Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša

Lijepa naša Gradovi i sela Hrvatske - Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Babina Greda...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2011., 09:50   #1
Marija Bistrica

Ima li na forumu koga iz Marije Bistrice?

Zanima me kako je tamo živjeti, kako je mlađim ljudima, školarcima itd.?

S obzirom da tamo imam grunt na koji se jednog dana planiram preseliti sa ženom i djetetom, imam dosta nedoumica, a najviše me brine kako će se snaći dijete kad krene u školu, s obzirom da su roditelji liberalni ljudi proizašli iz urbane alter rock kulture (koliko god to fensi zvučalo).

Kao i svaki roditelj, bojim se da se neće snaći u novoj sredini, a s druge strane ne želim da odrasta Dubravačkom asfaltu u stresu grada.

Naravno, nećemo znati dok ne probamo, ali dobro je porazgovarati sa što više ljudi i čuti što više mišljenja.
mountain_spring is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 14:46   #2
Kaj, nema nikoga? :-/
mountain_spring is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 21:15   #3
Još uvijek nema nikoga?

Ajmo zagorci, javite se.
mountain_spring is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 12:21   #4
ja sam iz okolice. Mogu reći da ima vrtić, osnovnu školu, dom zdravlja, trgovine, ima vannastavnih aktivnosti (sport, folklor, vatrogasci i još svašta).
Dobra je povezanost sa Zagrebom preko Laza/Sesveta i blizu je vlak u Zlatar bistrici, srednje škole u Zlataru, Konjščini, Zaboku, Bedekovčini...
Nema industrije, nema zagađenja, iz godine u godinu je bolja infrastruktura i uređenje cijelog mjesta
DonDuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 20:05   #5
Je, dugo dolazim u Bistricu i uvjerio sam se u sve ovo što pišeš.

Kaj se industrije tiče, iznimka je farma u Tugonici iz koje ispuštaju gnojavku u potok i prerijetko prazne septičke jame pa zna nepodnošljivo smrditi dole oko Micakice. :-/

Kakvi su klinci prema tvom iskustvu?

Čini mi se da ih je ipak malo manje uzeo materijalizam nego ove u Zagrebu, iako je teško generalizirati.
mountain_spring is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 09:55   #6
klinci... nisam baš kompetentan pričati o tome ali mislim da je malo bolja situacija nego u gradu ali kako djeca odrastaju situacija s materijalizmom se malo približava gradskoj no to najviše utječe o kućnom odgoju i društvu u kojem se roditelji/djeca kreću
DonDuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2018., 08:44   #7
pozdrav...išla bi ekipa do nekih 15 ljudi na mariju bistrici kroz desetak dana, pa me zanima, gdje bi bilo ih super odvesti na ručak? koji restorani su dobri? okolica marije bistrice dolazi u obzir, 30 km okolo...
__________________
popi pivo..
zumbull is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2023., 12:20   #8
Poz,
Molim info o Mariji Bistrici, i to vezano za jednodnevni obiteljski izlet. Htjeli bismo iz Zg otići u taj grad, imamo i dijete u kolicima pa bi i to trebalo uzet u obzir ako postoje neki dijelovi grada, svetišta, drugih izletišta gdje nema staza za kolica? Gdje otići, gdje jesti, šta vidjeti, kupiti i sl. Mozda je post za neki turistički ili obzirom imamo dojenče - i za temu o djeci, ali nadam se i ovdje odgovoru.
Svaki savjet dobrodošao. Zapravo mi treba insajderski ili mišljenje nekog tko je bio..gugl imam i sam.
spooky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2023., 14:50   #9
Quote:
spooky kaže: Pogledaj post
Poz,
Molim info o Mariji Bistrici, i to vezano za jednodnevni obiteljski izlet. Htjeli bismo iz Zg otići u taj grad, imamo i dijete u kolicima pa bi i to trebalo uzet u obzir ako postoje neki dijelovi grada, svetišta, drugih izletišta gdje nema staza za kolica? Gdje otići, gdje jesti, šta vidjeti, kupiti i sl. Mozda je post za neki turistički ili obzirom imamo dojenče - i za temu o djeci, ali nadam se i ovdje odgovoru.
Svaki savjet dobrodošao. Zapravo mi treba insajderski ili mišljenje nekog tko je bio..gugl imam i sam.
Po gradu su sve normalni restorani, plus ima Debelko u Tugonici. Ako tražiš nešto luksuznije, posjeti vinariju Micak (radi samo vikendom) i Villu Vladimir. Ima blizu i Lojzekova hiža, ali nisam tamo zalazio.
Staze ne znam napamet jer nisam toliko puno boravio u gradu. Dijelom je na uzbrdici.
__________________
Filmovi i serije
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:50.