Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Strip

Strip Kvadrat na kvadrat.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2018., 09:18   #1
Kako početi čitati Marvel i DC stripove?

Htio bih početi čitati DC i Marvel stripove, ali sam izgubljen. Meni se to čini prekomplicirano. Može li mi netko objasniti? I isto tako gdje se ti stripovi mogu nabaviti, osim amazona jer mi se neda baš dugo čekati i po mogućnosti da budu na engleskom jeziku.
Sinjore is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 10:05   #2
Quote:
Sinjore kaže: Pogledaj post
Htio bih početi čitati DC i Marvel stripove, ali sam izgubljen. Meni se to čini prekomplicirano. Može li mi netko objasniti? I isto tako gdje se ti stripovi mogu nabaviti, osim amazona jer mi se neda baš dugo čekati i po mogućnosti da budu na engleskom jeziku.
što se tiče nabavke, nemam pametniji prijedlog od stripova na kvadrat

nisam kolekcionar, a nisam baš ni marvelaš pa ti nemrem pomoć oko redoslijeda

edit: vidim da je i DC na listi želja.

moj savjet, kreni od onih junaka koji su ti odmalena najdraži pa širi priču.
__________________
...kad narastem, pokazat ću ja vama...
raptured is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 12:39   #3
Moj savjet ti je da jednostavno odustaneš od te zamisli jer je 90% toga što Marvel i DC izbaciju čisto smeće. Ima toliko puno boljih stripova, jedino dobro od njih što sam ikad pročitao je Punisher MAX i Ghost Rider Trail of Tears. Možda ti se njihovi junaci čine kul, recimo meni je marvelov Hulk po ideji super, ali svi njegovi stripovi su apsolutno tupi i uopće mi je muka to čitat. Isto vrijedi i za DC. Kad sam bio dijete netko je kod nas izdao Betmena na hrvatskom, mislim da je izašao samo jedan broj. I meni je kao malom to bilo baš super i onda sam sad kad sam veliki pokušao to čitat i to je apsolutna dosada.

Moj savjet je da prije nego počneš bacati svoju teško zarađenu lovu na to prvo posudiš par brojeva, na internetu tu i tamo budu izdanja besplatna za čitanje, pa ako ti se baš svidi onda samo naprijed.
-Nabat- is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 23:44   #4
Strip knjižara asteroid nabavlja mjesečna kiosk izdanja stripova iz Amerike, proletis kroz mjesecni katalog i izaberes si nesto.
Sto se tice Marvela i DC-a daleko od toga da nema dobrih stripova, ali verzija je milijun pa malo zbunjuje.
Probaj s DC rebirth serijalima i svakako prvo pocni citati na netu.
__________________
An old man dies, a young woman lives. Fair trade.
Mr Mojo 995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2023., 21:27   #5
nesto malo nabavke
https://i.postimg.cc/fRdQgfQ4/IMG-0979.jpg
panamere is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2023., 09:48   #6
Quote:
Sinjore kaže: Pogledaj post
Htio bih početi čitati DC i Marvel stripove, ali sam izgubljen. Meni se to čini prekomplicirano. Može li mi netko objasniti? I isto tako gdje se ti stripovi mogu nabaviti, osim amazona jer mi se neda baš dugo čekati i po mogućnosti da budu na engleskom jeziku.
Marvel sam po sebi i nije toliko kvalitetan kao DC, barem po mome skromnom mišljenju.

Iron Man, Thor ili Kapetan Amerika su prije filmova bili relativno slabo poznati stripovi izvan SAD-a.

Spiderman je kod nas najpoznatiji i on je izlazio 1990-tih u izdanju Slobodne Dalmacije. Bili su i Hulk/Daredevil sa druge strane stripa.

X Man jesu izlazili kod nas a i crtić je bio jako poznat 90-tih.

Što se tiče DC-a tu je naravno Batman, kao car stripova i tu doista imaš milijardu verzija.
On je i trenutno najizdavaniji što od hrvatskih što od srpskih izdavača.

Paradoksalno Superman nije toliko slavan po stripovima kod nas koliko po filmovima.
Wonder Woman i Flash isto nisu nešto poznati kod nas a kamoli Aquaman.

Osobno predlažem Spidermana iz ranih 90-tih ili nekog modernog Batmana za početak.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2023., 06:24   #7
Vidim svakakve komentare, pa da ti kažem ovako iz iskustva svog i drugih ljudi
Kapetan Amerika samo brubaker (po tome su rađeni više manje filmovi)
Spiderman rani ili ovaj novi što izdaje torpedo Comics kao i venom dosta je rasprodano izdanje pa idu drugi printovi
Što se tiče batmana za lakše čitanje i razumijevanje Snyder(jeftinije ti i dostupnije), ako ideš recimo s dixonom iz devedesetih košta go grčka ima puno za čitati (Nolan je malo uzeo od toga kada je snimao svoju trilogiju filmova)
Superman ima nekoliko izdanja za pročitati najbolje je Omnibus death and return of superman, ovo ostalo baš publika nije prihvatila toliko
Recimo citao sam dceasede neki dan u komadu ostaje mi zadnji brojevi i top je Tom Taylor je dobro napisao, da se vratim na batmana Kinga neki vole ljudi neki mrze (trenutno tražim da si stavim u kolekciju i na cijeni je), uglavnom ljudi su ti dobro napisali odi online pogledaj da li ti sviđa sam pisac i inker, jer nekome Alex Ross jeben dok drugome nikako ne sjeda, a možda nađeš si nešto drugo za citaiti a da nije Marvel i dc
Samo sam, zaboravio ima još dobrih pisaca i runova, ali teško je popratiti tipa od Morrisona bez Dinija nema smisla i Neal Adamsa
thesufferingman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2023., 11:23   #8
Quote:
thesufferingman kaže: Pogledaj post
Vidim svakakve komentare, pa da ti kažem ovako iz iskustva svog i drugih ljudi
Kapetan Amerika samo brubaker (po tome su rađeni više manje filmovi)
Spiderman rani ili ovaj novi što izdaje torpedo Comics kao i venom dosta je rasprodano izdanje pa idu drugi printovi
Što se tiče batmana za lakše čitanje i razumijevanje Snyder(jeftinije ti i dostupnije), ako ideš recimo s dixonom iz devedesetih košta go grčka ima puno za čitati (Nolan je malo uzeo od toga kada je snimao svoju trilogiju filmova)
Superman ima nekoliko izdanja za pročitati najbolje je Omnibus death and return of superman, ovo ostalo baš publika nije prihvatila toliko
Recimo citao sam dceasede neki dan u komadu ostaje mi zadnji brojevi i top je Tom Taylor je dobro napisao, da se vratim na batmana Kinga neki vole ljudi neki mrze (trenutno tražim da si stavim u kolekciju i na cijeni je), uglavnom ljudi su ti dobro napisali odi online pogledaj da li ti sviđa sam pisac i inker, jer nekome Alex Ross jeben dok drugome nikako ne sjeda, a možda nađeš si nešto drugo za citaiti a da nije Marvel i dc
Samo sam, zaboravio ima još dobrih pisaca i runova, ali teško je popratiti tipa od Morrisona bez Dinija nema smisla i Neal Adamsa
Dobro, ali ovo su sve noviji stripovi.

Recimo ja volim stari Bronze age Justice League.
Po meni je to ono što bi superherojski strip trebao biti, šaren i zabavan.
Danas je to naravno nezamislivo u eri dark and edgy Batmana.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2023., 15:33   #9
Ima i na torentima svega za skinuti. Ja sam nešto random skinuo, malo krenuo čitati, ali sam skužio da strip generalno nije za mene. Prenova sam ja generacija za to. Na mobitelu sam isto bio skinuo neku aplikaciju koja ima sve stare Alan Fordove. Pročitao sam ih negdje prvih pedesetak brojeva čisto radi opće kulture jer mi je stari uvijek neke glupe fore iz njih prodavao dok sam bio mali.
komna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2023., 16:05   #10
nostalgija
https://i.postimg.cc/zXfj3V0k/IMG-1007.jpg
panamere is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2023., 17:19   #11
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Dobro, ali ovo su sve noviji stripovi.

Recimo ja volim stari Bronze age Justice League.
Po meni je to ono što bi superherojski strip trebao biti, šaren i zabavan.
Danas je to naravno nezamislivo u eri dark and edgy Batmana.
da se ne shvatimo krivo nije bas dao neke parametre za citanje niti crtanje,zato sam mu napisao da gleda prvo online neke od ovih autora koje lakse moze povezati s filmovima ili animiranim filmovima
u ovom slucaju dosta ljudi Adam Westa (Batmana ) smatra komedijom ne ozbiljnom za preporuku (dalje necu nabrajati neke superheroje njihove uspjesnice u tom periodu silver bronze tesko si moze predociti ,a ne vjerujem da ce traziti ),jedini parametar mu je odakle nabaviti
tu na ovom linku je detaljno pojasnjeno
https://www.youtube.com/watch?v=yeLFI4kUbIc&t=19s
dalje je sve na njemu da istrazi sta ce citati i uvijek moze otici u knjiznicu i neke naslove sto je fibra bacila van da prelista (ako je fetis papira)
thesufferingman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2023., 17:45   #12
Ma sve pet frende.

Većina fanova i preferira novije.

Samo kažem, ima nešto lijepo i u starim stripovima, koliko god danas bili cheesy.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:32.