Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2011., 19:33   #81
Da li postoji granica do kad mozes upisati bilo koji faks kao redovan student ?
tipa, kad imas 25, mozes biti samo izvanredan ?
arubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 20:41   #82
Quote:
arubi kaže: Pogledaj post
Da li postoji granica do kad mozes upisati bilo koji faks kao redovan student ?
tipa, kad imas 25, mozes biti samo izvanredan ?
pa ukoliko upadnes u kvotu ne moras biti izvanredan zasto bi morao

moras polagati dm
Mantis Religiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 01:38   #83
Quote:
Mantis Religiosa kaže: Pogledaj post
pa ukoliko upadnes u kvotu ne moras biti izvanredan zasto bi morao

moras polagati dm

Ne mora nužno polagati dm. Neki fakulteti starije primaju i bez dm, ali ćeš na listi biti iza onih s dm. Pa kome odgovara... Ja recimo nakon faksa na koji idem planiram upisati još jedan uz posao i ne pada mi na pamet da idem polagati dm, to je diskriminacija moje mature koju sam uredno obavila
Frigg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 09:43   #84
Quote:
Frigg kaže: Pogledaj post
Ne mora nužno polagati dm. Neki fakulteti starije primaju i bez dm, ali ćeš na listi biti iza onih s dm. Pa kome odgovara... Ja recimo nakon faksa na koji idem planiram upisati još jedan uz posao i ne pada mi na pamet da idem polagati dm, to je diskriminacija moje mature koju sam uredno obavila
nebi se složio da je diskriminacija tvoje mature. Samo shvati DM kao prijemni i to je to
__________________
he's a big strong man with a child's mind,
don't you take his booze away
Mr.TamborineMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 12:37   #85
pitanje - ako je netko ispisan s faksa 2puta jel moze besplatno na nekom drugom sveucilistu?
corinne is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 18:38   #86
Quote:
Frigg kaže: Pogledaj post
Ne mora nužno polagati dm. Neki fakulteti starije primaju i bez dm, ali ćeš na listi biti iza onih s dm. Pa kome odgovara... Ja recimo nakon faksa na koji idem planiram upisati još jedan uz posao i ne pada mi na pamet da idem polagati dm, to je diskriminacija moje mature koju sam uredno obavila
neces imati nista bodova

pa ukoliko to zelis, naprijed

i zasto je diskriminacija ukoliko to svi moraju poloziti ??
Mantis Religiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 20:12   #87
Kaj je sa onima koji su diplomirali po starom programu (dipl.ing.), a sad bi htjeli upisati još jedan faks od nule? Jel besplatno?

28 godina, da li imam sva prava kao i svi studenti (X-ica, menza i to)?
mirabelo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 21:40   #88
Quote:
Mantis Religiosa kaže: Pogledaj post
pa ukoliko upadnes u kvotu ne moras biti izvanredan zasto bi morao

moras polagati dm
Rekla mi jedna cura da njena sestra nije mogla na ekonomskom u zgu sto mi je bilo cudno jer i sama namjeravam upisati s 25 faks i biti redovan..
arubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 18:50   #89
Ovo nema veze s gubitkom prava na studiranje.

Svatko bez obzira na godine može biti redovni student, a o plaćanju se ne zna puno. U zadnjih mjesec-dva izmjenilo se toliko odredbi da se ne zna tko pije, a tko plaća. Trenutnim brucošima fakulteti su nekoliko dana prije upisa nametnuli plaćanje školarine ako im ovo nije prvi upis na ikoji fakultet, dozvolili su pak badava mjenjanje grupe/-a unutar faksa.

Ne držite me za riječ da će tak i ostat jer živa duša pojma nema o ničem. Najmanje oni koji bi takve odredbe morali donašati.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 16:33   #90
trebam hitno odgovor na pitanje...

Dali ja zamrzavanjem godine, upisivanjem ponavljačke ili tome slično gubim pravo studiranja. Studiram na PMF kemiji, upisao sam prošle godine fax, po državnoj maturi, nisam siguran dali ću upisat 2. godinu, a ni dali ću skupit za parcijalu... unaprijed hvala na odgovoru

Zadnje uređivanje serbus123 : 31.08.2011. at 16:36. Reason: prepravka
serbus123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 17:48   #91
Zamrzavanjem godine sigurno ne gubiš pravo na studiranje, a ponavljanjem ako bi htio upisati jednu godinu po treći put. Možeš samo dvaput. Kaj podrazumijevaš pod "ili tome slično"?

Ako imaš neku specifičnu situaciju, skokni na našu temu o Kemiji i tam pitaj, ljudi će ti znati više reći, ja govorim općenito.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 00:49   #92
Da li se gubi pravo studiranja ako istu godinu padnete 2 puta? Konkretno ako je prvi put padnete kao redovan, a drugi put kao izvanredan?
__________________
Everything you know is wrong!
mars_01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 01:07   #93
Quote:
mars_01 kaže: Pogledaj post
Da li se gubi pravo studiranja ako istu godinu padnete 2 puta? Konkretno ako je prvi put padnete kao redovan, a drugi put kao izvanredan?
Ovisi kako definiraš pad godine.
U principu, na vecini fakulteta po bolonji gubiš pravo studiranja tog smjera na tom faxu ako 2 puta padneš isti predmet.
Iako sam cula da ljudima dozvole upis i 3.put uz molbu.
Demona is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 01:13   #94
Quote:
Demona kaže: Pogledaj post
Ovisi kako definiraš pad godine.
U principu, na vecini fakulteta po bolonji gubiš pravo studiranja tog smjera na tom faxu ako 2 puta padneš isti predmet.
Iako sam cula da ljudima dozvole upis i 3.put uz molbu.
Kod mene na faksu možeš i 5 puta upisati isti predmet Jedina su pravila da ne smiješ pasti 8. put na komisiji i da moraš skupiti 35 bodova u dvije godine (i dužina studiranja ne smije biti veća od 6 godina na preddiplomskom, odnosno 4 godine na diplomskom).
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 01:23   #95
Quote:
Demona kaže: Pogledaj post
Ovisi kako definiraš pad godine.

Pa ne ostvarim uvjet u dvije godine, na to mislim. Znaci normalno upisem godinu, i onda tu istu 2 puta padnem, odnosno ne ostvarim uvjet...da li je moguce i treći put upisati istu godinu?
__________________
Everything you know is wrong!

Zadnje uređivanje mars_01 : 03.09.2011. at 01:30.
mars_01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2011., 02:31   #96
Ovisi na kojem fakultetu. U principu to nije moguće, al recimo zagrebačko Pravo ima opciju padanja 2x iste godine kao redovan student, a upis po 3.x kao izvanredni. Dal to postoji još negdje, ne bih znala.

Cure su sad tu izmješale više pravila, recimo ovo o padanju ispita po 8.x i skupljenih 35 bodova. Ako uzmemo u obzir da fakultet drži do pravila da moraš riješiti sve ispite neke godine u roku od dvije akademske godine, badava ti i jedno i drugo. Može se dogoditi da niti ne dobiješ 8 rokova u dvije godine. A isto i s bodovima - teoretski možeš imati (bubam napamet) 80 bodova u te dvije godine, ali ako nisi položio neki ispit koji ti nalaže program tvog smjera - badava ti sve, gubiš pravo.

Ne znam dal si već to probao, ako nisi - nađi kod nas na pdf-u Fakulteti i visoka učilišta temu od svog faksa i pitaj ljude koji studiraju na tom faksu. Na ovoj temi možemo samo nagađati.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2011., 12:33   #97
Quote:
Lady_D kaže: Pogledaj post
Ovisi na kojem fakultetu. U principu to nije moguće, al recimo zagrebačko Pravo ima opciju padanja 2x iste godine kao redovan student, a upis po 3.x kao izvanredni. Dal to postoji još negdje, ne bih znala.

Cure su sad tu izmješale više pravila, recimo ovo o padanju ispita po 8.x i skupljenih 35 bodova. Ako uzmemo u obzir da fakultet drži do pravila da moraš riješiti sve ispite neke godine u roku od dvije akademske godine, badava ti i jedno i drugo. Može se dogoditi da niti ne dobiješ 8 rokova u dvije godine. A isto i s bodovima - teoretski možeš imati (bubam napamet) 80 bodova u te dvije godine, ali ako nisi položio neki ispit koji ti nalaže program tvog smjera - badava ti sve, gubiš pravo.

Ne znam dal si već to probao, ako nisi - nađi kod nas na pdf-u Fakulteti i visoka učilišta temu od svog faksa i pitaj ljude koji studiraju na tom faksu. Na ovoj temi možemo samo nagađati.
Ma ja sam samo napisala da su ovo kod nas jedina pravila. Znači bilo je ljudi koji su neke predmete slušali i po pet puta. I dok god ga nisu pali 8. put i imali 35 bodova u 2 godine, nikoga nije bilo briga.

Svake godine postoji 9 rokova, tako da možeš ti tih 8 ispucati i u jednoj akademskoj godini.

Koliko sam shvatila, pravila su jako različita, od fakulteta do fakulteta. Znam da su na Geodeziji imali problema s 3. upisivanje istog predmeta, odnosno nisu im dozvolili i gubili su prava studiranja.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2011., 17:09   #98
Kod mene ne postoji 9 rokova.
Ako neki predmet slušaš u zimskom semestru i ne položiš ga u veljači, čekaš do sljedeće godine veljaču.


Ovo se stvarno ne smije generalizirati.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2011., 19:26   #99
Moj slučaj je takav da sam znači prvi put pao godinu jer nisam imao uvjet odnosno nisam imao niti 24 boda koliko je potrebno za parcijalan upis više godine pa sam iz tog razloga izgubio pravo studiranja kao redovan student te sam prebačen u izvanredne. Sada znači kako stvari stoje postoji mogućnost da opet ne skupim bodova za uvjet pa ce to vjerojatno biti i pad po drugi put , ali sada kao izvanredan i sada ću imati 24 boda. To me sad živo zanima da li ću moću nakon svega navedenog i po treći put upisati istu godinu, odnosno parcijalu više godine?!
__________________
Everything you know is wrong!
mars_01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 12:39   #100
Ako si izvanredan i uz plaćanje, ne možeš izgubit pravo studiranja....
Preach is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:55.