Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2017., 23:47   #61
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Mnogima.

No, isto tako, mnogim nuspojavama metformina se može doskočiti
Kako?
Proljevi?

Poslano sa mog Tesla_SP3.1_Lite koristeći Tapatalk
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 14:13   #62
Za terapiju sam dobio Belformin a dijagnoza mi je Polineuropatija i preddijabetis.

1. Što je Belformin i za što se koristi

BELFORMIN tablete sadrže aktivnu tvar metformin hidroklorid. Metforminklorid pripada skupini lijekova nazvanih bigvanidi, koji se koriste u liječenju o inzulinu neovisne šećerne bolesti (šećerna bolest tipa 2)...

Ako imate šećernu bolest, gušterača ne stvara dovoljno inzulina ili, pak, tijelo nije u stanju prikladno iskoristiti proizvedeni inzulin. Ovo dovodi do visoke razine glukoze u tijelu. Metformin pomaže u snižavanju glukoze u krvi na što normalnije vrijednosti.

BELFORMIN tablete koriste se za snižavanje povišene razine glukoze u krvi u bolesnika sa šećernom bolešću tipa 2, a posebice u pretilih bolesnika koji propisanom dijetom i tjelovježbom nisu postigli zadovoljavajuću regulaciju šećera u krvi.
Itd.

"Jutarnja laž":

NOVE ZNANSTVENE SPOZNAJE
HOĆEMO LI USKORO LIJEČITI STAROST?
'Čovjek koji će doživjeti 150 godina već je među nama!'

U posljednjih desetak godina znanstvenici su otkrili nekoliko potencijalnih “eliksira mladosti”, među kojima se ističu metformin...:klap:

Čini se da zasada najviše obećava metformin za koji je Američka agencija za hranu i lijekove (FDA) krajem 2015. godine dala zeleno svjetlo za klinički pokus u kome bi se istražio njegov potencijal kao “lijeka protiv starenja”.



http://www.jutarnji.hr/life/znanost/...-nama/4628696/

Već vidim , žena će me morati zatuči sjekirom.
Pero 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 16:41   #63
METFORMIN

Svi pišu o Metforminu , neki i vrlo stručno , a nitko da napiše o nuspojavama ?



A neke nuspojave mogu biti i vrlo ozbiljne :



-promjene u okusu,gubitak apetita,mučnina,povračanje,napuhnutost,nelagodi,bo li u trbuhu,proljev,osip...

mliječna acidoza
pri čemu se nakuplja mliječna kiselina (umor,slabost,bol u mišičima teškoće u disanju,vrtoglavica,pospanost...)
...metformin se ne preporuča uzimati s alkoholom je može uzrokovati mliječnu acidozu...

Pero 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 19:58   #64
Jel može konkretno pitanje?

Koliko grama uzimate dnevno? I koji su konkretni pozitivni rezultati koje ste postigli tim lijekom?


Ja mislim da je to u najboljem slučaju placebo. Svi pričaju kako je super, ali nitko nema nikakav rezultat.
petrafeeling is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 23:01   #65
Quote:
petrafeeling kaže: Pogledaj post
Koliko grama uzimate dnevno? I koji su konkretni pozitivni rezultati koje ste postigli tim lijekom? Ja mislim da je to u najboljem slučaju placebo. Svi pričaju kako je super, ali nitko nema nikakav rezultat.

Uzimam Belformin 500mg dnevno .
Konkretan pozitivan rezultat je da ne primječujem niti korist niti štetnost lijeka kao i kod gotovo svih lijekova.
Može biti da je placebo ali je badave .
Pero 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 23:15   #66
Quote:
petrafeeling kaže: Pogledaj post
Jel može konkretno pitanje?

Koliko grama uzimate dnevno? I koji su konkretni pozitivni rezultati koje ste postigli tim lijekom?


Ja mislim da je to u najboljem slučaju placebo. Svi pričaju kako je super, ali nitko nema nikakav rezultat.
Meni je rezultat snižen inzulin, manje kila i općenito bolje opće stanje organizma.

Naravno, sam metformin bez vježbanja i dijabetičke dijete teško da će puno pomoći
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 21:13   #67
Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post
Štoviše, Siofor povećava plodnost

ja odkad ga pijem imam ovulacije i normalne jajnike i ciklus ( dijagnoza pcos ) :klap:

dotad vrlo neredoviti ciklusi sa pcos jajnicima
__________________
A zajedno smo mnogo toga prosli
ljubav,radost,a i bol da li treba da te
podsetim na to
miranacro02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 20:17   #68
Pozdrav svima!

Interesira me je li nekome od vas s inzulinskom rezistencijom u posljednjih mjesec dana liječnik obiteljske medicine uskratio propisati metformin?

Naime, posljednjih godinu dana zbog inzulinske rezistencije, po preporuci endokrinologa, bila sam na terapiji Glucophageom XR. Do sada mi je lijek svaki mjesec propisivala LOM-ica na temelju nalaza endokrinologa, ali posljednji put ga je odbila propisati jer su navodno dobili naputak od HZZO-a da metformin mogu dati samo pacijentima s dijagnozom dijabetesa.
perina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 19:46   #69
Quote:
perina kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Interesira me je li nekome od vas s inzulinskom rezistencijom u posljednjih mjesec dana liječnik obiteljske medicine uskratio propisati metformin?

Naime, posljednjih godinu dana zbog inzulinske rezistencije, po preporuci endokrinologa, bila sam na terapiji Glucophageom XR. Do sada mi je lijek svaki mjesec propisivala LOM-ica na temelju nalaza endokrinologa, ali posljednji put ga je odbila propisati jer su navodno dobili naputak od HZZO-a da metformin mogu dati samo pacijentima s dijagnozom dijabetesa.
Ja sam dobila 17.11. zadnji put. Baš ću provjeriti sa svojom doktoricom
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 23:46   #70
Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post
Ja sam dobila 17.11. zadnji put. Baš ću provjeriti sa svojom doktoricom
Ako nešto doznaš, javi.
perina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 23:33   #71
Sad odjednom imam dijagnozu dijabetesa. Očito je to bio jedini način da se nastavim liječiti
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 03:02   #72
Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post
Sad odjednom imam dijagnozu dijabetesa. Očito je to bio jedini način da se nastavim liječiti
Moguće

Evanđelje po HZZO-u čuda čini
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 11:35   #73
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Moguće

Evanđelje po HZZO-u čuda čini
Malo me šokiralo kad sam vidjela na uputnicu. Moja mama je nedavno dobila dijagnozu dijabetesa, iako je do sad imala samo jednom povišen šećer u krvi (oko 7). Na idućem pregledu je imala normalan, ali su joj nalazi vezani za jetru bili loši.

Doktorica kaže da je to dijabetes koji je došao nakon dugotrajne inzulinske rezistencije. I dobila je Siofor isto kao i ja.

Meni to sve skupa djeluje čudno
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 14:40   #74
Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post
Sad odjednom imam dijagnozu dijabetesa. Očito je to bio jedini način da se nastavim liječiti
Mene ostavilo bez lijeka na mjesec dana dok nisam došla na red kod endokrinologa. On mi je dodao dijagnozu preddijabetes i dao mi je bijeli recept u slučaju da mi liječnica obiteljske medicine ne uvaži dijagnozu.

Jasno mi je da liječnicima obiteljske medicine birokracija ponekad onemogućava normalan rad, ali ovaj postupak moje doktorice smatram nesavjesnim jer mi je bar mogla napisati bijeli recept prema prijašnjem nalazu specijalista na kojem piše inzulinska rezistencija ili pronaći neko drugo rješenje koje joj propisi omogućavaju, a ne ostaviti me bez lijeka. Trenutno tražim novu liječnicu.
perina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 21:04   #75
Quote:
perina kaže: Pogledaj post
Mene ostavilo bez lijeka na mjesec dana dok nisam došla na red kod endokrinologa. On mi je dodao dijagnozu preddijabetes i dao mi je bijeli recept u slučaju da mi liječnica obiteljske medicine ne uvaži dijagnozu.

Jasno mi je da liječnicima obiteljske medicine birokracija ponekad onemogućava normalan rad, ali ovaj postupak moje doktorice smatram nesavjesnim jer mi je bar mogla napisati bijeli recept prema prijašnjem nalazu specijalista na kojem piše inzulinska rezistencija ili pronaći neko drugo rješenje koje joj propisi omogućavaju, a ne ostaviti me bez lijeka. Trenutno tražim novu liječnicu.
Meni je moja sama napisala dijabetes kao dijagnozu. Ja uopće ne kužim naše zdravstvo. Jasno mi je da se metformin dijeli šakom i kapom, ali ja imam jaku inzulinsku rezistenciju i mama mi je već dobila dijabetes zbog neliječene inzulinske rezistencije.

Zar bih ja stvarno trebala čekati dijabetes?
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 18:54   #76
Ja sam nedavno vraćena na metformin, isto nisam dijabetičar, i doktorica opće prakse mi je dala jednu kutiju iz svojih zaliha, a ubuduće ću ići na privatni recept endokrinologa. Srećom, lijek nije skup, a i ne pijem velike doze. Ne znam može li i liječnik opće prakse ili ginekolog napisati privatni recept za ovo, ali za hzzo mi je doktorica rekla da može dobit' po nosu ako joj dođe kontrola.

Našla sam dobrog internistu, ali je privatnik pa opet moraš platit'. U Vinogradskoj se kod moje doktorice (kojoj vjerojatno više neću ići) čeka po 4 mjeseca na kontrolu pa si praktički van kontrole ako se javi novi problem.

Zar nije neodgovorno nekome ishitreno zakeljiti dijagnozu dijabetesa ako ga pacijent nema? Mislim, to se valjda prijavljuje i u neki registar oboljelih? S druge strane, previše je pretilih i zapuštenih ljudi koji su van kontrole. Pitanje je koliko su brojke uopće realne.

...

Što se nuspojava tiče, i dalje crijevni sadržaj evakuiram svaki dan, ali nekad tako moram tiskati da se bojim da će mi sfinkteri otić'. Što je najgluplje, inače moja crijeva više naginju kašastim i proljevastim stolicama ako ih se isprovocira, a metformin me začepi.

Također strašno zijevam i suze mi oči nakon tablete, ali možda je više vezano uz vrijeme, nisam sigurna je li metformin. Neke malaksalosti nema.

...

Kao nadopunu metforminu pijem i Gynositol. Bilo je ili 1xSiofor 500 + 1 Gynositol ili 2xSiofor 500. Pa ćemo vidjeti... Gynositol me košta oko 330 kn za 2 mjeseca.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2018., 14:32   #77
Sad sam na metforminu izdržala tek mjesec i nešto sitno. Zadnjih tjedan dana iste neizdržive nuspojave kakve sam imala prije par godina kad sam ga pila.

Ujutro ne mogu podnijeti ni par sporih zalogajčića bilo kakve hrane bez da dobijem strašan napadaj boli u abdomenu, uglavnom gornjem, koji se širi u leđa kao da me netko izudarao po bubrezima. Dođe vrlo brzo nakon jela. Gore dosta raširena mukla bol (nije mi kao kod žgaravice), a niže prema struku više probadanje. I tako cijelo prijepodne ili cijelu prvu polovicu dana, čak mi smeta i malo vode. Kasnije popodne ipak nešto konkretnije pojedem, no od muke i naprezanja sam osjetljiva i po rebrima.
Uz to ekstremno podrigivanje (ja ne znam otkud sav taj zrak), a dobijem i proljev. Cijeli dan sam u stanu, ne mogu ni uspravno hodati. Jučer sam prestala piti metformin, no danas valjda najjači napadaj dosad. Inače crijeva praznim prijepodne, ali jednom, a sada 3 do 7 puta.

Vrlo slično mi se dešavalo nakon nekoliko tjedana uzimanja prije par godina i trebalo je par mjeseci da se stanje stabilizira. Bila je prisutna jaka eozinofilija, nisu pronađeni paraziti u stolici, nije bilo klasičnih simptoma alergije, nemam helicobacter, nemam gerd, nemam čir, biopsija duodenuma je bila pokazala blago zdepaste resice (ili kako se već kaže), rečeno mi je da je nalaz ne loš, nego nespecifičan i da više ukazuje na neku intoleranciju, a nalazi krvi s rebra isključuju celijakiju. Nisam mogla podnijeti nikakvo povrće, to mi je bilo najgore. Onda sam nakon iks mjeseci došla na red na uzv abdomena, gdje je sve bilo u redu. Ekg uvijek uredan. Bilo kakva druga bol u trbuhu mi inače ne završava u leđima, niti imam tegobe s torekalnom kralježnicom. Inače imam iritabilni kolon (ali nikad nisam bila na kolonoskopiji), dok mi želudac nije bio sklon problemima. Nije mi jasno što se dešava, ovo je prestrašno. Mojoj doktorici opće prakse to je "nadražen želudac" nakon što sam je pitala može li biti gušterača.

Idući tjedan idem internisti.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2018., 20:17   #78
Sori ako sam propustio - kako se zove metformin koji piješ (Gluformin, Belformin, Siofor...)?

Naime, metformin sam po sebi može raditi nuspojave koje navodiš.

No,isto tako, neke od ovih tableta u sebi sadrže i male količine laktoze koje kod nekih pacijenata izazivaju grozne nuspojave.
Siofor po navodima proizvođača NE sadrži laktozu i neki ga pacijenti lakše podnose od "ostalih" metformina.
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2018., 22:05   #79
Upravo je siofor u pitanju, druge nisam probala.

Hvala.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2018., 14:48   #80
Žao mi je

To je vrlo dobar lijek kad se da u pravoj indikaciji za one koji ga podnose
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:08.