Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2017., 19:31   #21
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Totalno nevažan. Nitko me nikad nije pitao za prosjek ocjena. Najvažnije je iskustvo.
Jel tu misliš na ono iskustvo sa šefom? Imaš pravo, to je ključno kod zapošljavanja u HR.
__________________
Incidit in Scyllam qui vult vitare Charybdim
rhodium11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 21:05   #22
Iako to nije mjerilo znanja, ovisi sve o poslodavcu, neki pitaju, neki ne pitaju.... za neke struke obavezno prilikom prijave na natječaj prilažeš prosjek ocjena i potvrdu o dužini trajanja studija (dal si studirala 5,6,7,.... godina) - npr. medicinsko-laboratorijska dijagnostika, prvostupnici sanitarnog inženjerstva i slično. Nisam čitala sve odgovore pa ne znam koji fakultet si završila, ali sve ti je to do poslodavca.

Da se nadovežem na par zadnjih postova o tome da vas nitko nije nikad pitao za prosjek ocjena super za vas, za VSS rad u nekim područjima znanosti/farmacije/biotehnologije u firmama kao što su Pliva, Belupo, INA uvijek pitaju prosjek. Preddiplomskog i diplomskog studija. I neće se zadovoljit s prosjekom 3,5, kamoli nižim....
yrrodos is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 00:16   #23
Quote:
Propatriamori kaže: Pogledaj post
Studiram na jednom od top 3 najteža faksa u Hrvatskoj i profesori su vrlo, vrlo subjektivni.
Propatrimori, mene iskreno zanima koja su to 3 najteza faksa u HR? I koje je opce mjerilo "tezine"?

Kod nas, u HR, rjetko koji faks ista vrijedi i daje dovoljno znanja, bez da sam prolazis i ucis sve. Meni osobno sama titula i ocjene nista ne znace zato jer to nije nikakvo mjerilo znanja. Nikad me nitko nije pitao za prosjek, ni u HR, ni vani.

Kaj se tice testiranja vani - gleda se znanje i nema cjepidlacenja s pitanjima ciji si sin i kojoj strani pripadas, isto kao ni na ocjene. Ne sjecam se iskreno ni koliki mi je bio prosjek.

LP

Zadnje uređivanje Overflow : 08.04.2017. at 00:28.
Overflow is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 13:36   #24
Diploma supplement je (koliko sam ja čula i shvatila) prvenstveno za to ako misliš nastaviti studij u inozemstvu ili na nekom drugom sveučilištu, a koje nije tvoje matično, točnije, gdje si stekao titulu završivši određeni studij. Jer sva ostala sveučilišta nemaju instantni uvid putem sustava u tvoje dosadašnje obrazovanje, za razliku od matičnog. Neka me netko ispravi, ukoliko griješim.

Također, prosjek ocjena apsolutno ništa ne znači. Bitno je znati delati, kako bi se reklo. A sudeći po mojim kolegama studentima, ne bu baš puno njih znalo delati ono za što su završili.

Ali prema statistici u Lijepoj Našoj, bolje prolazi glup, nego pametan pa ono, očekujte svašta.
Blue Lotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 19:32   #25
Quote:
rhodium11 kaže: Pogledaj post
Jel tu misliš na ono iskustvo sa šefom? Imaš pravo, to je ključno kod zapošljavanja u HR.
haha. Nisam ga još ni upoznala kad sam dobila poso
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 20:55   #26
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
haha. Nisam ga još ni upoznala kad sam dobila poso
I promaknuće se mora zaraditi

Meni je samo fascinantno kako u takvoj priči nikad nije domar ili portir nego uvijek šef
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 01:29   #27
Quote:
Overflow kaže: Pogledaj post
Propatrimori, mene iskreno zanima koja su to 3 najteza faksa u HR?
i mene zanima ovo
Kosyna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 12:46   #28
Quote:
Kosyna kaže: Pogledaj post
i mene zanima ovo
Vern, Libertas i Algebra.

Slučaj riješen.
Tekstopisac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 12:20   #29
Quote:
Overflow kaže: Pogledaj post
Propatrimori, mene iskreno zanima koja su to 3 najteza faksa u HR? I koje je opce mjerilo "tezine"?


Ovisno od osobe do osobe, šta kome "leži". Netko pada u nesvjest kad vidi 300 strana štrebanja "teorije", a netko kad vidi matematički izvod...

Uglavnom, medicina, stomatologija, pravo, strojarstvo, FER, građevina, PMF- matematika....
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 16:31   #30
Ako ce mo o težini Farmacija i FKIT su teži od medicine
luteranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 16:38   #31
Quote:
luteranka kaže: Pogledaj post
Ako ce mo o težini Farmacija i FKIT su teži od medicine
A ti si studirala na sva 3 fakulteta da nesto tako mozes tvrditi?

Nemoguce je uopce usporedivati fakultete koji nisu slicne kategorije, jer su tezi na potpuno drugaciji nacin i ne postoji objektivan parametar po kojima bi se mogli usporediti.

Sto se tice FKITa, iako ima velikih razlika izmedu smjerova, razgovarajuci s ljudima koji su tamo studirali nisam dobio dojam da spada medu top 5 najtezih fakulteta.
Telomere is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 18:32   #32
Quote:
Telomere kaže: Pogledaj post
A ti si studirala na sva 3 fakulteta da nesto tako mozes tvrditi?

Nemoguce je uopce usporedivati fakultete koji nisu slicne kategorije, jer su tezi na potpuno drugaciji nacin i ne postoji objektivan parametar po kojima bi se mogli usporediti.

Sto se tice FKITa, iako ima velikih razlika izmedu smjerova, razgovarajuci s ljudima koji su tamo studirali nisam dobio dojam da spada medu top 5 najtezih fakulteta.
Studirala sam jedan od tih koje si ti naveo i bio je zahtjevan ali sam to željela i volila i nije mi bilo teško provoditi 10-12-14h dn za knjigom.Jasno da je sve stvar osbnih sklonosi.Kad pogledam neke kolegije izu inženjerskih struka uhvati me strava od matematike, inženjerstva,programiranja ili sl. Mislim da samo netko britkog uma,iznimnih radnih navika može završiti npr.primjenjenu kemiju,ing.fiziku ili ing matematiku, dok za završiti pravo,ekonomiju,promet,turizam,kojekakve smjerove na filozofskom stvarno ne treba bit posebno visoke inteligencije.
luteranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 23:33   #33
Quote:
rhodium11 kaže: Pogledaj post
Jel tebi jasno da je ovaj tvoj post malo rafiniranija verzija one :"mama, učiteljica me ne voli, dobio sam 1 a sve sam znao. A ona druga učenica ništa nije znala i učiteljica ju je još i pohvalila...".

Meni je jasno da roditelji padaju na sve što im njihova djeca serviraju. Ali dopusti da su forumaši ovdje malo kritičniji, tako da...Zgodna kolegica koja pojma nema i ti koji si sve znao, a dobio 3...hm.

I to sve na jednoom od top 3 najteža fakulteta u HR...da, uvjereni smo.
malo je stariji post ali posto je kolega rekao da je na top 3 faksa u HR zvuci kao da je imao susret sa hlupicem na feru koji je poznat po svojem odnosu prema zenskim khm

za njega ljudi koji su isli na olimpijadu ne vrijede nista kao programeri i on je najpametniji iako ne zna kurca realno
a inace ovakvih budala imas na svakom faksu prakticki, uhljebljeni su kao redoviti prof. kojima nitko nis ne moze i to je to, isto jedan od problema naseg visokog skolstva

uglavnom da dodjem natrag on topic, mislim da prosjek nema apsolutno nikakve veze sa znanjem i zaposljivoscu, osobno imam uzasan prosjek, ali u isto vrijeme mi je znanje vece neg kaj dobijes nakon zavrsetka mog faksa slijepo prateci kurikulum, kurikulumi u hrvatskoj su blago receno uzas, zastarjela govna od programa koja ne konkuriraju niti malo svjetskom trzistu, a akademska zajednica kao takva je jako trula, troma i bitno im je samo da su uhljebljeni

inace sto se tice ak. zajednice imate na prirodnim znanostima fora temu o tome


a sto se tice top 3 faksa u HR kad bih morao osobno birat odabrao bi FER, medicinu i PMF
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 16:29   #34
Quote:
random101 kaže: Pogledaj post
malo je stariji post ali posto je kolega rekao da je na top 3 faksa u HR zvuci kao da je imao susret sa hlupicem na feru koji je poznat po svojem odnosu prema zenskim khm

za njega ljudi koji su isli na olimpijadu ne vrijede nista kao programeri i on je najpametniji iako ne zna kurca realno
a inace ovakvih budala imas na svakom faksu prakticki, uhljebljeni su kao redoviti prof. kojima nitko nis ne moze i to je to, isto jedan od problema naseg visokog skolstva

uglavnom da dodjem natrag on topic, mislim da prosjek nema apsolutno nikakve veze sa znanjem i zaposljivoscu, osobno imam uzasan prosjek, ali u isto vrijeme mi je znanje vece neg kaj dobijes nakon zavrsetka mog faksa slijepo prateci kurikulum, kurikulumi u hrvatskoj su blago receno uzas, zastarjela govna od programa koja ne konkuriraju niti malo svjetskom trzistu, a akademska zajednica kao takva je jako trula, troma i bitno im je samo da su uhljebljeni

inace sto se tice ak. zajednice imate na prirodnim znanostima fora temu o tome


a sto se tice top 3 faksa u HR kad bih morao osobno birat odabrao bi FER, medicinu i PMF
luteranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 10:46   #35
nema sa zapošljavanjem ali ima sa recimo nastavkom studija u inozemstvu

moj mali je nakon 3. godine računarstva, preskočio master i dobio doktorat na Cambridge-u...

jedan od mnogih uvjeta je bio....prosjek preko 4.0
__________________
I lost my mind, sold my soul, to those demons eyes, I have no faith and hope is gone, since long, long time.....
dichy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:04.