Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike

Za napredne korisnike Hardcore geeks here
Podforumi: Linux, Programiranje, Networking

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2016., 10:52   #1
Neizvjesna budućnost IT zanimanja?

Ovaj članak predviđa da bi se lako moglo desit da 80% poslova u IT industriji preuzme automatizija? Što mislite ima li članak temelja

http://futurism.com/80-of-it-jobs-ca...-its-exciting/
__________________
Obrati se i vjeruj evanđelju
Ako tko misli da je mudar među vama na ovome svijetu, neka bude lud da bude mudar. Jer mudrost ovoga svijeta ludost je pred Bogom. Ta pisano je ; On hvata mudre u njihovom lukavstvu. I opet; Gospodin poznaje namisli mudrih one su isprazne.
dernakamal is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 11:18   #2
Bolje povjeruj. Ja sam jedan od onih koji automatiziraju IT poslove, i to do te mjere da više nema čak ni "pritiskanja gumba" offshore. Manageri misle kak buju nakon kaj ja završim otpustili radnike v Zapadnoj Europi i to vse dali v Indiju da oni tam pritiskaju gumbe. Zamisli njihovo iznenađenje kad im velim da Indijcima isto mogu dati otkaz, jer sustavi međusobno automatski komuniciraju i donose odluke bazirane na tim komunikacijama. Nema više čak ni "pritiskanja gumba", možeš zaboraviti!

IT je i inače teški drek od industrije: uništili ga manageri z diplomama v ekonomiji, psiholigiji, povijesti te jezicima, uglavnom humanitarnim znanostima koje blage veze s inžinjeringom ili informatikom nemaju. A oni koji su do sad ostali, njima se crno piše:



i taj je članak još i optimističan: projekt na kojem trenutno delam je automatiziral 95% posto i to je još konzervativna procjena. Trend je 98% do 99%. Piše vam se vsima črno, a pogotovo škvadri koja na programiranje i IT općenito gleda kao na zanat, a ne umjetnost. Dolazim. Očekujte me.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 15:10   #3
Bogami danas sam u 2 linije awk-a riješio dohvat nekakvih slika u 15 min ćukanja i isprobavanja, dok je lik to mislijo ić programirati trajalo bi par dana

Nove generacije pojma nemaju o starim oprobanim tehnolođijama nego samo idu u smijeru seksi novih i u trendu stvari.
Ne ide ovo na dobro.
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 16:04   #4
A majket, a tis se rodio s tim znanjem da postoje te dvije linije? Pa nauči ih, tomu služe seniori kvragu.

Više učit nove generacije onomu što znate
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 20:40   #5
Quote:
Annatar kaže: Pogledaj post
Bolje povjeruj. Ja sam jedan od onih koji automatiziraju IT poslove, i to do te mjere da više nema čak ni "pritiskanja gumba" offshore. Manageri misle kak buju nakon kaj ja završim otpustili radnike v Zapadnoj Europi i to vse dali v Indiju da oni tam pritiskaju gumbe. Zamisli njihovo iznenađenje kad im velim da Indijcima isto mogu dati otkaz, jer sustavi međusobno automatski komuniciraju i donose odluke bazirane na tim komunikacijama. Nema više čak ni "pritiskanja gumba", možeš zaboraviti!

IT je i inače teški drek od industrije: uništili ga manageri z diplomama v ekonomiji, psiholigiji, povijesti te jezicima, uglavnom humanitarnim znanostima koje blage veze s inžinjeringom ili informatikom nemaju. A oni koji su do sad ostali, njima se crno piše:



i taj je članak još i optimističan: projekt na kojem trenutno delam je automatiziral 95% posto i to je još konzervativna procjena. Trend je 98% do 99%. Piše vam se vsima črno, a pogotovo škvadri koja na programiranje i IT općenito gleda kao na zanat, a ne umjetnost. Dolazim. Očekujte me.
ovi su mi omiljeni.
završili fakultete koji se tiču IT-a i pizde jer nisu jedini koji se time bave

šta ti misliš, da je meni bilo lako završiti osnovnu ?
PussyLicker is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 20:45   #6
Quote:
mr-crime kaže: Pogledaj post
A majket, a tis se rodio s tim znanjem da postoje te dvije linije? Pa nauči ih, tomu služe seniori kvragu.

Više učit nove generacije onomu što znate
Jesan
Mali nije moga virovat šta konsola more napravit!
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 20:59   #7
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
Jesan
Mali nije moga virovat šta konsola more napravit!
Naučit će, ako mu se pruži pomoć koju treba. Malo je nadobudno očekivat da svi istražuju sve, previše se podataka nudi danas kako bi se moglo kvalitetno učiti.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 21:23   #8
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
Jesan
Mali nije moga virovat šta konsola more napravit!
Jeste i onda je svizac umota čokoladu u omot
__________________
Ako krades, kradi pomalo i sigurno.
Ministar obrane Seva, 2012
logit is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 14:16   #9
Baš me zanima koje su granice automatizacije. Zamišljam skriptu koja će morati integrirati dva business support sistema iz dvije odvojene korporacije, svaki sistem sa svojom nekom munjenom logikom i business rulovima koje su mozgovi izmislili u hodu. A 50% koda u jebeno lošem VbScriptu bez arhitekture nego kak se ko sjeti. Pa još ispod nakeljiš bazu od koje je pola u drugoj a pola u jedva trećoj normalnoj formi. I onda još jednu skriptu koja će raditi product portfolio za tog Frankenštajna.

Fakat trebam nać drugi posao...
paprat984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 15:23   #10
digo sam onaj Universe od OpenAI i ima primjercic sa Pong. ono sto me fascinira je da AI ko blesav reagira na poziciju u kojoj udara lopticu ali ne postoji algoritam preko kojeg bi AI skonto da mu je bolje ne drkat sa "palicom" vec promatrat gibanje loptice. znaci ne da mu ja to "napisem" vec da promatrajuci "svijet", koji je smiplificiran do bola, jebote sta bi da je nesto kompleksnije mislim ono prastari Pong....vec da se sam skonta nakon nekog vremena drkanja gore dole da mu se to ne isplati bas. i onda na taj nacin reagirat po potrebi, ali valjda inteligentno ? jake inteligencije..... AI je ono beba u pelenama trenutno. nidje samostalnog generiranja algoritma, sve mu moras nacrtat. tako da za neke kompleksnije situacije, coek ima jos mirnih 150 godina ciste sljake dok se ne pojavi neki krelac od AI koji ce barem moc zercu da razmislja.
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 21:44   #11
Quote:
bata konj harmonikas kaže: Pogledaj post
digo sam onaj Universe od OpenAI i ima primjercic sa Pong. ono sto me fascinira je da AI ko blesav reagira na poziciju u kojoj udara lopticu ali ne postoji algoritam preko kojeg bi AI skonto da mu je bolje ne drkat sa "palicom" vec promatrat gibanje loptice. znaci ne da mu ja to "napisem" vec da promatrajuci "svijet", koji je smiplificiran do bola, jebote sta bi da je nesto kompleksnije mislim ono prastari Pong....vec da se sam skonta nakon nekog vremena drkanja gore dole da mu se to ne isplati bas. i onda na taj nacin reagirat po potrebi, ali valjda inteligentno ? jake inteligencije..... AI je ono beba u pelenama trenutno. nidje samostalnog generiranja algoritma, sve mu moras nacrtat. tako da za neke kompleksnije situacije, coek ima jos mirnih 150 godina ciste sljake dok se ne pojavi neki krelac od AI koji ce barem moc zercu da razmislja.
Kume ajd u 100kn da bi te IBMov Watson prejebo u šahu dok si reko keks.

Ali cenim da isto robotče nikad ne bi skužijo ironiju na facebooku kad bi mu dao da recimo analizuje objavke ljudi na fejs grupi u svrhu analizovanja iste.
Sarkazam, Ironija to kanta neće skontat. Za sad, u StarTreku kuži
Ako me kužiš.
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 22:30   #12
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
Kume ajd u 100kn da bi te IBMov Watson prejebo u šahu dok si reko keks.

Ali cenim da isto robotče nikad ne bi skužijo ironiju na facebooku kad bi mu dao da recimo analizuje objavke ljudi na fejs grupi u svrhu analizovanja iste.
Sarkazam, Ironija to kanta neće skontat. Za sad, u StarTreku kuži
Ako me kužiš.
za fejs treba ne umjetna inteligencija vec umjetna glupost tako da mi ne smeta nimalo sto AI nesto ne moze. ima stvari koje ni ne treba analizovat, ako me kuzis. di nadje fejs.... kanti u SW je neko preinstaliro windowse. znas nekog da nije posto sarkastican nakon reinstalacije ? pfft

e a sah. beskonacan broj mogucnosti unutar jedne kutije. i s druge strane mujo s beskonacno mnogo mogucnosti izvan jedne....kutije. pa jeste, ima tu watson izvjesnih prednosti. mujo tu moze da pobijedi samo na foru iznenadjenja, recimo da polije watsona beniznom i zapali. i to je pobeda.
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 22:51   #13
Ovo si retko lepo napisao!

ontopic:
Čuj to ti je sad hot tema, tot se moderno zove Data Scientist koji vuče podatke iz društvenijeh mreža te iste analizuje. A ondan se gore natrti BigData i onda svi imamo posla još 30 godina

Facebook je urota bogatih da sirotinju zatrpavaju gomilom nepotrebnih informacija.
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 15:11   #14
Quote:
Annatar kaže: Pogledaj post
Bolje povjeruj. Ja sam jedan od onih koji automatiziraju IT poslove, i to do te mjere da više nema čak ni "pritiskanja gumba" offshore. Manageri misle kak buju nakon kaj ja završim otpustili radnike v Zapadnoj Europi i to vse dali v Indiju da oni tam pritiskaju gumbe. Zamisli njihovo iznenađenje kad im velim da Indijcima isto mogu dati otkaz, jer sustavi međusobno automatski komuniciraju i donose odluke bazirane na tim komunikacijama. Nema više čak ni "pritiskanja gumba", možeš zaboraviti!

IT je i inače teški drek od industrije: uništili ga manageri z diplomama v ekonomiji, psiholigiji, povijesti te jezicima, uglavnom humanitarnim znanostima koje blage veze s inžinjeringom ili informatikom nemaju. A oni koji su do sad ostali, njima se crno piše:



i taj je članak još i optimističan: projekt na kojem trenutno delam je automatiziral 95% posto i to je još konzervativna procjena. Trend je 98% do 99%. Piše vam se vsima črno, a pogotovo škvadri koja na programiranje i IT općenito gleda kao na zanat, a ne umjetnost. Dolazim. Očekujte me.
Velika količina takvih poput tebe na globalnoj razini osigurava siguran posao kvalitetnom kadru.
__________________
Do you know what "nemesis" means?
A righteous infliction of retribution manifested by an appropriate agent. Personified in this case by an 'orrible cunt... me.
volatile is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 22:06   #15
nemojte tako crno...

pa barem u ITju sto ima vise tih managercica i raznih IT-uhljeba, to ima vise posla za ITjevce..
eto, moze se jedan projekt raditi i 3 puta, zasto bi jednom.. prvi put je da se nova ekipa priuci. Drugi put je da se otjeraju najpametniji, a treci put je da se naruci vanjski dobavljac kod kojeg rade ovi koji su u drugoj iteraciji otjerani..
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 08:43   #16
Ako ovo "handling of networks between servers" i ovo "installing and maintaining software on servers" čini 80% IT-a, onda ja živim u debelom neznanju.
smoothjazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 09:55   #17
Većina današnjeg IT-a je podrška nekakvom biznisu.
Umjetna inteligencija koja bi zamijenila IT stručnjaka, može bez problema zamijeniti bilo koji uredski posao.
Ako IT ostane bez posla to neće biti zato što će umjetna inteligencija programirati baze podataka i web aplikacije, već zato što neće biti ekonomista i ostalih po uredima za koje se danas rade baze podataka i web aplikacije.
Znači ili padaju svi ili ne pada nitko, a ako padnu svi, totalno je nebitno što su je i IT pao.
GemsBond is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 10:06   #18
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
nemojte tako crno...

pa barem u ITju sto ima vise tih managercica i raznih IT-uhljeba, to ima vise posla za ITjevce..
eto, moze se jedan projekt raditi i 3 puta, zasto bi jednom.. prvi put je da se nova ekipa priuci. Drugi put je da se otjeraju najpametniji, a treci put je da se naruci vanjski dobavljac kod kojeg rade ovi koji su u drugoj iteraciji otjerani..
Prijetnja koja se sve više spominje je umjetna inteligencija.
Sa stajališta kapitalista, umjetna inteligencija će smanjiti troškove firmi, zato firma ne treba uredske radnike koji su skuplji od onih koji proizvode, a i umjetna inteligencija će bolje raditi uredski posao i manje je podložna korupciji, npr. nabava.
Znači firma bez ureda + još automatizacija proizvodnje i evo firme totalno bez radnika, niski troškovi, visoki profit, sveti gral svakog kapitalista.
Ali pod jednom pretpostavkom, da konkurencija to nema, jer kapitalist zarađuje samo ako je jeftiniji od konkurencije.
Ako budu sve firme imale pristup umjetnoj inteligenciji i automatizaciji i svi otpuste sve radnike, onda to baš nije dobro za kapitaliste jer:
1) nema ekstra profita jer svi imaju isti level tehnologije i iste troškove
2) uopće nema profita, jer kad svi dobiju otkaz, e onda nitko neće kupovati proizvode firme, jer neće biti novaca
Budućnost svakako nosi zanimljiva vremena tzv. "malim" ljudima koji žive od svoje plaće.
Ili će cijeli Svijet propasti zbog masovnih otkaza svima zbog umjetne inteligencije i automatizacije, a to znači i propast kapitalista.
Ili će ostati onako kako je sad, a umjetna inteligencija i automatizacija će se držati sa strane i ne koristiti, nešto kao atomsko oružje.
Ili će se masovno uvesti umjetna inteligencija i automatizacija, a kapitalisti će se dobrovoljno odreći dijela svoje zarade u korist države koja će onda svima plaćati neki oblik temeljnog dohotka koji će ljudi koristiti za kupnju proizvoda firmi i tko zatvoriti kruženje novca.
GemsBond is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 10:18   #19
Quote:
paprat984 kaže: Pogledaj post
Baš me zanima koje su granice automatizacije. Zamišljam skriptu koja će morati integrirati dva business support sistema iz dvije odvojene korporacije, svaki sistem sa svojom nekom munjenom logikom i business rulovima koje su mozgovi izmislili u hodu. A 50% koda u jebeno lošem VbScriptu bez arhitekture nego kak se ko sjeti. Pa još ispod nakeljiš bazu od koje je pola u drugoj a pola u jedva trećoj normalnoj formi. I onda još jednu skriptu koja će raditi product portfolio za tog Frankenštajna.

Fakat trebam nać drugi posao...
Možda totalno sve bace u smeće i umjetna inteligencija složi algoritme za podršku poslovanju koji sve rade bez jednog jedinog zaposlenog čovjeka.
Prvo će otpasti ekonomisti, pa njihovi šefovi, pa ljudski potencijali, ... U toj cijeloj priči neće trebati ni informatičara.
GemsBond is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 22:30   #20
Budite ozbiljni. To o čemu ovdje pričate je daleka budućnost koju mi nećemo doživjeti.
Jack Van Ras is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:08.