Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2010., 14:12   #21
Quote:
TWade kaže: Pogledaj post
meni je trazenje lokacija u morrowindu bila jedna id boljih stvari.upoznao se svijet,a ne ovdje sam samo znao lokacije koje imam na mapi i onda sam fast travelao između njih,dok sam po morrowindu trazio i nalijetao na sidequestove i dobre iteme cistom igrom slucaja.
Sad kad sam već odigrao dosta tih rpg-ova,mislim da bi mi morowind dobro sjeo,ali ne namjeravam mu se vratiti.Ipak,svijet je bio malo preveliki da se šeta naokolo tražeći cilj.ono što me odbilo od morrowinda bio je taj čudni svijet,dok je oblivion imao autentični svijet koji je podsjećao na Srednji vijek kao što je bio.Ono što mi je najviše smetalo u Oblivionu je bila ona paklena dimenzija,na početku mi se čak i svidjela,ali kasnije mi je totalno dosadila.zato se nadam da će petica imati sve najbolje elemnte iz oba dva nastavka.
Quote:
The New Guy kaže: Pogledaj post
Jebiga i meni je oblivion bio iz subjektivnih razloga odlična igra, iako je realno dobra, nadprosječna igra. Nakon dugo vremena kupio sam te godine novi komp- a da nespominjem da do tada nisam igrao nikad pravu next-gen igru- pa je to za mene bila velika promjena tako da me i tehnikalijma igra oduševila. Nisam do tada igrao drugačiji rpg od diabla iz ptičje perspektive, a i općenito sam se bio malo zapustio s igrama, tako da me oblivion pozitivno šokirao.
Kad se sjetim-
izađem iz jebenih kanalizacija- pa me neki divljak napadne- a ja slab- sam početak, borim se s njim skoro pola sata s loudanjem, pa bježim od njega, pa se ganjali oko neke kule , rješim ga padne noć- pa vidim prejeben prizor- u mraku vitez sa bakljom na konju jaše po cesti - pa u toj pustari mala birtija- pa u njoj popričam i prenoćim- pa me jedne noći probudi čovo iz dark brooderhooda Također me igra bila očarala veličinom
Nakon dosta sati- čovjek se zastiti- postalo malo monotono- stalno isti questovi odnesi- donesi, postaneš prejak i prebogat- nije bilo izazova- al su zato guildovi bili odlični, puno bolji od glavne radnje (naročito thiefs i ubojice)
nakon tog opisa doši je da ponovo odigram Oblivion.Bila mi je špica prtvorit se u vampira,iako samo na kratko jer baš i nije bilo nešto igrati tako.meni je u takvim igricama najljepše popesti se na neko brdo i gledati pejzaž,kao u oblivionu kada iz daljine vidiš onaj glavni grad s tornjem
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 15:37   #22
Quote:
lexluthor84 kaže: Pogledaj post
Ipak,svijet je bio malo preveliki da se šeta naokolo tražeći cilj
da si actually čital Journala i ono kaj ti ljudi govore, nebi "šetal naokolo" non stop
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 17:02   #23
Quote:
d._m. kaže: Pogledaj post
da si actually čital Journala i ono kaj ti ljudi govore, nebi "šetal naokolo" non stop
ma čitao sam Journal,ali svejedno malo pomoći je uvijek bolje.ti smjerokazi pokazuju gdje se nalati objektiv,ali ipak se mora cijeli put proći i otkrivati svijet.u oblivionu su barem se sjetili staviti neko prijevozno sredstvo (konja u ovom slučaju).
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 17:17   #24
Meni je konj bio odličan, neznam zašto je mnogima smetao- pa nek idu bez njega
Najbolje kljuse ikad, neznam, al čine se još jačim u red dead redemptionu, a u assasis creed brooderhoodu neznam kakav je konj.
Petica će ziher imat konja i fast travel
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 18:29   #25
Quote:
lexluthor84 kaže: Pogledaj post
ma čitao sam Journal,ali svejedno malo pomoći je uvijek bolje.ti smjerokazi pokazuju gdje se nalati objektiv,ali ipak se mora cijeli put proći i otkrivati svijet.u oblivionu su barem se sjetili staviti neko prijevozno sredstvo (konja u ovom slučaju).
Journal i opisi likova koji te šalju na quest su dovoljno detaljni da ne moraš lutati okolo.

A smjerokaz nije "malo pomoći". Smjerokaz rješi sve umjesto tebe, ti sam trebaš ići i klati bandite, daedre i gobline okolo
Quest ti je da nađeš neku stvar, onda ti ju točno označi oznakom na karti. Neznam kakva ti je to logika.

Kaj je ljepše za igrati, kaj je realnije i di imaš više osjećaja da ti actually igraš igru?
Dok pratiš upute tipa: "idi za rijekom do mosta, pa kod mosta odi istočno, pa prek brda"
ili
1) fast travel do najbliže moguće lokacije
2) pravocrtno prati strelicu na mapi dok ne dođeš do nekog dungeona pa tam nutra opet prati strelicu, pa izađi van, pa fast travel natrag direkt pred vrata od quest givera


U oblivionu se čak dešavalo da quest giveri nit ne vele kam moraš ići. Veli ti "donesi mi ovo i ovo", a map marker od nekog dungeona se magično sam stvori na karti
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 20:00   #26
Quote:
d._m. kaže: Pogledaj post
U oblivionu se čak dešavalo da quest giveri nit ne vele kam moraš ići. Veli ti "donesi mi ovo i ovo", a map marker od nekog dungeona se magično sam stvori na karti
E to me jako zivciralo, bas mi ubijalo atmosferu

Al koliko god mana Oblivion imao, igrao sam ga oko 3 godine (ne pitajte )
xGAME is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 20:11   #27
Nema do daggerfalla
__________________
Ča je život vengo fantažija
Disperadun. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 21:26   #28
Quote:
d._m. kaže: Pogledaj post
Journal i opisi likova koji te šalju na quest su dovoljno detaljni da ne moraš lutati okolo.

A smjerokaz nije "malo pomoći". Smjerokaz rješi sve umjesto tebe, ti sam trebaš ići i klati bandite, daedre i gobline okolo
Quest ti je da nađeš neku stvar, onda ti ju točno označi oznakom na karti. Neznam kakva ti je to logika.

Kaj je ljepše za igrati, kaj je realnije i di imaš više osjećaja da ti actually igraš igru?
Dok pratiš upute tipa: "idi za rijekom do mosta, pa kod mosta odi istočno, pa prek brda"
ili
1) fast travel do najbliže moguće lokacije
2) pravocrtno prati strelicu na mapi dok ne dođeš do nekog dungeona pa tam nutra opet prati strelicu, pa izađi van, pa fast travel natrag direkt pred vrata od quest givera


U oblivionu se čak dešavalo da quest giveri nit ne vele kam moraš ići. Veli ti "donesi mi ovo i ovo", a map marker od nekog dungeona se magično sam stvori na karti
Možda se nekome takav sistem ne sviđa.meni je čisto ok.više manje u svim rpg-ovima je označeno gdje da ideš.Npr u Dragon Age-u.Ali to definitivno ne ubija igrivost nimalo po meni.Kolko se sjećam tih Journala u morrowindu,bili su da opširni,ali opet,svijet sam po sebi je bio ogroman.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 21:33   #29
Quote:
lexluthor84 kaže: Pogledaj post
Možda se nekome takav sistem ne sviđa.meni je čisto ok.više manje u svim novijim rpg-ovima je označeno gdje da ideš.Npr u Dragon Age-u.Ali to definitivno ne ubija igrivost nimalo po meni.Kolko se sjećam tih Journala u morrowindu,bili su da opširni,ali opet,svijet sam po sebi je bio ogroman.
fali ti riječ
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 11:58   #30
Quote:
d._m. kaže: Pogledaj post
fali ti riječ
ne,ne fali jer je nisam namjeravao napisati(fable i sw kotor imaju pokazivaće ali nisu novijeg datuma).
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 16:34   #31
Ma ta strelicu bi trebali stavit opcionalno- od početka je nema- pa ti bajo ako hoćeš - odi u menu i uključi si (ko hintovi u nekim igrama). Ili to nekako regulirati težinama (kao hardcore u falloutu zadnjem). Tako da možeš igrati igre kao formulu- možeš sve automatski- ti samo držiš strelicu u ravno, a ona sve sama radi i skreće čak, ili pak pouključivaš sve- pa toliko komplicirano bude da na početku neznaš ni skrenit u zavoj kako treba il otić u boks.
I tako svi sretni- hardcore mazohisti, osrednji, i kežual gejmeri. (al opet neda se danas firmama to radit- rokovi ovo ono, neki čak izbace i poludovršene igre)
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 00:13   #32
Quote:
The New Guy kaže: Pogledaj post
Ma ta strelicu bi trebali stavit opcionalno- od početka je nema- pa ti bajo ako hoćeš - odi u menu i uključi si (ko hintovi u nekim igrama). Ili to nekako regulirati težinama (kao hardcore u falloutu zadnjem). Tako da možeš igrati igre kao formulu- možeš sve automatski- ti samo držiš strelicu u ravno, a ona sve sama radi i skreće čak, ili pak pouključivaš sve- pa toliko komplicirano bude da na početku neznaš ni skrenit u zavoj kako treba il otić u boks.
I tako svi sretni- hardcore mazohisti, osrednji, i kežual gejmeri. (al opet neda se danas firmama to radit- rokovi ovo ono, neki čak izbace i poludovršene igre)
pa to bi bilo najbolj,tako su svi sretni.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 12:07   #33
ak staviš strelicu opcionalno, onda se opet trebaš potruditi oko dijaloga i journala, da daš opširnije smjernice.
Da u oblivionu makneš taj smjerokaz i map markere, 70% questova nebi mogel rješiti jer nebi znal kam treba ići.

Jedina dobra stvar kod tih smjerokaza je kad moraš tražiti ljude po gradu, a non stop hodaju sim tam.
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 13:59   #34
Izašao je trailer. Release date je 11.11.2011., a puni naziv ovog dijela je Elder Scrolls V: Skyrim.
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 15:21   #35
Quote:
Spec.tre kaže: Pogledaj post
Izašao je trailer. Release date je 11.11.2011., a puni naziv ovog dijela je Elder Scrolls V: Skyrim.
Znači ipak skyrim, mislio sad da su te priče samo naklapanja. Naravno nisam ništa konkretno ni očekivao u prvom teaseru (kamoli gameplay), al nadam se dobroj igri.

Šta bi mogao biti dragon bone? Nadao sam se tome, izgleda da bi moglo biti malo zmajeva, malo monumentalnosti

http://www.gameplay.hr/clanak/1334/o...i-prvi-trailer - kakve invazije TES povijest neznam

Neki se, čini se još nadaju novom engineu http://gamereport.tportal.hr/101018/...eywords=vijest
__________________
Don't shoot the messenger

Zadnje uređivanje The New Guy : 12.12.2010. at 16:13.
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 20:39   #36
kako god bilo bit će dobro.ali zašto uvijek moraju biti neki zmajevi u pitanju(dragon age,gothic,...).
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 20:49   #37
kad su zmajevi zadnji put bili u elder scrolls?
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 20:55   #38
Quote:
d._m. kaže: Pogledaj post
kad su zmajevi zadnji put bili u elder scrolls?
u sto se ono martin pretvori?
__________________
Split happens
tommek13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 21:00   #39
dvi minute ga gledaš kak se prenemaže okolo

a i kaj fali zmajevima?
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 21:07   #40
men su kul, ako su dobro napravljeni

razlicite vrste/velicine i da ih ne bude previse jer time gube smisao
Krusty is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:36.