Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2014., 23:08   #2321
sad si me baš zaintrigirao pogledat ću ga sutra ili preksutra sigurno!
Teeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 18:27   #2322
Da ne prepričavam zaplat pošto je u prethodnom postu kolega dao osnovne informacije.
Elem, nemam ni jednu kokretnu zamerku na film mada ga ne bih nikome preporučio. Konstantno je bio za korak iza moje pažnje i dobrih namera i nisam uhvatio bit.
Volim filmove o odrastanju ali ova priča mi je bila tuđa.
Muzika, izbor i upotreba, to je bilo savršeno.
6,5/10
Abel Brodersen is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 23:20   #2323
Odgledala i ja sad film

moram se složiti sa Niska, film je super! Film mi apsolutno nema nikakvu manu, toliko lijep soundtrack, gluma i priča da mi je izuzetno drago da je odabran upravo ovaj film za film tjedna. Sigurna sam da ga u konačnici ne bi pogledala na svoju inicijativu (a relativno mi je nepoznat pa zato...)

i onaj glavni lik je prezgodan
Teeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 23:28   #2324
Quote:
Teeja kaže: Pogledaj post
i onaj glavni lik je prezgodan

Pišem seminar i krepana sam, ali sad zbog ovog gledam večeras, a ne sutra.

Javim kasnije dojmove!
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 02:35   #2325


Oduševljena sam!
Meni je tema odlična, gluma izvanredna i soundtrack je pogođen!
Oživjeli su vrlo dobro jednu eru, karakteri su izvrsni, sve se nekako uklopilo i nemam niti jednu zamjerku. Ako baš mooooram nešto kritizirati, onda bih malkice zamjerila što su dvojica sinova najviše u centru pozornosti, a ova trojica su gotovo plastični.

Ne bih se složila da nema elemenata komedije, jer ja sam umirala od smijeha u nekim situacijama.

Sviđa mi se kako je sve odrađeno i zbilja ogromna preporuka!

I da, zgodan je sin.
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 08:54   #2326
Hehe jel da? Ono kad pjeva bowiea mi je ludilo scena.

Nisam razmisljala o tome, ali steta sta druga braca nisu dobila jednaku minutazu.

I jes' vidila tatu? Vise mu smeta gej sin i sta ce selo reci nego ovaj koji sebe polako ubija.

Ma i ja sam jos pod dojmom :-)
Teeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 11:24   #2327
Tata mi je odličan, čak mi je bolje prikazan nego majka. U njegovoj majci sam vidjela svoju: samo da se Božić slavi, nek je tu obitelj, nek su kolači na stolu i nek je mir.

Odličan mi je tata kad mu se ulizuje samo da ovaj postane više muškarac (scena s automobilom). Mislim da su neke scene dosta realno prikazane: ni previše dramatične, ni previše hladne.
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 23:04   #2328
Očito sam ja previše zaglibio u ozbiljnost same priče i u to kako otac i majka odgajaju svoje sinove pa baš i nisam primjetio te smiješne trenutke u filmu :-D
__________________
Neću se bojati. Strah pobjeđuje um. Suočit ću se sa svojim strahom. Pustit ću ga da prođe kroz mene i preko mene.
I have a competition in me.
I drink your milkshake! I drink it up!
Niska rasta man is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 23:14   #2329
Možda i nisu smiješni, ali su meni bili jer sam ih povezivali s nečim s čim sam upoznata.

Meni su sve scene gdje žvaču žvakaće gume prebrutalne, kao i ono kad im govori da ne želi na svoj rođendan u crkvu jer je postao ateist. Još mi je dobro ono kad stari sere sinu da čita sve i da garant zna od čega se kečap pravi. A scena dok u rošulama pere automobil?

Možda nisu smiješne scene, ali šta da radim kad meni jesu.


Šalu na stranu, odgoj je jako dobro prikazan i moram reći da im se divim kako su uspjeli preživjeti s tih pet sinova. Čisti kaos im je bio u kući!

P.S. Sorry svima ako gnjavim s komentarima, meni je film jako dobar i još razmišljam o svemu.
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 10:45   #2330
Ma šta bi gnjavila? Samo ti komentiraj. Tema tome i služi.


P.s. Vrijeme je za novi film tjedna!!!

Moj prijedlog je:

Character





Film sam pogledao prije dobre tri godine, ali mi je ostao u odličnom sjećanju. Mislim da će se svima dopasti(ali računam na različitost u ukusima).
__________________
Neću se bojati. Strah pobjeđuje um. Suočit ću se sa svojim strahom. Pustit ću ga da prođe kroz mene i preko mene.
I have a competition in me.
I drink your milkshake! I drink it up!
Niska rasta man is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 10:51   #2331
C.R.A.Z.Y. je dobar film. Pogledan prije otprilike godinu dana.
Karakter sam pogledao prije otprilike tri-cetiri godine. Jedan od najboljih evropskih filmova ikada.
OGM SA86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 11:11   #2332
Quote:
Niska rasta man kaže: Pogledaj post
Vrijeme je za novi film tjedna!!!

Moj prijedlog je:

Character
Dogovoreno!
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 14:05   #2333
Quote:
OGM SA86 kaže: Pogledaj post
Karakter sam pogledao prije otprilike tri-cetiri godine. Jedan od najboljih evropskih filmova ikada.
Ne znam šta mi je u tom filmu bilo bolje. Ta atmosfera koja je na granici mržnje, otac ili sin!
__________________
Neću se bojati. Strah pobjeđuje um. Suočit ću se sa svojim strahom. Pustit ću ga da prođe kroz mene i preko mene.
I have a competition in me.
I drink your milkshake! I drink it up!
Niska rasta man is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 17:01   #2334
Karakter

Film počinje scenom u kojoj protagonist, Katadreuffe, upada kod starog Dreverhavena, zabija nož na stol i nešto mu kaže. Ovaj prvo šuti, ali pri odlasku mu nešto ipak dobaci, pa Katadreuffe popizdi, zaleti se i skoči na njega. Nakon toga odlazi krvav kući, navečer dolazi policija po njega, kaže mu da je stari mrtav i ispitivanje počinje.
Katadreuffe je imao teško djetinjstvo jer su bili samo mama i on, i skoro nikad nisu komunicirali, pa je on samo čitao knjige. Mama se nije htjela udati za njegovog oca Dreverhavena, a i on je kasnije shvatio da bolje ne traži ništa od njega.
Kad je odrastao, igrom slučaja je dobio posao u jednoj odvjetničkoj firmi kao pomoćnik, i bio je vrlo ambiciozan je te eventualno postao odvjetnik, plativiši si instrukcije pozajmicom iz očeve banke.
Kroz sve te godine on i otac su igrali svoje male igre, njihov odnos je zaista bio na granici mržnje, i uvijek su jedan drugog nastojali pobjediti ili dokazati ko je tu glavni, jedan od čudnijih odnosa i na to se film fokusira.

Film ima zanimljivu atmosferu i stil, i smješten je negdje u prošlost i sve to je dobro napravljeno, a gore sam spomenio na što se film fokusira, što mi je ujedno i najveći problem film jer nijednog lika nisam baš u potpunosti shvatio, mada su me natjerali na razmišljanje.
Stari je valjda htio stiskati sina da očvrsne i da postigne sve što je naumio, ali svejedno je sin uvijek naivno upadao u te njegove igre i neke odluke su mu bile u krajnju ruku čudne i iracionalne, a cijeli njihov konflikt mi nije baš lako za razumjeti jer se doima besmislen, ne shvaćam ni motive njihove, ali dobro.
Tu je i ljubavni interes Lorna, koja je jednako čudna kao glavni lik, pa ni to nigdje ne ode, mada kaže da ju nikad više nije vidio i onda ju sretne u parku pred kraj filma...ajd dobro
Odnos s mamom mu je isto čudan i teško ga je shvatit, nisam na kraju ni skužio točno šta je ono mislila u parku i jesu li se konačno našli, mada je on od početka rekao da su različiti karakteri pa se ni ne mogu razumjeti
Kraj mi isto nije baš nešto odličan, dosta mi stvari u filmu nije sjelo mada je film dobar i zanimljiv
__________________
I used to do drugs. I still do, but I used to, too.
eek is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 18:24   #2335
O da! Film ima podosta nejasnih i nerazjašnjenih stvari vezanih uz odnose među likovima. No, ja se time nisam previše zamarao.
Pustio sam da se film lagano odvija i uživao u odličnim glumačkim izvedbama.
__________________
Neću se bojati. Strah pobjeđuje um. Suočit ću se sa svojim strahom. Pustit ću ga da prođe kroz mene i preko mene.
I have a competition in me.
I drink your milkshake! I drink it up!
Niska rasta man is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2014., 23:08   #2336
Sviđa mi se atmosfera u filmu i boje su tako tmurne.

Nemam vremena za predug komentar, ali mogu samo reći nemam neke prevelike zamjerke. Sviđa mi se što nema nekog uvoda u samu radnju, nego je odmah in medias res i onda slijede analepse.


Zadovoljna sam s filmovima u zadnje vrijeme, nadam se da će i sutra biti neki novi.
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2014., 19:51   #2337
dednite novi
__________________
I used to do drugs. I still do, but I used to, too.
eek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 12:06   #2338
Quote:
Abel Brodersen kaže: Pogledaj post
Da gledamo ovo ovaj tjedan?

Čini se zanimljivo i soundtrack bi trebao biti jeben.
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 13:44   #2339
priča se čini kao x puta viđena, pročito sam sad sinopsis i već se osjećam kao da sam pogledao film
al može, nije da je netko neš drugo predložio
__________________
I used to do drugs. I still do, but I used to, too.
eek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 13:55   #2340
Quote:
eek kaže: Pogledaj post
priča se čini kao x puta viđena, pročito sam sad sinopsis i već se osjećam kao da sam pogledao film
al može, nije da je netko neš drugo predložio
Znam, slažem se sa svim navedenim (ALI i dalje imam želju odgledati).

Ok, onda može neki drugi, a ovaj ću svejedno pogledati.
Predloži slobodno, nisi dugo.
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:11.