Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old Danas, 14:12   #9461
a jeb ga, klinci sa strganom nogom uredno u skolu znaju ici, pa kak bus do ducana otisao ili nekam van na kavu? ides na stakama, nije normalno da liftovi ne rade. jos je manje normalno hopsat na jednoj nozi preko 4 trake doduse
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 14:19   #9462
klinci su nesto skroz drugo, oni trce svejedno da li su zdravi ili polomljeni... mislim na situaciju kad zena od +70 koja inace tesko hoda ide na drugu stranu avenije Dubrovnik kao da se radi o traci od 3 metra,
tamo se auti zaletavaju kao da su na pisti jer naime ne ocekuju da ce neko preletavati dok oni tuda jure a u konkretnoj situaciji su apsolutno u pravu,
ako ides pretrcavati na drugu stranu preuzimas sav rizik da mozda neces uspjeti
a sa strganom nogom su ti sanse prilicno manje
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 14:54   #9463
bar ne trce kad imaju slomljenu nogu
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 15:12   #9464
Quote:
RobertPlant kaže: Pogledaj post
Dobro ta pretrčavanja su tradicija u N.ZG kao recimo picigin na Bačvicama.
Kako sam skuzio do sad na Aveniji Dubrovnik se pretrcava na 2 mjesta. Plac Utrine - Zaprude i Trnsko - Kajzerica kad si ljudi idu po cigarete na benzinsku.

Ako ima jos neko mijesto , popunite prazno polje

------
mkmarko is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 15:24   #9465
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
nije da me se tice, ali zbog cega uopce nekamo ides ako si strgala nogu?
za pregled kod doktora ides par puta u mjesec dana i za to uzmes taxi a sve drugo imas u krugu od stotinjak metara, strpi se mjesec-dva i onda nastavi... ne vrijedi riskirati da izgubis ravnotezu i padnes dok prelazis cestu, zaustavni put auta je toliki da se ne moze zaustaviti na vrijeme
Ide jer mora po hranu i lijekove, platiti račune, kod doktora na terapiju.
Neće ti nitko pomoću na dnevnoj razini.
Na terapije se ide svaki dan, ne par puta mjesečno.

Nedostaje ti elementarne empatije.

Kakav si, ti ćeš doći u to stanje puno prije tih staraca.
I nećeš moći ići nikuda ni s autom ni bez njega. Onda se javi.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 15:26   #9466
mkmarko: pretrcavas kod Velesajma sa tramvajske stanice u Burger bar
venera: imas razne Konzum i ine dostave, racuni mogu pricekati mjesec dana a ne moras ih ti osobno otici platiti, moze bilotkodrugi
terapije radis sama kod kuce a mozda je moguce preko Hzzo dogovoriti kucne posjete... puno toga se moze
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 15:36   #9467
Quote:
zacky kaže: Pogledaj post
Ne,ja sam više Bob Geldof fan
Kad će on,sutra,iako nije ponedeljek
Ja ne kužim zašto me Cats uvijek spominje u vezi narodnjaka. Neka njegova otkačena zajebancija. Ja sam PSB fan najviše.

Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
a jeb ga, klinci sa strganom nogom uredno u skolu znaju ici, pa kak bus do ducana otisao ili nekam van na kavu? ides na stakama, nije normalno da liftovi ne rade. jos je manje normalno hopsat na jednoj nozi preko 4 trake doduse
Ovdje saznala da navodno sad rade, ali jako su spori. No, Sophsy ionako ne podnosi pothodnike. Meni draži pothodnik nego da idem tak prek ceste gdje auti jure.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 15:38   #9468
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
...

No kada voziš po ovakvim prometnicama i znaš o čemu se radi nije problem malo skinuti nogu s gasa i biti malo oprezniji. Nemaju svi automobile ili više ne smiju voziti, a to što liftovi ne rade nije njihova greška, isto tako nisu krivi što više ne mogu po lojtrici gor i dol.

Isto tako nije to pretrčavanje iz luksuza, ljudi idu u trgovinu, nakrcaju se, nisu u stanju ići po stepenicama, a čak i kada bi vozio lift trebali bi napraviti skoro 200 metara u odnosu na 15 do 20 metara direktno preko ceste.
Nije stvar u skidanju noge s gasa već u preglednosti, probaj shvatiti da ni sa 10 km/h nemreš baš uočiti na vrijeme nekoga tko pretrčava ili gmiže po cesti jer mu se ne da do pješačkog ili kroz pothodnik. Vozač će uočiti auto u traci do svoje ali u većini slučajeva, jednostavno nemre uočiti i pješaka koji će se pojaviti u njegovoj traci sekundu poslije.

I, pretrčavanje je uvijek luksuz i stvar ljudske gluposti/nepromišljenosti.
Nemreš po stepenicama, o.k., zamoli nekoga tko može da ti pomogne. Ljudi na pješačkom izlaze iz auta da bi pomogli starim i slabo pokretnim ljudima da prijeđu cestu a, di ne bi pomogli nekom tko nemre po stepenicama.

Ljudske gluposti ne treba opravdavati jer 200 m je ništa naspram tragedije do koje može doći radi tih "15-20 m preko ceste". 5 min duže hodati ili u najboljem slučaju, mjesecima trpjeti bolove i oporavljati se, prosudite sami što je bolje za vas. a, jednako tako se i zapitajte, odakle vam pravo nanositi doživotne traume vozaču koji vas udari isključivo zbog vaše gluposti.
__________________
NovoNormalna matematika 65,51%<34,53% i 37,04%>62,96%
"Oni su mali, ali su veliki. Odnosno hoću reći, oni nisu tako mali, ali su dovoljno veliki da ne budu mali" Hrvoje Hitrec
tanita is online now  
Odgovori s citatom
Old Danas, 15:46   #9469
prije 4-5 godina prelazim Vukovarsku kod SuperKon*uma u Radnickoj, i na sredini kod tramvajske pruge zena od kojih 60 sjedi na travi, kaze mi da je pala i da joj pomognem da ustane
jedva sam ju uspio podici, mislim da sam joj i pomogao da prijedje na drugu stranu... da je pala na cesti ne znam da li bi se izvukla
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:51.