Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2007., 13:57   #21
Quote:
Manaslu11 kaže: Pogledaj post
Tako je.
Inače, ako se ne varam, He-162 je malo ili nikako korišten u borbi.
Tako nekako, par desetaka u sklopu neke probne skupine ako se ne varam. U rukama iskusnog pilota bi jos bio i dobar lovac, ali kao "Volksjager" bio je opasnost samo za svoje mlade pilote, a ne za saveznike.
...ska is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 14:14   #22
sve to je lipo,al nema oružja koje je obilježilo drugi rat kao što je ovo
Attached Images
File Type: jpg mp40.jpg‎ (3.6 KB, 437 views)
 
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 18:25   #23
Šmajser. Pa naveo sam ga u prvom postu na ovom topicu.

Ako bi se mene pitalo (a tko zna što bih ja rekao da se mene pita) za mišljenje koje je oružje odlučilo rat, to bi bili T-34 i američki transportni brodovi.
Manaslu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 18:47   #24
Quote:
...ska kaže: Pogledaj post
Tako nekako, par desetaka u sklopu neke probne skupine ako se ne varam. U rukama iskusnog pilota bi jos bio i dobar lovac, ali kao "Volksjager" bio je opasnost samo za svoje mlade pilote, a ne za saveznike.

Imao je par borbenih letova bez nekog značajnijeg uspjeha. Formirana je jedna grupa od sedamdesetak zrakoplova koja je bez goriva na pisti dočekala amerikance. Ono po čemu je He162 bio opasan je bio rotiranje oko uzdužne osi jer rep zrakoplova nije bio dovoljno čvrst. Nakon rata jedan britanski testni pilot je to saznao na teži način izvodeći manevar na maloj visini.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 16:59   #25
JadgTiger - najstrašniji lovac tenkova u WW2.
Zli Čarteraš is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 21:04   #26
Da, ali se nije baš iskazao u borbi. Za razliku od Jagdpanthera, puno upotrebljivije i opasnije mašine.
Manaslu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 21:12   #27
ISU-152 nije bio napravljen kao lovac tenkova, pa ih je uništavao bez većih problema.

I Sherman Firefly - presudio je Wittmanu.

Od svih njemačih wunderwaffea, onaj koji me iskreno impresionira je Sturmtiger - oružje od 380mm na šasiji od Tigera.
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 21:34   #28
ISU-152 (i SU-152) je mogao uništiti bilo koji tenk. Problem je bio, za te svrhe, u većem padu zrna na velikim daljinama u odnosu na tenkovske topove s velikom početnom brzinom (88mm, 75 mmL70 itd.).

Sherman Firefly je bio jedan od rijetkih savezničkih tenkova koji je mogao frontalno uništiti Panther ili Tiger. Top mu je bio onaj koji si spomenuo, 17-pdr.
Zanimljivost za Shermana: posade su ga zvale «Ronson» - lights first time, every time» (Ronson je marka upaljača – izreka se odnosi na ponašanje Shermana kad primi pogodak).

Sturmtiger jest impresivan, ali ih je bilo malo i nije bio baš praktičan.
Manaslu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 21:52   #29
Ma sve ja to znam, ali mi je nekako cool ispucavati granate veličine krave...

Puno toga je bilo nepraktično, recimo Yamato i Musashi, te donekle i Shinano - i gorespomenuti Jagdtiger i Sturmtiger su bili nepraktični, ali jebeno opaki na papiru.

Recimo, znaš li da je B-36 trebao ući u upotrebu još 1944?
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 21:58   #30
Nisam znao.
A i Nijemci su imali nekakav projekt šestomotornog bombardera koji bi mogao doseći New York. Wishful thinking…
Manaslu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 22:50   #31
Zna li tko za - ajmo ju nazvati "poluautomatska tanđara" - poluautomatska puška na bazi M 98 7,9 mm?
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 23:06   #32
Ako misliš na puške iz 2. svjetskog rata, dvije su poznatije – G41 i G43 (K43).
Ako misliš na moderno oružje, u tom kalibru je «Crvena zastava» M-76.
Manaslu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 23:52   #33
Quote:
Manaslu11 kaže: Pogledaj post
Nisam znao.
A i Nijemci su imali nekakav projekt šestomotornog bombardera koji bi mogao doseći New York. Wishful thinking…

Nemoj se kladiti u to. Još prije rata jedan Junkersov model je iz njemačke došao na 25km od SAD (dovoljno da vide svjetla sa obale) i vratio se natrag. Osim toga, sa dodatnim tankovima FW200 je imao radijus leta od 5000km. Me264 "Amerikabomber" (na kojega vjerojatno misliš) je također bio sposoban za tako nešto ali bio uništen u savezničkom bombardiranju. Osim Messerscmitta Junkers je radio na Ju290 (dolet 5800km) i Ju390 (8000km) a Focke Wulf na Ta400 (9000 km) ali to su sve projekti iz 1944...
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 23:58   #34
Da, mislio sam na Me-264. Ne kažem da ne bi mogao doći do tamo što se tiče doleta. Ali što onda? Mali broj bombardera, bez lovačke pratnje...mogli bi možda jedanput, možda ni to. Da ne govorim da je proizvodnja takvog bombardera bacanje resursa koji su im trebali za hitnije stvari.
To za Condora s dodatnim tankovima nisam znao, ali teško da bi tada mogao ponijeti neku spomena vrijednu količinu bombi.
Manaslu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 00:13   #35
Quote:
Manaslu11 kaže: Pogledaj post
Da, mislio sam na Me-264. Ne kažem da ne bi mogao doći do tamo što se tiče doleta. Ali što onda? Mali broj bombardera, bez lovačke pratnje...mogli bi možda jedanput, možda ni to. Da ne govorim da je proizvodnja takvog bombardera bacanje resursa koji su im trebali za hitnije stvari.
To za Condora s dodatnim tankovima nisam znao, ali teško da bi tada mogao ponijeti neku spomena vrijednu količinu bombi.

Ma to je savršeno jasno, čak je bilo i mnogima u zapovjedništvu Luftwaffe ali soboslikar je htio bombardirati Ameriku pošto poto a ovi su radili što se naređivalo...
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 14:43   #36
ako još imaš vremena,navest ću ti oružja;
Rusko:tenk T-34,kaćuše(nešto kao vbr-razbili njemce time),špagin,a službeno PPŠ(pandan šmajseru,samo sa više metaka),a i avio koji je rastura tenkove jak-3,i hrpa raznih protuoklopnih topova zis-3 M-1942 76,2mm i tako dalje
njemci.tenk srednji"panther",teški tenk "tiger",avioni junkers,messerschmit,dornier i hrpe pješaćkog oružja
amerikanci- uz brodove podmornice,imali su tenk sherman-iskaza se i bazuke-isto su se iskazale,i avione,leteće tvrđave,hellcat f6f itd itd
 
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 17:02   #37
kad se već spominju bazooke... bolji je bio britanski sustav zvan fiat, al je bio veći, teži, nezgrapniji... nijemci su imali panzerfauste...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 18:49   #38
Piat. Da, jači od bazooke i dosta težak, i s relativno malim dometom.
Panzerfaust je korišten masovno. Dobro je probijao oklope, ali mu je domet bio slaba točka.
Međutim, vjerojatno najbolje slično oružje korišteno u WW2 je bio njemački Panzerschreck (praktički uvećana Bazooka).
Manaslu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 22:06   #39
Quote:
s.č.-moj kvart kaže: Pogledaj post
a i avio koji je rastura tenkove jak-3

No way, Jak3 je bio izvanredan dogfighter bez imalo primisli za jurišne akcije. IL2 Sturmovik vjerojatno si mislio.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 10:19   #40
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
No way, Jak3 je bio izvanredan dogfighter bez imalo primisli za jurišne akcije. IL2 Sturmovik vjerojatno si mislio.
ispravno si me opomenuo,ispričavam se na pogrešci
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:44.