Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2013., 16:36   #1081
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
Ja sam jako voljela gledati ovu seriju

Picket Fences

iskreno ne sjećam se kako je bio prijevod. A sjetila sam je se neki dan jer sam negdje vidjela onog glumca koji je glumio najmlađeg sina, naravno sad je odrastao.
Je, kucice u cvijecu se zvala serija.
Sjecam se te serije, bila mi je odlicna, onoliko koliko sam uspjela pratiti na tv.
Cini mi se da je to jedna od prvih malo "pomaknutih" serija sa neobicnim likovima. Cini mi se da je tu glumio najmladi sin iz Malkoma...
forumama is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 16:39   #1082
Quote:
Jacob J. Harper kaže: Pogledaj post
Jel moze neko da mi preporuci drame iz '80-ih i '90-ih. Bas mi se gledaju neke starije dramske serije.
Jacob, eto bas ovu Picket fences bih ti preporucila od starijih.
forumama is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 19:34   #1083
Quote:
Jacob J. Harper kaže: Pogledaj post
Jel moze neko da mi preporuci drame iz '80-ih i '90-ih. Bas mi se gledaju neke starije dramske serije.
Zakon u Los Angelesu; odvjetnička serija iz 80tih, početka 90tih, Sestre; obiteljsko- dramska serija iz 90 tih, Chicago Hope; liječnička serija iz 90-tih.
Možda ti se neka od ovih bude dopala, u vrijeme kad su snimane i prikazivane bile su veliki hit.
martie81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 21:13   #1084
Quote:
martie81 kaže: Pogledaj post
Zakon u Los Angelesu; odvjetnička serija iz 80tih, početka 90tih,
Baš sam došla ovdje to seriju spomenuti.
I još jednu Njujorški plavci.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2013., 00:16   #1085
Thumbs up

Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
Baš sam došla ovdje to seriju spomenuti.
I još jednu Njujorški plavci.
Njujorški plavci među najdrazžm serijama uopće. Jedna od rijetkih koju je HTV prikazao do kraja, i koju sam uspjela pratiti u eri prije interneta.

Zakon u LA, i Chicago hope
Eh da ER iliti Hitna služba, jel ta starija od 10 god? To se isto gledalo.
forumama is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 19:54   #1086
Češka serija o nekom klincu i njegovim dogodovštinama, njegovoj obitelji. Smještena je na početak stoljeća ili između dva rata.
BORO1054 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 21:24   #1087
Quote:
BORO1054 kaže: Pogledaj post
Češka serija o nekom klincu i njegovim dogodovštinama, njegovoj obitelji. Smještena je na početak stoljeća ili između dva rata.
Arabela http://www.prijevodi-online.org/seri...w/1233/arabela
__________________
Filmovi i serije
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 21:59   #1088
Serija je bila iz 90ih
BORO1054 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 22:53   #1089
Arabela je išla 90-ih, jedina češka koju sam gledala, ali nisam znala da je baš bila tolko stara
__________________
Ja te volim Hrvatska
Paloma Negra is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2013., 17:48   #1090
Samo je 55 čeških serija iz 90-ih. Prvo vidi ove pod kojim piše žanr "family".
__________________
Filmovi i serije
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 23:50   #1091
Quote:
Jacob J. Harper kaže: Pogledaj post
Jel moze neko da mi preporuci drame iz '80-ih i '90-ih. Bas mi se gledaju neke starije dramske serije.
Evo par kojih sam se sjetila Brideshead Revisited (1981), The Singing Detective (1986), Traffik (1989),North and South sa Robertom Mitchumom, Berlin Alexanderplatz (1980 Mini-Series), Roots, Shogun, Kane & Abel (1985),I Claudius je iz 1976 ali je bila hit 80-tih kod nas,kao i The Borgias (1981), pa i Cadfael (1994).To su samo neke iz UK kojih se sjecam iz Studija.Zatim popularne americke L.A.Law,Picket Fences, Northern Exposure (Život na sjeveru), Midnight Caller, Twin Peaks, E.R. i meni draža Chicago Hope, My So-Called Life...Pretpostavljam da te ne zanimaju povjesne drame kojih ima puno,ili ove krimi kao Miami Vice, Dempsey And Makepeace...isto tako i serije nastale po knjigama Danielle Steel, Barbara Cartland, Jackie Collins, Shirley Conran...
Zatim 80-tih je bilo i niz odlicnih australskih serija Vietnam (1987) odlicna sa Nicole Kidman na pocetku karijere, Waterfront (1984),Anzacs (1985), Heroes, All the rivers run...
Eto otprilike,to je ono što mi je na prvu palo na pamet
šafrona is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 20:46   #1092
Bila je jedna talijanska serija sa Barbarom Rossi, mislim da se zvala Neispričana priča ili tako nekako, serija je s kraja 80-tih početka 90-tih.
Sjećam se likova poput dr.Chiare i njezinog nevjernog muža koji je sa ljubavnicom imao kćer Saru.
Sjeća li se tko serije?
martie81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 23:22   #1093
Na satelitu (CBS drama) repriziraju stare Spellingove serije :nedavno sam gledao Moldes inc i Burke's law,a sad je na redu Pacific palisades.Nadam se da će slijediti Savannah.Te serije su mi puno bolje od nekih današnjih razvikanih serija.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 10:08   #1094
Quote:
martie81 kaže: Pogledaj post
, Sestre; obiteljsko- dramska serija iz 90 tih,
Ovo je reprizirano pred možda 7-8 godina na hrt 1,sjećam se jer sam gledala da se prisjetim

Ja bi dobri stari Merlose place.
Beverly Hills su već cca 2 puta započeli,pa prekinuli,u ovih 4-5 godina,n kužim kaj onda MP ne počnu.
__________________
40-year old virgin D2!Still???LOL
Jeguljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 10:10   #1095
meni jedan od klasika starih je Twin Peaks
ima ih još puno no ovo eto moro istaknuti (iz 90ih je serija)
bayou is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 19:45   #1096
E, trebali bi pustiti Twin Peaks; to je klasik. Kad se kod nas počeo prikazivati,(negdje u proljeće '91.) bio je veliki hit. Koji zanimljivi likovi, mračni a i soundtrack serije je bio sjajan.
martie81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 19:48   #1097
Soundtrack je odličan
__________________
40-year old virgin D2!Still???LOL
Jeguljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2014., 23:12   #1098
ja bih reprize Melrose Placea i Plemena,od prve epizode u popodnevnom terminu
silas2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2014., 11:37   #1099
Quote:
forumama kaže: Pogledaj post
Jacob, eto bas ovu Picket fences bih ti preporucila od starijih.
Quote:
N3M0N kaže: Pogledaj post
The x files sad već spada u serije starije od 10 godina...
Quote:
martie81 kaže: Pogledaj post
Zakon u Los Angelesu; odvjetnička serija iz 80tih, početka 90tih, Sestre; obiteljsko- dramska serija iz 90 tih, Chicago Hope; liječnička serija iz 90-tih.
Možda ti se neka od ovih bude dopala, u vrijeme kad su snimane i prikazivane bile su veliki hit.
Quote:
šafrona kaže: Pogledaj post
Evo par kojih sam se sjetila Brideshead Revisited (1981), The Singing Detective (1986), Traffik (1989),North and South sa Robertom Mitchumom, Berlin Alexanderplatz (1980 Mini-Series), Roots, Shogun, Kane & Abel (1985),I Claudius je iz 1976 ali je bila hit 80-tih kod nas,kao i The Borgias (1981), pa i Cadfael (1994).To su samo neke iz UK kojih se sjecam iz Studija.Zatim popularne americke L.A.Law,Picket Fences, Northern Exposure (Život na sjeveru), Midnight Caller, Twin Peaks, E.R. i meni draža Chicago Hope, My So-Called Life...Pretpostavljam da te ne zanimaju povjesne drame kojih ima puno,ili ove krimi kao Miami Vice, Dempsey And Makepeace...isto tako i serije nastale po knjigama Danielle Steel, Barbara Cartland, Jackie Collins, Shirley Conran...
Zatim 80-tih je bilo i niz odlicnih australskih serija Vietnam (1987) odlicna sa Nicole Kidman na pocetku karijere, Waterfront (1984),Anzacs (1985), Heroes, All the rivers run...
Eto otprilike,to je ono što mi je na prvu palo na pamet
WOW, koliko preporuka ! Hvala vam !

Sad se setih da vam se nisam zahvalio pa eto da ispravim gresku s malim zakasnjenjem.

No problem je sto se te starije serije jako tesko nalaze za skinuti. Neke nije moguce uopste naci a neke nadjem ali ne sve sezone vec recimo ima samo druga i cetvrta sez.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 15:17   #1100
Mene je odusevilo kad sam vidjela reprizu Slucajnih partnera (Moonlightning) sa Bruce Willisom.Sad bih voljela vidjeti reprizu L.A.Law.Uvijek se sjetim jedne epizode u kojoj je gostovao Kevin Spacey.Tada jos nisam vidjela nijedan njegov film,iako je vec bio zvijezda.Toliko me odusevio s tom jednom jedinom epizodom,u kojoj je odglumio da sam totalno ostala paff.Zbog toga sam i voljela L.A.Law,odlicni glavni glumci,ali i odlicni gostujuci.

BTW,voljela bih i kad bi se kod nas pojavile neke serije koje su bile popularne u Njemackoj (posteri u Bravu i sl),a koje se kod nas nisu nikad prikazivale,kao sto su tek nedavno prikazivali Macgyvera,koji kod nas prije nije isao.
Recimo Scarecrow and Mrs. King (Bruce Boxleitner,Kate Jackson),zatim Remington Steele (Pierce Brosnan),21 Jump street (Johnny Depp).

I da,jos da spomenem,najveci problem kod L.A. Law je navodno taj,sto je producentska kuca serije,davno propala,pa navodno nitko ne moze doci do autorskih prava serije.Ne znam je li to istina,kazu da se serija tek ove godine prvi put pojavila na DVDu i to samo prva sezona.

I sad moram dodati i reprizu Police Squad (po toj seriji su stvoreni filmovi Goli pistolj),koja ima reprizu na Comedy Central (na Max tv),subotom u 21.00h.
šafrona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:43.