Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2015., 13:34   #1701
I još oko sat vremena od Tirane do Elbasana, s tim da je pretprošle godine kad sam ja išla bila u tijeku gradnja autoceste (dijelovi su već bili gotovi), pa pretpostavljam da je to sad uglavnom dovršeno...
mimi1001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 12:07   #1702
jel pametno ici na novu godinu u skopje busom ? kakva je tamo situacija s izbjeglicama? kako ce biti za 3 mjeseca ? preporuke neke pls
vave10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 12:15   #1703
Bio sam u Skopju prije mjesec dana kada su svi svjetski mediji na naslovnicama imali Makedoniju i migrante i "situacija" je bila takva da je - nije uopće bilo. Tj. nikakve migrante nisam vidio, koliko ja znam svi samo prlaze od granice do granice, nikakvo ih Skopje ne zanima.


Quote:
Kako će biti za 3 mjeseca?


Predlažem da si nabaviš pomagalo:

http://www.shamanscrystal.co.uk/cate...crystal-balls/

nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 19:47   #1704
Kakva je situacija na granicama Makedonije?

Pocetkom godine idem u Skopje (avion), a od tamo mi je plan otici u Tiranu, Pristinu, Sofiju i Salonu. Mozda ne stignem sve, ali mi je u planu.

Sto tocno znace ove vijesti sa zatvaranjem granica? Znaci li da se uopce i ni na koji nacin ne moze preci ili se odnosi samo na imigrante? Isao bi javnim prijevozima tj busevima i pretpostavljam da ako oni voze sve bi trebalo biti ok?

Ima li tko informaciju da li busevi prema tim gradovima/drzavama normalno voze ovih dana, da li su cekanja na granicama uobicajana (kolika?) i sl..
Congo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 20:39   #1705
Sve je normalno na uobičajenim graničnim prelazima, gdje su ulazi legalno sa pasošem. Migranti i izbjeglice prelaze na posebnim prelazima koji su nekoliko kilometara udaljenih od legalnih, tako da obični putnici neće uopće vidjeti izbjeglice. Granice su zatvorene za ekonomskih migranata upravo na prelazima namenjenih za izbjeglice.
Tako da ne brinite sve je normalno za obične putnike.
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 09:12   #1706
Jest da je moje iskustvo 3 mjeseca staro, ali tada je na grčkomakedonskoj granici bio potpuni "rusvaj", puno gora situacija nego danas, pa ipak sam u Albaniju (išao sam Ohrid - Struga - Elbasan) ušao (i dan kasnije izašao u suprotnom smjeru) sasvim normalno. Granica sama po sebi nije, naravno, protočna poput CRO-SLO ili sličnih, ali utjecaja onoga što se tada događalo na granici s Grčkom nije bilo ama baš nikakvog. Ne vjerujem da ga ima i danas, tj. ne vidim nikakvog razloga zašto bi ga bilo.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 12:21   #1707
Quote:
vave10 kaže: Pogledaj post
jel pametno ici na novu godinu u skopje busom ? kakva je tamo situacija s izbjeglicama? kako ce biti za 3 mjeseca ? preporuke neke pls
Mislim da vidoviti Milan nije član foruma pa ti ne može odgovoriti kako će biti za tri mjeseca.

No vrlo vjerojatno se neće puno promijeniti. U svakom slučaju, imigranti prelaze na drugim prijelazima nego putnici, i zatvaranje granice za ekonomske migrante nije isto što i zatvaranje granice općenito.

Ako imaš osobnu/putovnicu, prelaziš bez teškoća. Eventualno uz malo čekanja...
cro_gavran is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 11:43   #1708
Idem krajem lipnja u Strumicu.
Što se mustt see tamo, sve me zanima..kafići, restorani, cijene.
Ostajem 3 dana!
thx
Bandori is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2016., 16:09   #1709
Odlican smestaj za 25eur/dan u centru Skopja.
https://thewhitestudioskopje.wordpress.com/about/
gocedim is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2016., 16:59   #1710
Pozdrav!

Postoji mogucnost da cu u sedmom mjestu ici ljetovati na Ohrid..
Problem je sto sam ovaj tjedan dala pirsati pupak, a kod bilo kojeg pirsanja nije preporucljivo neko vrijeme (par mj) kupanje u bazenima, jezerima, barama i rijekama, samo more moze.
Eh sada.. Ohrid je ipak zasticena bastina i ogroman je, ne bih ga svakako strpala u isti kos jezera kao npr. zagrebacki Bundek koji je vidljivo pun bakterija, mikroba, mulja..

Zanima me koja je razina cistoca jezera? Onako odokativno.. Svakako bi nosila antibiotske masti sa sobom, ali zanima me da se znam pripremiti.

Svako iskustvo dobro doslo.

+ moze i preporuke sto posjetiti kada se vec ide tamo
nesudenaplavusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2016., 17:09   #1711
Vo Makedonija je strogo zabranito plavanje s pirsato pupkovino!
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2016., 18:51   #1712
Quote:
črni kaže: Pogledaj post
Vo Makedonija je strogo zabranito plavanje s pirsato pupkovino!

Nisam sigurna je li zezancija ili hah..
Ako ipak nije - zasto?
nesudenaplavusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2016., 19:33   #1713
Nije voda cista. Setaj se, ali nemoj se kupat.
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 11:19   #1714
Ne bih rekao da voda Ohridskog jezera "nije čista", pretpostavljam da se radi o nepreciznom izražavanju.

Ali, kad se nekom kaže da mu "nije preporučljivo kupanje u bazenima, jezerima, barama i rijekama, samo more može", to skoro sigurno znači odvraćanje čak i od kupanja u slatkovodnim vodama tako visoke čistoće kao što je Ohridsko jezero.

Sorry, plavuša.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 13:06   #1715
Quote:
nesudenaplavusa kaže: Pogledaj post

Nisam sigurna je li zezancija ili hah..
Ako ipak nije - zasto?
Strogo zabranito!
Imaš table na ulazu u jezero s prekriženim pirsom na pupku svakih par sto metara.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 16:39   #1716
Sa makedonske i albanske strane u određenim dijelovima ide kanalizacija pravo u jezero, zbog cega je zagadenost vode 4 ili 5 kategorije. Ko ne vjeruje moze surfat na makedonskom, pod uslovom da zna cirilicu.


http://grid.mk/news/504818886/ohrids...rton-od-unesko
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 14:14   #1717
Quote:
nesudenaplavusa kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Postoji mogucnost da cu u sedmom mjestu ici ljetovati na Ohrid..
Problem je sto sam ovaj tjedan dala pirsati pupak, a kod bilo kojeg pirsanja nije preporucljivo neko vrijeme (par mj) kupanje u bazenima, jezerima, barama i rijekama, samo more moze.
Eh sada.. Ohrid je ipak zasticena bastina i ogroman je, ne bih ga svakako strpala u isti kos jezera kao npr. zagrebacki Bundek koji je vidljivo pun bakterija, mikroba, mulja..

Zanima me koja je razina cistoca jezera? Onako odokativno.. Svakako bi nosila antibiotske masti sa sobom, ali zanima me da se znam pripremiti.

Svako iskustvo dobro doslo.

+ moze i preporuke sto posjetiti kada se vec ide tamo
Ohridsko jezero je cisto, ne obracaj paznju na dezinformacije i reklakazala pricama. Ja imam kamp prikolicu na samom jezeru i idemo redovno sa djecom, bar za vikende od pocetka juna. Djeca ne izlaze iz vode, voda je sada topla, nekih 23/24 stupnjeva, cista i bez nikakvih problema.
Jezero je fenomenalno, posjebno na potegu posle mjesta Lagadin, prema manastiru Sv.Naum. Posjet obavezno selu Trpejca.
buemba is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 22:48   #1718
Quote:
buemba kaže: Pogledaj post
Ohridsko jezero je cisto, ne obracaj paznju na dezinformacije i reklakazala pricama. Ja imam kamp prikolicu na samom jezeru i idemo redovno sa djecom, bar za vikende od pocetka juna. Djeca ne izlaze iz vode, voda je sada topla, nekih 23/24 stupnjeva, cista i bez nikakvih problema.
Jezero je fenomenalno, posjebno na potegu posle mjesta Lagadin, prema manastiru Sv.Naum. Posjet obavezno selu Trpejca.
Puno hvala
Ljudi s kojima idem su bili prosle godine i kupali se u Trpejcima, kazu da je u centru plaza "zmazanija" sto se tice mulja, tako da nju planiram izbjegavati.

Idem na 2 tjedna, a studentica sam pa uopce ne znam koliko mi novaca treba za njihove cijene tamo? Cula sam o kuglicama sladoleda za 2 kn, burek 6 itd itd, no nikak da se zbrojim okvirno.
Veseli me sto je 23.7. koncert Merlina
nesudenaplavusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 15:11   #1719
Quote:
nesudenaplavusa kaže: Pogledaj post
Puno hvala
Ljudi s kojima idem su bili prosle godine i kupali se u Trpejcima, kazu da je u centru plaza "zmazanija" sto se tice mulja, tako da nju planiram izbjegavati.

Idem na 2 tjedna, a studentica sam pa uopce ne znam koliko mi novaca treba za njihove cijene tamo? Cula sam o kuglicama sladoleda za 2 kn, burek 6 itd itd, no nikak da se zbrojim okvirno.
Veseli me sto je 23.7. koncert Merlina
Makedonija je jeftina zemlja, cijene su(u Ohridu, a on je za nijansu skuplji nego recimo Bitola...):
Pizza 4-5 eur;
rucak u kavani - predjelo+glavno jelo od 5 do 10 eur, ovisi opet sto hoces, e riba je skuplja;pivo je 1 do 2 eur, sok 1-1,5 eur, vina od 4 eur flasa najjeftinije pa nagore;
Fast food - Hamburger/tost od 1 do 2 eur;
Burek max 1 eur itd...
buemba is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 17:07   #1720
Ohridsko jezero je prečisto.Imam stan u OH i nikad nije bilo prljavo.Kupaj se slobodno.

Preporučujem plažu hotela Gorica 2, borova šuma i prelepa plaža.
snezana mk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:58.