Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2017., 18:39   #6561
Quote:
rovaccccc kaže: Pogledaj post

Kod mene daikin dvije noci evo hladi 45 m2 cijelu noc.
Prvo noc potrosio oko 0,7 kwh a drugu noc 0,4 kwh,obje noci zadano 24 *C oko 21-22h navece i radila do 8h ujutro.

Meni ova potrosnja u hladjenju izgleda totalno zanemarivo i nesto sto nije vrijedno paznje.
Dali ti Daikin radi samo od 9 naveče do 8 ujutro?

Kod mene klima radi nonstop postavljena na 24c hladi 50-ak m2 ovaj mjesec do sada potrošila 50 kW a prošli mjesec 13.5 kW.

Nema većeg olakšanja kad sa vanjske uđeš na unutarnju na 24c kako ovi preživljavaju bez klime ja im se divim.
BatmanBg is offline  
Old 27.06.2017., 19:43   #6562
Quote:
BatmanBg kaže: Pogledaj post
Dali ti Daikin radi samo od 9 naveče do 8 ujutro?

Kod mene klima radi nonstop postavljena na 24c hladi 50-ak m2 ovaj mjesec do sada potrošila 50 kW a prošli mjesec 13.5 kW.

Nema većeg olakšanja kad sa vanjske uđeš na unutarnju na 24c kako ovi preživljavaju bez klime ja im se divim.
Ja sam bio van zemlje 7 dana,prije par dana dosao kuci,i kod nas su bili praznici pa nesto nismo ni bili kuci puno preko dana.

Znaci samo upalim daikina oko 21-22h zadam mu 24*C i tad idemo na spavanje.Kad ustanem oko 8h samo ga pojacam na 30 da prestane hladit a da nastavi duvat jos dugo radi susenja.

Mi inace nismo ljubitelji hladjenja.Ne hladimo se cesto.Ali ovo su oni dani kad moras.Najveci problem je sto je navece nekakva sparina osjetis vlagu u zraku.Sa klimom sve sjede na svoje mjesto.Spavas normalno cak se i pokrijes u neka doba
rovaccccc is offline  
Old 27.06.2017., 19:45   #6563
Quote:
BatmanBg kaže: Pogledaj post
Dali ti Daikin radi samo od 9 naveče do 8 ujutro?

Kod mene klima radi nonstop postavljena na 24c hladi 50-ak m2 ovaj mjesec do sada potrošila 50 kW a prošli mjesec 13.5 kW.

Nema većeg olakšanja kad sa vanjske uđeš na unutarnju na 24c kako ovi preživljavaju bez klime ja im se divim.
Sve OK ali kako se ti osjecas kad moras sa 24 izaci u vanjski realni surov okolis u pregrijanu saunu na npr. 34 stupnja, nebi li bilo bolje da preko dana klimu drzis na 26 stupnjeva.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 27.06.2017., 20:24   #6564
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Sve OK ali kako se ti osjecas kad moras sa 24 izaci u vanjski realni surov okolis u pregrijanu saunu na npr. 34 stupnja, nebi li bilo bolje da preko dana klimu drzis na 26 stupnjeva.
Ovakav je raspored kod mene svaki dan.

Ujutro u 7 sati idem na posao a vraćam se kako kad 4-5 ili 6 sati po podne i kad uđem u stan više iz njega ne izlazim opet do ujutro eventualno ako nešto trebam obaviti a to je rijetko.

Temperatura u dnevnom boravku na daljincu je 24c tako je i na thermometru u hodniku je 25c a u spavaćim sobama od 25-26c zna jako malo varirati klima radi 24h bez prekida.

Ako bih ugasio klimu onda se u spavaćoj sigurno diže temperatura pa bi morao u dnevnom staviti na nižu od 24c da rashladi sobe a tada bi bilo prehladno u dnevnom i nebi bilo ugodno.

Razlog zašto klima radi nonstop je zbog tih soba ako bi u dnevnom stavio na 26c tada bi u sobama bilo oko 28c e tu je onda problem za spavanje a ja da bi svaki dan normalno funkcionirao moram preko noći dobro i odspavati vjerovatno godine nose svoje.

Kakvu god temperaturu namjestio u dnevnom u sobama je razlika 1.5 do 2c.

Evo par slika, prva slika temperatura u dnevnom, druga i treća temperatura po sobama.

BatmanBg is offline  
Old 27.06.2017., 23:22   #6565
Quote:
BatmanBg kaže: Pogledaj post
Dali ti Daikin radi samo od 9 naveče do 8 ujutro?

Kod mene klima radi nonstop postavljena na 24c hladi 50-ak m2 ovaj mjesec do sada potrošila 50 kW a prošli mjesec 13.5 kW.

Nema većeg olakšanja kad sa vanjske uđeš na unutarnju na 24c kako ovi preživljavaju bez klime ja im se divim.

50kw? veliš da dođe hlađenje ko 2 bureka? nisam nikad mjerila:
uff uff is offline  
Old 27.06.2017., 23:46   #6566
Quote:
uff uff kaže: Pogledaj post
50kw? veliš da dođe hlađenje ko 2 bureka? nisam nikad mjerila:
Ma burek je 10 - 12 kn.
Prije bih reko ko dvije porcije cevapa kod mog lokalnog cevapcicka, porcija 25 kn.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 27.06.2017., 23:48   #6567
Upozorenje!!!!

Ovdje sam se zlopatila s nabavkom novog aircona vec par mjeseci. Lokacija je Dubrovnik.
Imam stari aircon Toshiba koji radi,. ali ju ne mogu vise koristiti zbog agresivnih susjeda ( vole lupati svojim prljavim seljackim nogama u moja vrata, divljacki, ako ju ukljucim jednom u dvije godine kad je bilo super hladno).

Ne koristim ju vec 2 godine, u medjuvremenu sam pokusala kupiti novu i instalirati, zero response od lokalnih idiota.
Odgovor je: Zvat cemo vas...
Otisla sam u BIH, sve sredjeno u 10 minuta, ali nema montaze, Hrvatistan ne dozvoljava prijelaz montazera iz BIH.

Obratila sam se firmi iz Zagreba, samo da zaobidjem lokalne idiote, i evo, Toshiba Mirai ceka vec 10 dana u Dubrovniku, jer lokalni kreteni nisu u stanju ju isporuciti na moju adresu od 19th.

Upozoravam Vas na neizmjerne idiote i nesposobnjakovice ovdje...

Ne znam sto reci

Samo da znate
agnaby14 is offline  
Old 27.06.2017., 23:56   #6568
Quote:
stikla kaže: Pogledaj post
inverter trosi negdje oko 200 kWh godisnje. Da ti fiksna trosi i duplo vise to bi bilo oko 200 kn godisnje vise. Isplatila bi se za ca. 20 godina

Radije pricekaj da ti se ova stara pokvari pa onda ugradi inverter
Objasni kako inverter troši 200kwh godisnje? Nije li to malo malo ?

Vidim da inverter troši 30-40% manje struje od obične klime.

Znači obična troši amo reć 100kn struje misečno.
Inverter bi trošio 60-70kn

Dobra razlika. Al vjer se ne isplati mjenjat.
webstartm is offline  
Old 28.06.2017., 06:45   #6569
Quote:
webstartm kaže: Pogledaj post
Objasni kako inverter troši 200kwh godisnje? Nije li to malo malo ?

Vidim da inverter troši 30-40% manje struje od obične klime.

Znači obična troši amo reć 100kn struje misečno.
Inverter bi trošio 60-70kn

Dobra razlika. Al vjer se ne isplati mjenjat.
Da tako je kako si naveo, stikla je vjerovatno mislio tih 200 kW za sezonu hlađenja što će otprilike biti i kod mene.

I razlika je u konforu sa inverterom ujednačena temperatura mala buka i ta manja potrošnja ali kao što je prije rečeno neisplati se mijenjati samo za hlađenje sve dok vam lijepo radi i sadašnja klima.

Ako bi bilo i grijanje onda je situacija malo drugačija.
BatmanBg is offline  
Old 28.06.2017., 09:35   #6570
Meni jučer montirali Toshibu Suzumi. Uzela sam ju u Ferležu http://ferlez.hr/ i ne samo da je cijena klime bila najpovoljnija već je usluga montaže bila odlična.

Došli su u točno dogovoreno vrijeme, pomaknuli namještaj, pokrili podove i nevjerojatno uredno sve ostavili. Za svaku preporuku!
Ni Na Na is offline  
Old 28.06.2017., 09:47   #6571
Quote:
BatmanBg kaže: Pogledaj post
Da tako je kako si naveo, stikla je vjerovatno mislio tih 200 kW za sezonu hlađenja što će otprilike biti i kod mene.
uprav' tak
stikla is offline  
Old 28.06.2017., 09:50   #6572
Novi model Toshiba Suzumi + ,R32

http://www.toshibaclim.com/Portals/0...6182224_GB.pdf
http://www.toshiba-aircon.gr/en/prod...erter-pkvsg-e/

Na poslednjoj stranici su kapaciteti grejanja,hladjenja.
1973zoran is offline  
Old 28.06.2017., 09:57   #6573
Quote:
agnaby14 kaže: Pogledaj post

Obratila sam se firmi iz Zagreba, samo da zaobidjem lokalne idiote, i evo, Toshiba Mirai ceka vec 10 dana u Dubrovniku, jer lokalni kreteni nisu u stanju ju isporuciti na moju adresu od 19th.

Upozoravam Vas na neizmjerne idiote i nesposobnjakovice ovdje...

iz tog razloga je moj monter veći dio ljeta na moru... s kombijem punim opreme.

treba neku uber aplikaciju (narudžbe, ocijene) napravit za majstore pa da ljudima sređuju klime.
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Old 28.06.2017., 10:07   #6574
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Ma burek je 10 - 12 kn.
Prije bih reko ko dvije porcije cevapa kod mog lokalnog cevapcicka, porcija 25 kn.
Ima dosta ljudi koji uvjereni da klime puno troše pa se radije kuhaju usred ljeta, ali zato drže 2 škrinje mesa, 2 frižidera i tak to
uff uff is offline  
Old 28.06.2017., 10:26   #6575
To si dobro primjetila gledam susjede, ima dvije klime V kat, stan pod dekom, mozak mu sigurno vrije ali ne, klime se ne pale.
A jos ima takvih sa po jednom klimom koja im sluzi samo za ukras.
A mozda im pase ova sparina, ko zna, ljudi ribe disu na skrge.
Ako si vec ulozio u nju onda ju treba i koristiti, inace je baceni novac.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!

Zadnje uređivanje Cilim : 28.06.2017. at 11:11.
Cilim is offline  
Old 28.06.2017., 11:00   #6576
Quote:
Ni Na Na kaže: Pogledaj post
Meni jučer montirali Toshibu Suzumi. Uzela sam ju u Ferležu http://ferlez.hr/ i ne samo da je cijena klime bila najpovoljnija već je usluga montaže bila odlična.

Došli su u točno dogovoreno vrijeme, pomaknuli namještaj, pokrili podove i nevjerojatno uredno sve ostavili. Za svaku preporuku!

bravo ti
koji točno suzumi?

javi dojmove
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 28.06.2017., 11:11   #6577
Quote:
1973zoran kaže: Pogledaj post
Novi model Toshiba Suzumi + ,R32

http://www.toshibaclim.com/Portals/0...6182224_GB.pdf
http://www.toshiba-aircon.gr/en/prod...erter-pkvsg-e/

Na poslednjoj stranici su kapaciteti grejanja,hladjenja.
Jesi ti siguran da je to novi suzumi, kaže shorai

kako god, ima nešto malo bolje specifikacije od moje (RAS16), veći pdesignh, bolji scop, nešto sitno veći kapacitet na -15%, ali ništa dramatično, rekao bi kozmetičke promijene iako mi sam uređaj izgleda isto tj malčice dugačije, a daljinski je čini potpuno isti

al ja svog suzumija nedam ni za brdo karamela

upalo mi u oko ovo:

Power Selection: The latest feature helps make today’s lifestyle more comfortable as it offers the benefit of saving electricity with a single touch of a button. The power selection mode is first set at 100%, indicating the compressor operation at its normal rated current. When set at 75% or 50%, the compressor will limit the operation to 75% or 50% respectively.

ak je to dostupno na daljinskom, to je dosad imao samo daisekai, ne i suzumi

iako sumnjam da je dostupno seriski, prije kao opcija uz bijesnu nadoplatu kak to već biva kod toshibe

ovo je isto novo, motorizirano pomicanje krilca lijevo desno, kod mene je na žgance

Smart Aiflow: Motorised, independent louvres offer 6 air flow patterns to ensure high comfort levels, especially for large rooms. Manage your comfort using the Smart Airflow control on Shorai R32 (sizes 18-22-24.000 BTU).

inetersantna novost je RAS24 - 8kw u grijanju!
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 28.06.2017., 11:27   #6578
Evo kod mene trecu noc zaredom radila klima.Isti prostor,isti uredjaj.

Razlika je sto sam sinoc zadao 25 umjesto prve dvije noci bilo 24,i sto je sinoc duvala na 2 crtice dok je prvih noci duvala na 3 crtice.

Sinoc potrosila nesto vise nego prve dvije noci,a noc je bila nesto hladnija od prve dvije.

1. noc 0,05 € potrosila
2. noc 0,04 €
3. noc 0,06 €

Eto kad je trebala najmanje potrosit,ona potrosila najvise.
Znaci klima manje trosi na hladjenju nego na HLADJENJU

Ovo sam pokusao juce objasnit.Nikad ne znas koliko ce ti inverter potrosit,jer potrosnja zavisi od puno faktora.Tako se ja nebi usudio tvrdit da ce u dry trosit ni manje ni vise nego u hladjenju.Jer bogzna zasto je potrosila manje ili vise.
rovaccccc is offline  
Old 28.06.2017., 11:33   #6579
0,06 ojra..bankrot čisti
uff uff is offline  
Old 28.06.2017., 11:52   #6580
a nemoj tako
pa to je 14 kuna mjesečno
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:58.