Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2004., 14:13   #61
ljudi znam da je bilo već priča o omega 3 ali ja još nisam skužila o čem se tu radi
aj nek mi neko objasni kaje to i kak djeluje i kakve veze imaju sa depresijom i ostalim psihičkim poremećajima jer sutra idem do psihića pa da znam i da se posavjetujem s njim oko toga.tenks
 
Odgovori s citatom
Old 22.09.2005., 23:05   #62
Zoloft + debljanje?

pijem par dana zoloft

kao vecina antidepresiva uzrokuje debljanje, no za zoloft cujem da su neki smrsavili a drugi kazu da se deblja i sad me zanima, vi koji ste pili kako je na vas utjecalo , ste više jeli ili...


i, opcenito, druge nuspojave..


hvala.
LeeLooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2005., 08:44   #63
probaj otici na forum www.depresija.org , vjerujem da ces tamo saznati sve sto te zanima
energy-x is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2005., 09:22   #64
pazi vamo!

Moja mama je bila na onoj dijeti bez ugljikohidrata i bila je strašno razdražljiva i depresivna, paralelno je išla i na akupunkturu pa joj je doktorica prepisala zoloft. Na kraju je smršavila 16 kg.
U drugom slučaju je ista zapala u neku krizu i počela je nekontrolirano jest( npr. znala je pojest kutiju sladoleda) vjerovatno od nervoze, i opet su joj preporučili zoloft i opet se stanje stabiliziralo...
Tako da bi se moglo reć da je njoj pomoglo pri mršavljenju!
crosstown spinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2005., 09:32   #65
Re: pazi vamo!

Quote:
crosstown spinner kaže:
Moja mama je bila na onoj dijeti bez ugljikohidrata i bila je strašno razdražljiva i depresivna, paralelno je išla i na akupunkturu pa joj je doktorica prepisala zoloft. Na kraju je smršavila 16 kg.
U drugom slučaju je ista zapala u neku krizu i počela je nekontrolirano jest( npr. znala je pojest kutiju sladoleda) vjerovatno od nervoze, i opet su joj preporučili zoloft i opet se stanje stabiliziralo...
Tako da bi se moglo reć da je njoj pomoglo pri mršavljenju!
Po opisu znam gdje je bila.
Piti antidepresive kao pomoć kod mršavljenja baš mi ne izgleda pametno. OK ja nisam doktor.
Fora je u tome da ih s antidepresivima digne pa ne klopaju tolko, ali čim je dijeta gotova i padnu sa nebeskih visina natuku brzo sve kile natrag + par dodatnih.
Ima tamo pacijentica koje se svake godine vraćaju. Kod nekih se radi o 30+ kila pa i više.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2005., 09:43   #66
daleko od toga da mi ta njezina dijeta nema smisla, ali lilu je pitala pa sam joj rekao iz iskustva! a ako ćemo dugoročno gledat skoro ništa nije kako se čini u početku
crosstown spinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2005., 14:00   #67
Re: pazi vamo!

Quote:
crosstown spinner kaže:
Moja mama je bila na onoj dijeti bez ugljikohidrata i bila je strašno razdražljiva i depresivna
Zar je to tako cudno? To se zove ovisnost (ne samo psiholoska, vec i fizicka - losi ugljikohidrati dizu inzulin i leptin). Zbog losih ugljikohidrata (najvise secera, ali kruh i krumpir nisu daleko) osjecamo se dobro i nauceni smo na njih - kad ti to netko oduzmne, normalno da treba proci neko vrijeme da se sredis. Mozda je trebala postepeno ici. Meni je takodjer bilo tesko kad sam izbacio lose ugljikohidrate, a sad mi je OK. Sad mi kad pojedem cokoladicu to predstavlja veliko zadovoljstvo, ali bez nje mi takodjer nece biti lose, niti cu osjecati da trebam pojesti nesto slatko da bi mi bilo bolje (kad mi ni nije toliko lose).

BTW jebes antidepresive (osim u zbilja teskim slucajevima) - od njih vise stete nego koristi. Bitnije je promijeniti si zivot i stav o zivotu u pozitivni i dobro osjecanje doci ce uz to. Mozda promijeniti okolinu, ljude s kojima se druzi... Dokazano je da su antidepresivi tek vrlo malo djelotvorniji od placeba sto znaci da ljudima koji imaju negativan pogled na svijet ni antidepresivi cesto nece pomoci. Reci joj neka krene na jogu! S njom ne moze pogrijesiti. Cesto je ucinkovitija od antidepresiva. Ja sam krenuo ovaj tjedan i tek sad vidim koliko sam fizicki zakrzljao (osim bicepsa i slicnih, "muskih" misica ). Inace sam stalno napet i nikako se ne mogu opustiti - no, zaista se ne sjecam kad sam zadnji put bio toliko opusten kao nakon jednog sata joge.
MaxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2005., 19:48   #68
Re: Zoloft + debljanje?

Quote:
LeeLooo kaže:
pijem par dana zoloft

kao vecina antidepresiva uzrokuje debljanje, no za zoloft cujem da su neki smrsavili a drugi kazu da se deblja i sad me zanima, vi koji ste pili kako je na vas utjecalo , ste više jeli ili...


i, opcenito, druge nuspojave..


hvala.
Mogu ti samo kazati kako kod mene Zoloft nije prouzročio debljane. Poanta je samo da ga počneš uzimati prvi tjedan dana pola tablete. Tako da sam prvi put ne znajući to proživo svu silu nuspojava Zolofta, kje ne bih nekom poželio, ali sada kada sam počeo uzimati po drugi put, počeo sam s pola tablete i nemam baš nikakvih vidljivih nuspojava.
Dalibor - od 1983. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2005., 20:05   #69
Re: Re: Zoloft + debljanje?

Quote:
Dalibor - od 1983. kaže:
nemam baš nikakvih vidljivih nuspojava. .
Kad si sam po sebi nuspojava.


@ MaxB

živa istina!
ja sam nedavno imao jednu tešku situaciju i kad je bilo najgore par dana sam koristio normabel, inače sam u životu svega par puta takve stvari koristio i mogu reči da sam učinke osjetio puno jače tada kad mi je stvarno trebalo...
dakle, ljudi okanite se toga jer kad će vam stvarno trebat nećete imat za čim posegnut.
off. bravo za jogu, dok sam ju vježbao bio sam nova osoba, ali čim sam prestao nisam više mogao nać motivaciju da krenem ponovo tako da sam sad opet balvan... daj pitaj jel se to kome događalo i kak da si pomognem.
crosstown spinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2005., 20:07   #70
Re: Zoloft + debljanje?

Quote:
LeeLooo kaže:
pijem par dana zoloft

kao vecina antidepresiva uzrokuje debljanje, no za zoloft cujem da su neki smrsavili a drugi kazu da se deblja i sad me zanima, vi koji ste pili kako je na vas utjecalo , ste više jeli ili...


i, opcenito, druge nuspojave..


hvala.
stopa debljanja kod zolofta i slichnih lijekova je zanemariva - uopche nije jedna od nus pojava

ljudi chesto pogreshno povezhu deblajnje ili mrshavljenje sa lijekom - jer dosta ljudi promijeni apetit zbog depresije a ne lijeka
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2005., 05:25   #71
Re: Re: Zoloft + debljanje?

Quote:
margarita kaže:

ljudi chesto pogreshno povezhu deblajnje ili mrshavljenje sa lijekom - jer dosta ljudi promijeni apetit zbog depresije a ne lijeka

to si i ja mislim, ono, lijek posredno utječe na apetit jer mjenja raspoloženje za koje je apetit usko vezan..


mislim da na mene nece djelovat jer mi je apetit konstantan nevezano uz raspoloženje..


joga? DA, bravo. sve se može jogom rješit. svi kemijski imbalansi u mozgu. neznam zašto postoji specijalizacija psihijatrije?!
LeeLooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2005., 15:40   #72
Re: Re: Re: Zoloft + debljanje?

Quote:
LeeLooo kaže:
joga? DA, bravo. sve se može jogom rješit. svi kemijski imbalansi u mozgu. neznam zašto postoji specijalizacija psihijatrije?!
Vidis, i ja se isto pitam. Deset mjeseci sam pio Fevarin, svaki put kad sam dosao kod psihijatrice kao na kontrolu uslijedilo je par istih pitanja: kako se osjecas, imas li brace, kako je njemu... i konacno dodji na kontrolu za par mjeseci. Kad sam se pozalio da se ne mogu nositi sa svojim osjecajima, odgovor je bio da to moram sam rijesiti. Zbilja, cemu sluze psihijatri? A osoba koja se nedovoljno krece (poput mene u to vrijeme i pretpostavljam tvoje majke) strasno ce profitirati sportskim aktivnostima - od kad sam kupio novi bicikl i svuda se vozim na njemu i par puta tjedno lagano vjezbam, osjecam se bolje, ljudi mi vele da "zracim", imam vise energije, lakse disem, ojacao sam misice u rukama, prsima i nogama itd. - takav efekt nisam nikad postigao pod antidepresivima. A joga mi je pomogla da se malo opustim, da se jos truncicu pozitivnije osjecam, te da dodatno zategnem misice (prvenstveno trbusne). Izmedju ostalog, u jogi postoje vjezbe koje poboljsavaju probavu - idealno za tvoju majku. BTW nije u pitanju samo joga - ima jos mnogo takvih tehnika koje covjeku mogu pomoci u duhovnom, emocionalnom i fizickom smislu. Zbilja ne postoji ni jedan razlog da tvoja majka ne ide na jogu - moze samo profitirati.

BTW Imas posve pogresno gledanje na depresiju i sto su uzroci i posljedice. Na primjer: neka osoba se zaljubi u drugu osobu do usiju, ta druga osoba ne uzvraca ljubav, prva osoba pada u depresiju. Da, ona sad ima kemijski disbalans u mozgu (!)... Posljedica cega je depresija... A kemijski disbalans je posljedica njezinog emotivnog stanja, onog sto joj se dogodilo u zivotu. U got the point? Isto tako, ti bi mogla tvrditi da ja patim (ili sam barem patio) od depresije i ne znam cega sve ne zbog kemijskog disbalansa, je li tako? Nije uopce bitno to sto me majka veci dio mog zivota emocionalno zlostavljala, a otac psihicki? Zasto onda moj brat, koji je vecim dijelom bio postedjen od toga, ne pati od depresije? Da si prosla sve sto sam ja prosao, onda bi ti bilo jasno koliku ulogu u covjekovom zivotu imaju osjecaji... I kako losi osjecaji mogu uzrokovati depresiju, suicidalne misli, kronicni umor, pojacati alergije, a cak uzrokovati i neke akutne "bolesti" - recimo, znalo mi se dogadjati da par sati prije nego sam namjeravao ici van u diskoteku da sam dobio temperaturu i osjecao simptome prehlade - a znam da nisam bio prehladjen. Upravo zbog takvih stvari joga moze biti savrsen "lijek" za depresiju, tjeskobu i mnoge druge duhovne/emocionalne poremecaje.
MaxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2005., 19:57   #73
Re: Re: Re: Re: Zoloft + debljanje?

Quote:
MaxB kaže:
Vidis, i ja se isto pitam. Deset mjeseci sam pio Fevarin, svaki put kad sam dosao kod psihijatrice kao na kontrolu uslijedilo je par istih pitanja: kako se osjecas, imas li brace, kako je njemu... i konacno dodji na kontrolu za par mjeseci. Kad sam se pozalio da se ne mogu nositi sa svojim osjecajima, odgovor je bio da to moram sam rijesiti. Zbilja, cemu sluze psihijatri? A osoba koja se nedovoljno krece (poput mene u to vrijeme i pretpostavljam tvoje majke) strasno ce profitirati sportskim aktivnostima - od kad sam kupio novi bicikl i svuda se vozim na njemu i par puta tjedno lagano vjezbam, osjecam se bolje, ljudi mi vele da "zracim", imam vise energije, lakse disem, ojacao sam misice u rukama, prsima i nogama itd. - takav efekt nisam nikad postigao pod antidepresivima. A joga mi je pomogla da se malo opustim, da se jos truncicu pozitivnije osjecam, te da dodatno zategnem misice (prvenstveno trbusne). Izmedju ostalog, u jogi postoje vjezbe koje poboljsavaju probavu - idealno za tvoju majku. BTW nije u pitanju samo joga - ima jos mnogo takvih tehnika koje covjeku mogu pomoci u duhovnom, emocionalnom i fizickom smislu. Zbilja ne postoji ni jedan razlog da tvoja majka ne ide na jogu - moze samo profitirati.

BTW Imas posve pogresno gledanje na depresiju i sto su uzroci i posljedice. Na primjer: neka osoba se zaljubi u drugu osobu do usiju, ta druga osoba ne uzvraca ljubav, prva osoba pada u depresiju. Da, ona sad ima kemijski disbalans u mozgu (!)... Posljedica cega je depresija... A kemijski disbalans je posljedica njezinog emotivnog stanja, onog sto joj se dogodilo u zivotu. U got the point? Isto tako, ti bi mogla tvrditi da ja patim (ili sam barem patio) od depresije i ne znam cega sve ne zbog kemijskog disbalansa, je li tako? Nije uopce bitno to sto me majka veci dio mog zivota emocionalno zlostavljala, a otac psihicki? Zasto onda moj brat, koji je vecim dijelom bio postedjen od toga, ne pati od depresije? Da si prosla sve sto sam ja prosao, onda bi ti bilo jasno koliku ulogu u covjekovom zivotu imaju osjecaji... I kako losi osjecaji mogu uzrokovati depresiju, suicidalne misli, kronicni umor, pojacati alergije, a cak uzrokovati i neke akutne "bolesti" - recimo, znalo mi se dogadjati da par sati prije nego sam namjeravao ici van u diskoteku da sam dobio temperaturu i osjecao simptome prehlade - a znam da nisam bio prehladjen. Upravo zbog takvih stvari joga moze biti savrsen "lijek" za depresiju, tjeskobu i mnoge druge duhovne/emocionalne poremecaje.
otkud moja majka u toj prici molim te ljepo mi reci???
ko sto si vidio rekla sam:
joga? DA, bravo. sve se može jogom rješit.svi kemijski imbalansi u mozgu
u ironičnom tonu naravno.
i, poanta je bila da mislim da tvoji 'recepti' , joga itd. pomazu upravo u slucajevima koje si ti gore naveo ali ne u SVIM slucajevima kao neke bolesti koje nisu posljedica tvog zivota nego cisto na fizickoj bazi, isto tako depresija ne mora bit posljedica prekida itd. nego moze bit bez povoda a u tom slucaju ne mozes ljecit uzrok bolesti jer ga u RL nema, tj. uzrok je iskljucivo u tvom tijelu...

evo ti :

Uzroci depresije



Ponekad je depresija nasljedna bolest i javlja se u obiteljima, narocito bipolarni tip. I kod drugih tipova depresije najcesce saznamo da je netko od predaka bio tankih zivaca ili je bolovao od drugih psihickih poremecaja.

ti bi manicnu depresiju ljecio iskljucivo jogom?



znaci, ovaj topic nije mjesto za promoviranje joge vjere ili sporta jer postoje stanja u kojima ne pomaze to.


LeeLooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2005., 20:35   #74
Re: Re: Re: Re: Re: Zoloft + debljanje?

Quote:
LeeLooo kaže:
otkud moja majka u toj prici molim te ljepo mi reci???
Sorry - pomijesao sam postove!

Quote:
ko sto si vidio rekla sam:
joga? DA, bravo. sve se može jogom rješit.svi kemijski imbalansi u mozgu
u ironičnom tonu naravno.
i, poanta je bila da mislim da tvoji 'recepti' , joga itd. pomazu upravo u slucajevima koje si ti gore naveo ali ne u SVIM slucajevima kao neke bolesti koje nisu posljedica tvog zivota nego cisto na fizickoj bazi, isto tako depresija ne mora bit posljedica prekida itd. nego moze bit bez povoda a u tom slucaju ne mozes ljecit uzrok bolesti jer ga u RL nema, tj. uzrok je iskljucivo u tvom tijelu...

evo ti :

Uzroci depresije



Ponekad je depresija nasljedna bolest i javlja se u obiteljima, narocito bipolarni tip. I kod drugih tipova depresije najcesce saznamo da je netko od predaka bio tankih zivaca ili je bolovao od drugih psihickih poremecaja.

ti bi manicnu depresiju ljecio iskljucivo jogom?
U prvom postu napisao sam ovo: "BTW jebes antidepresive (osim u zbilja teskim slucajevima)". A i za teske slucajeve ne mozes reci da bavljenje sportom ili jogom mozda ne bi pomoglo, cak i ako je rijec o nasljednoj bolesti koja nije uzrokovana nekom traumom tijekom zivota - ne znas dok ne probas. I bavljenje sportom mijenja kemiju u mozgu - samo na prirodan nacin, bez stetnih posljedica za tijelo. Najlakse je progutati tabletu koja ce izlijeciti sve nase probleme... A ako tableta pomaze, zasto iskljuciti mogucnost da uz tabletu i sport doprinese boljem zdravlju? Zasto, ali zasto se ne bi pocela baviti i nekim sportom? S tim da je joga izvrsna za takve stvari (za to bi mozda bila bolja power-joga od recimo joge u svakodnevnom zivotu). Usput, ovo kazu o jogi, s cime se nacelno slazem (samo je problem sto kod nas nedostaje kvalitetnih "socijalnih" psihijatara pa se terapija svodi samo na kljukanje lijekovima - ili si bez terapije): "A yoga practice should be used to supplement conventional therapy, not replace it." Takodjer, ako ces se bavit sportom, neces se morati previse zabrinjavati hoces li se udebljati od Zolofta.

Ne znam kakav je tvoj slucaj - manicno si depresivna? Ili? BTW cim se vise bavis nuspojavama, to je veca mogucnost da ces ih i imati.

Inace imam jednog frenda koji je pio Zoloft - nije se ni udebljao ni smrsavio. A takodjer nije mu ni pomogao, vec mu je od njega bilo jos gore. Unatoc tome, nadam se da ce tebi pomoci.
MaxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2005., 20:49   #75


topic nije imao nikakve veze s jogom

kuzis, veliki problem u nasem drustvu je upravo to klasificiranje psihickih bolesti kao snaga 'volje' .

i zato takvi komentari o jogi itd. više štete jer samo daju zamagljenu sliku o tome da su stvari cesto ozbiljnije od 'depre' ,'beda' i 'krize'

i dovodi do zaključaka koje sam čula na 1000 mjesta

'ma svatko moze bit lud da hoce' ,tipa. slabici su ludi..

no, nebitno, tema topica je bila i ostala ZOLOFT + debljanje,
no more no less
LeeLooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2005., 22:17   #76
Quote:
LeeLooo kaže:


topic nije imao nikakve veze s jogom

kuzis, veliki problem u nasem drustvu je upravo to klasificiranje psihickih bolesti kao snaga 'volje' .
Ne znam zasto to meni govoris, kad iz prve ruke znam da psihicke bolesti nemaju veze sa snagom volje. Ono sto ti ne kuzis je da antidepresivi ne lijece depresiju - pomazu ti (ako...) da se bolje osjecas pa da u tom stanju svijet i sebe vidis na drugaciji nacin - mozda na upravo onaj nacin na koji bi (se) trebala vidjeti. Dakle, da mijenjas sebe i pogled na svijet pa da ti dobar feeling postane nesto svakodnevno, nesto normalno. I onda, ako nije stvar bas u "fizicki" uzrokovanoj depresiji (a rekao bih da je takvih upravo najmanje - ljudi jednostavno nisu svjesni koliki utjecaj na nas imaju nasi osjecaji, obiteljska situacija, okolina u kojoj zivimo i radimo/ucimo...), jednog dana bi trebala prestati s trosenjem antidepresiva u nadi da ces se i bez njih osjecati kao da ih trosis - zapravo, i bolje posto onda ne bi imala nuspojava.

Shvati nesto - antidepresivi ne lijece depresiju - ti se sama lijecis (uz ili bez pomoci psihoterapeuta), a antidepresivi su tu samo kako bi ti olaksali taj proces. Nisi napisala svoju dijagnozu pa ni ne mogu reci nista konkretno - neki ljudi su zbilja dozivotno osudjeni na trosenje antidepresiva - kakva je situacija s tobom? Meni je psihijatrica rekla da ih necu morati trositi cijeli zivot - prekinuo sam s njim nakon deset mjeseci, da bih, kad sam ih ponovno pokusao trositi nakon 7-8 mjeseci, shvatio da mi uzrokuju tjeskobu.


Quote:
i zato takvi komentari o jogi itd. više štete jer samo daju zamagljenu sliku o tome da su stvari cesto ozbiljnije od 'depre' ,'beda' i 'krize'
Opet - znam koliko je sve to ozbiljno i ne nudim jogu kao (cudotvorno) rjesenje - ionako sam bio sam na dva sata. Ili sport. Ali da mi je sport (bicikliranje+lagana tjelovjezba) pomogao - jest. Kao sto rekoh, i antidepresivi su samo pomoc - nece te izlijeciti. Sigurno znas za uzrecicu "u zdravom tijelu zdrav duh" - sportom dolazis do zdravog tijela pa ce ti biti lakse i s emocijama/psihom.


Quote:
i dovodi do zaključaka koje sam čula na 1000 mjesta

'ma svatko moze bit lud da hoce' ,tipa. slabici su ludi..

no, nebitno, tema topica je bila i ostala ZOLOFT + debljanje,
no more no less
Sto ocekujes od takve teme? Da predvidimo hoces li se ti udebljati ili ne? Da dobis statisticki uvid u to koliko se ljudi nakon uzimanja antidepresiva (konkretno Zolofta) udebljalo, koliko je smrsavilo, a koliko ostalo na istom? Cak i ako to dobis (a neces), postavlja se pitanje je li promjeni tezine uzrok bio bas Zoloft, a ne promjena psihockog stanja. I sto ces sad? Ako vidis da su se ljudi poceli debljati, hoces li prestati uzimati Zoloft? Ili?

Ja ti sam ti samo zelio reci da ti sport moze pomoci u depresiji, a njime ujedno mozes regulirati tjelesnu tezinu pa si ne bi trebala razbijati glavu oko toga. Ako ti to ne zelis cuti - tvoj problem. Ako se udebljas, jos ces se vise deprimirati i bit ce ti zao sto se nisi pocela baviti nekim sportom.
MaxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2005., 16:59   #77
Kao kronican depresen,anxiety ,panic attacs, personaliti disorder,
bolesnik 14 godina.

Dnevno sam na i( radi drugih bolesti )ukupno na 30 tableta.

Svaka jedna tableta ima svoje poslijedice a kamoli mjesana kombinacija.
Sa obzirom da nema SSRI tablete koje nisam bio na, mogu kazati da sve imaju problem...i glupo je kazati za osobu koja nije dulje vrijeme koment o dobivanja na debljini ili ne.
Depresanti i sedativi nas rade smirenijim i djeluju na nas organizam i metabolizam.

Ima osoba koja uzme jednu tabletu i ode cisto jako lose dok druga nema problema....uglavno jest vecina bolesnika pogotovo ako su i neaktivni ce staviti na kile.

Za svaku osobu bez veze na bolesti ukoliko moze hodati je najjeftinije i najzdravija vjezba...svako dan 30 minuta i to je dovoljno, ne treba nikakove vjezbe i rezima , kazati ce vam svaki dobar doktor da je hodanje najzdravije....i potrebno za tjelo.

Zoloft


__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2005., 11:23   #78
Max hej daj sjasi sa zene! Mozda si u nekoj manicnoj fazi u kojoj moras spasiti svijet, ali pomozi prvo sebi. Tabletu progutati nije najlakse ali ponekad je to jedino sto te digne do stanja u kojem si uopce sposoban vidjeti u kojem si kurcu. A dok to ne vidis, nema sanse da ces uopce razmisljati o nekim alternativnim rjesenjima.

Quote:
Shvati nesto - antidepresivi ne lijece depresiju - ti se sama lijecis (uz ili bez pomoci psihoterapeuta), a antidepresivi su tu samo kako bi ti olaksali taj proces.
Tocno. I ja sam prvi za sport, vatreni biciklist, ali ne, to nije uvijek odgovor na sve.
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2005., 14:36   #79
lilo
pusti ih

i meni stalno to seru - sve je to u glavi

pa naravno da je u glavu mamu im nabijem - neche valjda bit u peti

depresija i anxiety su vrlo chesto izazvani kemijskom neravnotezhom u mozgu (tj nervnom sustavu)

ja sam se udebljala prije nego sam pochela piti effexor - jer ja kad sam u depresiji jedem ko slon

istina je da fizichka aktivnost pomazhe u borbi s depresijom...ali nije jedino rjeshenje

nadji neshto shto tebe opushta...npr ja radim pilates i bavim se bashtom..to mi jako pomazhe da ostanem fokusirana i ne predam se depresiji...posebno sad kad sam bez tableta...teshko mi je ...puno tezhe nego kad sam an terapiji - ali gura se nekako

shanse su 90% da kad rodim dijete da chu morati natrag na terapiju lijekovima - jednostavno je to chinjenica - zbog nivoa seratonina - ali to je vech duga pricha

samo ne razumijem zashto ljudi kojima lijekovi nisu pomogli misle da je svima tako - i zashto se od lijekova kao zoloft radi bauk

ako che mi pomochi da normalno funkcioniram, da ustanem iz kreveta svaki dan puna elana za zhivot - zashto ne...toliko ljudi ima koji piju lijekove za mnoge kronichne bolesti i ovo je jedna
i ja samo mogu rechi - hvala Bogu pa su napravili neshto shtio pomazhe ljudima kao ja

i josh neshto - tableta pomazhe ali ne nije chudo i neche jednostavno uchiniti da svi simptomi nestanu - zato mi je komichno kad kazhu - e najlakshe je popit tabletu - kao da eto popijesh tabletu i onda mozak na pashu jer je zhivot bajka onda - e malo morgen..tableta je samo pomoch pri terapiji - ona samo pomazhe da se lakshe nosimo sa svojim kosturima



a oni koji si mogu pomochi i bez kemije - more power to you!...svaka chast - ali pustite nas "kemichare" nashim nachinima terapije

ni mi vas ne nagovoramo da pochnete piti tablete - zar ne?
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2005., 16:52   #80
bravo margarita
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:16.