Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2015., 10:14   #1
Alien 5 (2018)

Sad je i službeno – južnoafrički redatelj Neil Blomkamp, poznat po hit-filmovima District 9 i Elysium, režirat će slijedeći nastavak Aliena!

Blomkamp je vijest, koju će zasigurno pozdraviti mnogobrojni fanovi kultnog SF serijala, objavio na Instagramu. Film će proizvesti Fox, a u producirat će ga Ridley Scott, tvorac prvog i po mnogima najboljeg filma iz serijala.

Blomkamp je u siječnju objavio niz konceptnih skica za nastavak Aliena na kojima je radio snimajući svoj novi film Chappie.

'Godinama želim snimiti Alien film', otkrio je tada Južnoafrikanac novinarima. Izgleda da su njegove riječi doprle do ušiju odgovornih u Foxu i ubrzo je pao dogovor o snimanju nastavka kojeg čekamo već 18 godina. Podsjećamo, zadnji smo Alien dugometražni film ( Alien: Resurrection) gledali 1997. u režiji Jean-Peirre Jeuneuta.

Variety piše kako će se Blomkampob Alien radnjom oslanjati na Prometheus 2, nastavak filmskog hita iz 2012. koji priča priču o počecima kultnih filmskih čudovišta.

No, niti Prometheus 2, niti novi Alien još uvijek nemaju napisan scenarij, a s obzirom da će drugi nastavak Prometheusa zaigrati u kinima slijedeće godine teško je očekivati Blomkampovog Aliena prije 2018.

Također, nije poznato hoće li u filmu nastupiti Sigourney Weaver koja će ove godine napuniti 66. godina.

No, ako Harrison Ford može glumiti Lukea Skywalkera s 73 godine, onda i Weaver može bez problema još jednom utjeloviti lik poručnice Ripley na filmskom platnu

http://www.jutarnji.hr/neil-blomkamp...liena/1298204/
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 10:53   #2
Ford će glumit Skywalkera?
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 11:10   #3
već je počela konfuzija
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 11:28   #4
U stvari se samo prvi Alien najviše bavio- alienom, u ostalim filmovima je alien katalizator za istraživanje drugih tema. Svi alien filmovi, čak i A4 išli da otvore neku dublju temu.
Neilovom concept art malo vuće na fanboyevštinu i nostalgiju. Vjerujem da bi Neil mogao savršeno rekreirati atmosferu iz Aliens i da će to biti bez greške, ali hoće li to biti film o nečem dubljem od ponavljanja najboljih stvari iz Aliena i Aliens? Alien film zahtjeva nešto više od monster movieja.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 11:48   #5
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
Sad je i službeno – južnoafrički redatelj Neil Blomkamp, poznat po hit-filmovima District 9 i Elysium, režirat će slijedeći nastavak Aliena!

Blomkamp je vijest, koju će zasigurno pozdraviti mnogobrojni fanovi kultnog SF serijala, objavio na Instagramu. Film će proizvesti Fox, a u producirat će ga Ridley Scott, tvorac prvog i po mnogima najboljeg filma iz serijala.

Blomkamp je u siječnju objavio niz konceptnih skica za nastavak Aliena na kojima je radio snimajući svoj novi film Chappie.

'Godinama želim snimiti Alien film', otkrio je tada Južnoafrikanac novinarima. Izgleda da su njegove riječi doprle do ušiju odgovornih u Foxu i ubrzo je pao dogovor o snimanju nastavka kojeg čekamo već 18 godina. Podsjećamo, zadnji smo Alien dugometražni film ( Alien: Resurrection) gledali 1997. u režiji Jean-Peirre Jeuneuta.

Variety piše kako će se Blomkampob Alien radnjom oslanjati na Prometheus 2, nastavak filmskog hita iz 2012. koji priča priču o počecima kultnih filmskih čudovišta.

No, niti Prometheus 2, niti novi Alien još uvijek nemaju napisan scenarij, a s obzirom da će drugi nastavak Prometheusa zaigrati u kinima slijedeće godine teško je očekivati Blomkampovog Aliena prije 2018.

Također, nije poznato hoće li u filmu nastupiti Sigourney Weaver koja će ove godine napuniti 66. godina.

No, ako Harrison Ford može glumiti Lukea Skywalkera s 73 godine, onda i Weaver može bez problema još jednom utjeloviti lik poručnice Ripley na filmskom platnu

http://www.jutarnji.hr/neil-blomkamp...liena/1298204/
Empire pak nagađa da film kao takav neće imati nikakve veze s Promajom, a čak je moguće da u cijelosti ignorira Aliene 3 i 4. Ovo boldano je jednostavno glupost jer nije ni poznata radnja Promaje 2, a kamoli da će se uopće snimati (vjerojatno hoće).
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 11:49   #6
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Alien film zahtjeva nešto više od monster movieja.
good morning vietnam
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 11:52   #7
Odlična vijest. Makar Elysium nije bio dobar kao District 9, ovaj redatelj je i dalje jedan od boljih za SF filmove i sigurno bolji od onog JJ "ja radim velike eksplozije" Abramsa.
Nadam se još samo dobrom scenariju, Alien 4 nije baš bio nešto.. Nadam se da će ovaj biti više horor u maniri Alien i Alien 3.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 12:00   #8
Nisu mi sjela ova dva filma od tog Neilla, no teško da će mi novi Alien bit lošiji od četvorke. I ja se nadam da će bit hororac, a ne akcić. Gubi smisao Alien ako ih uništavaju ko muhe, onda nek snime neki drugi film. Oćemo Ripley! Makar imala 100g.
MagicRat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 12:06   #9
već vidim kulminaciju nove petice.

transformacija ripleyinog lica u alienovsko u maniri transformacije talse dooma u zmiju (conan).
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 12:18   #10
Ajuto, tebe će ovo što se snima živog pojesti Svijet oduševljeniji činjenicom da bi sa 66 banki Sigourney opet mogla biti Ripley nego što će Noomi biti u Promaji 2. Koja blamaža.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 12:59   #11
Skeptičan sam prema ovome, ali ostajem otvorena uma i nadam se da će me demantirati.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 13:02   #12
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Ajuto, tebe će ovo što se snima živog pojesti Svijet oduševljeniji činjenicom da bi sa 66 banki Sigourney opet mogla biti Ripley nego što će Noomi biti u Promaji 2. Koja blamaža.
ma kaki, ovo je došlo kao naručeno, ovo će poslužiti kao idealna komparacija,
guštat ću ko malo prase kad se stvari počnu okretati u moju korist
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 13:21   #13
Dajte nam horor!
Jeb'lo vas više "postanak svijeta", "smisao života "...još malo i počeće nam antene iz glave rast'.
Pun nam je kuki subliminalnih poruka...ionako ih svi pogrešno protumačimo!
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 14:24   #14
Meh... Di je jos 2018. i to ako. Ko ziv ko mrtav za 3 godine...
Nije li malo (pre)rano za temu?
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 16:18   #15
MEni se ne svida taj Neil ni malo. TAko sam skepticna da me zeludac stisne cim vidim brojku 5. Pa ce biti 6 pa 7 pa 8 pa nikad kraja...sve je otislo kvragu.

JEl zna itko ijedan film gdje je 5 nastavak bolji od prva dva?

Quote:
Šabović Adis kaže: Pogledaj post
Pun nam je kuki subliminalnih poruka...ionako ih svi pogrešno protumačimo!
Istinito zboris...
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 16:23   #16
Ja neznam niti filmove gdje 5ti nastavak nije bio direct to TV produkcija.

Alien je poseban po ovome. Novog Terminatora ne brojim pod 5 jer je to zapravo reboot priče.

A ako bi zažmirili na jedno oko James Bond je imao mnogo 3+ nastavaka koji su bolji od 1 i 2
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 16:34   #17
Dajte mi stravu i užas i sve će biti ok
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 16:45   #18
Quote:
Šabović Adis kaže: Pogledaj post
Dajte nam horor!
Jeb'lo vas više "postanak svijeta", "smisao života "...još malo i počeće nam antene iz glave rast'.
Pun nam je kuki subliminalnih poruka...ionako ih svi pogrešno protumačimo!
Posebno kad je sve to toliko traljavo izvedeno da čovjeku dođe malo muka.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 16:56   #19
Vidim da se i šuška o novom Predatoru
gu3rill4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 17:11   #20
Quote:
Remam kaže: Pogledaj post
Dajte mi stravu i užas i sve će biti ok
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:39.