Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2010., 10:39   #2001
Quote:
lydia123 kaže: Pogledaj post
di se u prizemlju nalazi predavaonica 81 (ne zelim se izgubit tamo prvi dan )?


i cula sam da ima menza kod arh fakulteta, moze mi netko reci di je tocno?
samo ravno kad udjes, s desne strane preko puta wc-a, to je velika predavaona. a menza je isto tako, samo odes skroz do kraja hodnika, pa desno, niz stepenice dolje
cura1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 12:03   #2002
Quote:
cura1 kaže: Pogledaj post
samo ravno kad udjes, s desne strane preko puta wc-a, to je velika predavaona. a menza je isto tako, samo odes skroz do kraja hodnika, pa desno, niz stepenice dolje

tnx na odgovoru

jel moramo mi kupiti bas rapidografe ili slicni flomasteri su dobri? i dal nam trebaju samo sablone za slova ili i za namjestaj?
lydia123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 13:53   #2003
Quote:
lydia123 kaže: Pogledaj post
tnx na odgovoru

jel moramo mi kupiti bas rapidografe ili slicni flomasteri su dobri? i dal nam trebaju samo sablone za slova ili i za namjestaj?

prva preporuka je da zasad ništa ne kupujete, vjerojatno će se organizirat neki buvljak na kojem će se po niskim cijenama moć nabavit rabljeni pribor...

drugo, zamjenski rapidografi (to su valjda ovi flomasteri koje spominješ) nisu dovoljno dobri...ne znam jesi ikad koristila išta od toga, al svatko ko je, ti može reć da su rapidografi daleko kvalitetniji, ali nažalost i do 5-6 puta skuplji...ovisno o debljini, naravno (što tanji, to skuplji)

šablone za slova će vam vjerojatno trebat, al nemojte kupovati dok vam ne daju uputu o veličini i vrsti slova, a kod nekih asistenata će te koristit letraset pa vam neće ni bit potrebni

šablone za namještaj vam neće trebat...dosta su skupe a još vam trebaju za različita mjerila tako da ne preporučam da to kupujete...namještaj se vrlo jednostavno nacrta i bez šablona (a moj asistent čak ni nije baš volio te šablone)
rolzajz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 14:20   #2004
Quote:
lydia123 kaže: Pogledaj post
jel moramo mi kupiti bas rapidografe ili slicni flomasteri su dobri? i dal nam trebaju samo sablone za slova ili i za namjestaj?
ne ocekuj da ce ti ista dati na ovom faksu...sve ces morat sama nabavljat,a nece se ni potrudit da ti kazu di to mozes nabavit...ok bude zarnic podijelio neki papir s popisom trgovina,ali tamo u 11. mjesecu kada ces vec sama saznat za njih

Quote:
Blackie kaže: Pogledaj post
teško je reći što se ocjenjuje al ajd da probam...

urednost u smislu preciznosti linija, perspektive, centriranosti crteža na papiru... često daju da po sjećanju nešto nacrtaš ...
neznam kad si ti isao na prijamni,ali on se u zadnje dvije godine jaaako promijenio,pa bolje nemoj dezinformirat ove koji pitaju...ukratko-ove godine je crtanje nosilo 300 bodova,percepcija isto 300 bodova,a matura i ocjene ostalih 400...maturu moras hrv,mat i likovni uzet,fiziku ak oces neke ekstra bodove,nisam upucen u to...crtanje se sastojalo od 3 dijela po pola sata ili sat vremena,kako koji...1. dio-nacrtat nesto sto vas je motiviralo da upisete arhitekturu, 2. dio- dobili ste popis od 20-30 poznatih zgrada i dali su jednu koju ste morali skicirati u pola sata (bitna rijec skicirati,ne konstruirati),ove godine su dali bauhaus, i 3. dio su dali neku kompoziciju geom. tijela pa ste morali to nacrtati...crtanje i percepcija su najbitniji dijelovi,drz. matura sluzi da te malo pogurne prema naprijed na listi ili da te unazadi,ali malo...jedino ako katastrofalno napises onda nemas bas prevelike sanse upisat,cak i ako skupis puno bodova na crtanju i percepciji...i zadatak iz crtanja vam po novom objave kojih mjesec dana prije na internetu

al prerano vam je brinut se oko toga jos,procitajte jos jednom temu,sigurno ima korisnih odgovora
sharkyboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 15:26   #2005
Quote:
sharkyboy kaže: Pogledaj post
ne ocekuj da ce ti ista dati na ovom faksu...sve ces morat sama nabavljat,a nece se ni potrudit da ti kazu di to mozes nabavit...ok bude zarnic podijelio neki papir s popisom trgovina,ali tamo u 11. mjesecu kada ces vec sama saznat za njih



neznam kad si ti isao na prijamni,ali on se u zadnje dvije godine jaaako promijenio,pa bolje nemoj dezinformirat ove koji pitaju...ukratko-ove godine je crtanje nosilo 300 bodova,percepcija isto 300 bodova,a matura i ocjene ostalih 400...maturu moras hrv,mat i likovni uzet,fiziku ak oces neke ekstra bodove,nisam upucen u to...crtanje se sastojalo od 3 dijela po pola sata ili sat vremena,kako koji...1. dio-nacrtat nesto sto vas je motiviralo da upisete arhitekturu, 2. dio- dobili ste popis od 20-30 poznatih zgrada i dali su jednu koju ste morali skicirati u pola sata (bitna rijec skicirati,ne konstruirati),ove godine su dali bauhaus, i 3. dio su dali neku kompoziciju geom. tijela pa ste morali to nacrtati...crtanje i percepcija su najbitniji dijelovi,drz. matura sluzi da te malo pogurne prema naprijed na listi ili da te unazadi,ali malo...jedino ako katastrofalno napises onda nemas bas prevelike sanse upisat,cak i ako skupis puno bodova na crtanju i percepciji...i zadatak iz crtanja vam po novom objave kojih mjesec dana prije na internetu

al prerano vam je brinut se oko toga jos,procitajte jos jednom temu,sigurno ima korisnih odgovora
ja nisam bila po bolonji, ali ove smjernice su uvijek iste
Blackie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 16:01   #2006
jedini je problem što se nezna da li će se opet objaviti prijemni. To će se saznati tek par mjeseci prije, a možda se uopće ne objavi.
_oja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 16:29   #2007
da moguce da nece, mislim da waldgonica i ekipa koja ocjenjuje nisu za objavljivanje...a tko zna,mozda ce opet promijeniti taj dio prijemnog pa nece bit 3 crteza vec samo jedan ili dva...ali i dalje vrijede ista pravila za crtanje koja sigurno mozete procitat na ovoj temi jer smo ih govorili ljudima koji su isli ove godine na prijemni
sharkyboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 21:20   #2008
Quote:
rolzajz kaže: Pogledaj post
prva preporuka je da zasad ništa ne kupujete, vjerojatno će se organizirat neki buvljak na kojem će se po niskim cijenama moć nabavit rabljeni pribor...

drugo, zamjenski rapidografi (to su valjda ovi flomasteri koje spominješ) nisu dovoljno dobri...ne znam jesi ikad koristila išta od toga, al svatko ko je, ti može reć da su rapidografi daleko kvalitetniji, ali nažalost i do 5-6 puta skuplji...ovisno o debljini, naravno (što tanji, to skuplji)

šablone za slova će vam vjerojatno trebat, al nemojte kupovati dok vam ne daju uputu o veličini i vrsti slova, a kod nekih asistenata će te koristit letraset pa vam neće ni bit potrebni

šablone za namještaj vam neće trebat...dosta su skupe a još vam trebaju za različita mjerila tako da ne preporučam da to kupujete...namještaj se vrlo jednostavno nacrta i bez šablona (a moj asistent čak ni nije baš volio te šablone)
da, bolje sad nista ne kupovat, bar nekih 3 tjedna dok vam ne bude predaja prvog projektiranja, tada ce vam trebati rapidografi.

cula sam da ljudi koriste neke flomastere, ali nista to nije isto kao rapidograf.
samo za primjer, rapidograf ako nesto fulas (nemojte to bacat i kretat od pocetka!!), moze se malo ostrugati sa ziletom, a flomaster ne. to vrijedi ako se crta npr na scheles hameru, jer ovi obicni vise upiju tintu.

sto se tice sablona, ja sam bila kupila za slova samo onu od 5mm i onda ako ti treba veca ili manja posudis od nekoga, tako da sam prosla sve samo sa tom jednom. nemojte kupovat previse tih gluposti. sve ovisi koje asistente dobijete.
npr, jedna grupa je morala sve sa sablonom pisat, dok smo mi mogli rukom, i slicno. zato uvijek cekajte da vidite sta ce vam asistenti rec.

isto tako, sto se tice sablone za namjestaj, ja sam kupila onu za mjerilo 1:100 i dosta sam je koristila, iako se moglo i rukom, u nekim situacijama mi je islo brze ovako.

ponovno, za rapidografe da vam napomenem, nemojte ih kupovati pojedinacne, postoje setovi od 3 komada (0.2, 0.3, 0.5mm) koji ispadnu puno jeftiniji, i to vam je dovoljno sto se tice debljina, cak bi bilo dovoljno i samo 0.2 i 0.5 ali opet je ovako jeftinije. u jednom trenutku su trazili rapidograf od 1mm, ali tada je dovoljno preci sve sa ovim od 0.5mm dvaput, a ne kupovati novi.
cura1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 14:48   #2009
ako nekome trebaju instrukcije za prijemni, ja ih držim i ove godine pa neka se javi na pm!
_oja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 17:52   #2010
molim curu koja je kupila od mene dasku za crtanje, da mi se javi na pp- slučajno sam izbrisala nick.
CherryLoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 13:05   #2011
Literatura

Tražim knjigu Anne Massey: Interior Design of the 20th Century, pretražila sam većinu naših knjižara bez uspjeha. Ukoliko netko od vas zna, molim informaciju gdje kupiti ili još bolje možda je netko od vas voljan prodati.

Hvala
Incursori is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 22:42   #2012
Upisati arhitekturu sa 28 godina?

Pozdrav ekipa!

Dogodine ću imati 28 godina a htio bih upisati arhitekturu u Zagrebu. Već sam završio jedan fakultet ima 4 godine koji je totalno nevezan ali arhitektura mi je velika ljubav pa bi htio pokušati.

1. ima li to smisla u 28. godini?
2. postoji li mogućnost izvanrednog studija?
3. koliko je bitno znati crtati? nisam najbolji crtač i toga me najviše strah
4. matematike se ne bojim, tu sam doma, ali strah me fizike, koliko je teška?
5. što se uopće traži na prijemnom?
6. bih li ja trebao polagati državnu maturu?

Unaprijed hvala
mogranj is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 00:31   #2013
Quote:
mogranj kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa!

Dogodine ću imati 28 godina a htio bih upisati arhitekturu u Zagrebu. Već sam završio jedan fakultet ima 4 godine koji je totalno nevezan ali arhitektura mi je velika ljubav pa bi htio pokušati.

1. ima li to smisla u 28. godini?
2. postoji li mogućnost izvanrednog studija?
3. koliko je bitno znati crtati? nisam najbolji crtač i toga me najviše strah
4. matematike se ne bojim, tu sam doma, ali strah me fizike, koliko je teška?
5. što se uopće traži na prijemnom?
6. bih li ja trebao polagati državnu maturu?

Unaprijed hvala
1. tu ti nemogu pomoc, to jedino ovisi o tebi i tvojoj procjeni, ali zasto ne??
2. ne
3. trebas znat crtat, to je jako bitno (citaj najbitnije) na prijemnom, dalje tokom studija ti nije toliko presudno, ali se cijeni kao vjestina
4. matematika je lagana, fizika jos laksa
5. na faksu pises 2 testa-crtanje 300 bodova, percepcija 300 bodova
6. da, to ti je drugi dio prijemnog-obavezni hrv i mat,dodatni likovni, sve to zajedno s opcim uspjehom u skoli i ovim dodatnim prijemnim na faksu ima 1000 bodova...drzavna matura nije najbitniji dio ispita, ali radi razliku izmedu onih koji upadnu i onih koji ne upadnu, tako da je sve bitno...

procitaj ovu temu,barem zadnjih 10-ak stranica gdje se pisalo o prijemnom po novom sistemu da bi dobio vise informacija
sharkyboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2010., 14:38   #2014
recite mi, molim vas, dal je moguće prebacit se iz splita u zg? ako je moguće, znate li koji su uvjeti za prebacivanje?
leona92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2010., 09:04   #2015
Quote:
Incursori kaže: Pogledaj post
Tražim knjigu Anne Massey: Interior Design of the 20th Century, pretražila sam većinu naših knjižara bez uspjeha. Ukoliko netko od vas zna, molim informaciju gdje kupiti ili još bolje možda je netko od vas voljan prodati.

Hvala
UPI-2M knjižara ti je u Medulićevoj 20 Ako nemaju (a mislim da sam je vidjela), naručit će.
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2010., 12:56   #2016
Quote:
mogranj kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa!

Dogodine ću imati 28 godina a htio bih upisati arhitekturu u Zagrebu. Već sam završio jedan fakultet ima 4 godine koji je totalno nevezan ali arhitektura mi je velika ljubav pa bi htio pokušati.

1. ima li to smisla u 28. godini?
2. postoji li mogućnost izvanrednog studija?
3. koliko je bitno znati crtati? nisam najbolji crtač i toga me najviše strah
4. matematike se ne bojim, tu sam doma, ali strah me fizike, koliko je teška?
5. što se uopće traži na prijemnom?
6. bih li ja trebao polagati državnu maturu?

Unaprijed hvala
evo da ti i ja odgovorim iz druge perspektive...
1. ima smisla ako imas jakoo puno zivotne energije, poleta, elana itd i samo tad. ja sam namjeravala sad nakon arhitekture upisati drugi studij, no zakljucila sam da nakon ovog faksa jednostavnom nemam energije sve to proci jos jednom i da mi ne treba 2. faks da bih radila ono sto volim u zivotu. ako se neckas ili ti se vise neda provoditi noci radeci, uceci, crtajuci, nemoj upisivati jer ce to biti gubitak vremena i novaca. ja trenutno u grupi imam curu koja im 29g i super joj ide nema razlike, dobar student, ko da joj je 22. al bilo je i masu ljudi po 28 koji su odmah ili nakon prvog semestra odustali jer se vise nisu mogli backati s rokovima i tom bolognom.

3. tu moram proturjeciti ovom odgovoru ko ji ti je dan. iz mog iskustva, situacija je obrnuta. ja ne znam crtati i nikad u zivotu nisam crtala /covjek koji me ucio 2 tjedna prije prijamnog crtati mi je rekao da bi bilo najbolje da odustanem od tog faksa i upisem svoj back-up plan/. no eto ja zavrsila u prvih 10% na prijemnom. međutim, poslije tokom faksa sam primijetila koji je to manjak , kako bih rekla hendikep, i kako ne mozes napredovati onako kako bi inace mogao da znas crtati. jednostavno nejde, ne znas se izrazavati. moguce je studirati, evo ja redovit, vrlo dobar student, ali nije to to. uvijek ce te bit sram pokazat rucni rad ili skice jer znas da nemas pojma i na svakom koraku ce te potkopavati. doduse ja se uvijek tjesim onim izvanrednim primjerima tjelesno hendikepiranih ljudi koji otrce maraton, pa ako oni uspju to bez ruku i nogu, onda bome i ja mogu bit dobar arhitekt bez crtanja


e da, i ne znam kako je crtanje najbitnije na prijamnom, po kojem to kriteriju?

ako je (bivsi) prijamni imao 4 ispita po 200 bodova, a samo jedan od tih ispita je bio crtanje,
onda ono apsolutno nije najbitnije nego ravno 1/4 bitno
(zapravo plus ocjene iz srednje škole- jos je manje vazno)

a sad je samo malo drukcije percepcija 300 bodova, crtanje 300 bodova, drzavna matura 400 bodova. osvoji 650 iz perc i drzavne i ajmo rec 120-150 iz crtanja i upao si. a nije tolko tesko dobiti bodove iz crtanja, jedino na sto se koncentriras je da izbjegnes katastrofu (iskrivljene perspektive, glupe teme, 'djecji crtez') i dobit ces 100 bodova.

Zadnje uređivanje Lady_D : 10.10.2010. at 20:40.
CherryLoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2010., 18:00   #2017
Quote:
CherryLoo kaže: Pogledaj post
e da, i ne znam kako je crtanje najbitnije na prijamnom, po kojem to kriteriju?

ako je (bivsi) prijamni imao 4 ispita po 200 bodova, a samo jedan od tih ispita je bio crtanje,
onda ono apsolutno nije najbitnije nego ravno 1/4 bitno
(zapravo plus ocjene iz srednje škole- jos je manje vazno)

a sad je samo malo drukcije percepcija 300 bodova, crtanje 300 bodova, drzavna matura 400 bodova. osvoji 650 iz perc i drzavne i ajmo rec 120-150 iz crtanja i upao si. a nije tolko tesko dobiti bodove iz crtanja, jedino na sto se koncentriras je da izbjegnes katastrofu (iskrivljene perspektive, glupe teme, 'djecji crtez') i dobit ces 100 bodova.

to baš i nije točno. Prije crtanje nije bilo najbitnije, to je istina, ali sada definitvno je. Percepcija je nešto što se nauči lako i što su uvijek skoro isti zadaci, i tu masa ljudi ima približno iste bodove.
Što se državne mature tiče, svi koji idu upisivati arhitekturu u pravilu imaju jako puno bodova iz mature.

Crtanje čini razliku između onih koji će proći i onih koji će pasti.
I nije bitno samo 'izbjeći katastrofu', jer nije isti pojam katastrofe tebi i onima koji ocjenjuju. Ovo što si navela, dječji crtež, iskrivljena perspektiva, to su crteži koj ise u startu eliminiraju. Što je sa ostalih 600 crteža kojima je perspektiva dobra, tema ok, crtež solidan?
I mislim da se, što se tiče arh, treba duplo više truditi oko upada nego na drugim fakultetima jer je pola ljudi upada preko veze, pa prakički moraš biti u prvih 60 po znanju da bi upao.
_oja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2010., 20:05   #2018
apsolutno potpisujen
rolzajz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2010., 21:03   #2019
Quote:
_oja_ kaže: Pogledaj post
to baš i nije točno. Prije crtanje nije bilo najbitnije, to je istina, ali sada definitvno je. Percepcija je nešto što se nauči lako i što su uvijek skoro isti zadaci, i tu masa ljudi ima približno iste bodove.
Što se državne mature tiče, svi koji idu upisivati arhitekturu u pravilu imaju jako puno bodova iz mature.

Crtanje čini razliku između onih koji će proći i onih koji će pasti.
I nije bitno samo 'izbjeći katastrofu', jer nije isti pojam katastrofe tebi i onima koji ocjenjuju. Ovo što si navela, dječji crtež, iskrivljena perspektiva, to su crteži koj ise u startu eliminiraju. Što je sa ostalih 600 crteža kojima je perspektiva dobra, tema ok, crtež solidan?
I mislim da se, što se tiče arh, treba duplo više truditi oko upada nego na drugim fakultetima jer je pola ljudi upada preko veze, pa prakički moraš biti u prvih 60 po znanju da bi upao.
ima i u tome istine, ja sam upisivala prije državne mature i ne znam kako je sada, no pretpostavljala sam da crtanje igra veću ulogu.
ali isto tako - sumnjam da postoji više od 120 ljudi godišnje koji postignu više od 850 bodova.
takodjer, ne vjerujem da su se omjeri toliko promjenili. ne znam kako je moguće. ja nisam skupila 50% iz crtanja, bila sam medju prvih 10. jednostavno nisam imala dovoljno vremena i procijenila sam u tom trenutku da je bolje ulagati u ostala područja koja mi idu nego u crtanje koje ne znam. čak i da su drastično promijenjeni omjeri, mislim da ti je to dovoljno za upast. a dečko koji je pitao ima minimalno godinu dana za pripremu, tako da moze bit i 1. ako je uporan

poanta čitavog mog posta je: ako nisi izvrstan crtač, a imaš želju, možeš to kompenzirati u drugim područjima prijemnog, i trudit se da ti crtanje bude što bolje. pošto znaš da ne možeš dobiti 300 ili 250 bodova iz crtanja, trudit ćeš se da percepciju ne napišeš za 250 nego za 295 bodova!

Zadnje uređivanje CherryLoo : 10.10.2010. at 22:06.
CherryLoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2010., 22:04   #2020
Budući arhitekti, imate li vi slobodnog vremena uz faks? Čitala sam malo ovu temu i nekako mi se čini da se treba samo faksu posvetiti.
Biste li, npr. mogli ugurati neki tečaj, hobi, kavu itd. u raspored?
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:07.