Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2023., 20:18   #1461
Quote:
Massha kaže: Pogledaj post
Uz sve, još me i grlo strašno boli, teško gutam, a doktorica mi kaže da se okanim guglanja

Bila i na UZV štitnjače i vrata, na vratu, područje koje boli, crveno je i toplo na dodir, dva čvorića veličine 15 i 17 mm - kažu, nije ništa (nije punktirano).
dobro su ti rekli, okani se guglanja, jer guglanjem npr možeš saznati koje se pretrage rade kod štitnjače,a ne kazati pacjentu "nije ništa"
muammar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2024., 10:34   #1462
Evo ljudi, da podijelim svoje iskustvo.
Prvi znakovi kreću sredinom siječnja, bolovi u trbuhu, koji traju 2-3 dana. Situacija se smirila i idući tjedan kreće jaka glavobolja (područje iza očiju i stražnja strana). Javlja se temperatura koja nije prelazila 38 te ona traje oko 2 tjedna, umor minimalan. Nakon par dana temperature, doktor me šalje na vađenje krvi te su uočene povećane jetrene probe (pritom me nije slao na nikakav ultrazvuk da se provjeri je li jetra ili slezena uvećana. Pretpostavljam s obzirom da se nisam žalio na bol u tom predjelu nije bilo relevantno). Shodno tome, šalje me na Zaraznu da potvrdimo EBV ili CMV. Ispostavilo se da sam ranije imao mononukleozu bez simptoma, jer su u tom trenutku nalazi bili pozitivni i na EBV i na CMV. Navodno je prva pojava EBV reaktivirala CMV. U međuvremenu je temperatura prestala te se javila grlobolja i nemogućnost gutanja, no to je trajalo tek dan-dva uz konzumaciju bombona od kadulje iz dm-a i Salviol bombona i spreja za grlo od kadulje koji se proizvodi u ljekarnama navodno. Angal mi je odmagao jer mi je sušio grlo pa nisam mogao spavati jer sam se stalno budio piti vodu. Prehranu sam u potpunosti prilagodio na način da sam izbacio svu masnu hranu te jeo kuhano meso iz domaćih juha i slično. Jeo sam puno salate (rukola, potočarka, matovilac) i najvažnije od svega svako jutro i večer OBAVEZNO popiti manju količinu kozje sirutke. Dakle od prvog simptoma do prestanka simptoma je prošlo nekih 3-4 tjedna.
Tjedan dana nakon prestanka simptoma jetrene probe su se prepolovile u vrijednostima (u akutnoj fazi bolesti bile su 4 puta više od maksimalne referentne vrijednosti, a sada su na 2 puta većoj vrijednosti od maksimalne). Evo jučer sam vadio ponovno krv, odnosno 3 tjedna nakon prestanka simptoma i svi nalazi su u redu. Također treba napomenuti da alkohol treba izbjegavati u širokom luku dok nalazi ne budu u redu.
Počeo sam vježbati 2 tjedna nakon prestanka simptoma (dizanje utega) međutim smanjio sam drastično kilažu utega i broj ponavljanja, no naravno to svatko treba raditi na vlastitu odgovornost. Ja jesam jer sam se dobro osjećao.
Isto tako cijelo vrijeme sam lagano šetao, bilo je dana kad nisam mogao pa sam izašao tek na 5 minuta da ne zakržljam skroz. Savjet doktora je još mjesec dana nakon što nalazi budu u redu, paziti na vježanje i fizičku aktivnost i ne pretjerivati te napraviti još jednu kontrolu kompletne krvne slike nakon 2 mjeseca.
E sad, sigurno će se naći netko koga zanima, smiju li se ljubiti (jesu li zarazni) i koliko nakon prestanka simptoma su zarazni. Moj doktor kaže da ukoliko su nalazi u redu, nema nikakve zapreke i nebi trebali biti zarazni, međutim specifično kod ovog virusa je što nikad ne možemo biti 100% sigurni jer se kod nekolicine ljudi nastavi izlučivati dugo nakon bolesti u slini u malim količinama.
Gradanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2024., 14:12   #1463
uvijek si zarazan, prenosi se kapljično, slinom, spermom....prenosi ga majka na dijete...
jesi vadio koliki ti je ebv?
on se aktivira tko zna kada i može mirovati dugo i onda počme raditi nered
a to što stručnjaci govore da je to prošla infekcija neka pričaju to djeci
kad je vca igg u crveno to je aktivno i amen. dokazano.
muammar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2024., 14:44   #1464
IgG su antitijela koja pokazuju jesi li u prošlosti imao infekciju.
Ne znace da ce se infekcija ikad reaktivirati.
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2024., 15:08   #1465
Quote:
Gradanin kaže: Pogledaj post
E sad, sigurno će se naći netko koga zanima, smiju li se ljubiti (jesu li zarazni) i koliko nakon prestanka simptoma su zarazni. Moj doktor kaže da ukoliko su nalazi u redu, nema nikakve zapreke i nebi trebali biti zarazni, međutim specifično kod ovog virusa je što nikad ne možemo biti 100% sigurni jer se kod nekolicine ljudi nastavi izlučivati dugo nakon bolesti u slini u malim količinama.
da, na taj način je član obitelji koji je čuvao dijete moje poznanice kapljičnim putem prenio djetetu EBV (cca 2-3 tjedna su bila prošla od preboljenja)
__________________
Osobitost prvog kozmičkog doba je da se sve istine nude vašem planetu potpuno jasno. Svako ime ima frekvencijsku totalnost.
Allana is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2024., 15:23   #1466
https://www.imagebam.com/view/MESASE7
https://www.imagebam.com/view/MESASE9
https://www.imagebam.com/view/MESASEA
https://www.imagebam.com/view/MESASEH
muammar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2024., 19:23   #1467
EBV igm mi je negativno, EBV vca igg 35,82, EBV ebna igg 15,35
CMV igm negativno, CMV igg 183,9

Sto onda ovo zapravo znaci? Pitala sam doktore za reaktivaciju virusa međutim po doktorima znaci da sam prebolila mononukleozu nekad davno ali da nema svjeze infekcije.
annie25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2024., 19:55   #1468
Quote:
annie25 kaže: Pogledaj post
EBV igm mi je negativno, EBV vca igg 35,82, EBV ebna igg 15,35
CMV igm negativno, CMV igg 183,9

Sto onda ovo zapravo znaci? Pitala sam doktore za reaktivaciju virusa međutim po doktorima znaci da sam prebolila mononukleozu nekad davno ali da nema svjeze infekcije.
objašnjeno ti je u ovom članku sve, meni je vca igg 55
znači da je virus aktivan. EBV je uzročnik dosta bolesti, tako da.... ogroman ebv imaju npr svi koji imaju Hodgkinov sindrom, tumor štitnjače, lupus, Sjögrenov sindrom, sindrom kroničnog umora, artiritis, tinitus, mutipla (?!?) i mnogo mnogo drugih bolesti.
zašto bi tijelo stvaralo antittijela ako nije potrebno?
da li tijelo stvara leukocite ako nema uplanog procesa? da li se leukociti smanje kad prođe upala?
kako bi onda doktori objasnili smanjenje igg-a kod ljudi koji su na različitim programima smanjivanja EBV-a?

onima koji baš ne znaju o njemu dobra je knjiga Medicinski medij od Williama, tamo su neke stvari dobro opisane, i naglašavam ne preporučam njega kao autora i kao nekog velikog "mesiju" na području zdravlja, pogotovo objava na kraju knjige vezano za nekakve anđele i te stvari,ali početniku može biti korisno za shvatiti o čemu se radi....pa nastaviti istraživati dalje...

moraš obavezno vidjeti što ti je sa štitnjačom, jer EBV u većini slučajeva napada odmah nju, naročito žene!
može iči u rame... ali jedno rame, ili kuk, voli zglobove, zglobno vezivno tkivo...
zar je slučajno ovako puno ozljeda koljena kod nogometaša npr? tenisači?

riješenje?
promjena prehrane, borba sa virusima na svim poljima, ne dati im hrane (teški sirevi, jaja, šećer, gluten, itd...)
a što se suplementacije tiče,svak bira svoj put, imaš dosta toga na podforumu alternativa, WarKO ima dobrih savjeta, a od sada aktivnih usera jedino ja i on možemo dati malo detaljnije savjete o suplementaciji.
sve ostalo bih opisao kao "ćorava kokoš" na razne načine se pokušavaju suzbiti simptomi,a nitko ne odgovara zbog čega se nešto događa i koje je riješenje. i onda ja pišem gluposti a njihovo bubanje je prava medicina.

ne govorim o svemu i svim medicinskim problemima ne generaliziram, forum je dobar za neke stvari ali dobije se i uvid u to koliko je medicinski sustav kod nas u rasulu. ali sam razočaran koliko ljudi ne znaju i to neke osnovne stvari, kao npr homocistein. al ok, sve u svoje vrijeme. ako trebaš neki savjet slobodno se javi
muammar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:19.