Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2007., 12:40   #81
Quote:
-Nina- kaže: Pogledaj post
gimnazija- sad idu nacionalni ispiti i morat ćeš u gimnaziju ak hoćeš na faks. ali općenito, gimnazija ti uvijek daje bolje obrazovanje, na prijemnom za ekonomski je gradivo prema gimnazijskim udžbenicima a i dobit ćeš širu opću kulturu. u svakom slučaju, gimnazija. jer možda se i predomisliš za faks kasnije..
Onda znači da se nećeš moći upisati na faks ako si išao u strukovnu školu??? Koji apsurd! Šta će onda biti s onima koji završe zdravstvenu i hoće dalje na faks?
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 12:58   #82
elektrotehnička
__________________
Is this the real life?
Is this just fantasy?
W3DR4N is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 14:39   #83
Quote:
goca92 kaže: Pogledaj post
pa receno je bilo da za upis treba 45 bodova
gle ovako. postoji nešto što se zove bodovni prag na upisu. to je, recimo, ovo:
http://public.carnet.hr/ss-krapina/upisi/index.php
i onda tu piše, recimo, da je bodovni prag za upis u gimnaziju 46 bodova.

ono što se može dogoditi je da je na neku školu ili smjer u njoj velika navala. to onda izgleda tako da je objavljen bodovni prag, recimo, 5o bodova za opću gimnaziju, ali nakon prvog dana prijava se taj prag podigne na 57 bodova.

dakle, netko s 5o bodova se može prijaviti, ali nema šanse da upadne. ono što ti preporučujem da saznaš je koliko bodova imaju zadnji na listi.
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 21:12   #84
mislim da gimnazija daje šire i kvalietnije znanje...a kaj se tiče upisa na recimo ekonomski fakultet ne znam zašto misliš da bi bio u prednosti kad bi završio ekonomsku školu..usuđujem se reći da bi prednost bila završena gimnazija...
Cleooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 23:11   #85
slažem se...znam puno ljudi koji su se, iako su došli iz srednje ekonomske,
jako slabo snašli na ekonomskom faksu (sprdila ih matiša) a ljudi iz matematičke gimnazije olako guraju taj faks.
Ja sam se svojedobno također mislila upisat se u ekonomsku...kao "neću ja nikad studirat, nemam ja para za to" i sl. gluposti.
Sva sreća da me tadašnja najbolja ohrabrila da odem u gimnaziju.
Definitivno jedna od najboljih odluka koje sam donila u životu
nina2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 12:00   #86
gimnazija
ali ako se misliš time kasnije baviti u životu,ako već sad znaš i to želiš onda ekonomska
andreina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 15:13   #87
ako ti je lakse , upisi ekonomsku...ali moras znati da ces morati na kraju 4. razreda svladat svu razliku koja postoji izmedju gimnazije i ekonomske, da bi na prijemnom uspio proci...ako uzimas iole ozbiljniji fax...doduse , ko zna kako ce to bit kad ti budes maturant...
evo, ja sad zavrsavam matematicku gimnaziju, nista ne ucim, prolazim sa cvrtsom cetvorkom, usmjerenom prema petici....pod ovo "nista ne ucim" podrazumijevam da dio tog se zapamti na satu, a prije testa se malo ponovi...normalno, ako znas na koji ces fax ici, onda predmete potrebne za prijemni ozbiljnije svatis....
__________________
svirajte mi jesen stize dunjo moja....
zelo10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 21:28   #88
Quote:
1 od 2 bedaka kaže: Pogledaj post
pa kaj nemreš pitat koji je prag za upis?
bolje ti je otić u gimnaziju... ja idem na pripreme za ekonomiju sad i ekipa iz ekonomske nije čula za pol tog iz matematike, jedino kaj im bolje ide su postotci, kamate, verižni račun i tak to, al to je lagano tak da.. a ni hrvatski im baš i nije neš.. mi znamo 14 glasovnih promjena, oni nekih 7,8
to je možda generaliziranje, možda neko iz gimnazije zna puno manje od nekog iz ekonomske, al ja bi (i jesam) izabrala gimnaziju ... iako oduvijek brijem ić na ekonomiju...
ma nemoj mi reći???????'
gle ja idem u ekonomsku i na pripreme za ekonomski i znam puno više matematiku i hrvatski od gimnazijalaca.....
ovisi od osobe do osobe,a neznam ja s kim ti ideš na pripreme ,al to kaj si rekla nije istina
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 22:03   #89
Quote:
goca92 kaže: Pogledaj post
Dobar dan,
imam 14 godina i u velikoj sam dilemi jer neznam koju bi skolu upiso ekonomsku ili gimnaziju.Ja prolazim sa 5 ali nisam ja neka petica koja samo uci,vise sam kampanjac.Zanima me kad bi upiso ekonomsku bili mogao upisati iste faklutete kao i sa gimnazijom.Please dajte mi savjet sta da upisem a da pritom nebi imao problema sa upisom na faks!!!!!
ekonomsku
 
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 14:45   #90
Quote:
bond007 kaže: Pogledaj post
ma nemoj mi reći???????'
gle ja idem u ekonomsku i na pripreme za ekonomski i znam puno više matematiku i hrvatski od gimnazijalaca.....
ovisi od osobe do osobe,a neznam ja s kim ti ideš na pripreme ,al to kaj si rekla nije istina
ne znaš matematiku i hrvatski bolje od gimnazijalaca nego od gimnazijalaca koji idu s tobom na pripreme za ekonomiju. A gimnazijalci koji idu na ekonomiju u 80% slučajeva nisu dobri matematičari jer inače ne bi išli na ekonomiju nego na neki tehnički ili prirodoslovni fakultet. skidam kapu onima koje ekonomija zanima i kojima je to cilj, ali ogroman broj ljudi tamo ide zato što se ne zna odlučiti na koji faks da ide, a ekonomija i nije nešto teška, prima se puno ljudi, a može se dobro zarađivati s njom pa je zato čest izbor. Istina je da gimnazija pruža puno kvalitetnije i šire znanje od ekonomske te pruža veće mogućnosti za upis na faks za nekoga tko je spreman raditi. a ako je nekome škola zadnja rupa na svirali, tako mu je svejedno jer ionako neće učiti. Poslije ekonomske škole baš i nije neki izbor fakulteta.ali ako želiš na ekonomiju- ekonomska je odličan izbor, ali onda prihvati činjenicu da ćeš se morat malo potruditi za prijemni.
__________________
Franjić promet, u svakom svom salonu, Franjić promet, nudi sve za kupaonu. Kvalitetan izbor i povoljne cijene, Franjić promet, najbolji za mene.
Boorek is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 16:46   #91
Ako ti šta pomaže, ja sam se isto dvoumila između te dvije škole. Zanima(la) me ekonomija, ali ne samo to i nisam znala di ću ni šta ću... Iz mojeg iskustva bolja je itekako gimnazija. Jer ćeš se možda predomisliti i shvatiti da ne želiš u ekonomske vode, a ako ostaneš vjerna ( ) tom zanimanju, iz gimnazije se upišeš s istom lakoćom.
Pea is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 16:47   #92
Quote:
bond007 kaže: Pogledaj post
ma nemoj mi reći???????'
gle ja idem u ekonomsku i na pripreme za ekonomski i znam puno više matematiku i hrvatski od gimnazijalaca.....
ovisi od osobe do osobe,a neznam ja s kim ti ideš na pripreme ,al to kaj si rekla nije istina

Od prosječnog gimnazijalaca prosječan ekonomist ne zna bolje matematiku i hrvatski. Ne zato što je gluplji, nego jer su različiti programi.
Pea is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 23:10   #93
Izbor srednje škole

Eto zanima me koju bi ste mi savjetovali pošto ću vrlo brzo morat odlučiti o tome,ak netko ima iskustva i to...

U Mioc ću definitivno ić ak bum imale bodove,ustvari nisam sigurna više...Brat i frend njegov mi kažu da mi je pametnije ić u Kušlanovu ak se mislim krumpat,jer tam bez beda s 4 prolaziš,ak imaš sreće i s 5(oni su išli tamo) a i popuštaju prema sportski nastrojenima(tak buraz kaže)...A 2. mi je ono bila prva želja...U 7. ne želim tak da mi ni ne preporučujte(don't ask why)...Uglavnom suzila sam izbor na ove 3 jer su mi sve onak do 30 min tramvajem,pa koji je vaš savjet?!
padmé_amidala is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 23:48   #94
II. gim.
Okata is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 10:13   #95
zasto ne bi sedmu?
__________________
"Jebeš ti što je ona slatka kad je obucena ko drolija, pjesma joj saksa i plesacice su joj obucene ko prostitutke, a plešu ko jeftine striptizete. Ili kao da se seksaju za zrakom." -by:aktovka
Barica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 17:35   #96
II. gim
Klaun is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 17:59   #97
evo ja ti kao maturantica u kuslanovoj mogu reci da je skola poprilicno dobra, i po mojoj procjeni nesto teza od onoga kako se prica.sa 4 ces proci bez problema ako si imalo inteligentna,oko 5ice ces se vec pomuciti. Istina ja da su ovi sportasi mozda malcice privilegirani, jer je bivsi ravnatelj jako volio sportove i poticao to u skoli. Ovaj trenutno je malo jadan, zeli stvoriti elitnu skolu, pa mu bas i ne ide...ali to je medju proferorima jednostavno ostalo tako, da se izadje u susret sportasima. minus je to sto kuslanova u 90 % slucajeva ne strajka
ono sto ja recimo mislim za moju skolu, je da ti nigdje nece faliti naobrazbe, onaj prosjek znanja je svugdje zadovoljen, a sad ovisi o turnusu, ima par toliko dobrih, pametnih profesora da si toliko u prednosti znanjem zbog njih. Govorim iz osobnog iskustva...a MIOC posto ne idem tamo, ne zelim pljuvati po njemu, samo sam primjetila po svojim prijateljicama koje su tamo maturirale prosle godine, da im je znanje iz drustvenih predmeta poprilicno lose, jer je tamo naglasak na matematici i fizici,a opet sve ovisi o tome kaj zelis upisati poslije....eto ak sam pomogla kaj
mani* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 18:02   #98
Ako volis matematiku i tehnicke predmeta, ides u MIOC....inace ides u jednu od ove dvije, vidi dojmove i iskustva ljudi koji idu u njih

A sto se tice drustvenih predmeta i mioca, ne ovisi toliko o skoli koliko o vlastitim interesima, poanta je da dosta ljudi upise mioc iskljucivo zbog tehnickih predmeta i zanemaruje drustvene.

Al da su lose odrađeni, nisu
__________________
imam novi nick
no idea is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 18:05   #99
Quote:
no idea kaže: Pogledaj post
Ako volis matematiku i tehnicke predmeta, ides u MIOC....inace ides u jednu od ove dvije, vidi dojmove i iskustva ljudi koji idu u njih

A sto se tice drustvenih predmeta i mioca, ne ovisi toliko o skoli koliko o vlastitim interesima, poanta je da dosta ljudi upise mioc iskljucivo zbog tehnickih predmeta i zanemaruje drustvene.

Al da su lose odrađeni, nisu
sorry,evo rekla sam da necu pljuvat, samo sam takav dojam stekla
mani* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 19:09   #100
hoces li u opcu ili matematicku ?
3. i 15. imaju oba smjera, a 2. samo opci. ak hoces matematicku onda ti ne gine mioc, jaci i bolji je od trece, ak hoces opci smjer onda druga i mioc su podjednaki, samo je druga ipak orijentirana samo na opci smjer, u miocu se teze ubaciti u razred s opcim smjerom.
ovo je dosta opcenito, pa ak imas jos kaj za pitati, samo daj.
Zayl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:50.