Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2017., 16:12   #1761
Kraj svih mogućih objašnjenja po netu, ti dođeš ovdje i nadrobiš toliko gluposti da mi se čak ne da ni objašnjavat.
A fakat je uber jednostavno.
Majke mi.
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 22:35   #1762
Quote:
Moment torzije kaže: Pogledaj post
Kraj svih mogućih objašnjenja po netu, ti dođeš ovdje i nadrobiš toliko gluposti da mi se čak ne da ni objašnjavat.
A fakat je uber jednostavno.
Majke mi.
Ovo je forum. Svrha ovoga kao i svih drugih foruma, pa tako i ove teme, je međuostalim i rasprava. Apsolutno sve se može naći na internetu i de facto svako moguće pitanje je već mnogo puta postavljeno i na njega odgovoreno, dakle prema tebi forum sam po sebi nema smisla jer ionako postoje odgovori na sva pitanja "na netu"? Bravo.

Što je što sam rekao glupost? Limit je 15 tisuća (bez odjave). Na svaku plaću poslodavac uplaćuje još 17,5 %, to je također činjenica. Dakle koji dio je "nadrobljena glupost"? Došao sam i pitao jer nisam siguran, što i je svrha ove platforme, ako nemaš konstruktivan odgovor slobodno zaobiđi, a prosipati pamet okolo te ne čini previše bistrim.
__________________
You have to do what others won't, to achieve what others don't.
Mister RomantiQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 00:24   #1763
Gleda se lova koja sjeda na tvoj žiro.
Ti a ni tvoj žiro nema veze sa tih 17,5%.
Tvoji te mogu i ne moraju odjaviti s PK.
Ako ne odjave, sljedeće godine ce vratiti taj iznos olakšice.
Gleda se iznos od 15 000 za cijelu kalendarsku godinu.
Da 31.12.2017 na račun sjedna 15001. kuna, vraćaju olakšicu za sve mjesece iz 2017. godine.

https://markobozac.com/dirty-hands/2...orezi-obracun/
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 12:05   #1764
Quote:
bassi kaže: Pogledaj post
Jel mi može netko reći gdje mogu tražiti oglase za posao preko SC-a?

S obzirom da stranice nisu izmjenjivali od 5. Mjeseca ove godine,a naslovnu za poslove od studenog 2016.
Nema druge, samo ta njihova stranica.
Meni je isto neobično da nisu stavili niti jedan novi oglas preko ljeta.
Zar nitko ne traži radnike preko ljeta?

S druge strane, najzanimljiviji su mi oglasi tijekom akademske godine u kojima određeni poslodavci traže radnike sa studentskim ugovorom koji bi radili 8 sati dnevno 5 dana u tjednu u nekoj zabiti gdje niti nema autobusnih linija. Po mom bi mišljenju SS takve oglase trebao brisati ili uopće ne prihvaćati jer student nije radnik (a onaj student koji ima vremena 40 sati tjedno raditi nije student već samo zauzima studentsko mjesto).
prvilet is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 22:15   #1765
Quote:
prvilet kaže: Pogledaj post
Nema druge, samo ta njihova stranica.
Meni je isto neobično da nisu stavili niti jedan novi oglas preko ljeta.
Zar nitko ne traži radnike preko ljeta?

S druge strane, najzanimljiviji su mi oglasi tijekom akademske godine u kojima određeni poslodavci traže radnike sa studentskim ugovorom koji bi radili 8 sati dnevno 5 dana u tjednu u nekoj zabiti gdje niti nema autobusnih linija. Po mom bi mišljenju SS takve oglase trebao brisati ili uopće ne prihvaćati jer student nije radnik (a onaj student koji ima vremena 40 sati tjedno raditi nije student već samo zauzima studentsko mjesto).

Kako nisu mijenjali? Ja trazila posao krajem 6./pocetkom 7. i od tad ponekad bacim oko i drukciji su oglasi
Spotty Dots is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 22:33   #1766
Meni se isto iz početka činilo da ima nekih novih poslova ali kako sam često gledala stvarno ništa.

Nisu ažurirani i to je baš loše! Ali dobro to i nije neka novost.
bassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 23:36   #1767
Quote:
Mister RomantiQ kaže: Pogledaj post
Zna li netko nešto više o onom limitu godišnje zarade od 15 000 kuna ako nismo odjavljeni s porezne olakšice roditelja? Konkretno zanima me ako me npr. odjave sada, hoće li mi se limit odmah povećati na 50 000 (ili koliki je već) ili moram čekati početak iduće godine?
Neka još netko potvrdi, ali meni je kolega rekao da ako te sada odjave, to vrijedi tek od iduće godine. Dakle, do kraja ove radiš i dalje na limitu od 15 000.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 03:51   #1768
Quote:
Rakkatakka kaže: Pogledaj post
Neka još netko potvrdi, ali meni je kolega rekao da ako te sada odjave, to vrijedi tek od iduće godine. Dakle, do kraja ove radiš i dalje na limitu od 15 000.
Pa tako svejedno, ako te odjave sad onda moraju vratit drzavi iznos olaksice koju su dobili od 1. pa do 8. mjeseca, a za 9. do 12. mjesec nece imat olaksicu.

Ako te ne odjave, a ti predjes 15 tisuca onda ce morat vratit iznos olaksice za sve mjesece kad se napravi porezni obracun za 2017. godinu.

Znaci najjednostavnije receno: ako predjes 15 tisuca u kalendarskoj godini, a roditelj te imao kao poreznu olaksicu za neki od mjeseci u toj godini onda te novce mora vratit.
Anonimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 08:39   #1769
Mene zanima da li se mogu upisati​ na
student servis ako sam uredno završio srednju ali nisam položio sve ispite državne mature?

Poslano sa mog Vibe K5 koristeći Tapatalk
xTheLuka1998x is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 09:07   #1770
Quote:
Spotty Dots kaže: Pogledaj post
Kako nisu mijenjali? Ja trazila posao krajem 6./pocetkom 7. i od tad ponekad bacim oko i drukciji su oglasi
Kad sam ja gledao pisali su oglasi samo iz svibnja. Gore piše datum objave.


Quote:
bassi kaže: Pogledaj post
Meni se isto iz početka činilo da ima nekih novih poslova ali kako sam često gledala stvarno ništa.

Nisu ažurirani i to je baš loše! Ali dobro to i nije neka novost.
Evo, studo moderna traži, najnoviji oglas. Bit će da je krenulo.

Quote:
xTheLuka1998x kaže: Pogledaj post
Mene zanima da li se mogu upisati​ na
student servis ako sam uredno završio srednju ali nisam položio sve ispite državne mature?
Ti prema tome nisi student, jer nisi upisan na studij. Stoga, prema mom mišljenju, ti nemaš pravo niti mogućnost rada preko student servis. Pokušaj preko učeničkog servisa, iako i tamo možeš raditi samo tri mjeseca nakon završetka srednje škole.
prvilet is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 09:19   #1771
Quote:
Anonimi kaže: Pogledaj post
Znaci najjednostavnije receno: ako predjes 15 tisuca u kalendarskoj godini, a roditelj te imao kao poreznu olaksicu za neki od mjeseci u toj godini onda te novce mora vratit.
Ako je roditelj tokom godine malo zaradio nije ni došao u situaciju iskoristiti olakšicu pa ne mora ništa ni vratiti i student može zaraditi koliko hoće. Limiti su 12x3800 kn uz jedno, 12x5500 kn uz dvoje i 12x8050 uz troje djece, ako izgubi jedno kao olakšicu ništa mu se ne mijenja, odnosno ako je malo premašio limit onda vraća samo porez i prirez na taj mali dio.. Zanimljivo da više gube oni koji imaju više djece jer je olakšica za drugo, treće dijete veća.
zgubydan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 11:48   #1772
Quote:
prvilet kaže: Pogledaj post
Kad sam ja gledao pisali su oglasi samo iz svibnja. Gore piše datum objave.



Evo, studo moderna traži, najnoviji oglas. Bit će da je krenulo.



Ti prema tome nisi student, jer nisi upisan na studij. Stoga, prema mom mišljenju, ti nemaš pravo niti mogućnost rada preko student servis. Pokušaj preko učeničkog servisa, iako i tamo možeš raditi samo tri mjeseca nakon završetka srednje škole.

Ti datumi nis ne znace, to je valjda datum kad je ta kategorija poslova postavljena ili kaj, ali oni svaki dan stavljaju nove oglase, ja pratim.
black08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 11:50   #1773
Quote:
bassi kaže: Pogledaj post
Meni se isto iz početka činilo da ima nekih novih poslova ali kako sam često gledala stvarno ništa.

Nisu ažurirani i to je baš loše! Ali dobro to i nije neka novost.
Krivo si gledala
black08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 12:08   #1774
Kad sam vido taj datum, svibanj, ja nisam više niti gledao niti otvarao jer sam pretpostavio da se datum automatski mijenja s posljednjim ažuriranjem.
prvilet is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 13:05   #1775
Quote:
black08 kaže: Pogledaj post
Ti datumi nis ne znace, to je valjda datum kad je ta kategorija poslova postavljena ili kaj, ali oni svaki dan stavljaju nove oglase, ja pratim.
Ja te gornje datume nisam ni primjetila. Al kad bi otvorila neku od kategorija onda bi vidjla da su stavili nove oglase ili maknuli neke stare
Spotty Dots is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 13:58   #1776
Ništa sačekati​ ću mjesec dana nek se mogu upisati kad to prodjem

Poslano sa mog Vibe K5 koristeći Tapatalk
xTheLuka1998x is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 21:41   #1777
Pozdrav, pitanje: mogu li se na 2. apsolventskoj godini imati studentska prava?
krug is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 22:15   #1778
poz, moze li mi netko objasniti sto mi je tocno raditi i kojim redom ako bi htio raditi preko student servisa u zg? u mom gradu ja sam samo morao dogovoriti posao i onda podignuti ugovor, dok bi poslodavac riješio sve ostalo. da li je isto i u zg, ili tipa ja moram vracati ugovor nazad u sc i sl?
52225 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 13:50   #1779
Quote:
krug kaže: Pogledaj post
Pozdrav, pitanje: mogu li se na 2. apsolventskoj godini imati studentska prava?
Ako si redovan student, imaš studentska prava.
Old Brown Shoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 13:37   #1780
Da pokušam ovdje.
Naime, kakvo je stanje odnosno procedura sa limitom od 15k kn i nezaposlenim roditeljima? Ima li to uopće ikakve veze? Hvala!
Vanes is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:40.