Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2004., 02:57   #61
Quote:
Ja sam film pogledala neki dan i...

...koje sam mogla provesti citajuci novine.
Zanimljiv upis ...
__________________
** Government is a disease masquerading as its own cure.
newcomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2004., 03:07   #62
nisam ga pogledo ali ovdje u usa su mu mediji napravili jebacku reklamu a znam da howard stern pljuje po gibsonu cijeli emisiju pa mi je taj film sumnjiv
dr.kronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2004., 09:29   #63
samospoznaja M.Gibsona

Quote:
newcomer kaže:
Ajme....

Gledao sam i ja intervjue s Melom i blago receno tip je prolupao. A uzimati njegove muke (top glumac, zaradjuje basnoslovne novce i onda pocne piti) i usporedjivati s Isusom je blasfemija do besvjesti. Svaki iskreni stovatelj Isusa i onoga sto on simbolizira bi se trebao naci uvrijedjenim. Tipovi poput Mela su i u proslosti obiljezili povijest krschanstva gdje su na povrsinu isplivale temeljna nesuglasja oko shvacanja Isusa. A Mel nije nista posebno samo u sadasnjem pop-kulturnom okruzenju ima prednost od nekog samotnjaka koji u svojoj sobici prepravlja ili na svoj nacin interpretira krscanski nauk. Najbolju stvar koju je kao svaki pravi propagandista mel napravio je da kaze - 'ne to nisam ja zamislio, nije to moja vizija... to je tako bilo TO JE TO' - ergo ISTINA. Za razliku od pravog umjetnika npr. Martina Scorcesea koji je za 'Last Temptation...' uzeo svu autorsku odgovornost. Zato je Scorcese genije a Mel lunatic.
svaka čast! well said, Fred!
__________________
'It's not about the years in your life, but the life in your years.' So I think I am not going to count the days or the years from now onwards but the moments which have made me feel alive
Wall is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2004., 11:29   #64
Ja nisam nigdje pročitala da Mel nije na sebe pruzeo autorsku odgovornost za film. Jebote čovjek ne smije snimit ni film po vama.

Ko tu koga jebe? O čem vi to pričate?
Mi pričamo o filmu, a ima hrpa filmova koja propagira sranja, ubijanja i nasilja i - dobri su filmovi i - nikom ništa. I neka su.

Kakve sad to veze sve ima s nacističkim filmovima odnosno takve vrste propagandom?

Oćete reć da je onda Natural Born Killers opasan film? Naravno da je, kao i Kill Bill i još 80% drugih koje gledamo su također.
I onda?

Jel mi to idemo gledati FILMOVE ili idemo gledati reklamne spotove? Šta je sad Passion reklamni spot za Isusa Krista?
Umrijet ću od smijeha

Prebacite se onda na gledanje reklama..

"Carlsberg - probably the best beer in the world."

Možda film i nije dobar, ali to nema sad veze s tematikom. Ako vas tematika smeta, nemojte o njoj raspravljati niti gledati film.

Čitajte novine - izašao je DNEVNIK
__________________
Miči mi se iz krivine ide Alonso s 300 brzine.
FastAndFurious is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2004., 12:01   #65
Re: 2Fast=2Furoious

Quote:
Wall kaže:
2Fast & 2Furious me izgleda brani - napadanjem? D D
ne bi mi bilo prvi puta.rolleyes:

naime, nisam ja preradikalan, imam oči, uši, itd, imam mozak........
mogu komentirati film na osnovu trailera, tekstova, recenzija itd, dok ne dođe u HR.

uostalom, nitko ga u HR nije gledao, a pljuvačima/ braniteljima Mela G (ne miješati s MelaNIE C.) ne daje im pravo, niti za pravo, samo zato što su religiozni i/ili praktični vjernici

svi se slažu da je JC kao povijesna osoba, ličnost, važan i bitan lik u povijesti......zašto ja o toj za mene samo povijesnoj ličnosti ne bih imao neko mišljenje?

Druga je stvar, što u HR ako imaš

a) mišljenje, suprotno od katoličke, pa i radikalne većine, onda si
anatemiziran

b) misliš drugačije općenito o vjeri, RKC

onda si populjavan i etiketiran........

a mislim da je Mel G. išao na kontroverzu, nanjušio lovu, da je ortodoksni turbo katolik (kol'ko ono djece, 6, ili 7???
koji svojim primjerom, životom pa i filmovima nameće svoja načela (ali sami hrlimo na njegove filmove)

too fast si me - osudila
too furious si bila, 'braneći me' ali tako da me malo opališ- verbalno?
for the record: ja sam FastAndFurious (furious u mom slučaju =žestoka), ne vidim nigdje 2 ispred toga...

- ne bih te nikad branila, božesačuvaj, pa ti si veliki dečko
generalno sam za slobodu govora ali s dužnom dozom kulture i bontona i barem nekog znanja o čemu se govori (čitaj ispod...)

- koliko se ja kužim u civilizacije na planeti Zemlji, hrpe djece imaju i Indijci, muslimani (pogotovo u nekim zemljama) i Albanci itd. pa prvi put čujem da su oni ortodoksni kršćani
(možda netko kao Mel ima toliko djece jer ima toliko milja $$$$$ da ih bez problema može "održavati" ? (mislim i meni je ono, jaomeni, radi tolike djece, ali zašto se petljati u nečiji život? šta nas briga koliko on ima djece, možda žena neće da radi ništa drugo pa samo rađa) -

- ono oko HR i crkve se ne bih štela mešati, otkad je HDZ došao na vlast sve po pitanju crkve i vjere se na ovim prostorima zbrčkalo s društvom i politikom to je poseban topic, moju pažnju već davno ne zaslužuje jer je jasno da se pretjerava

- SVI koji su u "making money" buisnessu rade i na tome da se oni ili njihovo djelo prikažu kako je u tom trenutku zgodno (pa tako i Mel), SVE je u prezentaciji nečega i SVI oni prodaju

Ja sam Melov (glumac, režiser) ajmo reć nogometnim rječnikom, navijač, ali me baš briga šta on trkelji u inteviewima pogotovu još i pred sam izlazak nekog filma. Ono "born again" i ostalo...Znamo što je PR (radim s tim).
S te strane gledajući PR im je vrhunski. Plus 5.

A osim toga znamo kako i novinari pišu inteviewe koji nisu autorizirani, dovoljna je jedna umetnuta ili kriva riječ i sve dobiva drukčiji dojam (ovo isto iz prve ruke)

p.s. nemojte mislit da napr. Martin S. ili Tarantirno istu stvar ne rade, samo drukčije prezentirano.

__________________
Miči mi se iz krivine ide Alonso s 300 brzine.
FastAndFurious is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2004., 13:14   #66
Quote:
Ja nisam nigdje pročitala da Mel nije na sebe pruzeo autorsku odgovornost za film.
Mel je izjavio je da je sami Sveti Duh kroz njega uradio ovaj film. Pametnom dosta.
__________________
** Government is a disease masquerading as its own cure.
newcomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2004., 13:27   #67
Brza-i-Besna

Quote:
FastAndFurious kaže:
for the record: ja sam FastAndFurious (furious u mom slučaju =žestoka), ne vidim nigdje 2 ispred toga...

oprosti na dodavanju br.2(znam da si ti Original) i da si žestoka, što ti samo može biti dobra reklama!
al Mel i JC, muke po Melu ovdje su nešto drugo od dobrice Gibsona.

Osim toga, neki tvoji argumenti ne piju vodu (količina love,djeca itd) al nek ti bude. Pa po kolilčini love i jedan minorni hollywodski stanovnik goran Višnjić, sigurno ima dovoljno da odgaja petoro djece, pa što? Doduše, i on bi mogao završit slično (obzirom na obiteljsku-vrdoljačku- 'anamnezu' haha)

a o svetom duhu u Melu sve govori i njegov film, a ne samo PR izjave! uostalom,strpimo se još malo, pa ćemo ga (I) argumentirano pokopat' !!!
__________________
'It's not about the years in your life, but the life in your years.' So I think I am not going to count the days or the years from now onwards but the moments which have made me feel alive
Wall is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2004., 14:50   #68
Quote:
newcomer kaže:
Mel je izjavio je da je sami Sveti Duh kroz njega uradio ovaj film. Pametnom dosta.
Toliko o mom komentaru na PR +5.

(dobro, čofek je pretjerao )
__________________
Miči mi se iz krivine ide Alonso s 300 brzine.
FastAndFurious is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2004., 14:52   #69
Re: Brza-i-Besna

Quote:
Wall kaže:
oprosti na dodavanju br.2(znam da si ti Original) i da si žestoka, što ti samo može biti dobra reklama!
al Mel i JC, muke po Melu ovdje su nešto drugo od dobrice Gibsona.

Osim toga, neki tvoji argumenti ne piju vodu (količina love,djeca itd) al nek ti bude. Pa po kolilčini love i jedan minorni hollywodski stanovnik goran Višnjić, sigurno ima dovoljno da odgaja petoro djece, pa što? Doduše, i on bi mogao završit slično (obzirom na obiteljsku-vrdoljačku- 'anamnezu' haha)

a o svetom duhu u Melu sve govori i njegov film, a ne samo PR izjave! uostalom,strpimo se još malo, pa ćemo ga (I) argumentirano pokopat' !!!
može, pa da vidimo tko će se kome !!
__________________
Miči mi se iz krivine ide Alonso s 300 brzine.
FastAndFurious is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 06:30   #70
to STARFISH...

Mislim da nisi uvrijedila nikoga osim mozda sama sebe (totalno glupa poredba) usporedjujuci Isusa sa partizanima kao da je Isus taj koji pravi propagandu sam za sebe.I bitna razlika,za Isusa si morala platiti kartu i nitko te nije tjerao da ga gledas dok je kod partizana bilo obratno.Islo se besplatno,drzeci za ruke i NARAVNO,obavezno.
__________________
Tko je od nas crnji,
kruh ili ja ?
FOCUS is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 08:02   #71
Exclamation

Quote:
FOCUS kaže:
Vidis ta krv i nasilje nije ona ista krv i nasilje iz nekakvih horor filmova (mada ga usporedjuju s takvim) nego slika koja je prikazala sve muke Isusa da otkupi nase grijehe.
a ja mislim da je taj film slika poput pjesme od Skunk Anansie -
"Selling Jesus"


.............................................They're selling jesus again
They want your soul and your money your blood and your votes


---
www
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 10:31   #72
muke po Melu, još malo...

evo, svi su skužili što je 'muka', pročitajte.

http://www.hollywoodreporter.com/thr..._id=1000458215
__________________
'It's not about the years in your life, but the life in your years.' So I think I am not going to count the days or the years from now onwards but the moments which have made me feel alive
Wall is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 14:22   #73
muka ce biti dati taj novac u dobrotvore svrhe jer sad treba paziti i na obraz malo... recimo ekipi katolicke misije u Indiji ili Caritasu mada sumnjam da meli zna o cemu govorim... ironicno je to kad te novac i slava natjeraju da napravis film iskupljenja... i onda udesetostrucis novac i slavu (sic!)... sto sad? sto je slijedece? ... bas bi bilo zabavno pokusati skuziti slijedeci njegov projekt...
__________________
** Government is a disease masquerading as its own cure.
newcomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 14:26   #74
The Passion of the Christ: Return of the King of Kings



A što na film veli Isus?
__________________
We've all heard that a million monkeys banging on a million typewriters will eventually reproduce the entire works of Shakespeare. Now, thanks to the Internet, we know this is not true.
kozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 14:57   #75
JC i profiteri na njemu

Quote:
newcomer kaže:
muka ce biti dati taj novac u dobrotvore svrhe jer sad treba paziti i na obraz malo... recimo ekipi katolicke misije u Indiji ili Caritasu mada sumnjam da meli zna o cemu govorim... ironicno je to kad te novac i slava natjeraju da napravis film iskupljenja... i onda udesetostrucis novac i slavu (sic!)... sto sad? sto je slijedece? ... bas bi bilo zabavno pokusati skuziti slijedeci njegov projekt...
pa, kršćanski bi se moglo reć 'Dobro se dobrim vraća' ali mislim da intencija nije bilo iskupljenje, nit u Shawshanku, niti u RL
rev. Mela Gibsona. uostalom, MORALNO bi bilo očekivati svu neto dobit od (sadašnjih) stotinjak milijuna $ da ih pokloni u humanitarne svrhe (ne brkati sa :doniranje prebogatoj RKC), ali prije će deva kroz ušicu igle.....
__________________
'It's not about the years in your life, but the life in your years.' So I think I am not going to count the days or the years from now onwards but the moments which have made me feel alive
Wall is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 16:52   #76
kuš Wall, smo rekli da nećemo provocirat!
__________________
Miči mi se iz krivine ide Alonso s 300 brzine.
FastAndFurious is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2004., 13:07   #77
Exclamation

mislim da nema provokacije sa činjenicom da -
ovo sa prodavanjem Isusa je ogavno


a ameri ko ameri - što više krvi i nasilja, bolje se prodaje film..
samo da se slijevaju dolari u džep

užas


.........................................You're givin' money to the white men in the white limo
That kind of god is always man-made
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2004., 13:15   #78


bluntman is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2004., 13:57   #79
Quote:
Cro Fag kaže:
mislim da nema provokacije sa činjenicom da -
ovo sa prodavanjem Isusa je ogavno

......
[/B]
ma to se Wall i ja od milja igramo ping-pong
__________________
Miči mi se iz krivine ide Alonso s 300 brzine.
FastAndFurious is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2004., 16:00   #80
nisam sve čitao al bi se htjeo ubaciti ovo :

FILM NISAM GLEDAO, NEZNAM DAL CU GA GLEDAT, NE OCEKUJEM NIS POSEBNO, CRKVA JE U KURCU, BIBLIJA JE BAJKA, A POPOVI I SVEČENICI NA LOMAČE.
NEMA BOGA... TO JE SKICA IZMIŠLJENA!!!!!!!
__________________
"The silence was broken by cries
A spell was cast and the sky turned red and the angel's heart froze to ice
In the gloomy sky - The silence where dead angels lie!"
Ed Hunter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:43.