Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2007., 14:57   #1
Vječni studenti

[B[/B]Nadam se da nisam jedina koja se tako osjeća, zato i otvaram temu. Bliži se 30-a a diploma još nije u ruci. Kako stvari stoje još neko vrijeme neće ni biti. Radim stresan posao, nekad po cijele dane, a kad dođem doma...još hrpa stvari za obaviti... imam osjećaj da sam najstarija na tom faxu, da me kad dođem gledaju ko zadnju luzericu. Apsolvent sam, ostalo mi još 10 ispita al dođe mi da odustanem od svega.ima li tko sličnih problema?
kika77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 15:17   #2
nemam sličnih problema, al nemoj sad pred kraj odustati, bila bi šteta, stigne se po malo, i nisi najstarija na faksu, koliko ljudi upisuju faks u četrdesetima, kod mene ih ima hrpa, isto ljudi rade po cijele dane, ali tko želi nađe način, a ko ne želi nađe izgovor
WindOFChange is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 18:13   #3
Quote:
kika77 kaže: Pogledaj post
[B[/B]Nadam se da nisam jedina koja se tako osjeća, zato i otvaram temu. Bliži se 30-a a diploma još nije u ruci. Kako stvari stoje još neko vrijeme neće ni biti. Radim stresan posao, nekad po cijele dane, a kad dođem doma...još hrpa stvari za obaviti... imam osjećaj da sam najstarija na tom faxu, da me kad dođem gledaju ko zadnju luzericu. Apsolvent sam, ostalo mi još 10 ispita al dođe mi da odustanem od svega.ima li tko sličnih problema?
ima nas, ima!!
bilo bi super kada bi se još netko javio sa istim problemom da probamo jedni druge motivirati da izguramo to do kraja!! meni je frka generalna
vječni studoši- gdje ste .... čekamo vas da nam se izjadate...
malofali is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 18:29   #4
Quote:
kika77 kaže: Pogledaj post
[B[/B]Nadam se da nisam jedina koja se tako osjeća, zato i otvaram temu. Bliži se 30-a a diploma još nije u ruci. Kako stvari stoje još neko vrijeme neće ni biti. Radim stresan posao, nekad po cijele dane, a kad dođem doma...još hrpa stvari za obaviti... imam osjećaj da sam najstarija na tom faxu, da me kad dođem gledaju ko zadnju luzericu. Apsolvent sam, ostalo mi još 10 ispita al dođe mi da odustanem od svega.ima li tko sličnih problema?
nisi jedina...ove godine sam išla po peti put za redom na prijamni na arhitekturu....pa opet niš( tam svi s vezom upadaju....žalosno al istinito, iz pouzdanih izvora znam), pa sam na kraju odlučila prebacit bodove s prijamnog na višu građevinsku...i vidi vraga...ja upala....pa ću se nakon prve god. probac prebacit na arh.... i eto u utorak mi počinje fax...malo me trta nakon tolko god. al nema veze...

...sve u svemu...nisi jedina...ima takvih...samo naprijed...
peyton17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 19:07   #5
Quote:
peyton17 kaže: Pogledaj post
nisi jedina...ove godine sam išla po peti put za redom na prijamni na arhitekturu....pa opet niš( tam svi s vezom upadaju....žalosno al istinito, iz pouzdanih izvora znam), pa sam na kraju odlučila prebacit bodove s prijamnog na višu građevinsku...i vidi vraga...ja upala....pa ću se nakon prve god. probac prebacit na arh.... i eto u utorak mi počinje fax...malo me trta nakon tolko god. al nema veze...

...sve u svemu...nisi jedina...ima takvih...samo naprijed...
Nadam se da ćeš se uspjet prebacit nakon prve i konačno studirati ono što želiš!
Sretno u utorak, javi kako je bilo!
A ja bi još ovaj mjesec trebala izaći na ispit nakon više od god dana I da, btw, nije da sam tih god i nešto učila, tako da samtotalno u banani, fakat ne znam šta da radim
kika77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 20:28   #6
Lagao bi ti kad bi ti rekao da bi volio biti u tvojoj situaciji...
zašto nisi odmah završila fax nakon srednje, a ne čekala toliko dugo da postaneš apsloventica...?
Lenz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 21:16   #7
Quote:
Lenz kaže: Pogledaj post
Lagao bi ti kad bi ti rekao da bi volio biti u tvojoj situaciji...
zašto nisi odmah završila fax nakon srednje, a ne čekala toliko dugo da postaneš apsloventica...?
e stari moj, ne postoji jednostavan odgovor na tvoje pitanje To ti je cijela priča koja stane u knjigu a ne u jedan post!
kika77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 22:19   #8
Čini se da po Bolonji više neće bit takvih stvari...gubit će se pravo na studiranje i sl. kolko sam shvatio...
ne znam jel to dobro ili loše...
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 22:35   #9
A koliko se godina triba imat za dobit ovu titulu "vječnog" studenta?
Taisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 23:16   #10
sada pravo nesmiješ dulje od 7 god., a normalno traje 5...smije se samo jednom pasti istu godinu, padneš drugi put istu godinu
Sa 27 god. se gube neke povlastice tipa prevoza i sl.
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2007., 12:23   #11
25 mi je godina i tek sada postala apsolvent.. Netko će reć nije strašno, ali znam se osječati grozno i staro.. A najvjerojatnije neću diplomirati za godinu dana, već za dvije tek...
Cydonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2007., 12:30   #12
Quote:
WindOFChange kaže: Pogledaj post
koliko ljudi upisuju faks u četrdesetima,
pa rekla bih --> ne mnogi
Quote:
WindOFChange kaže: Pogledaj post
kod mene ih ima hrpa,
..koji faks??
Quote:
WindOFChange kaže: Pogledaj post
tko želi nađe način, a ko ne želi nađe izgovor
istina
Cydonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2007., 12:37   #13
Quote:
kika77 kaže: Pogledaj post
[B[/B]Nadam se da nisam jedina koja se tako osjeća, zato i otvaram temu. Bliži se 30-a a diploma još nije u ruci. Kako stvari stoje još neko vrijeme neće ni biti. Radim stresan posao, nekad po cijele dane, a kad dođem doma...još hrpa stvari za obaviti... imam osjećaj da sam najstarija na tom faxu, da me kad dođem gledaju ko zadnju luzericu. Apsolvent sam, ostalo mi još 10 ispita al dođe mi da odustanem od svega.ima li tko sličnih problema?
Svi smo mi prošli kroz sličnu fazu
I sama sam jedno 2-3 godine radije radila sve drugo nego učila.

Zaposlena si, nije ni čudo da si rastrgana. Hoće li ti studij pomoći u napredovanju na tom poslu?
I kreni polako, dati prvi ispit nakon pauze je najgore, no kasnije ide lakše. Samo kreni, pa i ako padneš nekoliko puta, nemoj odustati. Ako si dala 30 ispita do sada, možeš valjda i ovih 10

S druge strane, nije ni smak svijeta odustati od faksa. Putevi odvedu ljude na razne strane.
No, ako hoćeš moje osobno mišljenje - ako si upisao faks - završi ga. Ne zato da se možeš kurčiti obrazovanjem, već držim da započeto treba i završiti. Bio to tečaj ili faks.

I da, nitko te ne gleda kao luzericu. Ljudi su previše okupirani svojim problemima da bi se bavili tuđima.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2007., 14:06   #14
Quote:
Cydonia kaže: Pogledaj post
pa rekla bih --> ne mnogi

..koji faks??
ekonomija, iznenadila bi se, al stvarno ih ima, ne toliko koliko je nas mlađih i koliko bi još moglo ali eto misle da su stari i da je kasno dosta tih ljudi je moralo upisati i završiti faksi kasnije jer je poslodavac to od njih tražio, a neki jednostavno žele a prije nisu imali priliku, imamo i jednu časnu sestru, isto nije u dvadesetima, i svaka čast onima koji odluce kasnije upisati faklutet

vjerojatno to ovisi od faksa do faksa, neke je moguće upisati kad hoćeš, postoji izvanredni program koji je moguće uskladiti sa radnim obvezama, a ima i onih fakulteta kod kojih je to malo teže
WindOFChange is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2007., 14:13   #15
Quote:
Cydonia kaže: Pogledaj post
25 mi je godina i tek sada postala apsolvent.. Netko će reć nije strašno, ali znam se osječati grozno i staro.. A najvjerojatnije neću diplomirati za godinu dana, već za dvije tek...
Nemoj si predbacivati, NIPOŠTO! To su najgora pitanja: " Što bi bilo kad bi bilo?"

Diplomirala sam prije par dana, nakon 7 godina! I nije me sram jer ima balavica od 22 god., s titulom koje pojma nemaju o masu stvari (ukuljučujući i život i fax)! Neću nabrajati jer će ispasti da se opravdavam, a nemam pred kim! Dobro mi je krenulo, ali sam upala u fazu u kojoj 2,5 god nisam dala ni jedan jedini ispit. NIŠTA! Zato sam sjela, zapela i zapostavila apsolutno sve samo da se dokopam te diplome! I danas sam sretna i nije mi žao zbog ničega!!! Evo, jednako tako "kopam" u nastojanju da nađem posao! I naći ću ga, jer me život vječnog studenta naučio mnogoćemu!!! Pa reciti vi kaj hoćete...
A_N_A is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2007., 14:16   #16
Da, jasno ali drugo je izvanredno... Mislim da je neke fakultete nemoguće izvanredno studirati, koji obuhvaćaju mnogo praktične nastave, gdje imaš laboratorijske vježbe ili izlaske na teren, s takvih stvari naprosto nemožeš izostajati.
Cydonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2007., 18:55   #17
Quote:
kika77 kaže: Pogledaj post
e stari moj, ne postoji jednostavan odgovor na tvoje pitanje To ti je cijela priča koja stane u knjigu a ne u jedan post!
U to ne sumnjam..
Upoznao sam neke ljude, koji imaju sličan problem kao ti...
I oni su mi ispričali svoje priče ili bolje da upotrebim tvoj izraz "knjigu"
Ali opet u cijeloj toj "knjizi" sam našao elemente, koji su se tada mogli iskoristiti da se prije završi fakultet...
Nikada se ne zna, možda bi tvoja životna priča bila zaista takva da ne bih mogao naći elementi s kojima bi ti pokazao kako si mogla ranije završiti fax...
Lenz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 19:20   #18
tako mi je drago da postoji ova tema.
mislim da i ja spadam ovdje: 26 god i tri ispita do diplome, koja vucem vec sedam mjeseci.studiram sedam godina, na faksu koji nije pretjerano ni tezak ni zahtjevan.

e, sad, mozda bi mi olakotna okolnost mogla bit to sta sam posljednjih pet mjeseci radila ko konj osam sati dnevno svaki dan, ali mene to bas i ne tjesi previse. zapravo, najgore mi je sta su ljudi oko mene u proteklih par mjeseci masovno poceli diplomirati, ono, totalni boom diploma i to me baca u totalnu depru. pokusavam se natjerat da mi to bude nekakav poticaj, a ne izvor samosazaljenja, ali ne uspijeva mi bas.

sve sta trenutno zelim u zivotu je, kao sta je netko rekao, dočepat se te diplome. radi sebe, a, bome, i radi staraca koji su mi stavrno velika potpora uvijek bili i jos uvijek jesu, i znam da bi im to znacilo puuuuuuuuuno.
moj je najveci problem sta se, nakon poprilicno mjeseci bez ucenja, ja naprosto NE MOGU prisilit da pocnem ucit, a kamoli da nesto koncentrirano citam dulje od 15ak min, katastrofa.
kako vi to rjesavate? imate li kakve tajne recepture ?
kako da se ne osjecam ko propali slucaj?
bistra is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 19:37   #19
upisala sam fax 2001..sutra imam zadnji ispit.umjesto da učim sjedim na forumu.sutra kad padnem svi drugi će biti krivi samo ne ja ..nije teško doći do titule vječnog studenta..vrijeme prebrzo prolazi!!!
vedra is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 19:52   #20
Quote:
vedra kaže: Pogledaj post
upisala sam fax 2001..sutra imam zadnji ispit.umjesto da učim sjedim na forumu.sutra kad padnem svi drugi će biti krivi samo ne ja ..nije teško doći do titule vječnog studenta..vrijeme prebrzo prolazi!!!
držim ti fige sutra, go girl
...i btw, ja sam upisala 1998
kika77 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:08.