Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2017., 19:09   #1
Procurilo u stan??? Pomoć

Pozdrav. Naime, iznad pola moga dnevnog boravka je susjedova terasa. Koja nije zatvorena i uvijek kiša pada na nju.
Zbog ovih velikih kiša i kvalitete gradnje procurilo mi u stan. Tj primijetio sam mokre mrlje na zidu.
Problem je u tome što nisam u dobrim odnosima sa susjedom i bojim se sada kad budem išao to rješavati da će mi zabraniti pristup terasi, A samim time i zaj... me.
Ima li on na to pravo te, ako ima što činiti???
Hvala

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
srda24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 19:26   #2
pričuva?

sanacije terasa i krova zbog čega mogu stradati svi stanovi ili više stanova u kući ako prokišnjavaju tj. nisu kvalitetno napravljeni bi se trebale financirati iz pričuve.

prema tome, to nije samo stvar susjeda i isključivo njegovog stana.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 20:33   #3
Ah, sorry malo sam podataka dao. Da znam da bi trebalo iz pričuve, ali mala je zgrada, samo tri stana, A nismo se dogovorili za pričuvu ili nešto slično

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
srda24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 20:56   #4
Jebiga onda.
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 20:57   #5
a čuj, ne zamaraj se time šta bi bilo kad bi bilo (bi li te on pustio ili ne bi), nego prvo susjedu pozvoniti i reći da ti je procurilo u stan. onda ćeš vidjeti njegovu reakciju, pa prema tome odlučivati dalje.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 21:57   #6
pa nije to njegova terasa, ako sam dobro shvatio
vanjska nenatkrivena terasa je dio zgrade, a ne njegovo privatno vlasništvo. to što on ima ključ jebiga, traži i ti kopiju ključa. popravak se sigurno može naplatiti iz pričuve ili osiguranja zgrade.
Jo_Munja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 22:06   #7
Quote:
Jo_Munja kaže: Pogledaj post
pa nije to njegova terasa, ako sam dobro shvatio
vanjska nenatkrivena terasa je dio zgrade, a ne njegovo privatno vlasništvo. to što on ima ključ jebiga, traži i ti kopiju ključa. popravak se sigurno može naplatiti iz pričuve ili osiguranja zgrade.
ja sam shvatila da se radi o susjedovom stanu. s tim da 'nije zatvorena' htio je valjda reći da nije natkrivena.

a zajedničku pričuvu nemaju.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 22:39   #8
Quote:
srda24 kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Naime, iznad pola moga dnevnog boravka je susjedova terasa. Koja nije zatvorena i uvijek kiša pada na nju.
Zbog ovih velikih kiša i kvalitete gradnje procurilo mi u stan. Tj primijetio sam mokre mrlje na zidu.
Problem je u tome što nisam u dobrim odnosima sa susjedom i bojim se sada kad budem išao to rješavati da će mi zabraniti pristup terasi, A samim time i zaj... me.
Ima li on na to pravo te, ako ima što činiti???
Hvala

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
S obzirom da ne placate tj. nemate pricuvu prepusten si milosti i nemilosti susjeda...problem je da nije on kriv (osim ako nije on nesto prepravljao po terasi) vec se radi o losoj gradnji, te se postavlja pitanje ko ce to platit, s obzirom da niste u dobrim odnosima mislim da ces platit ti...
__________________
negdje sam se izgubio...
brontosaur.69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 00:14   #9
Ma da njegov stan je to. Ha nije uopće da ću ja to platiti. To mi je jasno. Samo pitanje hoće li dopustiti radove na njegovoj terasi obzirom da je lik, malo je reći, uvrnut?!

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
srda24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 09:55   #10
Evo da ti odgovorim iz prve ruke. Mi smo u srednje veličine zgradi na zadnjem katu i isto imamo otvorenu terasu. Isto zbog kvalitetne gradnje susjedu ispod je voda curila u stan. Mi nismo sa njim u lošim donosima, točnije nismo u nikakvim, ni ne znam iskreno kad ga sretnem da je to susjed ispod nas. I čovjek je došao prije koju godinu reći da voda curi, pitao da li bi mogli majstori to popravljati. E sad, to znači da smo mi imali njegove majstore u našem stanu tjedan dana. I okej, nismo ništa rekli, šta sad, pomoći ćeš i to je to. No problem je nastao kada smo mi majstorima rekli da želimo da nam terasu ostave u istom stanju kako i prije, a to se nije dogodilo! Jer pločice koje smo mi imali postavljene po terasi, a oni su ih samo neke razbili, zamijenili su ih sa drugim pločicama. Nemoj da ti kažem na šta je terasa ličila! Normalno da smo popiz.... Pomogneš nekome bez riječi i na kraju se osjećaš posran.
E, ali onda se isti problem dogodio godinu poslije, valjda ovi prvi majstori ipak nisu popravili stvar kako treba i kada je zvao susjed da je li može on poslati majstore mi smo naravno rekli ne. Onda su on i majstori došli nakon tjedan dana da vide samo terasu sa predstavnikom stanara, ali ni to nismo dopustili. Na kraju su oni postavljali skele uz zgradu i njemu nekakvu zaštitu po plafonu stavljali, šta ti ja znam, ali znam da je fakat dugo trajalo....

Dakle, minimalne su ti šanse da ti susjed dozvoli tako nešto, ali probaj I javi šta je susjed rekao, zanima me
__________________
...eye for an eye makes the whole world blind...
sfingaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 16:29   #11
Zakon je jasan, članak 80.
(3) Suvlasnik na čijem je suvlasničkom dijelu uspostavljeno vlasništvo određenoga posebnoga dijela nekretnine dužan je dopustiti pristup u stan, odnosno prostoriju i njihovu uporabu, ako je to potrebno za održavanje zajedničkih dijelova nekretnine; imovinsku štetu koju u svezi s time pretrpi dužni su mu primjereno naknaditi suvlasnici solidarno.
f@ye is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2020., 23:27   #12
Ako su rubovi stropa u kupaonici potpuno oštećeni od procurenja vode iz stana iznad kroz godine, što mogu napraviti? Predstavnik je došao pogledati i nije napravio baš ništa, niti to želi.
Treba li se to sanirati iz pričuve ili kako? Što da radim ako mislim raditi adaptaciju - iščekivati onda novo probijanje i štetu ili ovo trebam prvo sanirati kroz pričuvu ili osiguranje? Ne vjerujem da se radi o zajedničkim cijevima jer ne bude ni kapi po više od pola godine i jednom-dvaput godišnje ponovno dodatno curenje na sve 4 strane stropa (očito netko poplavi kupaonicu kad se tušira). Hvala na savjetima
kapucinoukninu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2020., 23:48   #13
Quote:
kapucinoukninu kaže: Pogledaj post
Ako su rubovi stropa u kupaonici potpuno oštećeni od procurenja vode iz stana iznad kroz godine, što mogu napraviti? Predstavnik je došao pogledati i nije napravio baš ništa, niti to želi.
Treba li se to sanirati iz pričuve ili kako? Što da radim ako mislim raditi adaptaciju - iščekivati onda novo probijanje i štetu ili ovo trebam prvo sanirati kroz pričuvu ili osiguranje? Ne vjerujem da se radi o zajedničkim cijevima jer ne bude ni kapi po više od pola godine i jednom-dvaput godišnje ponovno dodatno curenje na sve 4 strane stropa (očito netko poplavi kupaonicu kad se tušira). Hvala na savjetima
Da je čovjek normalan (a izgleda da ga boli ona stvar) pozvao bi ekipu da bar snimi problem možda samo treba posilikonirati kadu onak glupost ili stvarno curi neki odvod ali npr kod mojih staraca je curilo sa krova uz odvod prošlo dva kata i izlijalo se kod njih na prvom katu
I tako je bilo njima obilna kiša ali ono potop voda nađe put ali ovdje je ok predstavnik i još su stavili kosi krov kad su radili fasadu pa je stvar gotova plus što im je poslao ekipu da im strop poprave
Davorček is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:26.