Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2007., 19:31   #1
El Cid (1961)

Povijesni spektakl sa Charltonom Hestonom i Sophijom Loren, jedan od najboljih filmova svoga doba.
Priča o junačkoj borbi Španjolaca protiv Arapske invazije, ali i priča o ljubavi, mržnji, te prijateljstvu El Cida i arapskog plemića, kojemu je Cid spasio život
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 14:06   #2
Jel ima netko da je gledao ovaj film, i da li mu se svidio?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 14:49   #3
Davno sam ga gledala i svidio mi se, ali meni se sviđaju svi povijesni spektakli u kojima glumi Charlton Heston Kasnije sam čitala knjigu i ona mi se također svidjela
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 15:55   #4
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
Davno sam ga gledala i svidio mi se, ali meni se sviđaju svi povijesni spektakli u kojima glumi Charlton Heston Kasnije sam čitala knjigu i ona mi se također svidjela
Jel možda znaš tko je pisac knjige, i kako se točno zove?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 16:48   #5
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Jel ima netko da je gledao ovaj film, i da li mu se svidio?


Meni se vrlo svidio. 100 puta bolji od "Kingdom of heaven".
Anthony Mann je jedan od rijetkih snimao ozbiljne povijesne spektakle, a ne kostimirane melodrame sto su uglavnom ostali povijesni spektakli..
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 23:13   #6
odlican, nedavno smo ga imali prilku kupiti na kioscima u paketu s jos jednim odlcnim filmom, pad rimskog carstva koji je po svojo dubioznosti puno bolji od gladijator. gladijator ga sije jedino po prikazu akcijskih scena, sve ostalo je puno bolje prikazano u padu!
dr.mabuse is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 23:25   #7
Kao i svi povijesni spektakli 50-ih i 60-ih ima preeeedugačke i ubitačno dosadne dijaloge.To obično ide u nekoj mračnoj sobi, muško i žensko sami, najčešće zaljubljeni, pa odvale po pol sata tog pakla.
I u Ben Huru,i u Propasti Rimskog carstva ista priča.
No, makljaža je dobra, pa izvlači stvar.
Joe Tortura is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 23:32   #8
Odlican film! (barem meni). Istina da dijalozi znaju trajat dugo ali meni u takvim spektaklima to i ne smeta ...
An'Lyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 17:23   #9
Ako se itko poznaje u Španjolsku kinematografiju, zanima me da li ima još filmova o Reconquisti?
I pogotovo da li ima za nabaviti?
El Cid is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 18:10   #10
gledala sam ga! Bio mi je super, iako predug
__________________
What is not possible today, may be possible tomorrow.
Jannine is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 18:15   #11
Povod smrti velikog glumca Charltona Hestona, preporučam svima ovaj film,da vide kako su izgledali povijesni spektakli sa pričom a bez 100 mil. dolara na efekte...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 14:46   #12
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Povod smrti velikog glumca Charltona Hestona, preporučam svima ovaj film,da vide kako su izgledali povijesni spektakli sa pričom a bez 100 mil. dolara na efekte...
Ja sam ga jučer opet gledala, po pedeseti put kao i svaki njegov film.

BTW tek sad sam vidjela da si me davno pitao tko je autor knjige.
Pierre Corneille je napisao Le Cid-a, a inspiriran je djelom Mocedades del Cid od G. de Castra (koje je insipirirano legendarnim junakom).

Meni je Cid bio među najdražim lektirama, baš zbog filma i odličnog Hestona.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2014., 10:31   #13
Odličan film.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2014., 22:05   #14
22.4. je na HRT 3 u 16 sati, ponovo pogledajte ili prvi puta, odličan je
El Cid is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2014., 22:11   #15
meni osobno najbolji spektakl tog starog kova, pogledat ću ga opet kad tad ako ne sad u nedjelju.
kakav ben hur kakvi bakarači.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2014., 15:48   #16
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
meni osobno najbolji spektakl tog starog kova, pogledat ću ga opet kad tad ako ne sad u nedjelju.
kakav ben hur kakvi bakarači.
Dobri su većinom ti Hestonovi
El Cid is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 01:05   #17
Veoma dobar film ali sam mislija da ce tema biti poduža. Zbog toga sam i pogledao ovi forum prvi put nakon pola godine. S. Loren je stvarno lipa. (u tom filmu)
Animalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 03:42   #18
Odličan film, odlicna muzika, gluma, SPEKTAKL STAROG KOVA, meni osobno uvijek bio draži od Ben Hura, evo čak napravih i poduži Video Tribute sa soundtrackom za ovaj film, pa valjda će vam se svidit:

EL CID Campeador - [Tribute Video] THEME

P.S: Nekad se ovaj film redovno puštao po EU, a pričao mi osobno jedan Španjolac da se ovaj film danas izbjegava puštat u Španjolskoj jer "nije politicki korektan" prema Islamskim imigrantima... o hebem ti razum, jer ga očito više nema

E i da, samo je pitanje vremena kad će ovaj film postati "politicki nekorektan" i glede HR.

Uglavnom, poruka za sve one politički korektne: RECONQUISTA IN OUR HEARTS!
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 23:58   #19
Je ima tko prijedlog za slican povjesni spektakl van Ben Hura i filmova o Rimskom Carstvu?
Animalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 09:48   #20
Quote:
Animalis kaže: Pogledaj post
Veoma dobar film ali sam mislija da ce tema biti poduža. Zbog toga sam i pogledao ovi forum prvi put nakon pola godine. S. Loren je stvarno lipa. (u tom filmu)
Lijepa je ona uvijek bila.

Nisam osobno gledao film, vidio sam da je dignuta tem, i gledao sam ga opetnedavno, imam film kupljen na DVD-u, još dok su bili skupi
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:24.