Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2009., 17:08   #81
Quote:
dr mladjo kaže: Pogledaj post
a jel seto netko zabunio i mislio da će gledat novi film od lars von triera?valjda znamo što možemo očekivat kad idemo gledat određene žanrove i filmove.kao da ja počnem govorit:jest loš ovaj woody allen.em nema akcije u njima,loš CGI,ništa golotinje..
Ja sam ocito promasio smisao foruma opcenito. Mislio sam da ovde ljudi ostavljaju svoje utiske i misljenja o filmovima - ja sam svoje iznio i jos sam obrazlozio sto mi smeta u takvim filmovima. Ako ocekujes da cu dat neko opravdanje tipa "to je takav zanr - za prste polizat ako se gleda u kinu" - necu. Ne svrsavaju svi na valove koji ruse bijelu kucu i tibetanska hramove
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 17:34   #82
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
Ja sam ocito promasio smisao foruma opcenito. Mislio sam da ovde ljudi ostavljaju svoje utiske i misljenja o filmovima - ja sam svoje iznio i jos sam obrazlozio sto mi smeta u takvim filmovima. Ako ocekujes da cu dat neko opravdanje tipa "to je takav zanr - za prste polizat ako se gleda u kinu" - necu. Ne svrsavaju svi na valove koji ruse bijelu kucu i tibetanska hramove
Ali...ne bi li prvo trebali pogledi film da bi mogli "ostavljati svoje utiske i mišljenja"

Ako sad odgovoriš kako ti već iz trailer znaš kakav će film biti...reći ću ti samo jedno...bullshit...to nitko ne može znati...trailer može jedino oblikovati neka tvoja osobna očekivanja, baš kao i spoznaja da film režira Ronald Emmerich, ali to nema aposlutno nikakve veze sa time kakav će neki film biti na kraju...
__________________
Well, opinions are like assholes. Everybody has one.
Dragonrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 17:40   #83
Quote:
Dragonrage kaže: Pogledaj post
Ali...ne bi li prvo trebali pogledi film da bi mogli "ostavljati svoje utiske i mišljenja"

Ako sad odgovoriš kako ti već iz trailer znaš kakav će film biti...reći ću ti samo jedno...bullshit...to nitko ne može znati...trailer može jedino oblikovati neka tvoja osobna očekivanja, baš kao i spoznaja da film režira Ronald Emmerich, ali to nema aposlutno nikakve veze sa time kakav će neki film biti na kraju...
Imas pravo, nije fer da dajem misljenje na film koji nisam pogledao. Ali nije li vecina postova prije moga upravo takva...Da nije tako teme o filmovima bi se otvarale iskljucivo nakon sta neki film dodje u kino tj. nakon sta se odgleda. A ruku na srce, tesko mi je ocekivati da ce Emerich nakon svih onih promasaja iznjedriti neko remek-djelo.
Mislim da cu raspravu ovde prekinti i nastaviti je nakon sta film pogledam
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 17:44   #84
Predobro izgleda film ne mogu dočekati
__________________
«Sve je moguće onomu koji vjeruje!» (Mk 9,23)
Kelly17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 17:55   #85
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
Imas pravo, nije fer da dajem misljenje na film koji nisam pogledao. Ali nije li vecina postova prije moga upravo takva...Da nije tako teme o filmovima bi se otvarale iskljucivo nakon sta neki film dodje u kino tj. nakon sta se odgleda. A ruku na srce, tesko mi je ocekivati da ce Emerich nakon svih onih promasaja iznjedriti neko remek-djelo.
Mislim da cu raspravu ovde prekinti i nastaviti je nakon sta film pogledam
Ne znam...po meni su to prije očekivanja nego mišljenja...al dobro...a i zašto očekivati "remek-djelo" (k vragu, ta riječ se baš pretjerano koristi), posebice od Emmericha...zašto ne očekivati samo zabavu, a to Emmerihcu itekako dobor leži. Svakako bolje nego nekim drugim sličnim redateljima...

Iako...ako se recimo mene pita, "The day after tomorrow" je bez obzira na glomaznost, spektakularnost i patetiku djelovao kao jedna vrsta proročanstva...što bi nam se moglo dogoditi ako ovako nastavimo se odnositi prema planeti Zemlji. Naravno...nije to ništa novo, ali ipak, dalo je filmu ajmo reći, "neki smisao"...Dakle sve što smo imali prilike vidjeti u tom filmu se posljednjih godna počelo zbilja događati, doduše nije bilo globalnog zamrzavanja, Još!!, ali uragani, pijavice, poplave(pa čak i kod)te druge vremenske nepogode su tu. Tako da taj film bismo trebali shvatiti kao jednu vrstu upozorenja. Ok dosta toga je nerealno, ali sve te nerelane stvari su tu pak da nas zabave, jer ovo je prije svega popcorn film, ali bavi se jednom jako ozbiljnom temom, koju nesmijemo olako shavaćati.

Od ovoga za sada očekujem vrhunsku zabavu, ali tko zna...možda se i ovdje negdje u pozadini sakrije neka "ozbiljna" porukica...we will see...
__________________
Well, opinions are like assholes. Everybody has one.
Dragonrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 20:28   #86
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
Ja sam ocito promasio smisao foruma opcenito. Mislio sam da ovde ljudi ostavljaju svoje utiske i misljenja o filmovima - ja sam svoje iznio i jos sam obrazlozio sto mi smeta u takvim filmovima.
i tu nema ništa novo i sve je ispravno

Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
Ako ocekujes da cu dat neko opravdanje tipa "to je takav zanr - za prste polizat ako se gleda u kinu" - necu. Ne svrsavaju svi na valove koji ruse bijelu kucu i tibetanska hramove
ali to je takav žanr i to se mora prihvatit.iako bih i ja volio da u filmovu vidim i odličnu radnju,glumu,originalnost,odlične efekte,...ali takvih filmova jednostavno nema puno.ne treba očekivat od svakog filma da će nam promjenit život,da će nas oborit s novu svojim idejama ili krajem.kad želim da se opustim gledam akcije i komedije,kad se zaželim razmišljanja odaberem dobru dramu.. valjda se iz ovog trailera moglo vidjet što će bit u krupnom planu..valjda se iz emerichove filmografije može shvatit kakve filmove on voli radit.sve ono što si ti nabrojao o filmu kao loše osobine su ustvari normalne osobine film,ono što očekujemo od takvih filmova..želimo da vidimo tu patetiku,požrtvovanost glavnog lika,epsku mjuzu..
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 20:58   #87
Quote:
dr mladjo kaže: Pogledaj post
ali to je takav žanr i to se mora prihvatit.iako bih i ja volio da u filmovu vidim i odličnu radnju,glumu,originalnost,odlične efekte,...ali takvih filmova jednostavno nema puno.ne treba očekivat od svakog filma da će nam promjenit život,da će nas oborit s novu svojim idejama ili krajem.kad želim da se opustim gledam akcije i komedije,kad se zaželim razmišljanja odaberem dobru dramu.. valjda se iz ovog trailera moglo vidjet što će bit u krupnom planu..valjda se iz emerichove filmografije može shvatit kakve filmove on voli radit.sve ono što si ti nabrojao o filmu kao loše osobine su ustvari normalne osobine film,ono što očekujemo od takvih filmova..želimo da vidimo tu patetiku,požrtvovanost glavnog lika,epsku mjuzu..
Svaka ti stoji. Ne gledam ni ja samo drametine, volim pogledat i brainless-fun filmove kada me uhvati takvo raspolozenje. Ali i tu se neki filmovi izdvajaju od drugih: recimo Iron Man i Hulk s Nortonom su mi bas legli, ali Roland Emmerich.....Dan nezavisnosti, Dan poslije sutra, 100000 bc..... Recimo, kad sam poslusao onaj predsjednikov govor u Danu nezavisnosti jednostavno sam morao ugasiti film. Sto je previse, previse je
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 21:17   #88
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
Svaka ti stoji. Ne gledam ni ja samo drametine, volim pogledat i brainless-fun filmove kada me uhvati takvo raspolozenje. Ali i tu se neki filmovi izdvajaju od drugih: recimo Iron Man i Hulk s Nortonom su mi bas legli, ali Roland Emmerich.....Dan nezavisnosti, Dan poslije sutra, 100000 bc..... Recimo, kad sam poslusao onaj predsjednikov govor u Danu nezavisnosti jednostavno sam morao ugasiti film. Sto je previse, previse je
iron man i hulk su ipak akcijski filmovi i to dobri.filmovi katastrofe su druga kategorija.dan nezavisnosti bez onog govora nije to(iako i meni sad taj govor ispada patetičan).kao i predsjednikovo letenje avionom.jednostavno moramo zaboravit logiku i prihvatit priču.ali toga mora biti.kad gledamo filmove katastrofe želimo da vidimo happy end,što zaslađeniji to bolji,da nam dadne nade u bolje sutra,da pronađemo dobro u ljudima..
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 09:59   #89
Ne gledam kolko je dobar film, nego koliko uništavanja ima u njemu
__________________
You're mad! -If I wasn't, this would probably never work.
(Još uvijek edgy kao i prije 9 godina)
Volster is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 22:53   #90
Quote:
violently_happy kaže: Pogledaj post
Svima je fetiš uništavanje New Yorka.Ili bar letimičan pogled na kip slobode koji pada..e tu se momentalno svršava.
čovjek se zapita zašto sve živo pogađa baš New York? poplave, potresi, ledeno doba, alieni, meteori...
harakiri2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2009., 00:50   #91
Quote:
harakiri2 kaže: Pogledaj post
čovjek se zapita zašto sve živo pogađa baš New York? poplave, potresi, ledeno doba, alieni, meteori...

Ja se često zapitam kad će već sve to početi da im se i ostvaruje u realnosti.
teranova is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2009., 01:17   #92
ah jednostavno new york jest metropola svijeta.ima večih gradova u svijetu ali jednostavno on ima največi kulturni grad.mogu se kladit da više znamo njegovih oblasti nego npr od pekinga..pa nam i teže pada kad ga vidimo kako ga uništavaju.
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2009., 09:28   #93
Quote:
pa nam i teže pada kad ga vidimo kako ga uništavaju.

Reci da se šališ.
teranova is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2009., 09:35   #94
Quote:
teranova kaže: Pogledaj post
Reci da se šališ.
pa zamisli da isto u filmu gledaš uništenje nekog više milijunjskog grada,veličine NY,ali koji jednostavno nema nekih prepoznatljivih spomenika..ne bi nam bilo isto.več po serijama znamo veličine zgrada,znamo kako velika katastrofa mora bit..


ili nešto sl
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2009., 09:39   #95
Više bi me pogodilo uništenje Moskve ili Rima nego Njujorka.
Oni takođe imaju prepoznatljive repere.

Samo što, recimo, Rusi nikada ne bi pravili takve egomanijačke filmove.
teranova is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2009., 10:08   #96
Quote:
teranova kaže: Pogledaj post
Samo što, recimo, Rusi nikada ne bi pravili takve egomanijačke filmove.
znači ako uništavamo svoj vlastit grad u filmu to je dokaz da smo egomanijaci?

možda bi trebali mislit na to kao npr što najčešče njemačka auta budu razbijena u onoj njemačkoj seriji o policajcima na njemačkoj autocesti,ili francuzi u filmovima luca bessona(taxi)..malo patriotizma.

po meni je NY upao u typecasting :-)
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2009., 10:34   #97
NY je glavna ličnost reality showa

teranova is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2009., 14:50   #98
Neznam jeste li primjetili ali nema NEW YORKA u ovom filmu ( ili ja nesto krivo vidim !? ) sto je skoro pa nemoguce vidjetu u ovoj vrsti zanra u zadnjih 10 godina
Ovo nije dobro

Vidim po traileru da ce bit L.A, bar neko osvjezenje
fantazista is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2009., 14:55   #99
ma los angeles je uvijek sljedeči iza new yorka..sjetite se samo hancocka ili day after tomorow,vulcano...
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2009., 15:01   #100
Day after tomorrow je u NYu
Ono is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:50.