovanje,dan prije puta?I koja je vjerojatnost

da ce let uopce bit otkazan?
roza jabuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 00:35   #428
U slucaju da TI otkazes putovanje povrat sredstava nije moguc.
noldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 02:22   #429
Quote:
roza jabuka kaže: Pogledaj post
Bok,imam par pitanja:

Napravila sam rezervaciju mailom,preko jedne agencije,gdje sam mislila

za par dana ic kupit kartu,i sad vidim pise u mailu:U slucaju otkaza putovanja

povrat sredstava nije moguc.Vec sam par puta putovala preko njih i radila

rezervaciju mailom,al to nikad nisu napisali.Do sad je bio AirFrance u pitanju,a

ovaj put bi bio Turkish Airlines.Pa me zanima,sto to tocno znaci,koji je zadnji

dan kad mi mogu otkazat putovanje,dan prije puta?I koja je vjerojatnost

da ce let uopce bit otkazan?
Kupila si kartu u cjenovnoj klasi koja ne dozvoljava povrat novca ukoliko ti sama odlučiš iz nekog razloga otkazati put. Osim u nekim iznimnim situacijama ne budu ti se vraćali novci.

Nemaš što brinuti u slučaju da Turkish otkaže, tada bi dobila novce nazad. Šanse za taj otkaz su mini-minimalne.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 13:04   #430
Pozdrav ljudi zanima me hoće li mi naplatiti i je li uopće moguće prebaciti povratak za 1 dan ranije?
TeenHunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 13:10   #431
Quote:
TeenHunter kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi zanima me hoće li mi naplatiti i je li uopće moguće prebaciti povratak za 1 dan ranije?
Zavisi o klasi karte, ako si kupio najjeftiniju vjerovatno ne ili uz popriličnu naknadu.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 13:56   #432
Pozdrav svima, uskoro ću na prvi let avionom pa bih trebao malo pomoći jer na netu mi rezultati tražilice budu stari i po pet godina.

Dobio sam na mail taj e-ticket. Što sada radim? Gdje se check-inam? Na stranicama avioprijevoznika ili na aerodromu? Kada to radim (mogu sada ili dan prije leta)? Pretpostavljam da taj e-ticket nije karta, već nju dobijem na aerodromu. Koja je onda korist od check-inanja?

Imat ću presjedanje u Istanbulu. Trebam li vizu? U ovoj temi na 11-oj stranici bilo je različitih stavova o potrebi za vizom.
prvilet is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 14:14   #433
Quote:
prvilet kaže: Pogledaj post
Dobio sam na mail taj e-ticket. Što sada radim? Gdje se check-inam? Na stranicama avioprijevoznika ili na aerodromu? Kada to radim (mogu sada ili dan prije leta)? Pretpostavljam da taj e-ticket nije karta, već nju dobijem na aerodromu. Koja je onda korist od check-inanja?

Imat ću presjedanje u Istanbulu. Trebam li vizu? U ovoj temi na 11-oj stranici bilo je različitih stavova o potrebi za vizom.
Ako si dobio e-ticket ne trebaš činiti ništa za sada. Eventualno ga isprintati ako to želiš, no ni to ne moraš. Check-in možeš napraviti u zračnoj luci prije leta, a kod većina kompanija i online ili preko app-a, do 24 sata prije leta. Na aerodromu ćeš dobiti Boarding Pass (Ukrcajnu kartu). No kod dosta kompanija Boarding Pass možeš dobiti i u email-u i preko aplikacije također ukoliko si se čekirao online.

Pretpostavljam da letiš s HR putovnicom. Za tursku vizu ne znam, to može netko drugi potvrditi (ja ne letim s HR putovnicom). No, mislim da ako ne mijenjaš aerodrom da ju ne trebaš.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 15:33   #434
idem u crnu goru kampirat u vlastitom aranžmanu, smijem li preko grane prenest sjekiricu za drva i džepni nožić??
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 15:55   #435
Quote:
prvilet kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, uskoro ću na prvi let avionom pa bih trebao malo pomoći jer na netu mi rezultati tražilice budu stari i po pet godina.

Dobio sam na mail taj e-ticket. Što sada radim? Gdje se check-inam? Na stranicama avioprijevoznika ili na aerodromu? Kada to radim (mogu sada ili dan prije leta)? Pretpostavljam da taj e-ticket nije karta, već nju dobijem na aerodromu. Koja je onda korist od check-inanja?

Imat ću presjedanje u Istanbulu. Trebam li vizu? U ovoj temi na 11-oj stranici bilo je različitih stavova o potrebi za vizom.
Pomoglo bi nam i ako bi nam mogao reći (ako nije problem) koji su letovi i s kojim avioprijevoznikom?

Što se tiče vize, ja sam prošli tjedan također imao presjedanje u Istanbulu, te ako je međunarodni let nije potrebna viza. Ako putuješ iz Istanbula u Tursku, to je onda domaći let i potrebna ti je viza.

Preporučujem da pogledaš na stranicama aerodroma detaljni opis transfernih letova (ne znam da li smije stavljati link ili ne, ali ako ne možeš naći pošalji mi PM )

Zadnje uređivanje cedrovina : 30.06.2017. at 15:56. Reason: gramatika, što drugo
cedrovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 16:43   #436
@InterMezzo i @cedrovina hvala vam na odgovorima!
prvilet is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 19:27   #437
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
idem u crnu goru kampirat u vlastitom aranžmanu, smijem li preko grane prenest sjekiricu za drva i džepni nožić??
Smiješ.
__________________
Human
Human1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 10:28   #438
Ne znam je li bila tema o ovome, ali što radite s dokumentima i gotovinom kada odsjedate u hostelima s još 10 ljudi u sobi i nije opcija ostaviti to unutra? Nosite neku posebnu torbu sa sobom, novčanik za putovicu...? Bojim se krađe
Nabokova3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 14:45   #439
Quote:
Nabokova3 kaže: Pogledaj post
Ne znam je li bila tema o ovome, ali što radite s dokumentima i gotovinom kada odsjedate u hostelima s još 10 ljudi u sobi i nije opcija ostaviti to unutra? Nosite neku posebnu torbu sa sobom, novčanik za putovicu...? Bojim se krađe
I u neka "poštenija" vremena kad sam ovako putovao (hosteli i sl.), putovnica i novci su uvijek bili uz mene. Na dosta hlača sam imao dodan "amaterski" urađen unutarnji džep. I tu držao ono super bitno, ponajprije putovnicu.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 15:33   #440
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
I u neka "poštenija" vremena kad sam ovako putovao (hosteli i sl.), putovnica i novci su uvijek bili uz mene. Na dosta hlača sam imao dodan "amaterski" urađen unutarnji džep. I tu držao ono super bitno, ponajprije putovnicu.
Ne preostaje mi ništa drugo. Jedino što nosim dslr i to u torbi posebno za njega pa se bojim da sam laka meta, uz to i žensko, ali rasporedit ću novce i putovnicu negdje po sebi, a da nije torba s fotoaparatom.
Nabokova3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:03.