Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2011., 22:34   #3641
Evo iz mog iskustva ću ti reći da ne može štetiti.
Moj je isto na bebimilu i od početka se nije pridržavao tablice-jeo je uvijek više, tako je i sada sa 5 mjeseci.
Djetetu treba, ne mogu ga ostaviti gladnog.
Ima 9kg,a rodio se sa 3kg i to 3 tjedna ranije. Malo je puno, ali baš smo bili kod pedijatra i objasnio mi je da je to sve ok.
bettie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 22:57   #3642
Quote:
Lea3107 kaže: Pogledaj post
Njezini obroci su po 75ml,dok je recimo za njenu dob predviđeno po 110ml,nekad joj je dosta,nekad ostavi,nekad traži još,sve ovisi o danu,no ponekad mi se čini da pjede previše,nije da je ja natrpavam sa time,ona jednostavno jede koliko hoće i traži kad želi još,kaže pedica da tu nema pravila,oni sami određuju koliko hoće,mene samo brine ako koji dan pojede koji ml više može li joj to kako štetiti pošto to nije moje mlijeko već adaptirano.
pa to 75ml je ok,svako koliko joj dajes?najbolje vidis po njoj,ako place a presvucena je,grinta onda je mozda gladna da joj jest,samo ne precesto je too je ipak AD ne majcino mlijeko,na sisi djeca mogu cicat cesce
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 10:25   #3643
vezano za dohranu i adaptirano..ovih dana započinjemo s dohranom.
za pripremu kašica imam nešto smrznutog izdojenog mllijeka ali jako malo ,svega par dozica, i ne da mi se više izdajat, niti mi ide..pa bi koristila adaptirano, ali ne znam koje??
I. dok je bio malen par puta je jeo adaptirano uz dojenje.. svega 4-5 bočica i to hipp1-od njega mu je bila školska stolica..
probali smo i nan1 ali njega je pojeo možda sve zajedno 150 ml - od njega je imao tekuću kakicu i to pokakio bi se odmah čim bi pojeo..

sad već tri miseca nije jeo ništa od toga,još uvik samo dojimo (dosad dosta uspješno-nijedan misec nije dobio ispod 800 gr, a sad je odjednom stalo i u 15 dana nije dobio ni grama..)
pa sad ne znam - da li da mu u kašice stavljam hipp..? i koji? jedinicu ili da prijeđemo odmah na dvojku?
i koja je razlika između običnog hippa i combiotika? kakva su vam iskustva s combiotikom?

pitat ću ja to sve i pedijatricu,ali oni kažu ili da je svejedno ili će prepručit onog proizvođača koji ih redovito posjećuje..bar sam ja stekla takav dojam..?
isričavam se na podužem postu..svaki savjet je dobrodošao..
just z is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 10:36   #3644
Quote:
morsko prase kaže: Pogledaj post
Puno beba odbija bocu kasnije jer su navilki samo na cicu...
A zasto bi im se uopce i davala boca?
Mi smo ju uspjesno zaobisli.
Vodu pijemo na tvrdu kljunasicu od pocetka dohrane.
Adaptirano nismo nikad uvodili i ako i budemo, to ce biti samo u onim pahuljicama tipa good night, milk pap i kako se vec sve ne zovu.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 10:38   #3645
Dojenoj djeci se preporučuje nastavak sa 1com jer je lakše za probavu. Moji obojica su povratili obrok nakon 6 mj kad sam dala AD (mlađem sam dala rižine žitarice napravljene na AD, mlađem kašicu za laku noć, imao je negdje 8 mj i nisam skužila da ima AD unutra), tako da sam dalje izbjegavala instant kašice sa mlijekom i goodnight kašice.

Ako ćeš i dalje dojiti možeš kašice raditi sa rižinim mlijekom koje može od početka dohrane, lagano je, i konzistencijom i okusom jako slično majčinom mlijeku.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 12:53   #3646
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Dojenoj djeci se preporučuje nastavak sa 1com jer je lakše za probavu. Moji obojica su povratili obrok nakon 6 mj kad sam dala AD (mlađem sam dala rižine žitarice napravljene na AD, mlađem kašicu za laku noć, imao je negdje 8 mj i nisam skužila da ima AD unutra), tako da sam dalje izbjegavala instant kašice sa mlijekom i goodnight kašice.

Ako ćeš i dalje dojiti možeš kašice raditi sa rižinim mlijekom koje može od početka dohrane, lagano je, i konzistencijom i okusom jako slično majčinom mlijeku.
Ne znam, nisam mislila posebno uvoditi ad, ali sam zabunom kupila one neke hipp pahuljice Oat apple koje u sebi imaju ad.
Pa da se ne bace bezveze, jednom cemo ih probati pa ako mu se svide i potrositi.

A rizino imam doma vec dugo i nikako da dodje na red.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 13:38   #3647
Quote:
just z kaže: Pogledaj post
vezano za dohranu i adaptirano..ovih dana započinjemo s dohranom.
za pripremu kašica imam nešto smrznutog izdojenog mllijeka ali jako malo ,svega par dozica, i ne da mi se više izdajat, niti mi ide..pa bi koristila adaptirano, ali ne znam koje??
I. dok je bio malen par puta je jeo adaptirano uz dojenje.. svega 4-5 bočica i to hipp1-od njega mu je bila školska stolica..
probali smo i nan1 ali njega je pojeo možda sve zajedno 150 ml - od njega je imao tekuću kakicu i to pokakio bi se odmah čim bi pojeo..

sad već tri miseca nije jeo ništa od toga,još uvik samo dojimo (dosad dosta uspješno-nijedan misec nije dobio ispod 800 gr, a sad je odjednom stalo i u 15 dana nije dobio ni grama..)
pa sad ne znam - da li da mu u kašice stavljam hipp..? i koji? jedinicu ili da prijeđemo odmah na dvojku?
i koja je razlika između običnog hippa i combiotika? kakva su vam iskustva s combiotikom?

pitat ću ja to sve i pedijatricu,ali oni kažu ili da je svejedno ili će prepručit onog proizvođača koji ih redovito posjećuje..bar sam ja stekla takav dojam..?
isričavam se na podužem postu..svaki savjet je dobrodošao..
Ej! Ja sam svojoj prvoj (uz dojenje) davala Pre Hipp obični, a sad ovoj drugoj Pre Hipp Combiotic. Zadovoljna sam i jednim i drugim, razlika je što Combiotic ima dodane probiotike što mislm da je bolje, probiotici su nešto korisno... Meni Nan nije valjao, od njega mi je ova druga imala tekuću zelenu stolicu, taj dan kad smo prešli na Pre Hipp stolica postala žuta, normalna a la isključivo dojena. Ja sam svojoj prvoj do negdje 7 mjeseci davala Pre Hipp jer je razlika od 1 što je pre potpuno adaptirana formula, sličniji majč. mlijeku od jedinice koja ima dodan škrob u sebi i gušća je, ostale razlike nema u sastojcima ni u kalorijama. U savjetovališu Hippa su mi rekli da oni savjetuju uvijek Pre formulu ako je beba zadovoljna, može i do godine bit na tome... Pošto ti i dojiš, mislim da s Pre Hippom ne možeš pogriješiti.
Eto moje iskustvo
klarah is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 15:31   #3648
Quote:
klarah kaže: Pogledaj post
Ej! Ja sam svojoj prvoj (uz dojenje) davala Pre Hipp obični, a sad ovoj drugoj Pre Hipp Combiotic. Zadovoljna sam i jednim i drugim, razlika je što Combiotic ima dodane probiotike što mislm da je bolje, probiotici su nešto korisno... Meni Nan nije valjao, od njega mi je ova druga imala tekuću zelenu stolicu, taj dan kad smo prešli na Pre Hipp stolica postala žuta, normalna a la isključivo dojena. Ja sam svojoj prvoj do negdje 7 mjeseci davala Pre Hipp jer je razlika od 1 što je pre potpuno adaptirana formula, sličniji majč. mlijeku od jedinice koja ima dodan škrob u sebi i gušća je, ostale razlike nema u sastojcima ni u kalorijama. U savjetovališu Hippa su mi rekli da oni savjetuju uvijek Pre formulu ako je beba zadovoljna, može i do godine bit na tome... Pošto ti i dojiš, mislim da s Pre Hippom ne možeš pogriješiti.
Eto moje iskustvo
I ja ovo potpisujem! S prvom bebom pogriješila jer sam mijenjala - počela s Aptamilom pa ga je povraćala, od NAN-a imala zelene stolice i probavne smetnje. S drugom bebom, uz dojenje, smo od početka na Pre Hipp--u i sve je savršeno. Čak i bez grčeva
anny is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 16:55   #3649
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
A zasto bi im se uopce i davala boca?
Mi smo ju uspjesno zaobisli.
Vodu pijemo na tvrdu kljunasicu od pocetka dohrane.
Adaptirano nismo nikad uvodili i ako i budemo, to ce biti samo u onim pahuljicama tipa good night, milk pap i kako se vec sve ne zovu.
Good for you, ali zena je pitala koje mlijeko da da djetetu, a ne treba li ga dati.
Ako ne misli dojiti do uvodjenja KM onda je dobro da dijete zna piti i na bocu za pocetak, a kasnije i na kljun i na casu...
morsko prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 13:02   #3650
Molim pomoć; probali AD-NAN2 prvi put prije neki dan, beba ima 10 mj, nije joj se svidjelo (pljunul je van). Da li:
-kod pripreme voda obavezno mora biti oko 50 stupnjeva ili može i sa hladnijom vodom
-koliko nakon pripreme može stajati
-s obzirom da čaj i vodu pije na kljun, da li može i AD na kljun ili baš mora na bočicu
TroYa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 00:10   #3651
Quote:
TroYa kaže: Pogledaj post
Molim pomoć; probali AD-NAN2 prvi put prije neki dan, beba ima 10 mj, nije joj se svidjelo (pljunul je van). Da li:
-kod pripreme voda obavezno mora biti oko 50 stupnjeva ili može i sa hladnijom vodom
-koliko nakon pripreme može stajati
-s obzirom da čaj i vodu pije na kljun, da li može i AD na kljun ili baš mora na bočicu
pa može i s hladnijom, vjerojatno se bolje otopi s tom temp, ali puno puta sam u žurbi smiješala i s hladnijom i s vrućom...

na svakom ad piše da se odmah mora potrošit, ali moram priznat da sam znala ostavit i do 45 min, možda i sat vremena da stoji ako beba nije htjela pit il smo negdje išli i niš joj nije bilo

naravno da može na kljun, zašto ne bi?
klarah is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 21:39   #3652
Mi smo uz izdojeno na Novalacu.

jel ima neko adaptirano da ne smrdi ko kolera

prvo smo mislili da smrdi samo kad odstoji sat vremena al onda smo pomirišali čim ga smučkamo...
karolinaxf is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 23:08   #3653
Quote:
klarah kaže: Pogledaj post
pa može i s hladnijom, vjerojatno se bolje otopi s tom temp, ali puno puta sam u žurbi smiješala i s hladnijom i s vrućom...

na svakom ad piše da se odmah mora potrošit, ali moram priznat da sam znala ostavit i do 45 min, možda i sat vremena da stoji ako beba nije htjela pit il smo negdje išli i niš joj nije bilo
naravno da može na kljun, zašto ne bi?
I ja isto tako znam duže ostaviti,i nikada se nije skiselilo ili pokvarilo
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 10:17   #3654
Wink

AD može stajati najduže 2 sata nakon pripremanja.Ne ukiseli se ni poslije, ali proizvođači ne preporučuju pa bolje ne riskirati. ako ne pojede nakon sat i pol obično završi na macinom tanjuru
betta17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 13:06   #3655
Imam jedno pitanje..Naime, ja sam bebu dojila iskljucivo do 4 i pol mjeseci, nakon toga sam joj uz dojenje uvela i AD Pre Hipp, jer je slabo dobivala na tezini (700 gr za 2 mjeseca). Poslije 5 mjeseca sam presla na Hipp Combiotic 1, i sada poslije 6 mjeseca koristim Hipp 2 Combiotic, jos uvijek ide prvo dojenje pa onda AD. Beba je to prihvatila odlicno. Nisam sigurna da li je ok, dojenje i AD s tim da je ovaj Hipp 2 puno gusci?
Lilija10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 13:30   #3656
Nisam znala da se Pre Hipp moze koristiti do 1 god? Da li bi sad mogla prijeci sa Hipp 2 na Pre Hipp?
Lilija10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 22:33   #3657
Quote:
Lilija10 kaže: Pogledaj post
Nisam znala da se Pre Hipp moze koristiti do 1 god? Da li bi sad mogla prijeci sa Hipp 2 na Pre Hipp?
ne vidim razlog zašto ne. Iako mislim da joj ništa loše neće bit ni od tog Hippa 2 pošto je već toliko stara. Možeš nazvat savjetovalište Hippa na broj s kutije, oni će ti sve šta te zanima reć.
klarah is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 22:59   #3658
Napokon su i kod nas došla ona ad već gotova u tetrapaku,zasada sam vidjela samo od Hipp-a pre
Baš praktično za na put
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 23:43   #3659
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
Napokon su i kod nas došla ona ad već gotova u tetrapaku,zasada sam vidjela samo od Hipp-a pre
Baš praktično za na put
sta da,gdje?nisam ni znala da to postoji uopce
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2011., 13:30   #3660
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
A zasto bi im se uopce i davala boca?
Mi smo ju uspjesno zaobisli.
Vodu pijemo na tvrdu kljunasicu od pocetka dohrane.
Adaptirano nismo nikad uvodili i ako i budemo, to ce biti samo u onim pahuljicama tipa good night, milk pap i kako se vec sve ne zovu.
ovako sam i ja planirala ali moj nikako nece da prihvati bocicu. nece nuk, nece avent, tommee tippee, nista. cak sam mu kupila tvrdi kljun za nuk-ovu nula bodova. htjela bi da je prihvati jer npr.moramo na pir i mora sa mnom jer mu nikako drukcije ne mozes dati jesti. ipak je cica kod mene...

zato me zanima koju ste tvrdu kljunasicu uzeli. mozda nam se posreci....
ancika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:41.