Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2018., 18:36   #7221
Quote:
high road kaže: Pogledaj post
Interval je 150tkm ili 10 god, ovisno što prije nastupi. Ako imaš račun iz ovlaštenog za tu zamjenu na 170tkm nema potrebe da žuriš s sljedećom izmjenom. Ako je stavljen zamjenski set nemoj ga držati više od 110-120tkm.
Znaci ajmo reci do otprilike 260tkm sam miran pa zamjena.
Rizlamen is offline  
Old 19.02.2018., 21:22   #7222
https://i.imgur.com/98G09iP.jpg

1. Može li mi netko reći čemu služi ovaj dio označen u crvenom krugu? Taj dio je najvrućiji kad motor radi.

Da li je tu katalizator?


2. Drugo pitanje, ova pretpostavljam lambda sonda, tu na ovom srebrnom dijelu (iz prvog pitanja) napaja se preko jednog od ova dva konektora (crni i smeđi) iz žutog kruga.

Druga slična takva se nalazi tu odmah iza tog srebrnog dijela samo iza i dublje ali isto u motoru. Ako se katalizator nalazi na ispušnoj cijevi negdje na poziciji ispod ručke od ručne kočnice, a druga sonda mora biti iza katalizatora, što je onda ovo?

Zbunjuje me što svuda piše kako crni konektor napaja prednju sondu (to je ova što se vidi), a smeđa napaja zadnju sondu iza katalizatora, a obje se nalaze u motoru, a mislim da katalizator nije u motoru nego ispod mjenjača.

Može netko pojasnit?
alcro is offline  
Old 19.02.2018., 21:33   #7223
Quote:
Rizlamen kaže: Pogledaj post
Znaci ajmo reci do otprilike 260tkm sam miran pa zamjena.
Ma ako je ugrađen kvalitetan set onda sigurno i duže. Možeš skinuti poklopac da vidiš u kakvom je stanju...
high road is offline  
Old 19.02.2018., 22:47   #7224
Quote:
alcro kaže: Pogledaj post
https://i.imgur.com/98G09iP.jpg

1. Može li mi netko reći čemu služi ovaj dio označen u crvenom krugu? Taj dio je najvrućiji kad motor radi.

Da li je tu katalizator?


2. Drugo pitanje, ova pretpostavljam lambda sonda, tu na ovom srebrnom dijelu (iz prvog pitanja) napaja se preko jednog od ova dva konektora (crni i smeđi) iz žutog kruga.

Druga slična takva se nalazi tu odmah iza tog srebrnog dijela samo iza i dublje ali isto u motoru. Ako se katalizator nalazi na ispušnoj cijevi negdje na poziciji ispod ručke od ručne kočnice, a druga sonda mora biti iza katalizatora, što je onda ovo?

Zbunjuje me što svuda piše kako crni konektor napaja prednju sondu (to je ova što se vidi), a smeđa napaja zadnju sondu iza katalizatora, a obje se nalaze u motoru, a mislim da katalizator nije u motoru nego ispod mjenjača.

Može netko pojasnit?
Da, katalizator je tamo gdje si označio, stoji vertikalno iza motora. Što je bliže motoru on je topliji i bolje radi.

Euro4 i noviji benzinci imaju dvije lambda sonde.
Lyman is offline  
Old 19.02.2018., 22:57   #7225
Quote:
Lyman kaže: Pogledaj post
Da, katalizator je tamo gdje si označio, stoji vertikalno iza motora. Što je bliže motoru on je topliji i bolje radi.

Euro4 i noviji benzinci imaju dvije lambda sonde.
Tnx, a koja sonda je prednja (front), a koja zadnja (rear)? Logika kaže da je prednja ova koja se vidi, ali možda se nalazi iza katalizatora pa je zadnja (rear) iako je lokacijski bliže.
alcro is offline  
Old 19.02.2018., 22:58   #7226
Razmisli. U kojem smjeru idu ispušni plinovi?
Lyman is offline  
Old 19.02.2018., 23:14   #7227
Quote:
Lyman kaže: Pogledaj post
Razmisli. U kojem smjeru idu ispušni plinovi?
Hm... cijev auspuha je dolje, onda vjerojatno idu prema dolje? Znači ona dolje zavučena je zadnja?
alcro is offline  
Old 20.02.2018., 00:06   #7228
Frendu na Peugeotu 407 jedna xenon žarulja postala ljubičasta, dakle uskoro će gecrk. Model je D2S/D2R.

Može li tu bilo kakva D2S ili se mora paziti na nešto?
Dardevil 1977 is offline  
Old 20.02.2018., 03:21   #7229
Koliko znam, bitno da je D2S. Preporucam da se ne uzima preko 5000K, pozeljno oko 4500K.
Cutac is offline  
Old 20.02.2018., 08:30   #7230
Moram dat mazginu glavu na obradu. Imate neku preporuku di da ju nosim. Okolica ZGa po mogućnosti. Fala

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Old 20.02.2018., 10:08   #7231
Quote:
DNx kaže: Pogledaj post
Moram dat mazginu glavu na obradu. Imate neku preporuku di da ju nosim. Okolica ZGa po mogućnosti. Fala

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
https://www.facebook.com/CylinderHeadPorting/
Markkonen is offline  
Old 20.02.2018., 10:25   #7232
Quote:
alcro kaže: Pogledaj post
Tnx, a koja sonda je prednja (front), a koja zadnja (rear)? Logika kaže da je prednja ova koja se vidi, ali možda se nalazi iza katalizatora pa je zadnja (rear) iako je lokacijski bliže.
Otkud ti ideja da je kat ispod ručne? To je najidiotskije mjesto i ne koristi se valjda 20 godina (već Euro2 motori su imali kat čim bliže motoru)

Quote:
DNx kaže: Pogledaj post
Moram dat mazginu glavu na obradu. Imate neku preporuku di da ju nosim. Okolica ZGa po mogućnosti. Fala

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Strojna obrada Žuga, Čukman u Lučkom ....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Old 20.02.2018., 10:29   #7233
Quote:
alcro kaže: Pogledaj post
Hm... cijev auspuha je dolje, onda vjerojatno idu prema dolje? Znači ona dolje zavučena je zadnja?
Pa valjda ispušni plinovi prvo nalete na prednju sondu, a onda na stražnju.
Lyman is offline  
Old 20.02.2018., 12:51   #7234
Quote:
Lyman kaže: Pogledaj post
Pa valjda ispušni plinovi prvo nalete na prednju sondu, a onda na stražnju.
Pa to znam, ali neznam kojim smjerom ulazi gorivo, tj jel ona gore koja se vidi na slici prednja ili zadnja.
alcro is offline  
Old 20.02.2018., 12:54   #7235
Kakve veze sad ima smjer goriva ili gorivo opčenito sa lambda sondom???
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Old 20.02.2018., 13:05   #7236
fala, ovi mi se čine usmjereni na nabrijanije aute...s posebnim zahtijevima...sigurno su dobri
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Otkud ti ideja da je kat ispod ručne? To je najidiotskije mjesto i ne koristi se valjda 20 godina (već Euro2 motori su imali kat čim bliže motoru)



Strojna obrada Žuga, Čukman u Lučkom ....
otišao Čukmanu, bit će gotovo za koji dan...
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Old 20.02.2018., 13:16   #7237
Vjerujem da nisi pogrešio.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Old 20.02.2018., 13:26   #7238
Molim da li tko zna odgovor:
Honda Jazz, benzin, 1.4 / 61 kW, 250.000 km, 11 godina, stalno vozim na benzin 95.
Besprijekorno radi, ide dobro, ubrzava, pali hladan i topal kao prvog dana, nema nikakavih čudnih zvukova, potrošnja kao i svih godina do sada, tehnički glatko prošao, a zanima me sljedeće:
na rezultatima uvjeti temperature, okretaja uobičajeni, no rezultati čudni:
potrebne vrijednosti: izmjereno:
CO - max 0,500 % 0,017%
CO2 - 13,0 - 18,0 % 10,0 % (!)
HC - max 100 ppm 69 ppm
O2 - max 0,500 % 7,170 % (!)

Ukratko, jako malo CO i CO2, jako puno O2.
Siromašna smjesa? Zašto?
Na moju žalost, bacio sam sve starije rezultate i nemam ih za usporediti s vrijednosti ranijih godina.
Da li je moguće da je motor tako projektiran da radi sa siromašnom smjesom, ili je moguće da vuče neki zrak sa strane, a da se to ne primijeti ni na koji drugi način?
Ili nešto treće?
Da li da išta poduzimam u vezi toga?
__________________
You're never too old to rock'n roll if you're too young to die!
Brichi is offline  
Old 20.02.2018., 13:33   #7239
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Kakve veze sad ima smjer goriva ili gorivo opčenito sa lambda sondom???
Plina krivo sam reko, ok jel ova gore vidljiva sonda na vrhu prednja ili zadnja tj jel ona prije ili poslije katalizatora. Ako netko zna molim da mi kratko i jasno kaze. Hvala!
alcro is offline  
Old 20.02.2018., 13:33   #7240
Quote:
Brichi kaže: Pogledaj post
Da li je moguće da je motor tako projektiran da radi sa siromašnom smjesom, ili je moguće da vuče neki zrak sa strane, a da se to ne primijeti ni na koji drugi način?
Ili nešto treće?
Da li da išta poduzimam u vezi toga?
Ja sam na bivšem automobilu imao takav slučaj, ispostavilo se da imam loš auspuh, odnosno imao je loš spoj poslije katalizatora.
Dardevil 1977 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:41.