Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2006., 07:04   #1
fuži, pljukanci...

ima li netko recept za fuže iliti pljukance?
tarantino is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2006., 21:14   #2
Ne znam šta su pljukanci.

Fuži

Tijesto radiš jaje (za 4 osobe bar 2-3), oštro brašno, sol, malo ulja i mlake vode (ili bez vode samih jaja, ali onda više jaja) zamješaš da bude tvrdo kao za rezance -(super ide na onom stroju za rezance).

Onda razvaljaš na pobrašnjenoj podlozi u debljinu 1-2 mm. Razrežeš traku širine 2,5 cm i koso režeš ficleke od 4,5 cm (kao paralelopipedi). Svaki komadić se zavrne oko drške kuhaće i stisne da se drži skupa, ako se tijesto presušilo onda možeš sljepit s vodom.

Gotove komade staviš na sito ili pobrašnjen plah i pokriješ gazom. Kad se sasuše možeš ih čuvat 2-3 mjeseca u kutijama u ormaru. To je poduhvat od pola dana ne isplati se radit na malo.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2006., 21:47   #3
Ako se omotaju oko kuhače, odnosno u originalu oko pletaće igle, onda su šurlice.

Fuži se samo stisnu prstom u sredinu. Tako bar kažu

A pljukanci su mekše tijesto za fuže, otkidaš komadiće, pljuneš među dlanove i protljaš da dobiješ valjčić. Odatle ime pljukanci
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2006., 21:54   #4
Ako su pljukanci casarecci onda imam ja:

250 g brasna, sol, voda

Zamijesi se tijesto, cca 1 dl mlacne vode, kidaju se komadici koji se protrljaju medju dlanovima i prosuse bar sat vremena na pobrasnjenom stoljnjaku.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2006., 21:56   #5
Ako nema pljuvanja u dlanove - nisu pljukanci
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2006., 23:46   #6
Quote:
Cats kaže:
Ako su pljukanci casarecci onda imam ja:

250 g brasna, sol, voda

Zamijesi se tijesto, cca 1 dl mlacne vode, kidaju se komadici koji se protrljaju medju dlanovima i prosuse bar sat vremena na pobrasnjenom stoljnjaku.
u jebate recepta!!
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:08.