Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2010., 09:17   #61
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Prijatelju, molim te prestani reklamirati ovakve budalaštine, nije niti čudo da su te prebacili ovamo.....

"Sastoji se od živih stanica koje uništavaju umorne i bolesne satanice u našem tijelu....."
Ovaj dio ovdje je savršeno dovoljan da te nitko, tko išta zna o fiziologiji, nikada više ne uzme za ozbiljno.

Reklama budalaštine...na prikladnom dijelu foruma doduše...tu ćeš naći dovoljno pacijenata za kupce. Koliko dezinficijensa, teških metala i laksativa ovdje ljudi jedu, još je ovo tvoje super....
Dragi Kumek,
Prvo, ovo je citat iz časopisa o zdravlju, a imaš toga na netu koliko hočeš...
Drugo, ako te ovo ne interesira ne znam kaj uopće radiš tu...ili možda braniš poziciju farmaceutske industrije, koje ovakve stvari izuzetno bodu u oči.
Treće, ja ništa ne prodajem niti kanim prodavati (a u suštini kombucha se dijeli i poklanja). Cilj mi je popularizirati kombuchu kao takvu, jer učinke njenog djelovanja mogu posvjedočiti na vlastitom iskustvu i iskustvu barem desetak drugih ljudi. Sad mi je uopće i krivo što sam otvorio ovu temu zbog likova poput tebe.
A to što sam prebačen u ovaj dio foruma govori samo o barijerama u poimanju zdravlja kako ovakvih kao ti, tako i moderatora ovog foruma. Bez uvrede, to je moje mišljenje...
bradyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 11:32   #62
Quote:
bradyy kaže: Pogledaj post
Dragi Kumek,
Prvo, ovo je citat iz časopisa o zdravlju, a imaš toga na netu koliko hočeš...
Drugo, ako te ovo ne interesira ne znam kaj uopće radiš tu...ili možda braniš poziciju farmaceutske industrije, koje ovakve stvari izuzetno bodu u oči.
Treće, ja ništa ne prodajem niti kanim prodavati (a u suštini kombucha se dijeli i poklanja). Cilj mi je popularizirati kombuchu kao takvu, jer učinke njenog djelovanja mogu posvjedočiti na vlastitom iskustvu i iskustvu barem desetak drugih ljudi. Sad mi je uopće i krivo što sam otvorio ovu temu zbog likova poput tebe.
A to što sam prebačen u ovaj dio foruma govori samo o barijerama u poimanju zdravlja kako ovakvih kao ti, tako i moderatora ovog foruma. Bez uvrede, to je moje mišljenje...
Nema uvrede bez brige... moram priznati da kada netko kaže "ovo je moje mišljenje" imam dojam da je to argument sam po sebi. To što si ovdje prebačen samo pokazuje tvoje neznanje, sličan si kao i večina ljudi na ovom dijelu foruma, nemate pojma o čemu pričate ali znate sve o zavjerama. Onakvo nekritičko prenošenje teksta je samo pokazatelj tvojeg neznanja a još više neznanja onoga tko je taj tekst pisao (doduše on od toga vjerojatno ima nekaj koristi). Oboje nemate pojma o čemu pričate. Greenov teorem o raspravi: "Sve je moguće ako ne znaš o čemu pričaš" se ovdje koristi do neslučenih visina.
Da objasnim ono oko neznanja....podaci navedceni u onom tekstu su uglavnom, netočni, krivo interpretirani ili izmišljeni.
Umjesto da ovdje raspravljamo daj se primi knjige.....ovdje sam je već 1000 puta preporučio Guyton: Fiziologija a mani se glupavih reklamiranja.
Vlastito iskustvo je... Po vlastitom iskustvu ljudi lebde, oteti su od vanzemaljaca, vide duhove, razgovaraju s bogom, vide gospu, reinkarnacije su Isusa etc.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain

Zadnje uređivanje kumek : 08.02.2010. at 12:15.
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 15:13   #63
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Nema uvrede bez brige... moram priznati da kada netko kaže "ovo je moje mišljenje" imam dojam da je to argument sam po sebi. To što si ovdje prebačen samo pokazuje tvoje neznanje, sličan si kao i večina ljudi na ovom dijelu foruma, nemate pojma o čemu pričate ali znate sve o zavjerama. Onakvo nekritičko prenošenje teksta je samo pokazatelj tvojeg neznanja a još više neznanja onoga tko je taj tekst pisao (doduše on od toga vjerojatno ima nekaj koristi). Oboje nemate pojma o čemu pričate. Greenov teorem o raspravi: "Sve je moguće ako ne znaš o čemu pričaš" se ovdje koristi do neslučenih visina.
Da objasnim ono oko neznanja....podaci navedceni u onom tekstu su uglavnom, netočni, krivo interpretirani ili izmišljeni.
Umjesto da ovdje raspravljamo daj se primi knjige.....ovdje sam je već 1000 puta preporučio Guyton: Fiziologija a mani se glupavih reklamiranja.
Vlastito iskustvo je... Po vlastitom iskustvu ljudi lebde, oteti su od vanzemaljaca, vide duhove, razgovaraju s bogom, vide gospu, reinkarnacije su Isusa etc.
Stvarno me uopće ne interesiraju "tvoji", ponavljam "tvoji" stavovi, i "kritička" razmišljanja. I ne kužim uopće u kojem segmentu je ova tema tebi interesantna i vrijedna truda tvog pisanja?
Gledaj s moje strane je polemika s tobom završena, a za sve zainteresirane o kombuchi ima dosta matrijala na internetu.
I još samo ovo: vlastito iskustvo ti je npr. ono kad se malo dijete prvi puta stvarno opeće na vatri premda su mu sto puta prije rekli da je to pec-pec.
bradyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 15:24   #64
Ako je ova tema navlačenje na kombuchu... neka je i neka to tako bude.Stvarno bi htio da ju čim više ljudi konzumira!
bradyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 16:34   #65
Quote:
bradyy kaže: Pogledaj post
Ako je ova tema navlačenje na kombuchu... neka je i neka to tako bude.Stvarno bi htio da ju čim više ljudi konzumira!
Slažem se s tobom, ova tema je navlačenje kao i stotine sličnih na ovom podforumu, zato sam i rekao da pretaneš reklamirati. Ovdje si došao s pričom isisanom iz prsta bez ikakvog znanstvenog utemeljenja i na to sam ti ukazao.
Što se djeteta tiče...to je točno i svatko može postaviti pokus kojim će lako dokazati da je štetno držati ruku na peći, bez ostatka. Pokaži ti meni dokaz da su te oteli alieni, ili da razgovaraš s gospom
Ne moraš ti sa mnom raspravljati, ja s tobom i ne raspravljam, kako da raspravljam s nekim tko nema pojma o čemu priča. Ti gledaš kaj ja pišem i ljutiš se umjesto da kažeš gdje ja to griješim. Jasno sam ti ukazao na greške u onom smješnom pamfletiću a ti se baviš mojim motivima jer se dsrugime i ne možeš baviti jerbo si nekompetentan.....Moj motiv je jedan....da očajni ljudi ne bi davali lovu svakom majstoru koji se sjeti epohalnog lijeka protiv svega a bez da ima i "drugo" mišljenje....onom tvome samo nedostaje još skidanje uroka i nagaza....
Inače prije svega ja sam pogledao materijal na internetu.....ovo tvoje je bez veze, više bi se izlječio da jedeš jabuke svaki dan....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 20:26   #66
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Moj motiv je jedan....da očajni ljudi ne bi davali lovu svakom majstoru koji se sjeti epohalnog lijeka protiv svega a bez da ima i "drugo" mišljenje...
E majstore, oprosti, premda sam rekao da neću više:
naime, upravo je u ovome problem, jer je očito tvoj um zarobljen u ovom korporativno-kapitalističkom-materijalnom (da ne kažem "farmaceutskom", u ovom slučaju) poimanju svijeta i ne shvaćaš da nešto može biti besplatno i dostupno svima pa čak i da ne vrijedi pišljiva boba.
O kakvoj ti lovi pričaš ??? Halo!
bradyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 20:48   #67
Quote:
bradyy kaže: Pogledaj post
E majstore, oprosti, premda sam rekao da neću više:
naime, upravo je u ovome problem, jer je očito tvoj um zarobljen u ovom korporativno-kapitalističkom-materijalnom (da ne kažem "farmaceutskom", u ovom slučaju) poimanju svijeta i ne shvaćaš da nešto može biti besplatno i dostupno svima pa čak i da ne vrijedi pišljiva boba.
O kakvoj ti lovi pričaš ??? Halo!
e oprosti, nemrem više ovo gledat..
kombucha je glupost. to je moj stari pio negdje pola godine, i otišel je radit krvnu sliku (koja mu nije bila tak bajna) i pogodi kaj?
nikakva razlika.
a pil je litaru na dan skoro. pila je i stara al ne tak dugo.

dakle svaki efekt koji osjećaš je vjerojatno placebo.
osim ak nemaš neki dokaz o izljećenju ili poboljšanju?
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 00:03   #68
Quote:
apollo. kaže: Pogledaj post
e oprosti, nemrem više ovo gledat..
kombucha je glupost. to je moj stari pio negdje pola godine, i otišel je radit krvnu sliku (koja mu nije bila tak bajna) i pogodi kaj?
nikakva razlika.
a pil je litaru na dan skoro. pila je i stara al ne tak dugo.

dakle svaki efekt koji osjećaš je vjerojatno placebo.
osim ak nemaš neki dokaz o izljećenju ili poboljšanju?
Ok. Prvo nije potrebno piti više od 3 dcl dnevno. Bitnije je da to bude koliko je god moguće redovito barem nekoliko mjeseci ili duže.
Drugo kombucha nije lijek i nećeš sigurno izlječiti karcinom ili tak nešto (to ni ja ne brijem). Ono što znam je npr. da njenom konzumacijom možeš regulirati šećer ili sniziti masnoće. Ja sam osobno imao problema sa virusnim bradavicama kojih više nemam od kad koristim kombuchu, a i regulirala mi je i probavu. A frendu mi je čak i krvna slika bila bolja.Sad da li je to placebo, ne znam. Možda i je, ali bolje tak nego gutati nekakve lijekove.
Napomenuo bih, istine radi, da su mi neki ljudi rekli da puno bolje spavaju od kad konzmiraju kombuchu dok kod mene to nije slučaj.
bradyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 13:38   #69
Sljedeći kojem izbrišem post radi pokušaja zatrolavanja dobiva karton. Znate vi pametnije od ovoga.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 20:36   #70
Evo moje iskustvo s kombuchom, bez puno filozofiranja. Kombuchu sam pila i sama pripremala cijelo ljeto i jesen. Dobila sam je od prijateljice kojoj je navodno pomogla u skidanju viška kilograma i celulita. Kombuchu doživljavam kao izvanredni domaći osvježavajući napitak. Po okusu me podsjeća na onu staru Cocktu, kiselkasto, ugodno osvježavajuće piće, pjenušavo poput šampanjca. Ne smije se previše ukiseliti, obično je najbolja nakon 5-7 dana vrenja. Sad po zimi ne pripremam napitak, a "gljiva" stoji u tegli i uglavnom miruje. Ta kultura se poklanja, a ne prodaje. Već nakon nekoliko priprema je morate podijeliti jer se brzo razmnožava. O nekakvim posebnim zdravstvenim blagodatima ne mogu ništa reći, ako koristi tim bolje! Sličnog osvježavajućeg djelovanja su npr. kefir, jogurt itd. Štetiti ne može. Bila je jako popularna pred petnaestak godina, a sad se ponovo vraća u modu! Neke ozbiljnije pisanije, kao i recept, možete pročitati na
http://www.kombu.de/cr-fasz.htm
JakaCu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 22:26   #71
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Naravno, a tko drugi bi nam se obratio......pa sad kartoniraj ako te veseli, osim tvoga tvoj post je trolanje jer nije vezan uz temu pa sebe kartoniraj za promjenu..... Koji vam je kua s tim trolanjem, pa to je takva kauguma da je koristite kad god hočete....kaj vam je to neki fetiš? Čim nemate ništ za reć i ne sviđa vam se kaj se govori.....
Kombucha je izuzetno ljekovita i to je znanstveno dokazano i ne spada u alternativno liječenje u ovom smislu o kojem govoriš.Molim da mi se javi netko tko ima viška da mi ju pokloni.
robert_smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 10:31   #72
Quote:
robert_smith kaže: Pogledaj post
Kombucha je izuzetno ljekovita i to je znanstveno dokazano i ne spada u alternativno liječenje u ovom smislu o kojem govoriš.Molim da mi se javi netko tko ima viška da mi ju pokloni.
Ja nemam trenutno ništa viška , ali ak je ne nađeš javi se za mjesec-dva
bradyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 16:58   #73
Quote:
robert_smith kaže: Pogledaj post
Kombucha je izuzetno ljekovita i to je znanstveno dokazano i ne spada u alternativno liječenje u ovom smislu o kojem govoriš.Molim da mi se javi netko tko ima viška da mi ju pokloni.
Yeah Right, , uz to kažu još i hepatotoksična a ljekovitost joj proizlazi iz kiselog sadržaja.
Naravno nakon ovakve tvrdnje ćeš bez problema navesti nas na tu "znanstvenu" dokazanost.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 11:22   #74
Thumbs up

ako netko ima razmnozeno viska gljive, molila bih da mi se javi ukoliko ju moze pokloniti. fala.
Ninochka_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 17:27   #75
Quote:
Ninochka_zg kaže: Pogledaj post
ako netko ima razmnozeno viska gljive, molila bih da mi se javi ukoliko ju moze pokloniti. fala.
Kak sam već gore napisao kod mene trenutno ništa, ali valjda bude kroz neko vrijeme. Ljeti je imam dosta, ali po zimi mi se skoro uopće ne razmnožava...
bradyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 11:09   #76
Molila bih nekoga ako ima viška za podjeliti. Poslala sam već više PM-a ali mi nitko od vas ne odgovara.
pseudopodija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 01:25   #77
Također bih i ja voljela, ako netko ima za podijeliti , da probam hvala unaprijed pa mi se javite na poruku
__________________
Moj pas nije Haski, moji pas je Aljaški malamut :)
Hoya is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2010., 16:46   #78
Evo da i ja dodam par rijeci jer sam ju pila prije nekih 10 godina i isto vjerovala da je taj caj cudotvoran dok nisam dobila visoki krvni tlak i kada sam iz nekih knjiga o ljekovitom bilju saznala da ona upravo podize krvni tlak te ju trebaju piti osobe sa niskim krvnim tlakom. Jasno odmah sam ju prestala piti ali nazalost tlak je ostao!
marula is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 08:58   #79
Wink

hej
imam kombuche( 1 novu tjedno) i kefirne.tibetanske gljive za podijeliti pa kome treba nek se javi na
[email protected]
treba samo doci po njih u centar zg jer sam bez auta
pozz svima i dajte ljudi,nemojte se prepucavat,ja sam ziv primjer da je gljiva genijalna stvar.rijesila mi je niz zdravstvenih poteskoca a i super je za piti pogotovo po ovim pasjim vrucinama al tko ne vjeruje-ne mora,imate svi pravo na svoje misljenje
dorapurple is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2010., 19:02   #80
S kombuchom obavezno morate biti oprezni, svaki put pregledati da nisu nastale gljivce/pljesan, jer je onda toksična i opasna.

Vidite malo o pljesni;

http://www.organic-kombucha.com/komb...ld_photos.html
Sopor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:40.