Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2014., 19:10   #1281
Quote:
danijeld kaže: Pogledaj post
koliko ih ima
Imamo previše policajaca u odnosu na broj stanovnika sa mizernim učinkom.
Da sam policajac odbio bi bilo kakvi glupi nalog pa neka mi daju otkaz.
Posao policije je da trpa u zatvor prvo krupne ribe (političare, tajkune, bankare) a tek onda sitne ribe.
a koji ti klinac znas sta je posao policije? Po cijem nalogu bi krupne ribe trebale u zatvor? Tvom sigurno ne, za ostalo se zahvaljuj hdz-u, sdp-u i kompaniji u spregi.
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 16:04   #1282
Pa ni ne zna a još manje zna kakav sistem vlada unutar njih.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 20:58   #1283
Pozdrav, ne znam jesam li na pravoj temi, al eto, pokušat ću...
Uglavnom, prije par godina sam u jednom gradu u inozemstvu uhvaćen zbog krađe. Platio sam kaznu, ali sam valjda ostao evidentiran u njih. Naime, neki dan mi majka kaže da joj je neki naš domaći pandur, prijatelj valjda rekao za taj slučaj ( jer ga je ona očito pitala da meni malo prekopa dosje) i iznijela mi do u tančine taj događaj.
Mene zanima, mogu li ja ikako tužiti toga pandura na osnovi toga, budući ne da sam punoljetan, nego sam čak zagazio i u srednje tridesete, te on nema šta iznositi informacije o meni mojoj majci?
Unaprijed hvala.
franck cammas is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 13:49   #1284
Quote:
franck cammas kaže: Pogledaj post
Pozdrav, ne znam jesam li na pravoj temi, al eto, pokušat ću...
Uglavnom, prije par godina sam u jednom gradu u inozemstvu uhvaćen zbog krađe. Platio sam kaznu, ali sam valjda ostao evidentiran u njih. Naime, neki dan mi majka kaže da joj je neki naš domaći pandur, prijatelj valjda rekao za taj slučaj ( jer ga je ona očito pitala da meni malo prekopa dosje) i iznijela mi do u tančine taj događaj.
Mene zanima, mogu li ja ikako tužiti toga pandura na osnovi toga, budući ne da sam punoljetan, nego sam čak zagazio i u srednje tridesete, te on nema šta iznositi informacije o meni mojoj majci?
Unaprijed hvala.
Kazneni zakon

Odavanje tajnih podataka

Članak 347.

(1) Tko tajne podatke koji su mu povjereni učini dostupnim neovlaštenoj osobi, kaznit će se kaznom zatvora od šest mjeseci do pet godina.

(2) Tko pribavi tajni podatak s ciljem da ga on ili druga osoba neovlašteno upotrijebi, ili tko drugome učini dostupnim takav podatak u čiji je posjed došao slučajno, kaznit će se kaznom zatvora do tri godine.

(3) Tko djelo iz stavka 1. i 2. ovoga članka počini iz koristoljublja, kaznit će se kaznom zatvora od jedne do deset godina.

(4) Tko kazneno djelo iz stavka 1. i 2. ovoga člana počini za vrijeme ratnog stanja ili neposredne ratne opasnosti, kaznit će se kaznom zatvora od tri do dvanaest godina.

(5) Tko kazneno djelo iz stavka 1. ovoga članka počini iz nehaja, kaznit će se kaznom zatvora do tri godine


Lijepo to prijavi državnom odvjetništvu u mjestu gdje živiš.

http://www.dorh.hr/Default.aspx?art=4492
Drago_Gervais is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 06:20   #1285
Evo jedan primjjer totalno neprofesionalnog policijskog postupanja.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/e...nu/764297.aspx

Ovaj bradonja na video se opire dvojici policajaca, a oni pokazuju očitu inferiornost i nepoznavanje elementarnih znanja, potpuno su neuvježbani, neodlučni, kod primjene suzavca u spreju jedan policajac je poprskao drugoga, poslije im bradonja bježi, ne znaju ga vezati, a cijelo to vrijeme dopuštaju da ih ljudi snimaju.

Ako nisu bili sposobni odraditi uhićenje, trebali su izvjestiti nadređene da trebaju pomoć.

Ovu dvojicu policajaca stegovno tretirati jer sramote hrvatsku policiju, posao rade neodlučno, neprofesionalno, fizički su potpuno nepripremljeni, ne znaju primjeniti osnovne zahvate, ne znaju staviti lisice. Sve što su napravili napravili su onako kako se ne radi.
Famesky is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 08:07   #1286
Slažem se da su ispali totalno retardirani, ali nije riječ o samom sramoćenju policije, prekršili su i nekoliko odredbi Zakona.

Nisu mogli zabraniti snimanje, jer je snimanje dopušteno, budući da je na javnom mjestu, i nije tajno.

Tip navodno nije imao osobnu, čime ga imaju pravo privesti na utvrđivanje identiteta, pružao je otpor, drugi par cipela je što ga oni nisu znali svladati.

Cijela priča sa suzavcem je nezakonita, nije bilo osnove za njegovu primjenu, a pogotovo ne 2 puta i tu ih treba kazniti.
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 08:27   #1287
koje budale, samo Rvacka policija može zbog "osobne" ovakvo sranje napraviti.

ionako imamo prevelik broj policajaca u odnosu na broj stanovnika, otkaz ovoj dvojci i pomagačima u policijskoj postaji će sjesti ko budali šamar.
danijeld is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 08:35   #1288
Quote:
lujozg kaže: Pogledaj post
a koji ti klinac znas sta je posao policije? Po cijem nalogu bi krupne ribe trebale u zatvor? Tvom sigurno ne, za ostalo se zahvaljuj hdz-u, sdp-u i kompaniji u spregi.
policija i pravosuđe su neovisni od politike i da rade svoj posao kako spada bavili bi se bitnim slučajavima, a ne nabijali normu na kumicama s placa i raznim aktivistima.

policija jako dobro zna imena i adrese mafijaša, velikih dilera, privatizacijsko-političkih kriminalaca i ostalog ološa ali su pi..e koje čekaju prijevremenu mirovinu.
danijeld is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 09:25   #1289
Dobro da je snimano. Koji noobovi, katastrofa koji retardi rade u policiji ne svi ali ih ima.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 09:49   #1290
Quote:
Famesky kaže: Pogledaj post
Evo jedan primjjer totalno neprofesionalnog policijskog postupanja.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/e...nu/764297.aspx

Ovaj bradonja na video se opire dvojici policajaca, a oni pokazuju očitu inferiornost i nepoznavanje elementarnih znanja, potpuno su neuvježbani, neodlučni, kod primjene suzavca u spreju jedan policajac je poprskao drugoga, poslije im bradonja bježi, ne znaju ga vezati, a cijelo to vrijeme dopuštaju da ih ljudi snimaju.

Ako nisu bili sposobni odraditi uhićenje, trebali su izvjestiti nadređene da trebaju pomoć.

Ovu dvojicu policajaca stegovno tretirati jer sramote hrvatsku policiju, posao rade neodlučno, neprofesionalno, fizički su potpuno nepripremljeni, ne znaju primjeniti osnovne zahvate, ne znaju staviti lisice. Sve što su napravili napravili su onako kako se ne radi.
Na stranu zašto on nije htio dati osobnu i zašto ga oni ne znaju pristojno privesti.

Mene više zanima zašto je službena izjava policije da je uhićenik udario jednog policajca lisicama, a drugog zatvorenom šakom u lice. I da je jednog policajca 'oblila krv' nakon udarca lisicama.

Tko za to odgovara?

Kakva je točno kazna za očito laganje policije?
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 09:59   #1291
Baš nikakva, zato i lažu.

Ne smeta mi toliko što mi lažu, više mi smeta to što misle da im vjerujem.

Ako su već išli lagati (ne bi bilo ni prvi, ni posljednji put), mogli su bar smisliti neku manje očitu laž.

Očito i oni kuže da su se zblamirali, pa se sad pokušavaju oprati, a time se samo više ukopavaju.
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 10:22   #1292
Kazna je otkaz i novčana kompenzacija žrtvi.

I to ne samo ova dvojca nego i njihov nadređeni i "kolege" u postaji koji su se iživljavali.
danijeld is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 10:31   #1293
Quote:
danijeld kaže: Pogledaj post
Kazna je otkaz i novčana kompenzacija žrtvi.

I to ne samo ova dvojca nego i njihov nadređeni i "kolege" u postaji koji su se iživljavali.
Ok, ono je otkaz iz 3 razloga. Prvo, ne znaju privest čovjeka, ne znaju uopće staviti lisice. Drugo, zbog toga ga bez potrebe prskaju suzavcem u oči, guraju se s njim, bacaju ga po podu, padaju po njemu koliko su smotani.

Treće i najgore, očito lažu da ih je udarao lisicama i šakom.

A meni bi i onaj predstavnik sindikata koji je rekao da je ovoga policajca što je udaren lisicama 'oblila krv' isto tako stegovno odgovarao.
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 10:59   #1294
Ovo je lakrdija. Ja ne vjerujem da tako nesposobni ljudi rade u policiji. Na stranu razlozi privodjenja ali ako oni nisu u stanju u roku od minute privesti pijanu osobu onda bolje da ni ne pokusavaju. Bez ikakve kontrole situacije, ne znaju savladati lika, ne znaju vezati lisice, nisu u stanju nista osim nepotrebne sile. Suzavac su upotrijebili jer misle da je to prihvatljivije posto su znali da ih se snima. Da su bili sami sa njim vjerojatno bi ga ispendrecili dok ne klone i onda priveli.
Nije mi jasan ovaj sa suzavcem, meni on djeluje jako nizak a znam da je uvjet nekad bio 1,80 ili 1,85 za ici u akademiju. Da li je moguce da primaju i niske policajce koji onda moraju nepotrebno upotrebljavati silu jer svojom snagom ne mogu iskontrolirati normalnog covjeka. Mislim, visina je prilicno bitna kod toga, ako nista onda zbog dojma i pojave.

Sve u svemu, sramota za policiju. Da nam turisti po najjacem turistickom centru gledaju ovakve scene zbog osobne iskaznice i vicu ''Gestapo''. Lijepa slika. Nadam se da ce ovi policajci, ako ne dobiju otkaz ili bar neku mjeru u kojoj moraju ponoviti skolovanje, jednom naletjeti na nekoga tko ima namjeru uzvratiti.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 11:03   #1295
Ovo brutalno, pa zar ne gledate klipove američke policije? Pa oni prije svakog uhićenja, čovjeka prebiju da taj ne zna za sebe, a uz to ga taziraju, ako ima sreće, a ako ne, onda ustrijele.. Joj, posmatram pažljivo tipa, i policija samo što mu nije ponudila utjehu da zaplače na njihovom ramenu (od onog suzavca) hehe.. I da, to što ga ne mogu uhapsiti nije problem ove dvojice, već uprave, koja kad ne obezbjedi dovoljan broj osoblja onda imaš ovakvu "situaciju". Inače, kad se netko opire uhićenju, 10-12 policajaca je za očekivati.

-Pa neeeeeeeemojteeee više!!! Oooooooj, tuga je gledati ovo!

Kažeš lažu oni, a da vidiš kako je tek kad laže cijeli odjel za tebe, sa vrhom na čelu?!?! Eee tada tek je beznadno.
Marian Oden is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 11:04   #1296
Quote:
Marian Oden kaže: Pogledaj post
Ovo brutalno, pa zar ne gledate klipove američke policije? Pa oni prije svakog uhićenja, čovjeka prebiju da taj ne zna za sebe, a uz to ga taziraju, ako ima sreće, a ako ne, onda ustrijele.. Joj, posmatram pažljivo tipa, i policija samo što mu nije ponudila utjehu da zaplače na njihovom ramenu (od onog suzavca) hehe.. I da, to što ga ne mogu uhapsiti nije problem ove dvojice, već uprave, koja kad ne obezbjedi dovoljan broj osoblja onda imaš ovakvu "situaciju". Inače, kad se netko opire uhićenju, 10-12 policajaca je za očekivati.
Amerika je jedno, mi smo drugo. U Americi jako puno ljudi legalno nosi oruzje i zakoni su im prilicno liberalni, a kriminal puno izrazeniji. Kod nas prakticki nema napada na policajce i ne treba se ugledati na jednu drzavu popus SAD-a, po nicemu. Pogledaj kako se u Engleskoj rjesavaju ovakve stvari i kako bobbyji postupaju a ne SAD. Mozes tako raci i da trebamo imati brazilske Bope koji patroliraju gradom, ako znas tko su oni...
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 11:08   #1297
Nije stvar samo u tome, nego koliko tu neke emocije ima, nepotrebno. Umjesto da policija uhićuje, a lopov pruži ruke i to je ono što lopov treba da radi, a ne ovdje kmeči zajedno sa policijom jbt... Pa ovo nema nigdje, prava kazališna postava za mase, što ustalom naša država jeste..

Zadnje uređivanje Marian Oden : 08.08.2014. at 11:16.
Marian Oden is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 11:23   #1298
Quote:
Marian Oden kaže: Pogledaj post
Ovo brutalno, pa zar ne gledate klipove američke policije? Pa oni prije svakog uhićenja, čovjeka prebiju da taj ne zna za sebe, a uz to ga taziraju, ako ima sreće, a ako ne, onda ustrijele.. Joj, posmatram pažljivo tipa, i policija samo što mu nije ponudila utjehu da zaplače na njihovom ramenu (od onog suzavca) hehe.. I da, to što ga ne mogu uhapsiti nije problem ove dvojice, već uprave, koja kad ne obezbjedi dovoljan broj osoblja onda imaš ovakvu "situaciju". Inače, kad se netko opire uhićenju, 10-12 policajaca je za očekivati.

-Pa neeeeeeeemojteeee više!!! Oooooooj, tuga je gledati ovo!

Kažeš lažu oni, a da vidiš kako je tek kad laže cijeli odjel za tebe, sa vrhom na čelu?!?! Eee tada tek je beznadno.
Da se razumijemo, ovo nije brutalnost nego bezobrazluk i idiotizam. Krajnje nesnalaženje i neznanje, pogrešna procjena, sve moguće greške su napravili. Laganje cijele instutucije da bi ih pokrili je posebna sramota. Zašto bi im sutra išta više vjerovali?

Žeravica je bezopasan, to zna bilo tko u gradu. Ne bi ih ni mogao udariti jer ne zna udariti. Isto kao da kažu da ih je neka baba nokautirala. A ove su doveli iz neke pizde materine pa ne znaju ništa. Ali ni ne moraju znati tko je on i da li je opasan, ali bi trebali znati staviti lisice i privesti čovjeka bez da se valjaju po njemu i prskaju ga suzavcem u oči.
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 12:37   #1299
Quote:
Famesky kaže: Pogledaj post

Ako nisu bili sposobni odraditi uhićenje, trebali su izvjestiti nadređene da trebaju pomoć.
Pa primaju redovito plaću
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 13:25   #1300
Dvojica totalo neobučenih, nespremni i neodlučnih policajaca 6 minuta i 28 sekundi se natežu s bradatim pripitim aktivistom. A je to u policijskoj režiji. Hej, 6 i pol minuta. Ovaj video bi prikazivao policajcima u školi kako ne treba postupati, ovo bi mi bio edukativni video kojeg bi budući policajci gledali i bilježili propuste.

O priopćenjima iz nadležene PU ne znam ništa, ali ako su priopćenjima pokrivali ovu dvojicu nesposobnjakovića onda su oni odgovorni još više od Loleka i Boleka.

Loleka i Boleka stegovno tretirati zbog neprofesionalnog policijskog postupanja, a nakon toga analizirati službena izvješća i utvrditi koliko se služben izvješća razlikuju od video snimke. Ukoliko su dostavili službena izvješća koja ne odgovaraju činjeničnom stanju, ukoliko su frizirana da bi prikrili vlastitu nesposobnost onda je njihova odgovornost još veća.

Maknuti ih s ulice i staviti na neku portu, poučiti ih da drugi puta pozovu pomoć ako nisu dorasli poslu za kojeg su plaćeni. Manja je šteta od ovoga jer se s ovime šalje jedna totalno loša slika o hrvatskoj policiji.
Famesky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:10.