Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2009., 12:11   #81
Ja san radija prije 10-ak god priko jedne firme kooperaciju. Po ugovoru si dužan 70-80% proizvoda prodati njima, ustvari oni ti to otkupe. Prije par godina san kontaktira istu firmu (neznan smin li reć ali evo "BUKOVAČE OREŠKI") ali sad su neki drugi uvjeti poslovanja. Zgodnije je kad imaš zagarantiran otkup, a višak baciš na pijacu. Ja san iša u Split i bilo je dobro, kako je sad neznan. Ali uvik moreš nać firmu koja će ti prodati male količine normalno moraš sam osigurat privoz. Šta se Šibenika tiče, znaš da ga ja volin, ali je premalo tržište tako da ti se ne isplati uzimati velike količine. Ako se odlučiš znaš di san i sve ću ti objasnit, čak i pomoć namistit na najbolji način, znan u kakvoj si situaciji. Pozdrav mom prijatelju Luki, a i ostatku vesele ekipe.
ajajas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 12:47   #82
Quote:
ajajas kaže: Pogledaj post
thanks a lot. Ja moje živce već duže vrimena ne trošin ni na gljive ni na državnu administraciju. Oni rade svoj posa a ja svoj. A moj posa se zove UZGOJ KALIFORNIJSKIH GUJAVICA I PROIZVODNJA HUMUSA. Strašno zanimljiv i uzbudljiv posa, samo je "malo" prljav. Ali recimo 200 kvadrata za bukovače i jedan boks 2x20 metara za gujavice, znaš koji spoj, ludilo. Ali sad san u "govnima" do brade (sorry za vulgarnost). Samo jedno, GLOCK: znaš koja lova je potrebna za pos. prostor 200 kvadrata? Mislin da bi uštedija pola investicije da ti neko unajmi, a kamoli da ti dade na korištenje vojni objekt. Ali ako imaš namjeru neodustaj. Možda se pripadneš kad ti izbije prvi urod ali kad se zapališ više te ničega nije strah. Samo naprid, sritno!!!
E sad da li graditi svoje ili iznajmiti? Ja sam imao prostor, ali opet trebalo je puno love investirati u klimatizaciju, pa sam odustao zato što nisam mogao zatvoriti financijsku konstrukciju, tako da sam sada na šljivovici ona se ne mora odmah prodati, može stajati, što starija to bolja (za razliku od gljiva koje odmah moraš riješiti).
glock19.hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 14:59   #83
No whiski like šljivoviski!!! A zamisli da moraš investirati u izgradnju prostora. E zato san ti se ja "uvalija u govna", potrošija san i više nego je potrebno ali znan da će moji "radnici" imati uvjete za rad i u vrime najgore zime. Isto me vuče posa sa bukovačama, ali ???
ajajas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 15:28   #84
Quote:
ajajas kaže: Pogledaj post
No whiski like šljivoviski!!! A zamisli da moraš investirati u izgradnju prostora. E zato san ti se ja "uvalija u govna", potrošija san i više nego je potrebno ali znan da će moji "radnici" imati uvjete za rad i u vrime najgore zime. Isto me vuče posa sa bukovačama, ali ???
Pa u svakom slučaju najbolje bi bilo pronaći odgovarajući prostor i dugoročno ga povoljno iznajmiti, a ako to nije moguće onda u izgradnju vlastitog. Mislim da se objekat za tu namjenu vel. cca 10x15x3 metra (za ozbiljniju proizvodnju gljiva) može izgraditi za oko 60000 Kuna plus naravno klimatizacija.

Zadnje uređivanje glock19.hr : 08.11.2009. at 15:37.
glock19.hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 15:58   #85
sorry, but......malo san ispa iz tog štosa, a ima san broj od lika koji se bavi izradon plastenika isključivo za gljive. Sad za tu cijenu bi se vjerojatno i dalo nešto napraviti, ali ja san i dalje uvjeren da su vojni objekti idealni za ovaj tip posla. Koliko je potkopa još u "vlasništvu" vojske a oni su idealni za uzgoj gljiva. Normalno treba napraviti ventilaciju zraka, za bukovače i svitlo, a u potkopima je mala varijacija temperature. A za te pare bi se mogli urediti i nadzemni objekti. Ima san neke kalkulacije za objekat koji san prije spominja, cca 600 kvadrata, ali vozanje od vrata do vrata, "umori se pošten čovik, dođe ultima".
ajajas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 17:37   #86
"ajajas
a ima san broj od lika koji se bavi izradon plastenika isključivo za gljive."


Daj javi ako pronadješ taj broj. Prvi mi glas za plastenike za gljive.
glock19.hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 22:00   #87
Je je moj GLOCK ali broj san izbrisa sa moba. Na PP poslaću ti ime lika. Koliko se sićan sam plastenik i nedođe neki para ali oprema je druga priča. Ali onda si profi.
ajajas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 12:29   #88
Zna li ko koju internet stranicu di bi se mogla pogledati potrebna oprema i sve šta ide uz uzgoj, znači, di ima više slika?
Volintena is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 18:19   #89
ako koga interesira imam oblice za uzgoj ljekovite gljive Shiitake !!! 1000 kuna za metar kubni
Mladen Friščić is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 18:20   #90
ako koga interesira , imam oblice za uzgoj ljekovite gljive Shiitake , 1000 kuna po metru kubnom !!!
Mladen Friščić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 19:13   #91
Ja sam uzgajao bukovace na sitno i bio sam poprilicno zadovoljan sa rezultatima. Neprocjenjivo je kad ujutro odes s nozem u podrum i odrezes grozd od kilu (za dorucak). Imam i starinsku sjeckalicu za slamu, mozda bi je i prodavao
__________________
13/22 na Z skali
beznicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 20:34   #92
Koliko rvackih novaca bi stajala ta sijeckalica za slamu? More i na PP!!!
Poučak ti je boli glava.
ajajas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 17:53   #93
Quote:
ajajas kaže: Pogledaj post
Koliko rvackih novaca bi stajala ta sijeckalica za slamu? More i na PP!!!
Poučak ti je boli glava.
Ti bi trebao "mlin čekičar", on ti usitnjava sve i kuruzu i klipove i sav kruti otpad, nedavno sam pročitao da je najbolja hrana karton, smeđi, skoro kao stajski gnoj, samo ga treba usitniti.
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 18:26   #94
Nemoš zamislit kako taj karton djeluje na njih. Ja im nabacim sloj gnoja i nabacin na njega karton. Dođen ujutro one sve na kartonu. Za karton je poželjno da bude mokar a usitnjavanje po želji. Kad mi se dade usitnim ga. Sad baš i ne. Danas smo imali sniga a bura dere ka luda. Kažu da je bilo +2 u 17 sati, a ja san ima osjećaj da je -20. Oni to mire negdi u zavjetrini kraj komina, peku meso na gradele, piju vino i s vrimena na vrime se neko okrene i pogleda temp. Čoviče pingvin bi tražija azil u tropskin krajevima. A sutra će biti i gore.
ajajas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 11:33   #95
bok ajajas! vidim da si full u glistama,kao i ja,pa mi napiši štogod o njima,pozdrav
cvrcak100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 14:31   #96
Pozdrav svima!

Meni je prije par mjeseci pala zanimljiva ideja da se počnem baviti gljivarstvom. Barem za početak da si zaradim neki plus novac. Ne razmišljam baš o nekom velikom preokretanju novaca niti sam po prirodi za to. Čini mi se da je gljivarstvo jedan miran i zanimljiv poslić.
Zanimalo bi me za početak 2 stvari:
1. Da li se za to može iskoristiti stambeni prostor(naravno prazan) i da li on mora biti potpuno dezinficiran?
2. Koliki bi bi bio mjesečni profit od uzgoja na cca 50-70 m2(barem za početak)?
Pa ako mi netko može odgovoriti... Hvala!
skorpion tm is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 20:53   #97
Pozdrav i tebi. Prostor OBAVEZNO MORA BITI DEZINFECIRAN!!! Ali u tvojin, razmišljanjima jeli ti palo na pamet našta će ličit taj stambeni prostor nakon gljiva. Naime gljive zahtjevaju ogromnu količinu vlage. E sad kad ti zid povuče vlagu oće li to više biti stambeni prostor. A na prostoru te veličine može se napravit dobar poslić samo znaš da se gljive moraš riješit u roku dva dana. Malo san ispa iz tog đira ali ako bi naša plasman za veće količine bija bi ti to doooooooobar plus prihod .
ajajas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 15:40   #98
Quote:
ajajas kaže: Pogledaj post
Pozdrav i tebi. Prostor OBAVEZNO MORA BITI DEZINFECIRAN!!! Ali u tvojin, razmišljanjima jeli ti palo na pamet našta će ličit taj stambeni prostor nakon gljiva. Naime gljive zahtjevaju ogromnu količinu vlage. E sad kad ti zid povuče vlagu oće li to više biti stambeni prostor. A na prostoru te veličine može se napravit dobar poslić samo znaš da se gljive moraš riješit u roku dva dana. Malo san ispa iz tog đira ali ako bi naša plasman za veće količine bija bi ti to doooooooobar plus prihod .
Hvala na odgovoru! Svaka informacija dobro dođe. Da, radi se o prizemnom djelu kuće koji bi htjela iskoristit na efikasan način. Ako baš neće moći tako(s obzirom na vlagu) možda se ˝preselim˝u podrum s uzgojem. Inače imam dosta slobodnog prostora.
Unaprijed, nemojte se čuditi ako pitam neke banalne stvari, jer sam apsolutni početnik. Ako se sjetim nečega budem pitala. I dalje sam još u ozbiljnijem razmatranju.
skorpion tm is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 19:23   #99
Arrow

Pucaj tu smo, šta budemo znali riješit ćemo. Moran naglasit da san ja upoznat sa proceson uzgoja bukovača, za ostalo moraćeš pitat nekog drugog. Ako ti je podrum kakav podrum mora biti, to ti je idealan prostor za uzgoj gljiva. Naime u dobrin podrumima nije velika varijacija temperature. Za bukovače je bitno da imaju dosta zraka u cvatnji i bar 15 sati svitla dnevno. Zna san koja količina po metru kvadratnom ali pošto odavno nisan u tom điru malo "škripin". Probaj pa ćeš vidit
ajajas is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 08:09   #100
eto i mene udarile gljive u glavu
imamo kucu dvokatnicu sa praznim podrumom, pa mi se ne čini loša ideja puknut gljive unutra. u svakom slučaju bolje to nego da zjapi prazan.
e sad me zanima koja vrsta bi bila najisplativija za uzgoj, kolika su pocetna ulaganja, kolika je zarada itd... za pocetak bi probao sa nekih 70 kvadrata.
u slucaju da uspije, kako rijesiti distribuciju?
Hashishmoto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:32.