Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2007., 10:30   #1
Avatar (2009)

Ne sjećam se jel već bilo ove teme u davninama foruma, al' čini mi se da zadnjih godina nije bilo topica. S druge strane, u proteklih godinu dana se puno toga iskristaliziralo što se filma tiče i, iako mi je žao da ću morat čekat do 2009. da konačno vidim i to čudo - ako sam već čekao od 1998 (ranije nisam imao neta ) mogu se onda još malo strpiti.

Nek Cameron snimi još samo to, i može mirno završit karijeru. Ako bude iole nalik treatmantu scenarija koji je kružio netom 90ih, to će bit njegovo najbolje ostvarenje.

http://www.imdb.com/title/tt0499549/

http://en.wikipedia.org/wiki/Project_880

Samo polako s ovom temom... nigdje nam se ne žuri, daleko je 2009.
el Duderino is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 10:39   #2
A "Battle Angel Alita" ništa?
__________________
Ya fuking eejit!
Katatonični Dabar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 11:27   #3
Joj super... Jos jedna ljubavna prica izmedju covjeka i ejlijena. Ta spika je bila nova kad je Kirk jebavo prvu zelenokoznu prije 40 godina. vec postaje dosadno. Vec mi je pun kuratz tih Pc kakica. Zasto ne mogu snimit film gdje tip ima zelenokozne robove koji beru pamuk?
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 16:46   #4
Jedva čekan, a pogotovo što će u filmu glumit Sigourney
Zadnji put kad su radili zajedno snimili su jedan od njaboljih sf filmova ikad.
Agent69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 18:24   #5
Quote:
Katatonični_Dabar kaže: Pogledaj post
A "Battle Angel Alita" ništa?
Battle Angel Alita ide u snimanje dok bude trajala postprodukcija na Avataru, filmovi ce se radit jedan za drugim. Ne brigaj, 2010 ili najkasnij 2011 mi se čini izglednom za Alitu.

Što se scenarija tiče, je, bilo je ljubavne priče, al je bilo tu i hrpu materijala za najjebačkiji SF opera akcić ikad. Ono, like, evah. Osim toga, pošto glavni lik rabi avatara, oboje zgledaju ko alieni.
el Duderino is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2008., 14:04   #6

Prvi teaser poster Avatara.

Za sve one koji nisu znali (a to je malo ljudi), sada znaju da James Cameron radi na novom filmu Avatar. Nestrpljivo iscekujemo njegov novi film, za kojeg tvrdi da mu je najzahtjevniji. Svi znamo njegove filmove, od Terminatora do Titanica, i znamo kakvi su to filmovi bili, i zbog toga ne vjerujem da ce Avatar biti imalo losiji.

Avatar ce biti fotorealisticni 3-D film, gdje ce biti 60% CGI a 40% zive akcije. Image Metrics CG Facial Animation - ovdje mozete vidjet Emily, koja nije stvarna.

U filmu ce glumiti Sigourney Weaver, koju svi znamo kao ubojicu Aliena, Sam Worthington kojeg je McG upoznao na snimanju Avatara i uzeo ga za novi film Terminatora, i Michelle Rodriguez iz Resident Evila.

Proslo je dosta godina odkad je James Cameron rezirao Titanica, a sada se vraca, i to u velikom stilu!
John Connor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 17:03   #7
sta nije taj poster fake, vidio sam ga vec prije godinu dana i navodno se pricalo da je i cameron sam potvrdio da ne postoje josh nikakvi promotivni materijali za film
__________________
jebotepatak!
C2V3N is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 17:22   #8
eto prvih slika sa seta






nije puno, ali boze moj...
__________________
jebotepatak!
C2V3N is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 18:11   #9
c2v3n, daj provjeri te svoje slike/linkove, ja ništa ne vidim.

Nego, Dabar je još davno pitao za Alitu a ja sam mu tada dao odgovor koji se, eto, pokazao manjkavim. Naime Alita se očito ne snima back-to-back iza Avatara što će reći da, iako još uvijek službeno jest Cameronov sljedeći projekt, teško da će ugledati mrak kino dvorana prije 2012. (Barem kada znamo koliko ovome treba da snimi neki film).

Da ipak budem malo ontopic, iz nekih se intervjua s Cameronom dalo naslutiti da bi prvi 3D foršpan za Avatar mogao biti ispred Monsters vs. Aliens, budući da je ovaj također u 3Du.
el Duderino is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 14:09   #10
Quote:
el Duderino kaže: Pogledaj post
c2v3n, daj provjeri te svoje slike/linkove, ja ništa ne vidim.
sredjeno... slike su maknute bile s tog linka



__________________
jebotepatak!
C2V3N is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 12:53   #11
Low resolution slika bića koje će se pojaviti u filmu...

__________________
Well, opinions are like assholes. Everybody has one.
Dragonrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 18:33   #12
James Cameron intervju

Kako ga je lijepo slusat i vidjet ponovno.
John Connor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 13:39   #13
Navodno kadar iz Avatara...

__________________
Well, opinions are like assholes. Everybody has one.
Dragonrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 17:12   #14
Quote:
Dragonrage kaže: Pogledaj post
Navodno kadar iz Avatara...

jeste, kadar je iz avatara i samo dodatno prikazuje kako izgleda nova tehnologija JC-a jer ovo prikazuje kamera prilikom snimanja na greenscreenu, sto ce reci da redatelj u trenutku snimanja kadra ne treba vishe gledati glumce sa zelenom pozadinom i hrpom užadi ili sta vec koriste od efekata nego gleda simulaciju pravog kadra iz filma, isto vrijedi i za glumce koji imaju male displej naocale koje im pokazuju okolinu u kojoj se nalaze

evo josh par slika



slike su iz novog Empire magazina
__________________
jebotepatak!
C2V3N is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2009., 14:10   #15
Avatar Trailer Gossip

Quote:
News emerged from Latino Review yesterday suggesting that the long-awaited trailer for Jim Cameron's 3-D sci-fi epic Avatar would play in front of Transformers: Revenge of the Fallen when the movie is released on 24 June.
__________________
Well, opinions are like assholes. Everybody has one.
Dragonrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 10:32   #16
Concept art za Avatar...

__________________
Well, opinions are like assholes. Everybody has one.
Dragonrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 10:49   #17
Jel se to radi po nekakvom crtiću ili knjizi?
dobrimag is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 10:54   #18
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Jel se to radi po nekakvom crtiću ili knjizi?
Koliko ja znam...po Cameronovom originalnom scenariju...why?
__________________
Well, opinions are like assholes. Everybody has one.
Dragonrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 10:56   #19
Cameron opet koristi svoj ''viljuškar'' iz Aliensa. Fora. To je njegov dizajn ili fanova?
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 11:11   #20
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Cameron opet koristi svoj ''viljuškar'' iz Aliensa. Fora. To je njegov dizajn ili fanova?

To je official concept art, ali tko ga je osmislio i crtao...ne znam...evo više informacija ovdje...

http://www.totalfilm.com/news/offici...-RSS&attr=news
__________________
Well, opinions are like assholes. Everybody has one.
Dragonrage is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:19.