Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2016., 12:06   #1
İçerde (Insajder)

Dizi u produkciji Ay yapima o kojem se već dugo piše i od kojeg se mnogo očekuje u sezoni 2016./2017.. Prošli tjedan su počele probe čitanja scenarija nove ShowTV-ove serije "İçeride" (Insajder), koja je promijenila naziv iz "Köstebek" (Krtica). Redatelj Uluç Bayraktar će prvu epizodu započeti s nizom flešbekova, a snimanje je napokon počelo u ponedjeljak. Scenarij potpisuju Ertan Kurtulan i Toprak Karaoğlu. Radi se o adaptaciji filma "The Departed" (Pokojni). Çağatay Ulusoy igra ulogu Leonarda di Caprija, Aras Bulut İynemli glumi Matt Damonov lik, dok Çetin Tekindor igra Jack Nicholsonovu ulogu.



SADRŽAJ:
Quote:
Serija započinje kadrovima ceremonije dodjele diploma na Policijskoj akademiji. Çağatay Ulusoy će utjeloviti lik Sarpa Yılmaza koji Akademiju završava kao najbolji u klasi. Pored toga je prije dosta godina otet njegov rođeni brat Umut (Aras Bulut İynemli), a on skupa sa Sarpom završava Akademiju pod novim imenom Mete.

Nakon što je otet kao dijete na ulici prodaje maramice, ali ga uličnog života spašava djevojčica Melek (Bensu Soral), te on kasnije upisuje Akademiju. Završava Akademiju kao drugi u klasi, iza Sarpa, za kojeg ne zna da mu je rođeni brat.

Sarpovu majku Füsun Yılmaz, koja sa sinom živi u skromnim uvjetima, glumi cijenjena glumica Nihal Koldaş. Füsun drži malu zalogajnicu koju je nazvala "Umut Ev Yemekleri" (Hrana u Umutovoj kući/Hrana u kući nade; umut=nada) u spomen otetog sina za kojim još uvijek pati. Pokušava zaboraviti bol, te pod svoje okrilje prima Eylem (Damla Colbay), 12-ogodišnju djevojčicu iz susjedstva čiji su roditelji poginuli u prometnoj nesreći. Eylem je izuzetna djevojčica koja Füsun nikada ne stvara probleme, ona i Sarp odrastaju poput brata i sestre. Eylem završava fakultet i postaje novinarka.

Glava obitelji je kamiondžija İbrahim Yılmaz. Služi zatvorsku kaznu zbog 8 ubojstava koja nije počinio, prinuđen da prihvati krivnju umjesto narko-bossa Kebapçıja Celala Karabaşa, kojeg glumi veteran turskog glumišta Çetin Tekindor. Sarp i Umut vide kako policija oca u lisicama odvodi na svjedočenje (priznanje), što im je najveća životna trauma. Nakon što otac završi u zatvoru, Umut biva otet. I premda se veza između braće prekida, obojica upisuju Akademiju, godinama se školuju na istom mjestu, a da toga nisu svjesni.

Stiže dan diplomiranja. Sarpov profesor i šef Odjela za borbu protiv krijumčarenja i organiziranog kriminala, Yusuf Kaya, naglašava nečistu prošlost Sarpovog oca, optužujući Sarpa da se pokušava infiltrirati u policiju i da radi za interese mafije. Kada Sarp sazna da će ga izbaciti iz škole, potegne pištolj na profesora i završi u zatvoru.

Odvjetnica mu postaje Melek (Bensu Soral), koja je ruku dala bratu Umutu/Meteu (nap. nisam razumjela jesu li oni u vezi ili je ona samo Meteova produžena ruka). Melekin otac je narko-boss Celal Karabaş zbog kojeg je Sarpov otac nevin u zatvoru. Kada Sarp sazna da ju je otac poslao da mu bude odvjetnica, poludi i izbaci je van, što dojmi Melek.

Dok je Sarp u zatvoru njegov brat Mete postaje zvijezda u usponu. Postaje miljenik u Odjelu za borbu protiv krijumčarenja i organiziranog kriminala. Tijekom policijske operacije se zbližava sa Sarpovom (usvojenom) sestrom, novinarkom Eylem. Sarp izlazi iz zatvora, a u međuvremenu je postao jedna od najpouzdanijih osoba ljudi iz podzemlja.

Ali sve je samo igra. Slijedom niza događaja koji će vas ostaviti bez daha, shvatit ćete da je Sarp zapravo (policijska) krtica ubačena u svijet pozemlja.
Godina: 2016./2017.
Žanr: krimi, triler, drama
TV: Show TV
Produkcija: Ay yapim
Scenarij: Ertan Kurtulan, Toprak Karaoğlu
Redatelj: Uluç Bayraktar
Glumci: Çağatay Ulusoy, Aras Bulut İynemli,
Nihal Koldaş, Çetin Tekindor,
Bensu Soral, Damla Colbay..
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •

Zadnje uređivanje Mina : 11.08.2016. at 12:17.
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 12:31   #2
Mina hvala na otvaranju teme
Jedva čekam početak serije
Sviđa mi se sve osim glavne glumice
Drago mi je da baba Ece nije scenaristica pošto su je prije spominjali vezano za ovu seriju, mada ne znam ni ko su ovi, znaš li ti koje su serije do sada radili?
__________________
- Razumi me. Nisam ja kao običan svijet, imam svoje ludilo, živim u svojoj dimenziji i nemam vremena za stvari koje nemaju dušu.
- Oči su slijepe. Treba tražiti srcem.
- Kakad, razume se, čini mi se da sam lud, ali još češće da su drugi ludi.
BonyBon is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 12:42   #3
Quote:
Mina kaže: Pogledaj post
Çetin Tekindor igra Jack Nicholsonovu ulogu.
Oho. Zanimljivo.
Bhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 13:28   #4
Ovo je jedini dizi ( dobro razmišljam i o Halitovom) koji mi se čini kao nešto što bih mogla da pratim iz sedmice u sedmicu

Naravno ima stvari koje mi se evo odmah na prvi pogled ne dopadaju...

1. Zašto moraju biti braća?! Bzvz i ostavlja prostor za nepotrebne melodramatične momente, te saznuju da su braća, te majka saznaje, te se oni grle, te ih majka grli i u krug

2. Spašava ga devojčica gle čuda imena Melek bespotrebno mogli su da se upoznaju kao sav normalan svet štatijaznam na faxu u gradu u kafiću i da budu tandem bez tog elementa...Lik Melek ima potencijala, Bensu je lepa, malo bebasta, videćemo ako bude neka kul advokatica sa tamnom stranom... biće dobro ,ako bude cmizdrila te Mete te Sarp...neće biti dobro

3. Eylem, novinarka još ću da vidim ne dopada mi se toliko privatnih veza između likova, Melek ćerka od Celala Karabaşa njih treba da vezuje taj događaj Sarpovog ubacivanja u mafiju i to da ih motiviše , ajd dobro...

4. Sarp bi trebao namerno da je u zatvoru, jer mu je to potrebno kao deo CV-ja kad ulazi u mafiju...

Priča će zavisti od Celala Karabaşa tj njegovog lika koliko to bude dobro biće i serija plus kako će slikati podzemlje Istanbula ,face koje će se tu pojavljivati i tsl...

Arasa ne volim, iako ne sporim da je dobar glumac, iritantan mi je i drago mi je da on igra Metea koji je, ako se budu držali origanala, poprilično ljigav...

bony Ertan Kurulan ovde piše da je radio i drugu sezonu PK međutim već posle polovine prve sezone jedini scenarsita PK je Ethem O. bio je ime u još jednom projektu ali njega da ne imenujemo ,o drugom ne znam ništa
__________________
La tristesse durera toujours
Red Coat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 13:49   #5
Ertan Kurtulan mi je (bolno) poznato ime iz (propale) serije Kraljica noći. Mijenjali su scenariste češće nego gaće, na kraju ih je 5 komada djuture pisalo script, a kvalitet je bio po sistemu - puno babica, kilavo dijete. Koja je njegova uloga bila, ne znam. Kad se piše u timovima obično se podijele uloge prema afinitetima pisaca, netko piše akciju ako mu to više leži, netko romantiku itd. Vidim da je dotični prije bio u Poyrazu, mislim da seriju prati Bhea, možda ona ima nekakav input? CV mu nije nešto impresivan što se hit-serija tiče, ali ni to danas u dizi sektoru više ne znači puno.

Toprak Karaoglu mi je neispisani list papira. Vidim da je 2014. osvojila 2.mjesto i 9,000$ na natječaju Istanbulske filmske akademije za scenarij (za kratki film Nezle). 2015.g. na natječaju "Tvoj scenarij, tvoj film" nacionalne postaje TRT osvaja nagradu/grant za scenarij/snimanje filma "Boşluk". I to je to što sam brzinski našla. Ovo ne da nije impresivan CV, nego maltene nepostojeći. S tim da ne znam koliko ženska ima godina. Ako je tek završila Akademiju i osvojila 2 nagrade, onda je ok, mlada nada i slično. Ako ima desetak-plus godina više, onda je pomalo problematično. Barem se meni čini.

Sve skupa, teško je zaključiti nešto o kvaliteti/načinu rada na osnovu minulog rada ovih scenarista. A opet, ne bi valjda Ay yapim samo tako u ruke nekim amaterima i neznalicama povjerio ovaj kalibar serije?!

mina from galaxy s5
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 14:29   #6
Nisam pogledao tur.seriju 100 god. Mislim da bih ovoj mogao dati šansu. Vidjet ćemo. Ova gl.likuša mi na fotkama (nemam pojma kako glumi ) djeluje bezlično al možda griješim
__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum
S.N.O.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 14:37   #7
Quote:
Mina kaže: Pogledaj post
mislim da seriju prati Bhea, možda ona ima nekakav input?
Nije se dugo zadržavao, nekoliko epizoda i posle je Ethem Ozisik nastavio sam (uz tim story developera, koji, dojma sam, imaju zaduženje uj... ups upropastiti svaku moguću seriju ). Druge detalje (kako je došao/otišao, zašto i sl.) ne znam, možda više zna teta Red.

PS.
Inače sam zabrinuta za dizi scenarije, i scenariste, sve su slabiji. Sve manje više špranca.
Ethem bi (mi) bio retki izuzetak. Mada i on (mi) počinje klackati.
Bhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 14:55   #8
Quote:
Mina kaže: Pogledaj post
Ertan Kurtulan mi je (bolno) poznato ime iz (propale) serije Kraljica noći.
Ja rekoh da je ne imenujemo da ne plašimo narod koji bi možda gledao ovu seriju

Quote:
Vidim da je dotični prije bio u Poyrazu, mislim da seriju prati Bhea, možda ona ima nekakav input? CV mu nije nešto impresivan što se hit-serija tiče, ali ni to danas u dizi sektoru više ne znači puno.
Quote:
Bhea kaže: Pogledaj post
Nije se dugo zadržavao. Nekoliko epizoda i posle je Ethem Ozisik nastavio sam (uz tim story developera, koji, dojma sam, imaju zaduženje uj... ups upropastiti svaku moguću seriju ).
Druge detalje ne znam, možda će više znati teta Red.
Daj Bože sedam epizoda da je bio potpisan ali priča je slična u smislu policajac insajder i tsl. tako da verovatno voli tu tematiku, imaju dobar predložak, priča je dušu dala za obrte i slično, ali evo već sad ću da vam kažem da sve što je van originala ima da škripi pogotovo ovi silni rodbinski odnosi

Quote:
Sve skupa, teško je zaključiti nešto o kvaliteti/načinu rada na osnovu minulog rada ovih scenarista. A opet, ne bi valjda Ay yapim samo tako u ruke nekim amaterima i neznalicama povjerio ovaj kalibar serije?!
Poverili su Karadayi Mortišama šaliim se ali što više znam o dizi industriji sve više vidim da rade stihijski i improvizju maksimalno, oslananjajući se na veliko tržište i nadarene pojedince, nema tu nekog plana... Uluç i njegov tim će peglati, njegove serije stvarno izgledaju impresivno i svetski




Quote:
S.N.O.B kaže: Pogledaj post
Nisam pogledao tur.seriju 100 god. Mislim da bih ovoj mogao dati šansu. Vidjet ćemo. Ova gl.likuša mi na fotkama (nemam pojma kako glumi ) djeluje bezlično al možda griješim
Baš je šećerlema, možda previše, a i mlada je ne znam videćemo



Quote:
Inače sam zabrinuta za dizi scenarije, i scenariste, sve su slabiji. Sve manje više špranca.
Ethem bi (mi) bio retki izuzetak. Mada i on (mi) počinje klackati.
Ma jok

...uvek je tako bilo nego bili su nam interesantniji zato treba odmoriti, pa ih se uželeti, pa lepo odabrati itd.
__________________
La tristesse durera toujours
Red Coat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 18:14   #9
Quote:
Red Coat kaže: Pogledaj post
Bzvz i ostavlja prostor za nepotrebne melodramatične momente
Quote:
Red Coat kaže: Pogledaj post
evo već sad ću da vam kažem da sve što je van originala ima da škripi pogotovo ovi silni rodbinski odnosi
I men se tako čini. No to smo ti i ja. Ako sam imalo skužila tursku publiku njima to paše.
ŠtoS melodrame tiče, davno sam negde počela gunđati na račun nje (količine). Ubiju (mi) svaku seriju s tim. Ima negde gde je OK ali aman, nemojte baš random meĆat.

Quote:
Red Coat kaže: Pogledaj post
Ma jok

...uvek je tako bilo nego bili su nam interesantniji zato treba odmoriti, pa ih se uželeti, pa lepo odabrati itd.
Nije (samo) do toga. Promenilo se, IMHO, nešto u dizi industriji u poslednjih cca pet godina, ali da ne idem(o) ovde u tu stranu.
Inače sam i odmarala, uželela se, odabrala i sada sam gora nego što sam bila pre odmora, da ne kažem baš da sam besna (mogao bi me neko ko me ne zna ozbiljno shvatiti).

Što se tiče šprance koju sam pominjala negde gore, nije lako izmisliti nešto novo, isto kao npr. u svetu mode, nisam nesvesna toga, gunđam na račun loših, slabih, nezanimljivih, epitet po izboru, špranci (a one, IMHO, preovladavaju).



Zaboravih reći, Ay Yapim (mi) više nije 'garancija' za kvalitetan dizi. Zašto? Čini mi se upravo zbog promena u dizi industriji.

Zadnje uređivanje Bhea : 11.08.2016. at 18:30.
Bhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 20:04   #10
Red Coat, slažem se onim točkama 1-4, ali vidjet ćemo kako će to sve izgledati na Tv-u. Nije da su jednom obećavali rimejk knjige X ili filma Y, a ono - šipak. Držali se neke okvirne priče prvih 10tak boluma, a onda raspašoj. Što se tiče uvođenja melodramatike tiče (majka plače i grli XY..), evo dolje mišljenja..

Slažem se i s Bheom da je melodramatika rado viđen začini u dizi čorbi. To scenaristima dodatno daje manevarskog prostora da razvuku seriju ako im je rejting dobar i ako planiraju 2. sezonu ili (nedajbože) treću. Onda mogu filovati priču majka-sin, majka-otetisin, majka-usvojenakćerka-otetisin, brat-otetibrat, brat-usvojenasestra-otetibrat, krtica-kćermafijaša, otetisin-mafijaš.. da ne duljim sad... Znate na što mislim. Da oni međusobno nisu povezani i rodbinski, a kasnije i ljubavno, nema se tu što puno plesti. Na kraju se svi poubijaju ko u filmu. Biznis ez južual i to je to. Tim dubljim i zapletenim međuljudskim odnosima uvijek mogu manipulirati kako im paše, tj. kako rejting ide ili ..

Scenarista Ertan Kurtulan je u Kraljicu noći stigao u 2. epizodi. Nju i epizode 3 i 4 je pisao skupa s Hasanom Basogluom. (Prvi bolum je pisao drugi dvojac.) Sjećam se da je utisak bio da su te epke bile solidne, ali onda su producenti odlučili maknuti njih dvojicu i dovesti 5 scenarista da ima pišu epizode 5-15 i kola su nezaustavljivo krenula nizbrdo. Zašto je Ertan ostao svega tri epizode, pojma nemam. Ponavljam, utisak je bio sasvim solidan.

Glumačka ekipa mi je

Čaga do sada nije imao flopove. Ok, izuzmimo dvostruki nebulozni pokušaj treće sezone AFK, ali to Čaga nije kriv, nego pohlepni idiot Fatih (producent). Ima fan bazu, curice ga vole, u inozemstvu mu serije također dobro kotiraju. Kad ga se sjetim u njegovoj prvoj seriji AFK i početnim epizodama (npr. ovdje glumi šokiranog Emira koji saznaje krucijalne infose, još mu nisu dali ni da glumi svojim glasom, tek od ep. 13). Metla bi bolje glumila, ali dečko je ubacio u 6. brzinu, dok kraja AFK je doživio kvantni skok. Dalje je radio na sebi i svom zanatu i evo ga tu di jeste. Zasluženo. Ne sumnjam da će biti odličan krimos koji je zapravo dobar dečko.

Arasa sam gledala samo u Suljašinu, uloga šehzadea Bayezida mu je legla ko budali šamar. Ako nastavi tako i ovdje, nema brige.

O Četinu ne moram puno pričati. On je kategorija za sebe. Baš kao i Uluč kojem leže ovi žanrovi.

Posebno mi je drago što je mala Damla Colbay u seriji, jer mi je postala izuzetno draga u KPA. Tamo je glumila Omerovu nećaku, brucošicu koja doživi prvi ašk. Skroz pozitivan lik. Hoće li ovdje uspjeti odglumiti nešto zreliju žensku, vidjet ćemo.

Bensu Soral nigdje nisam gledala, osim u ovom clipu koji mi je jednom poslala legica. O toj famoznoj sexy sceni se danima pisalo po portalima, ne znam je li i RTUK reagirao?
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 20:30   #11
Znaci konacno se pocelo zahuktavati. Prica bi mogla biti dobra i napeta ali ove rodbinske i mafijaske veze su mi trn u oku. Ne znam zasto Turci toliko gotive izgubljenu i reinkarniranu bracu. Sto se tice glumackog postava, najslabiju kariku vidim u ove dvije cure. Nadam se da ce Bensu barem pokositi obrve prije snimanja a ova Damla bi mi mogla biti simpa iako ju prvi put vidim. Aras mi je tako-tako ali on me ne sekira, dovoljan je jedan pravi mister u seriji a uz to i glumacki genij. Sam sinopsis dosta podsjeca na PK ali on je sam po sebi toliko jedinstven da ga je nemoguce kopirati. Sto kasnije krenu sa nebulozama to ce duze drzati moju paznju a uz Cagu sam spremna kojecemu progledati kroz prste.
Lunci is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 22:53   #12
I ja jedva cekam pocetak serije :klap: Muska postava mi svakako vise obecava, osim Cage -docekasmo i njegovu seriju poslije godinu dana - i Aras i Cetin su pravi izbor. Mislim da ce biti odlicni Izgleda da nece biti Yasemin Allen Bas sam se bila poplasila Od Merhameta je ne m'rem gledat.
I naravno reziser za 5+
__________________
Birak imkansiz kalsin
Sonsuza kadar
sannis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2016., 11:17   #13
İçerde Dizisinin Çekimleri Başladı!
Snimaju.


Navodno će lik komisera, pretpostavljam Sarpovog mentora Yusufa Kayu, tumačiti Mustafa Uğurlu.

Ps. vidim da na klapi piše İçerde, a do sada se koristio nazvi İçeride. Vidjet ćemo finalnu verziju kad izađe trejler, pa nek mod korigira ako treba.
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •

Zadnje uređivanje Mina : 12.08.2016. at 11:30.
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2016., 13:09   #14
Što se mene tiče, ovu seriju nikako neću propustiti, jer igra moj omiljeni glumac Aras Bulut İynemli

Ko god je gledao "Öyle Bir Geçer Zaman Ki", sigurno nikad neće zaboraviti njegovog Metea

Zatim film "Tamam mıyız?", pa onda Shehzade Bayezid ... sve fenomenalno

Sama priča jeste dosta zapetljana, a kako vidim, i svi likovi su međusobno upetljani ... a šta da kažem, svet je mali
Valjda ću se nekako snaći
kraljicaletnja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2016., 15:30   #15
Čagin novi look za ulogu Sarpa. Skratio kosu, pustio bradicu. Arasu se na snimanju desila nezgoda. Iskrenuo je nogu, izmijenjen je plan snimanja i on se za nekoliko dana vraća na set. Uskoro ide i prvi trejler. Vrijedno snimaju.



Uvećana slika.
Uvećana slika lice.

Moja ocjena: 10/10
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2016., 13:10   #16
Ceka li se danas prvi trailer? Ima li kakvih informacija ?
Lunci is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 17:16   #17
Sa snimanja



sa fanom
Zašto još nema trailer-a
Ubi me ovo čekanje
__________________
- Razumi me. Nisam ja kao običan svijet, imam svoje ludilo, živim u svojoj dimenziji i nemam vremena za stvari koje nemaju dušu.
- Oči su slijepe. Treba tražiti srcem.
- Kakad, razume se, čini mi se da sam lud, ali još češće da su drugi ludi.
BonyBon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2016., 21:57   #18
İçeride Dizisi Müziği Toygar Işıklı
Looty is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 19:51   #19
Nista od trejlera jos?!

Ona klupica me podseca na tuge iz AFK
Kornelia002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 10:02   #20
Još jedan, piše Gecce, supriz transfer () : O da 'İçeride' dizisine katıldı!

Quote:
Mustafa Uğurlu, Ay Yapım’ın iddialı dizisi ‘İçerde’ ile ekranlara dönüyor.

Mustafa Uğurlu, yönetmen koltuğunda Uluç Bayraktar’ın oturduğu, senaryosunu Ertan Kurtulan’ın ve Toprak Karaoğlu’nun yazdığı; başrollerini Çağatay Ulusoy, Bensu Soral ve Aras Bulut İynemli’nin paylaştığı Ay Yapım imzalı dizi ‘İçerde’nin kadrosuna katıldı.

Ekranlara damgasını vurmaya hazırlanan dizide Mustafa Uğurlu emniyet müdürü ‘Yusuf’ karakterine hayat veriyor. Aksiyon ve aşkın buluştuğu dizinin çekimleri hızla devam ediyor. Çekimlerin oldukça keyifli olduğunu söyleyen Mustafa Uğurlu, oldukça iddialı bir dizinin içinde yer almaktan çok mutlu olduğunu söyledi. Merakla beklenen dizi çok yakında izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor.
Mustafa Ugurlu će, kažu, igrati Yusufa, šefa policije.

Bhea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:22.