Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2014., 18:12   #61
Neočekivan razvoj događaja: drugi dio mi je bolji od prvog!

Ima manje nepotrebnog stilizma (ovaj puta samo jedna scena - patke) i Stacy Martin ne igra veliku ulogu u filmu. Doduše, radnja u ovom dijelu je nešto razvodnjenija pa je i time sam volume nešto dosadniji. Osim toga, imam još nekih sitnijih zamjerki:

Vrlo sitni spoileri:

1. Seligman je vrlo jeftini Ying, Joeinom Yangu - od svih ljudi ikada ona naleti na aseksualca
2. Ne sviđa mi se što starija Joe i stariji Jerome nisu bili istovremeno introducani, ovako se artificijalno stvorila barijera između njih - jedino ako je to Lars tako namjerno želio, ali s tom kvazi 'barijerom' kasnije Joe-ine akcije nisu imale baš nekakav emotivan impakt na mene

Kraj mi je bio neočekivano dobar, dosta Lars-ovski, usprkos ending songu koji mi je bio pomalo cheesy

7


Detaljnije o filmu:
http://passpopcorn.com/2014/02/22/we...c-vol-ii-2013/

PS - u recenziji na blogu piše da bi se film trebao bolje gledati kao cjelina. Nisam siguram koliko se slažem s time jer recenziju nisam pisao ja. Iz moje perspektive je bilo sasvim OK ovako sa 2 volumea.
__________________
We don't make reviews to make money, we make money to make more reviews. http://passpopcorn.com/ Like us on Facebook - https://www.facebook.com/PassthePopcorn
DrugsBunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2014., 18:30   #62
spoileri potencijalni mali veliki

Quote:
DrugsBunny kaže: Pogledaj post
1. Seligman je vrlo jeftini Ying, Joeinom Yangu - od svih ljudi ikada ona naleti na aseksualca
2. Ne sviđa mi se što starija Joe i stariji Jerome nisu bili istovremeno introducani, ovako se artificijalno stvorila barijera između njih - jedino ako je to Lars tako namjerno želio, ali s tom kvazi 'barijerom' kasnije Joe-ine akcije nisu imale baš nekakav emotivan impakt na mene

Kraj mi je bio neočekivano dobar, dosta Lars-ovski, usprkos ending songu koji mi je bio pomalo cheesy

7
I kako onda tumačiš kraj, kad ti je neočekivano dobar, s obzirom na ovu zamjerku o Seligmanovoj aseksualnosti?

I možeš pojasniti što misliš po ovome istovremenom 'introducanju', tj. barijeri? Meni je, recimo, dosta zasmetalo kako izgledaju dosta drukčije nego prije 3-5 godina. U tridesetima se ljudi fizički ne mijenjaju toliko. Bolje da su malo postarali Shiu - ajde, Charlotte bi još nekako i prošla, a i jasno mi je da je bilo nužno da se Martin iznenada preobrazi u nju - ali zasmetalo mi je to malo. I mene je distanciralo dosta. Nisam ga mogla pojmiti kao Jeromea.

Jamie Bell je friki šit.
U čemu je stvar s njegovim likom?

Inače, veliki problem imam s nedovoljnom razradom njenog majčinstva. Praktički velika prekretnica i valjda najvažnija stvar koja joj se kao nimfomanki mogla dogoditi (i onda još odabere jednog stalnog partnera, oca tog djeteta, s kojim će živjeti!), a jedva da je išta prokomentirala o svojim osjećajima prema djetetu, o tome što je prolazila tijekom tog razdoblja.

I da, kao što sam već spomenula, ono s pedofilom je bio jako nice touch, a i Seligmanov komentar na čitav rodni podkontekst njene priče/filma.
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2014., 19:43   #63
I dalje spoileri.

Quote:
Inconnu kaže: Pogledaj post
I kako onda tumačiš kraj, kad ti je neočekivano dobar, s obzirom na ovu zamjerku o Seligmanovoj aseksualnosti?
Čak i ne toliko što je aseksualan, već što su njih dvoje baš Ying i Yang. Sušte suprotnosti, a opet sadrže dio osobnosti od onog drugog, šte se najviše ogleda na kraju (Joe se odluči na aseksualnost, a on na seksualnost). A svidjelo mi se to što je usprkos njenoj priči i svojim načelima, Seligman se odlučio iskoristiti ju i eksperimentirati. Bilo je dosta realno, tužno i surovo, poprilično larsovski.

Quote:
Inconnu kaže: Pogledaj post
I možeš pojasniti što misliš po ovome istovremenom 'introducanju', tj. barijeri?
Odnosi između Joea i Jeromea idu u etapama.

1. mlada Joe i mladi Jerome - što je već nekako neobično samo po sebi da nimfomanka uđe u vezu sa jednim tipom.
2. stara Joe i mladi Jerome - publika zna da je još uvijek riječ o istom paru, ali ne osjećaju to jer stara Joe tako naglo ulazi u scenu (i ne liči baš na svoju mlađu verziju); kao da je riječ o potpuno drukčijem paru. Kao da se stvara određena barijera između onoga što bi publika trebala osjećati i što publika zna.
3. stara Joe i stari Jerome - identična situacija sa prošlom etapom i kvazi barijerom.

Bilo bi puno logičnije da se to odvija u 2 etape:

1. mlada Joe i mladi Jerome
2. stara Joe i stari Jerome

Kažem, ne bih se čudio da je Lars to namjerno napravio ovako, ali ne razumijem zašto?

Quote:
Inconnu kaže: Pogledaj post
Jamie Bell je friki šit.
U čemu je stvar s njegovim likom?
Meni je palo na pamet da je on neki psihotični sadist koji se mora nekako kontrolirati da ne bi ubijao ljude. Nešto kao Dexter iz istoimene serije (iako moguće da griješim jer seriju nisam gledao nikada).

Quote:
Inconnu kaže: Pogledaj post
Inače, veliki problem imam s nedovoljnom razradom njenog majčinstva. Praktički velika prekretnica i valjda najvažnija stvar koja joj se kao nimfomanki mogla dogoditi (i onda još odabere jednog stalnog partnera, oca tog djeteta, s kojim će živjeti!), a jedva da je išta prokomentirala o svojim osjećajima prema djetetu, o tome što je prolazila tijekom tog razdoblja.
Da, generalna razvodnjednost priče se pogotovo osjeća na tom dijelu sa djetetom. Da je to bilo više razrađeno, onda bi se i konačna 'kazna' njoj (oduzimanje djeteta) činila dramatičnijom.

Quote:
Inconnu kaže: Pogledaj post
I da, kao što sam već spomenula, ono s pedofilom je bio jako nice touch, a i Seligmanov komentar na čitav rodni podkontekst njene priče/filma.
Super je što se Lars dotakao neke tabu temu poput pedofilije, ali ne znam koliko bi se to moglo dobro obraditi u nekoliko rečenica dijaloga i koliko se slažem sa izrečenim u filmu.

Što se tiče konačnog Seligmanovog komentara - on mi se nije svidio jer mi je izgledao poput nasilno ubačenog expositiona kojim se Lars osigurava da će svi shvatiti poruku njegova filma.
__________________
We don't make reviews to make money, we make money to make more reviews. http://passpopcorn.com/ Like us on Facebook - https://www.facebook.com/PassthePopcorn
DrugsBunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 11:11   #64
Napišem ogroman post i onda slučajno stisnem neku tipku i ode sve kvragu. Argh.
I dalje spoileri.

Quote:
DrugsBunny kaže: Pogledaj post
Čak i ne toliko što je aseksualan, već što su njih dvoje baš Ying i Yang. Sušte suprotnosti, a opet sadrže dio osobnosti od onog drugog, šte se najviše ogleda na kraju (Joe se odluči na aseksualnost, a on na seksualnost). A svidjelo mi se to što je usprkos njenoj priči i svojim načelima, Seligman se odlučio iskoristiti ju i eksperimentirati. Bilo je dosta realno, tužno i surovo, poprilično larsovski.
Larsovski, to svakako. Baš kao što sam napisala prije. Taj nagli upliv pesimizma i nepovjerenja u ljudsku prirodu, totalno uništenje lika koji je svoju 'čistoću' i ajmoreć krepost gradio desetljećima.
Moje se pitanje više odnosilo na to kako tumačiš takav razvoj događaja, kako se dogodilo i što je S. potaknulo da za koju minutu užitka odbaci to sve. Jer, nije kao da dosada nije nikad imao mogućnost ili priliku naći neku ženu i dobiti seks. A kad smo se već dotakli kraja filma - odakle ona njena refleksna reakcija da ga upuca, bez razmišljanja? Je li se time Lars htio narugati dobrohotonom Seligmanovom (i time valjda i našem, gledateljskom) tumačenju njenog ranijeg nepotezanja okidača na Jeromea kao izraza podsvjesne blokade, a ne puke slučajnosti? Ona se ne ustručava priznati da misli da je loša osoba, ali ipak u jednom trenu kaže da joj je drago da nije povukla okidač jer bi time postala ubojica.

Quote:
DrugsBunny kaže: Pogledaj post
Odnosi između Joea i Jeromea idu u etapama.

1. mlada Joe i mladi Jerome - što je već nekako neobično samo po sebi da nimfomanka uđe u vezu sa jednim tipom.
2. stara Joe i mladi Jerome - publika zna da je još uvijek riječ o istom paru, ali ne osjećaju to jer stara Joe tako naglo ulazi u scenu (i ne liči baš na svoju mlađu verziju); kao da je riječ o potpuno drukčijem paru. Kao da se stvara određena barijera između onoga što bi publika trebala osjećati i što publika zna.
3. stara Joe i stari Jerome - identična situacija sa prošlom etapom i kvazi barijerom.

Bilo bi puno logičnije da se to odvija u 2 etape:

1. mlada Joe i mladi Jerome
2. stara Joe i stari Jerome
Slažem se.


Quote:
DrugsBunny kaže: Pogledaj post
Meni je palo na pamet da je on neki psihotični sadist koji se mora nekako kontrolirati da ne bi ubijao ljude. Nešto kao Dexter iz istoimene serije (iako moguće da griješim jer seriju nisam gledao nikada).
Haha. Moguće da se radi o nekakvom mehanizmu kanaliziranja vlastitih sadističkih poriva kroz 'pomaganje' drugima, svojevrsnu nasilnu i brutalnu terapiju.
S Bellovim likom mi je povezana i fascinantna pomisao da Lars nekako čudno bira svoje glumce. Baby face Bell za ovakvu ulogu, i Shia, ništa posebno muževan ili karizmatičan za najvažnijeg muškarca u Joeinu životu. Ali možda je to namjerno.
I zašto Udo Kier stalno glumi konobare. Njega bih voljela vidjeti u ozbiljnijoj i jačoj ulozi.


Quote:
DrugsBunny kaže: Pogledaj post
Što se tiče konačnog Seligmanovog komentara - on mi se nije svidio jer mi je izgledao poput nasilno ubačenog expositiona kojim se Lars osigurava da će svi shvatiti poruku njegova filma.
Moguće, da. Svejedno, u nizu brbljarija o svemu i svačemu (toliko pričaju da se to počesto doima nerealističnim), nije mi bilo neobično što je odlučio ubaciti i ovakav monolog.

Usput, sad nešto guglam i vidim da je Shia u vezi s Mijom Goth (P.) koja ima samo 19 godina.
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 16:09   #65
Jeli film ima prestrašne scene i jesu li sex scene "normalne"?
split1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 23:32   #66
Quote:
split1995 kaže: Pogledaj post
Jeli film ima prestrašne scene i jesu li sex scene "normalne"?
Ako se palis na nasilje, sado mazo, navlazit ces se.
Malo mi je slampav kraj. Inace dobar film u cjelini. U drugom djelu mi se najvise svidjeo dio sa mr.K i sa Pedofilom. Prvi dio mi je bio bolji, ali u cjelini je dobro.
Ona scena sa djetetom kad ide na rub prozora ili balkona je referenca na Antikrista i glazba isto:
http://youtu.be/aVlyzznCxkQ

8/10
__________________
STOP THE WAR IN CROATIA

Zadnje uređivanje Mufffler : 26.02.2014. at 23:39.
Mufffler is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 13:05   #67
Sad kad sam zaokruzila cjelinu, ukupan dojam filma je mozda 6.

Prvi dio mi je cak i bolji, drugi je dosta razvodnjen. Kraj mi se svidja i scena s pedofilom.


SAd, da li bi bilo bolje pogledati film u komadu ili ovako...mislim da je ovo bolji izbor.
__________________
Miki Maus je štakor!
kleopatra_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 20:00   #68
I dalje spoileri.

Quote:
Inconnu kaže: Pogledaj post
Napišem ogroman post i onda slučajno stisnem neku tipku i ode sve kvragu. Argh.
Dogodi se i meni redovito

Quote:
Inconnu kaže: Pogledaj post
Larsovski, to svakako. Baš kao što sam napisala prije. Taj nagli upliv pesimizma i nepovjerenja u ljudsku prirodu, totalno uništenje lika koji je svoju 'čistoću' i ajmoreć krepost gradio desetljećima.
Moje se pitanje više odnosilo na to kako tumačiš takav razvoj događaja, kako se dogodilo i što je S. potaknulo da za koju minutu užitka odbaci to sve. Jer, nije kao da dosada nije nikad imao mogućnost ili priliku naći neku ženu i dobiti seks. A kad smo se već dotakli kraja filma - odakle ona njena refleksna reakcija da ga upuca, bez razmišljanja? Je li se time Lars htio narugati dobrohotonom Seligmanovom (i time valjda i našem, gledateljskom) tumačenju njenog ranijeg nepotezanja okidača na Jeromea kao izraza podsvjesne blokade, a ne puke slučajnosti? Ona se ne ustručava priznati da misli da je loša osoba, ali ipak u jednom trenu kaže da joj je drago da nije povukla okidač jer bi time postala ubojica.
Moram priznati kako ne znam kako bih točno objasnio S-ovu promjenu. Ona mi je bila nekako vrlo logična i predvidljivo poetska (čak sam i usred gledanja prvog volumea zaključio kako će tako nekako završiti drugi volume), da čak i nisam razmišljao o tome. Samo ne znam koliko bih tu njegovu aseksualnost nazvao čistoćom ili kreposti. Njegova aseksualnost je činjenična, a nije vrlina. Netko ima crne oči, a netko je aseksualan. Čak štoviše, dok sam gledao film sam stekao dojam da se on želi opravdati što je aseksualan, a ne da se hvali time.

Mislim da je podsvjesna blokada kada je željela upucati Jeromea nastala zato što je uvidjela da će ga upucati zbog idiotizma (ljubomore). Koliko bih mogao zaključiti iz nekih drugih filmova Larsovog opusa (ponajviše Dogvillea, o kojemu neću previše pričati ako ga nisi gledala), ubojstvo bi po njemu moglo biti moralno u redu, ako je opravdano. Ubojstvo Jeromea ne bi bilo opravdano, a ubojstvo S-a možda i bi jer je čovjek ispao govno.

Quote:
Inconnu kaže: Pogledaj post
Haha. Moguće da se radi o nekakvom mehanizmu kanaliziranja vlastitih sadističkih poriva kroz 'pomaganje' drugima, svojevrsnu nasilnu i brutalnu terapiju.
S Bellovim likom mi je povezana i fascinantna pomisao da Lars nekako čudno bira svoje glumce. Baby face Bell za ovakvu ulogu, i Shia, ništa posebno muževan ili karizmatičan za najvažnijeg muškarca u Joeinu životu. Ali možda je to namjerno.
Vrlo moguće to za kanaliziranje, tako nešto sam i ja razmišljao.

Jeste, Lars redovito ima vrlo čudne casting choiceve. Nekad to ispadne izvrsno (tipa Bell), a nekada užasno (Stacy Martin).

Quote:
Inconnu kaže: Pogledaj post
Usput, sad nešto guglam i vidim da je Shia u vezi s Mijom Goth (P.) koja ima samo 19 godina.
Cura izgleda jezivo mlado za svoje godine, ali stvarno nije nimalo atraktivna. Zar Shia ne može naći neku iole bolju? Mislim, momak ne izgleda ružno
__________________
We don't make reviews to make money, we make money to make more reviews. http://passpopcorn.com/ Like us on Facebook - https://www.facebook.com/PassthePopcorn
DrugsBunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 13:29   #69
Meni se isto nije svidio kraj. Nekako mi je ono što se dogodilo bilo u potpunoj suprotnosti sa Seligmanovim likom. Da je kraj bio drugačiji i ukupan dojam o filmu bi mi bio bolji.
wasp x is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 16:41   #70
I dalje spoileri!

Quote:
DrugsBunny kaže: Pogledaj post
Samo ne znam koliko bih tu njegovu aseksualnost nazvao čistoćom ili kreposti. Njegova aseksualnost je činjenična, a nije vrlina. Netko ima crne oči, a netko je aseksualan. Čak štoviše, dok sam gledao film sam stekao dojam da se on želi opravdati što je aseksualan, a ne da se hvali time.

Mislim da je podsvjesna blokada kada je željela upucati Jeromea nastala zato što je uvidjela da će ga upucati zbog idiotizma (ljubomore). Koliko bih mogao zaključiti iz nekih drugih filmova Larsovog opusa (ponajviše Dogvillea, o kojemu neću previše pričati ako ga nisi gledala), ubojstvo bi po njemu moglo biti moralno u redu, ako je opravdano. Ubojstvo Jeromea ne bi bilo opravdano, a ubojstvo S-a možda i bi jer je čovjek ispao govno.
Ne, ma bez daljnjega, nisam ni ja mislila na aseksualnost kao na vrlinu, nego više sam to shvatila kao na neko njegovo pomalo stoičko suzdržavanje od 'poroka' svijeta (i u Dogvilleu ima ona fora sa stoicizmom, sjećaš se - inače, to mi je njegov najdraži film ), ono, posvetit će se čitanju knjiga, filozofiji, književnosti, i tako dobijemo tipa koji živi sam, hodajuća je enciklopedija, nije nikada nikome učinio ništa nažao niti se dotakao 'grijeha' (naravno, on grijeh ne razumije u religijskom smislu). U tom smislu sam govorila o izgradnji vrline - iako vrlinu ne možemo ni tumačiti kao vrlinu ako čovjek nije u doticaju s grijehom, jer onda nema ni iskušenja. Seligman je sada doživio svoje iskušenje (možda prvo u životu, tko zna), i eto, odmah za njega platio glavom.

No da, tko će znati što je Larsu bilo na umu.

Quote:
DrugsBunny kaže: Pogledaj post
Cura izgleda jezivo mlado za svoje godine, ali stvarno nije nimalo atraktivna. Zar Shia ne može naći neku iole bolju? Mislim, momak ne izgleda ružno
Nije sve u izgledu. Navodno ga je osvojila šarmom i 'pomaknutošću'. A upoznali su se upravo na snimanju. Ali da, jako neobično izgleda cura.
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2014., 18:01   #71
I dalje spoileri!


Quote:
Inconnu kaže: Pogledaj post
Ne, ma bez daljnjega, nisam ni ja mislila na aseksualnost kao na vrlinu, nego više sam to shvatila kao na neko njegovo pomalo stoičko suzdržavanje od 'poroka' svijeta (i u Dogvilleu ima ona fora sa stoicizmom, sjećaš se - inače, to mi je njegov najdraži film ), ono, posvetit će se čitanju knjiga, filozofiji, književnosti, i tako dobijemo tipa koji živi sam, hodajuća je enciklopedija, nije nikada nikome učinio ništa nažao niti se dotakao 'grijeha' (naravno, on grijeh ne razumije u religijskom smislu). U tom smislu sam govorila o izgradnji vrline - iako vrlinu ne možemo ni tumačiti kao vrlinu ako čovjek nije u doticaju s grijehom, jer onda nema ni iskušenja. Seligman je sada doživio svoje iskušenje (možda prvo u životu, tko zna), i eto, odmah za njega platio glavom.

No da, tko će znati što je Larsu bilo na umu.
Moram priznati da se ne sjećam fore sa stoicizmom u Dogvilleu, naime - poprilično sam zaboravne prirode . Ali da, i dalje ne vidim taj stoicizam kao neku vrlinu. Zapravo, dobio sam suprotan efekt gledajući ga, kao neuravnoteženog čovjeka koji živi sam u tom neurednom stančiću i doima se poremećeno. Na trenutke kao da mi se više doima kao negativac (pogotovo što mu se Joe otvara, a on njoj replicira sa besmislenim trivijalnim informacijama), a ne netko tko ima neke vrline.

No kao što si rekla - tko će znati što je Larsu bilo na umu. A osobno se ne bih baš uzdao u njegov zdrav razum

Quote:
Inconnu kaže: Pogledaj post
Nije sve u izgledu. Navodno ga je osvojila šarmom i 'pomaknutošću'. A upoznali su se upravo na snimanju. Ali da, jako neobično izgleda cura.
Znam, više sam se zezao nego bio ozbiljan, ali što je, ne želim biti bezobrazan, ali to je vjerojatno najmanje atraktivno žensko biće koje sam vidio u dugo vremena. Zbog toga mi je ta razlika između njih dvoje zbunjujuća.
__________________
We don't make reviews to make money, we make money to make more reviews. http://passpopcorn.com/ Like us on Facebook - https://www.facebook.com/PassthePopcorn
DrugsBunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2014., 19:49   #72
Koji shit od filma, ali kraj je brutalan. Ponadao se, al dobio je jelte... "Zašto svi mogu, a ja ne?"

Inače film ogoljava i primitivizira odnose muškaraca i žena, čak i u tom aspektu, da slušimo i trpimo njihove priče i nebuloze samo da bi ih mogli pojebat.

Pažljiviji gledatelji će primijetiti da čak i ona koja navodno ne bira itekako bira koga će. Rahmetli, koliko god slušao, ovo nije čuo.

Quote:
wasp x kaže: Pogledaj post
Meni se isto nije svidio kraj. Nekako mi je ono što se dogodilo bilo u potpunoj suprotnosti sa Seligmanovim likom. Da je kraj bio drugačiji i ukupan dojam o filmu bi mi bio bolji.
Zašto? I on i ona su se nasrali filozofije ko par foka. Zar sve što kažu mora biti istinito? Možda misle da je tako, a nije, kao u životu.
__________________
Pipiii!!!
Popij Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2014., 10:40   #73
Na titlovi.com i hr.podnapisi.net ne mogu naći prijevod za ovaj film.
Gdje se uopće mogu naći titlovi za ovaj film?
sensis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2014., 12:00   #74
Quote:
sensis kaže: Pogledaj post
Na titlovi.com i hr.podnapisi.net ne mogu naći prijevod za ovaj film.
Gdje se uopće mogu naći titlovi za ovaj film?
Blizu donjeg ruba kino-platna.
baribb is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 12:02   #75
Nakon odgledanog i drugog dijela... ne mogu se oteti dojmu da Lars kao muškarac nije kompetentan napraviti film ovakve tematike.
Žensko tijelo doživljava kao stroj. Ona scena u kojoj Jo u sebe gura žlice za desert... djeluje mi kao grozno nepoznavanje ženske anatomije.
Zatim, kako je netko već primjetio- njeno majčinstvo koje je prikazano dosta šturo.
Imam osjećaj da je ovo muška verzija Nimfomanke, ono kako ju muškarac vidi. Biće bez velikih emocija, a i intelektualnih sposobnosti, vođeno samo i isključivo seksualnim nagonima. Uz ispriku dragim muškarcima, ali žene su mnogo, mnogo suptilniji i kompliciraniji strojevi od muškaraca, i svođenje žene na ovo što nam servira Lars mi je, pa, pomalo smiješno u svojoj pojednostavljenosti.

Film šokira, ali ne nudi neku umjetničku ni ikakvu drugu kvalitetu. To mi nije dovoljno.
Ali to je samo moj subjektivan dojam i ukus. Znam da Lars ima dobar fan base i gledatelje koji će ga gledati ko boga što god da snimi.

Melankolija mi se puno više svidjela. Zbog nje sam i pogledala Nimfomanku, ali bilo bi bolje da sam ostala na Melankoliji.
Doll Fetish is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2014., 05:54   #76
Spojljer

Zanimljiva reakcija na kraju filma, s obzirom da je ponešto upoznala lika mislim da je prijetnja pištoljem i nogom u "orahe" sasvim dovoljna reakcija na njegov čin koji je za svaku osudu. Također i taj čin na kraju odskače od onog što smo saznali o njemu kroz film, a ljudi se nakon toliko godina takvog života budimo realni teško mjenjaju. Uđu u određenu rutinu i ne čine takve odluke. Čudan odabir redatelja za završetak filma. Možda je to bila poruka manje informiranim ili manje seksualno iskusnim gledateljima što je nimfomanija u odnosu kako je precipira društvo danas (Seligman i njegova zadnja rečenica).
__________________
Been that way since one monkey looked at the sun and told the other monkey, "He said for you to give me your fucking share." People...
CidadeDeDeus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 14:17   #77
Ovdje ima sjajnih komentara i kritika režiseru, ali me čudi ona šta upada u oči i dijelom mi i kvari film i fulava osnovnu temu a nitko je nije spomenuo?
Možda griješim ali za osobu koja je ninfomanka ja bi rekao da je toliko ovisna i toliko uživa u seksu da joj teško šta drugo dolazi u prvi plan od tog dobrog osjećaja šta joj sex stvara. Po meni film bi se trebao zvati Frigidna a ne Ninfomanka jer je glavni problem oko kojeg se sve vrti da ona ne može postići nikakvo zadovoljstvo u sexu!?!!!
Ja sam gledo samo 2 dio, možda je u prvom nešto drugačije? Smiješno, reklamira se kao film o ninfomaniji i na osnovu te dijelom i tabu i provokativne teme prikuplja pozornost publike, a kad ono dijamentarno suprotna tema
džilansa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 15:29   #78
@džilansa, promašio si poantu nimfomanije. Nimfomanija i je poremečaj u kojem žene imaju opsesivnom željom za seksom, no ne osjećaju emocionalno ili bilo kakvo drugo zadovoljstvo.
Zajko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 15:35   #79
džilansa, pogledaj i prvi dio, bit će ti jasnije.
__________________
Pipiii!!!
Popij Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 15:44   #80
Quote:
Popij Pipi kaže: Pogledaj post
džilansa, pogledaj i prvi dio, bit će ti jasnije.
ne mogu ga još pronaći na netu, dok sam dvojku uspio učitat
džilansa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:36.