Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2014., 11:39   #21
Quote:
androlog kaže: Pogledaj post
spoiler

jel se meni cini ili se nikada zapravo ne otkrije tko je ubio madame d?
to bi mi cak i bilo fora obzirom koliko smo konstantno bombardirani informacijama koje kao imaju veze s pricom, ali su ili potpuno nebitne ili traju toliko kratko da ih niti ne uspijemo percipirati
Imaš pravo, mislim da nikada nije direktno direktno rečeno tko ju je ubio. Ah...

Doduše, pročitao sam na internetu da se na Joplingovom stolu može vidjeti otrov ranije u filmu iako ne mogu potvrditi ovo pošto meni osobno nije upao u oko.
RoboWarrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 11:54   #22
U velikoj sam manjini, ali nikada nisam razumio simpatije prema filmovima Wesa Andersona. Grand Budapest Hotel nije iznimka od tog pravila.

Film izgleda prekrasno, zvuči prekrasna, glumačka postava je izvanredna i sviđa mi se promjena aspect ratia.

Ali džabe sve to kada mi niti jedan lik nije zanimljiv, kada se dosađujem i kada je prepun nepotrebnih stilističkih detalja koji ne vode nikuda (mrlja u obliku Meksika ), a i humor baš nije na nekoj zavidnoj razini.

Sve mi se čini da jednostavno nisam tip osobe za takve style-over-substance filmove i držim da ću ubuduće zaobilaziti Andersona u širokom luku.

6


Detaljnije o filmu:
http://passpopcorn.com/2014/04/06/we...st-hotel-2014/
__________________
We don't make reviews to make money, we make money to make more reviews. http://passpopcorn.com/ Like us on Facebook - https://www.facebook.com/PassthePopcorn
DrugsBunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 09:23   #23
Vrlo zabavan film - kao da gledas kazalisnu predstavu ..... Preporuka!
__________________
brzo mislim - sporo tipkam ;-)
Life is a journey not a destination!
Everyone Has a Photographic Memory. Some Don't Have Film
ZorcJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 14:14   #24
Quote:
DrugsBunny kaže: Pogledaj post
Ali džabe sve to kada mi niti jedan lik nije zanimljiv, kada se dosađujem i kada je prepun nepotrebnih stilističkih detalja koji ne vode nikuda (mrlja u obliku Meksika ), a i humor baš nije na nekoj zavidnoj razini.
meni su zanimljivi svi likovi, dapace, svaki od njih bi mogao nositi cijeli film.

a stilisticki detalj mrlje na licu u obliku Meksika, pa hm, na cijem je licu? licu djevojke koja rinta od jutra od mraka, zivi u sobici u potkrovlju i skriva od gazde da je udana..nisam bas upucena u imigrantsko stanje u sad-u, ali zar im najvise doseljenika ne dolazi upravo iz Meksika?

enivej, mene ovaj film, bas takav ruzicasto-mirisan, sa svojim prikazom sjaja i nalicja, viza i prolaza, bogatsva i bijede, dirnuo vise od teskih drametina..
putovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 14:35   #25
Spoileri

Quote:
putovnica kaže: Pogledaj post
meni su zanimljivi svi likovi, dapace, svaki od njih bi mogao nositi cijeli film.
Osim od Gustave H.-a su mi svi bili blijedunjavi i dosadnjikavi, a i on spada u neke klasične filmske stereotipe homoseksualnih likova (iako nije homoseksualac). Scena u kojoj kritizirao lak Tilde Swinton je slično viđena toliko puta generalno u filmovima i serijama da nisam mogao vjerovati da je jedan Wes Anderson, čovjek koji je navodno jako originalan, ubacio tako što u film.

A od Zero-a najviše character backgrounda i developmenta što dobijemo je da mu je obitelj umrla. Ta scena je tako došla iz ničega i bila jedan takav emotivni ljigež da sam se skoro pobljuvao.

Quote:
putovnica kaže: Pogledaj post
a stilisticki detalj mrlje na licu u obliku Meksika, pa hm, na cijem je licu? licu djevojke koja rinta od jutra od mraka, zivi u sobici u potkrovlju i skriva od gazde da je udana..nisam bas upucena u imigrantsko stanje u sad-u, ali zar im najvise doseljenika ne dolazi upravo iz Meksika?
2 problema s tim tumačenjem:
1. Ne žive Meksikanci u baš takvim uvjetima.
2. Film radnjom nije smješten u SAD-u.

Koliko god mi se ne sviđa bljedunjavi stilizam, radije bih da mrlja Meksika nema nikakvo značenje, nego da ima nekakakvo nategnuto objašnjenje i socijalnu poruku.

Inače, zašto je Gustave želio pobjeći iz zatvora? Bio je samo jedan svjedok koji ga je navodno locirao u kući Tilde Swinton, a tog svjedoka se nije moglo pronaći. Taj slučaj samo tako pada na sudu, i to bi trebao znati svaki odjetnik - uključujući Jeffa Goldbluma.

Osim toga, zašto je lik Willema Dafoea išao ubiti tog svjedoka kada im je on bio jedini način na koji su mogli smjestiti Gustava u zatvor?
__________________
We don't make reviews to make money, we make money to make more reviews. http://passpopcorn.com/ Like us on Facebook - https://www.facebook.com/PassthePopcorn
DrugsBunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 00:04   #26
Ovaj film mi je bio melem za dušu i ćula.
Fantastičan i sjajan film u svakom pogledu... nostalgičan i duhovit, gorak i sladak istovremeno...ovo svima preporučujem da pogledaju!
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 07:32   #27
Quote:
DrugsBunny kaže: Pogledaj post
Spoileri

2 problema s tim tumačenjem:
1. Ne žive Meksikanci u baš takvim uvjetima.
....
Osim toga, zašto je lik Willema Dafoea išao ubiti tog svjedoka kada im je on bio jedini način na koji su mogli smjestiti Gustava u zatvor?
Koliko znam, zivimo u vremenu izrazitih razlika. Kad su bogati sve bogatiji, a siromasni sve siromasniji. Kad jeftina emigrantska radna snaga radi za saku eura/dolara,bez papira. EU nije nikakva iznimka, bas kao ni grad koji je posluzio kao literalni predlozak filma.
meni je prikaz sraza socijalno-drustvenih slojeva iz filma aktualan da ne moze biti aktualniji.

a sto se tice krim zapleta, meni je to bilo potpuno nebitno i sporedno jer ovo nije who done it film. A lik W.D. mi je mozda jedina mana filma.
putovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 16:07   #28
Quote:
Nadopuna prehrani kaže: Pogledaj post
i meni je bio jako interesantan. ali najveća mana mu je što podiže očekivanja sa ovako ogromnom glumačkom postavom, a da dobar deo tih glumaca zapravo nema nikakvu značajnu ulogu, ništa dalje od camea.
ovoga sam se i plašio
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 18:26   #29
Strašan su par...Gustave i Zero...



Gustave: "Why do you want to be a lobby boy?"

Zero: "Who wouldn't, at The Grand Budapest - it's an institution."

Gustave: "Very good. "
__________________
I can turn a gray sky blue

Zadnje uređivanje SubSV : 10.04.2014. at 18:38.
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 00:57   #30
Quote:
putovnica kaže: Pogledaj post
Koliko znam, zivimo u vremenu izrazitih razlika. Kad su bogati sve bogatiji, a siromasni sve siromasniji. Kad jeftina emigrantska radna snaga radi za saku eura/dolara,bez papira. EU nije nikakva iznimka, bas kao ni grad koji je posluzio kao literalni predlozak filma.
Svejedno se sraz između bogatih i siromašnih ne ogleda u tome da se siromašni moraju skrivati od bogatih i paziti koga ševe, tako da mi i dalje ta navodna društvena kritika ne drži baš vodu.
__________________
We don't make reviews to make money, we make money to make more reviews. http://passpopcorn.com/ Like us on Facebook - https://www.facebook.com/PassthePopcorn
DrugsBunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 10:19   #31
Ma kakva društvena kritika situacije emigrantske radne snage iz Meksika, o isusa ti boga.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 17:24   #32
Uuuu...jedva cekam da ga pogledam
__________________
Ozbiljnost nastaje zbog precjenjivanja vremena! Ali u vječnosti vrijeme ne postoji, vječnost je samo trenutak, taman dovoljan za jednu šalu.
Juan Cuesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 18:49   #33
QUOTE=Tomislav B;49516328]Ma kakva društvena kritika situacije emigrantske radne snage iz Meksika, o isusa ti boga. [/QUOTE]

Anderson explained to NPR of his decision to take on history in the film, "You know, the reason I want to engage with it is because this series of events in Europe are somehow still right in the middle of our lives."
http://www.usnews.com/news/articles/...budapest-hotel
putovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 08:29   #34
Nadprosječno dosadno kino iskustvo. No poznavajuć rad ovog redatelja u potpunosti očekivano. Za razliku od prijašnjih njegovih uradaka koji su nadasve simpatični ovaj nažalost nije ni malo.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 10:43   #35
Gledati ovakav film doma ili u kinu velika je razlika.

U dvorani br.6 Cinestar Rijeka (najčudnija dvorana - proteže se usporedo sa hodnikom i platno je odmah do ulaza) mi je još sve po svemu bio i nekakav sveukupni doživljaj i uspio me je i zabaviti iako mi je samo na momente bio malo dosadan.
Ali ajde, može proći.
sensis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 22:01   #36
Meni je baš bio dobar film Zero je ubio, baš su našli genijalnog tipa

anderson mi se počinje sviđati, počeci mi nisu nikako legli, ali nakon darjeelinga mi je sve postalo super
Teeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 10:49   #37
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Ma kakva društvena kritika situacije emigrantske radne snage iz Meksika, o isusa ti boga.




Rejf
Nikolajevna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 14:35   #38
Bez ikakvih ocekivanja, izasli iz kina osvjezeni i s osmjehom

Sarmantan film,sa nekom svojom posebnom atmosferom i karakterom, Ralpf Fiennes at his finest...ne znam zasto bi bio problem sto sve te face od glumaca nisu dobili vise prostora, i Tilda i Murray i Goldblum i Dafoe, da ne nabrajam ostale su dali svoj pecat u svojih 5 minuta i pomogli da film kao cjelina bude bolji nego sto bi bio da su te manje, ali za cijelu pricu znacajne uloge, odigrale neke bljedunjave njuske...jedino Zeroa vidim prvi put i decko je pun pogodak
__________________
The wind of heaven is that which blows between a horse's ears.
SmoothOperatress is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 01:12   #39
Je li itko primjetio kako je skoro uvijek prisutna simetričnost u kadru?
__________________
Ili smo u pravu ili nismo.
KrakenGames is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2014., 22:28   #40
Quote:
SubSignoVeneni kaže: Pogledaj post
Strašan su par...Gustave i Zero...



Gustave: "Why do you want to be a lobby boy?"

Zero: "Who wouldn't, at The Grand Budapest - it's an institution."

Gustave: "Very good. "
Odlicni su!
Super je filmic,bas onakvim kakvim sam ga zamisljao.
Ja osobno izisao sam sa osmjehom.
Opet cu ga gledati,ali ovaj put ostale sitnice koje film cine.
__________________
Ozbiljnost nastaje zbog precjenjivanja vremena! Ali u vječnosti vrijeme ne postoji, vječnost je samo trenutak, taman dovoljan za jednu šalu.
Juan Cuesta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:09.